Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeonos topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) sebela válasza sebela (#350) üzenetére


sebela
aktív tag

Még valami.
A control panel miben segít?
kösz

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#352) tkesy válasza sebela (#350) üzenetére


tkesy
őstag

Tehát ami kell:

1. Tehát kell egy ''sima'' 9500 kártya/nem pro/.
2. Gyári 3.4 vagy 3.2 driver + controll panel.
3. [L]http://www.maxdownloads.com/~ian/wizzard/[/L] innen a modosított ati2mtag.sys /hogy melyik az attól függ mit akarsz csinálni: 9700-est vagy 9800-ast ) :))
4. rivatuner az ellenőrzéshez meg a tuninghoz.

Ha mindem megvan gyári drivert kicsomagolod, de nem rakod fel. Majd a letöltött ati2mtag.sys-t átnevezed ati2mtag.sy_ -re és felülírod a gyári telepítőben lévő fáljt vele. Majd telepíted és van egy 9700-ed. :))
Ha nem müködik és hibás(ak) a bekapcsol texturázó egység(ek), akkor driver unistall, és a gyárit drivert telepíted fel.
Sok sikert a kártyához!

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#353) sebela válasza tkesy (#352) üzenetére


sebela
aktív tag

kösz.
Ez oprendszer független?(98se-t használok)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#354) sebela válasza sebela (#353) üzenetére


sebela
aktív tag

Rájöttem hogy ezek nem jók nekem. (win 2k/xp only).
Akkor mit tudok csinálni?(olvastam a lap alján a 9700softscriptes rivatuner-ről.Akkor keressek egy ilyet?)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#355) tkesy válasza sebela (#354) üzenetére


tkesy
őstag

Vagy keresel olyat.. [L]http://www.radeon2.ru[/L], vagy áttérsz XP-re. :P
/Oroszul ugyan nem tudok, de elméletileg itt minden megtalálható/

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#356) sebela válasza tkesy (#355) üzenetére


sebela
aktív tag

kösz.
A LINUX minek fogja látni a kártyát?

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#357) sebela válasza sebela (#356) üzenetére


sebela
aktív tag

Ha valakinek van egy kis ideje legyenszives küldje el nekem a 98-hoz is jó rivatunert(mármint az overclock scripteket),bár lehet,hogy nyitok egy új topicot ezért:DDD.
Nem tudok mit kezdeni az orosz oldallal.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#358) ödönke válasza Gerikov (#349) üzenetére


ödönke
aktív tag

ilyet csak használtan lehet kapni :)

(#359) Gerikov válasza ödönke (#358) üzenetére


Gerikov
csendes tag

És tudsz olyan vkiről aki eladná?

(#360) Gerikov


Gerikov
csendes tag

Milyen minőségűek a PowerMagic radeonok?

(#361) AND1 válasza Gerikov (#360) üzenetére


AND1
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=191&p=3[/L]

ha ezt elolvasod ráhössz hogy egész jók :)

Egy régi PH-s.

(#362) Balage666


Balage666
csendes tag

Hi!

Valaki bizti tud segíteni:
Kivételesen ATi videokártya, mégpedig 9000 mobility, viszont szeretnék hozzá friss drivert letölteni, de nem találok. Vajon én vagyok nagyon lámer? :DD

PLS: HELP ME!!!

???

(#363) AND1 válasza Balage666 (#362) üzenetére


AND1
őstag

[L]http://www.google.co.hu/search?q=9000+mobility+driver&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=hu&lr=[/L]

...remélem itt megtalálod

Egy régi PH-s.

(#364) gergo555


gergo555
csendes tag

Hali!

Nemrég vettem 1 ''Enthusiast Series'' feliratú, dobozos ATI 9700-at. A kártyát nézve ''Made In Canada'' felirat köszönt vissza, gondoltam kipróbálom. Hazavittem. Játékokkal, tesztettek próbálgattam, minden rendben volt. (3.4-es catalyst-ot tettem fel.) kb 1 hét múlva ki akartam próbálni a TV kimenetet is. Csodák csodájára hiába volt rádugva a tvm (már install alatt is), a tv mód elérhetetlen volt. Gondoltam, csak poénból felrakom a cd-n hozzá kapott drivert (2.4-es Catalyst), azzal meg simán ment a tv kimenet. Ez számomra érthetetlen. A saját cd-ről való isttallkor felrak valami ''HydraVision''-t is. Ez lehet az ok? Ezt is fel kell mindenképpen rakni a tv kimenet használatához? Segítsetek léccci!

