Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeonos topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1001) rudi válasza AND1 (#999) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja ne má!!! Léccilécci töltsd le a radeditet az oldalamról és kapd le Neki a BIOS-t. 113kbyte az egész, modemmel is lenn van se-perc alatt. Annyit kell csinálnod hogy nyomsz egyet a Current gombon, aztán egyet a Save...-n és kész. Vagy atiflasht (400k) töltsd le és dosból atiflash -s 0 biosneve.bin

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1002) evola válasza rudi (#998) üzenetére


evola
senior tag

Egy windows install-t megpróbálok, de régebbi oprendszert nem akarok használni.
Én Xp fanatikus vagyok. A régebbi rendszerekhez képest álom.
Persze ebből is a Professional.
Nos szóval újból telepítem, ha lesz annyi időm.
Apropó szereztem slot1-es hűtőbordát.
Érdemes még vele foglalkoznom?
Kipróbálom mindenekelőtt az AGP feszemelést is,az jár a legkisebb bonyodalommal.
Köszi a a tipekket.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#1003) rudi válasza rudi (#997) üzenetére


rudi
nagyúr

Most írt a beyond3D-s 9600pro tester Dave Baumann baumd@clara.co.uk is. Ő is rage3d-s tweakert használt. Tök rendesek ezek a fiúk, tegnap írtam kettőnek és mára mind a ketten visszajeleztek. Ha bármi komoly kérdésetek van csak nyugodtan forduljatok hozzájuk (mármint bármelyik tesztelőhöz a neten) Ők sokkal pontosabbat tudnak írni mint pl. én és hozzájutnak a legújabb cuccokhoz is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1004) rudi válasza evola (#1002) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a borda még jól jöhet akármilyen szabdaláshoz barkácsoláshoz. Lehet hogy nemsokára valaki tényényleg rájön hogyan lehet plusz feszt adni a RAMoknak például egy kis grafitozással és akkor kellhet majd a hűtés. Ha meg a tuning BIOSokkal már most is forrók a ramok (haveromnál azok) akkor berkácsold rájuk a bordát feldarabolva.

Én sokmindenféle gamet meg egyebet használok és van 80+40+30GB winyóm szóval nálam mindig fenn figyel a 98se párszáz MBon. Például az Unrelal2 sokkal jobban ment 256MB memóriával 98alól mint XPalól.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1005) rudi


rudi
nagyúr

Nemsemmi a RAGE3D fóruma!!! Csak Ati-s témákban HÉTSZÁZERER hozzászólás!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1006) rudi válasza rudi (#1005) üzenetére


rudi
nagyúr

Marhajó ez a rage3d fórum 233 hozzászólás 9600pro tuningban és az első június 3.-i :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1007) Snowman21


Snowman21
tag

Nem olvastam végig a topikot lusta voltam hozzá;] , de akkor is leirom hogy mi lenne az én konfigom, már látom sokan megtették ezt előttem is, nos:
Abit ST-6, 512SD, 9000-es radeon, vmi gagyi gyártótól, nem pro:O, na és persze egy Tua Cerka1200@1500, rulezül megy minden, de ''csak'' 6000 pontot megy 3dmark2001-ben default üzemben. Nem kellene jobban mennie?? Vagy elég jó eredmény ettől a géptől?

(#1008) rudi válasza Snowman21 (#1007) üzenetére


rudi
nagyúr

Itt méricsgélj másokhoz: [L]http://service.futuremark.com/servlet/Index?pageid=/orb/login[/L] van egy valagnyi eredmény. Amúgy ott is a csúcs 6000körül van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