(#365) rudi válasza Gerikov (#360) üzenetére


rudi
nagyúr

8500ban a zöld nyákosak jók, vannak 3,3ns-osak is de a piros nyákos PM 8500 eléggé gázos, nem referenciatervezés és a 4ből amivel találkottam 3mal gondok voltak (nem mentek 250/250en csak alatta)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#366) RECSKA válasza rudi (#365) üzenetére


RECSKA
veterán

ez így igaz!

Haveromnak is zöldnyákosa olt, és szépen ment 300/300-on is.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#367) galilei


galilei
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.2200+ XP,Raden 9200 128mb 4-ns,Abit nf7-s,Wix XP hun prof. 9.0 DirektX.ja 512 DDR Infenion állitólag DUAL-ban.Az alaplap szerint.

3D Mark 2001 SE:7119
3D Mark 2003 :1118

Nem vágom annyira,ez jó?Vagy tud többet is a gép?
Semmi nincs húzva,alapban van minden.A proci is meg a Radeon is.
A porci 49 fok-körül van,csendes,stabil.
Mindkét teszt defaultban ment 1024x768-ban.
Köszi előre is.

A C64-nél csak a fejállitással kellett bajlódnom.

(#368) PodMAN


PodMAN
senior tag

Ez az eredmény teljesen korrekt egy ilyen tuning nélküli géptől. Tuninggal talán el lehetne érni megközelítőleg 10000 pont / 1300 pont értékeket. De ez nagyban függ attól, hogy a proci TbredB magos-e.

(#369) galilei válasza PodMAN (#368) üzenetére


galilei
csendes tag

Á szia.Nekem elég amit tud de a haveromnak 2000+ Xp-je és 9000 pro 128 kártyája van és neki 1300-at megy a 3D Mark 2003.Lehet ez?
Vagy a pro ennyivel többet tud?Ja és nekem 512 a Ram,neki 256...
Nem versenyezni akarok csak furcsállom.De azért köszi a reakciot.

A C64-nél csak a fejállitással kellett bajlódnom.

(#370) fügike


fügike
senior tag

Bocs, ha olyat kérdezek, amit már esetleg valaki más is, de nem akarom most végigolvasni mind a 332 választ.

Szóval: Most hoztam haza egy 9500Pro-t 3.3-as Infineon ramokkal. A win a Rendszer - Eszkozkezelő - Videokártyák-nál azt írja ki, hogy 9500pro/9700. Ez miért van?
Előre is köszi.
Egyébként eszméletlen gyors a kártya. 1800+ XP-vel, 512MB PC2700-as rammal a 2003-as 3DMARK-ban 3472-t csinál. Semmi nincs húzva, a legújabb driver van fenn. (A 330-as verziójú 3DMARK.)

Boci-boci tarka!:D

(#371) sebela


sebela
aktív tag

Hi!
Valaki legyen szives segítsen a kártyámon lévő ramokon (9500 non-pro 128MB sajnos 8x1-ben hibás) ez olvasható:


Infineon(remélem jól írtam)
hyb250128323c-3.0
A
0242 suu46805


Ezek milyen ramok?(jók vagy rosszak)
Mi a max. órajelük?
Előre is kösz.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#372) PodMAN válasza sebela (#371) üzenetére


PodMAN
senior tag

3 nanós Infineon. Nagyon jó. Tuningra értett, hogy úgy mondjam :)

galilei,
A 9200-at nem ismerem ,de annak tudatában hogy haverodnál a 9000pro 1300-at megy, a tiednek is illene szerintem akörül mennie. D őszintén nem tudom ,hogy ez az új 9200-as széria a valóságban hová passzol. Azt tudom ajánlani, hogy a Futuremark honlapján az Online Result Browserben nézd meg, hogy a tiedhez hasonló konfiggal mit kaptak eredményként.

(#373) PodMAN


PodMAN
senior tag

u.i: a 3ns-es memoria elvileg 333MHz-es max frekit bír.

(#374) PodMAN


PodMAN
senior tag

Sorry a sok hozzászolásért:
Megnéztem, a 9200 az egy az egyben Radeon9000-nek felel meg, csak 8xAGP van rajta. Ezekszerint a 9000Pro gyorsabb kell hogy legyen a 9200-nál. Ezekszerint reális, hogy a haverod gépén jobban megy a 3dmark.

Üdv: PodMAN

(#375) rudi válasza PodMAN (#373) üzenetére


rudi
nagyúr

a 3ns-es RAM 333×2-t bír mert DDR! Amúgy meglepő hogy egy nem pro 9500on ilyeneket lántni amikor a pro-kon is általában 3,3as RAMok vannak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#376) sebela válasza rudi (#375) üzenetére


sebela
aktív tag

Én is örülnék neki mint majom a farkának főleg ha menne a +4 pipeline.(így is örülök mert egy GeF2-t cseréltem le).Egyébként érdemes többször megpróbálni a scriptet?(98se+rivatuner)vagy tök fölösleges?

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#377) krilin


krilin
csendes tag

Hello!
Néhány rövid kérdés:

Radeon 9500 PRO-ból létezik VIVO? Ha igen, milyen márka és kb mennyibe kerül?
Egy ilyen kártyának mennyire hangos a hűtőventillátora? Allergiás vagyok arra, ha hangos a gép.
A Sapphire jó márka?

(#378) sebela válasza krilin (#377) üzenetére


sebela
aktív tag

HI!
Én most vettem egy Sapphire R9500 non-pro 128MB-os kártyát (ezen vannak a 3-as Infineonok), szerintem nem nagyon hangos (legalábbis ez), bár 3db házventi és egy maxon pörgő TITAN D5TB mellett lehet, hogy csak én nem hallom.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#379) AND1 válasza krilin (#377) üzenetére


AND1
őstag

Nekem Excalibur Radeon 9500 Pro van. 3ns Infineon ramokkal. Nekem sem hangos pedig itt is egy Titan venti van gépben. VIVO-t én még nem láttam 9500/9500Pro-ból...

Egy régi PH-s.

(#380) ftc


ftc
nagyúr

Vettem egy Connect3D 9100ast 64MB rammal.3DMark2001Sen 700
Duronnál elég az a 5000 pont?

(#381) ftc


ftc
nagyúr

Mivel tudom meg,hogy hány MHzn futnak a ramok.4ns Samsung ramok.Mivel húzhatom?Mit kapcsoljak be és ki a beállításokban?Bocs,hogy ilyeneket kérdek,de radeonom még nem volt.

(#382) GaBBoR


GaBBoR
tag

Hali!
Szeretnék venni egy ATI karit, eddig NVidiám volt, így semmit nem tudok az ATI-ról. Csak annyit, hogy amikor egy Radeon9500Pro-t és egy GeForceFX 5600os-Gainward-ot kipróbáltam itthon, kicsit ledöbbentem. Úgy 1000 ponttal verte az ATI az FX-et 3DMark2003-ban. Mondjuk nálam a pontszám nem dönt el semmit, de az animációk láthatóan gyorsabbak voltak.

Szóval max. (Br)50e-t tudok rááldozni. Tuningolni nincs kedvem, meg amúgy is halk gépet szeretnék (egy Zalman venti nélküli hűtőbordával). Konkrét karikat írjatok légyszi, márka, memória, ... stb. Gagyit nem akarok, de túl drágát sem.

köszi

(#383) ftc válasza GaBBoR (#382) üzenetére


ftc
nagyúr

9500Pro.Kép szép stb.FX et semmiképpen sem.
9500-tuningolni nem akarsz

(#384) GaBBoR válasza ftc (#383) üzenetére


GaBBoR
tag

FX-et nem is akarok venni, pont a leírtak miatt.

A hozzászólásokból azt vettem ki idáig, hogy a sima 9500-öt tuningolja mindenki, mert a Pro-t nem lehet. Akkor most hogy is van?

Melyik márkát érdemes venni? És mit jelent pl. a PBA és BBA szócska egyes kariknál?

(#385) ftc válasza GaBBoR (#384) üzenetére


ftc
nagyúr

BBA-built by ATI
PBA-ez meg talán az hogy ATI a chip.
Márka:
Sapphire,Hercules,Eredeti ATI,Club3D.

(#386) AND1 válasza GaBBoR (#384) üzenetére


AND1
őstag

PBA: Powered By AMD (Excalubur,Sapphire,PowerMagic,Connect3D stb)
BBA: Ati ''minden'' :)

Simát lehet tuningolni jah...azért azt tuningolja mindenki.
Pro-t ha nem akarsz vele bajlódni...ez 100%, én is ezt választottam.

Ha 9500 tuning akkor: Connect 3D, PowerMagic, Powercolor ezeknél a legnagyobb az esély...

Egy régi PH-s.

(#387) ftc


ftc
nagyúr

Ha textura hibák vannak akkor túl felhúztam a ramokat 200ról 250 re?Hűtéssel ezt ezközölni lehet?Chipet vegyem vissza 250?(275)

(#388) GaBBoR válasza AND1 (#386) üzenetére


GaBBoR
tag

Köszi!

Akkor az AMD procihoz, a PBA-ból érdemes választanom :DD

(#389) rudi válasza GaBBoR (#382) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nem akarsz runingolni és maximumot akarsz kihozni bruttó 50e körül akkor Neked a 9500pro a legjobb választás. Elmondom miért:

Tuning: ezen a kártyán pontosan ugyanolyan chip (GPU) van mint a 9700eseken, tehát mind a 8 textúrázóegység működik rendesen (nem kell varázsolni). A memória viszont ''csak'' 128bites és mincs rá mód hogy 256bitessé varázsold át. Az ilyen kártyákon általában 3,3ns-os RAMok szoktak lenni, szerencsésebb esetben 3ns-osoak, ami azt jelenti hogy kb. 600-ig (3,3) vagy 666ig (3) stabilak. Általában a hivatalos órajelek 275/550 körül mozognak (akinek jobban tetszik 275/275 a DDR miatt). Csak a Sapphire oldalán láttam hivatalosan a sebességet megadva, ott 275/540 szerepelt és ezeken a kártyákon általában 3,3ns-os RAMok találhatóak. Szerintem ez a kártya rendben van és már 45000 körül megkapható. Emlékeim szerint a márkás Gigabyte drágább és a még márkásabb Hercules (3no-os ramok) jóval drágább. Club3D meg nem is annyira jó. Állítólag Excalibur-okon szoktt 3as RAM lenni, és itt előttem már páran írtak 9500pro vásárlási tapasztalatokról.

Halksággal kapcsolatban: volt itt egy bemutató ahol 9500pro-t (asszem Club3Dvolt de nem 100%) ajánlott valamelyik magyar cég ajándék Zalman passzív tűtővel, de annak az akciónak már vége. Ha Zalman heatpipe-t akarsz majd a kártyára szerelni (8-10000Ft) akkor kártya vásárlás előtt győződj meg róla hogy vannak-e a nyákon felszereléshez szükséges lyukak!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#390) AND1 válasza rudi (#389) üzenetére


AND1
őstag

Nem Connect 3D?

Egyébként rudi jól összefoglalta...

Egy régi PH-s.

(#391) ftc válasza AND1 (#390) üzenetére


ftc
nagyúr

de az volt.

(#392) AND1


AND1
őstag

[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=198[/L]


dede...jól emlékeztem. Szal Connect 3D, de nem tudom hogy még mindig adnak e hozzá olyan hütőt.

Egy régi PH-s.

(#393) GaBBoR válasza rudi (#389) üzenetére


GaBBoR
tag

Szóval a 9500Pro-n 256 bites memória van. A 3,3 ill. 3ns rá van írva a kártyára/dobozra vagy szerencse kérdése? A Club3D asszem GeForce-ban se a legjobb :)
Érdekes, hogy a Hercules majd 2szer drágább, mint az eredeti ATI :)
Köszi a részletes magyarázatot.

(#394) rudi válasza ftc (#381) üzenetére


rudi
nagyúr

Először is ez a kártya alapból is SOKKALL gyorsabb annál mint amit a géped etetni tud adattal!

Ha simán 3DMark rekordot akarsz csinálni akkor Radeonator vagy Powerstrip kell a frekik emeléséhez. Ha komolyabban akarsz frekit emelni és nincs kedved ezekhez az állandóan futó proggikhoz akkor felrakhatsz egy tuningBIOSt. Mivel a ramjaid 4ns osak ezért illene 250×2MHz-en menniük. Ha jó minőségűek és mefelelően hűtve vannak akkor magasabban is. Ha referenciatervezésű a kártyád és bátor vagy akkor meggrafitozkatsz pár kondit (linket küldök hogyan kell de megtalálható itt is valahol) hogy magyobb feszt kapjanak a ramok és akkor mehetsz feljebb is. A GPU-d feltételezem 250MHzen megy, ezt alapból felrakhatod 275 környékére és akár a 300is elképzelhető, igaz ez nem gyorsít annyit (inkább a RAM lassú) rekordcsináláshoz talán megéri.

Vissza a földre: elvileg a géped lassú és a legtöbb jú game max. 800×600ban fut el. Ha felrakod a driver (legújabb 3.4as) mellé a control panelt (kötelező, Ati oldalon megtalálod), abban a D3D fülön szépen fel lehet huzogatni a Smoothvision és Aniso Filtering opciókat. Így akár 640×480ban is szebb képet kaphatsz mint 800×600ban és a gép nem kínlódik annyira de a VGA kihasználja a tartalékait.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#395) AND1 válasza GaBBoR (#393) üzenetére


AND1
őstag

Jaja, nem mindig a BBA a legjobb megoldás :)
Hercules azért ilyen drága mert jó tuning lehetőségekkel rendelkezik rendelkezik mindig -> drágább BBA-nál.
Nekem most az Excalibur jön be nagyon :D Sapphire-okkal is volt dolgom. Azok is jók.

Egy régi PH-s.

(#396) rudi válasza GaBBoR (#393) üzenetére


rudi
nagyúr

Tomshardware:
''Radeon 9500 PRO: The memory interface was reduced from 256-bit to 128-bit, but it can still accept up to 128 MB of memory. Otherwise, it has the same features as the 9700 cards, meaning that it offers full support for DirectX 9. Clock speeds: 275/270.''

9500 - 4pipeline - 128bit (kis szerencsével 8pipeline - 256bit)
9500pro - 8pipeline - 128bit - 275/270
9700 - 8pipeline - 256bit - 275/270
9700pro - 8pipeline - 256bit - 325/310

Ezek is a Tomshardware-ről.

Szerintem egy 9500pro amin 3,3as RAMok vannak az elmegy legalább 300/300on, feltéve hogy nincsenek a RAMok/GPU ''alulfeszítve'' (a'la noneme 8500LE-k régebben) bár erről nem szólt sehol semmilyen hír (ATi helyében megtenném).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#397) AND1 válasza rudi (#396) üzenetére


AND1
őstag

Enyémen is 3.3as ramok vannak de vhogy még húzni sincs kedvem...olyan gyors igy is :)

Egy régi PH-s.

(#398) najnhend


najnhend
tag

Helló!
Bár tényleg letaglózóak a 3dmarkok eredményei, de hallottam olyat is, hogy játékoknál viszont csúnyább az ATI,mert sok game az NVIDIÁval tárgyal.Ez igaz?
Mit szóltok egy 9500prohoz játékgépbe?
A 9600pro gagyin sikerült? Mert olcsóbb, mit a fenti! :DD

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#399) AND1 válasza najnhend (#398) üzenetére


AND1
őstag

Az van az enyémbe is és mondjuk nem vagyok egy harcore gamer. Egy játékgépbe egy Radeon 8500/9100 is jó...ha 800*600ban akarsz játszogatni. 9500pro nagyon brutál, hasit vele minden, képzeld el akkor egy 9700-al vagy 9800-al mi lehet. :))

Egy régi PH-s.

(#400) najnhend válasza AND1 (#399) üzenetére


najnhend
tag

Hasít? Megnyugtattál!
Kell a brutál, mert még pár év múlva is szeretnék játszogatni...
Végülis a 9700ról lehet szó, mert nem sokkal drágább.De a 9800-ról nem sokat hallottam és rettentően drága.

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeonos topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.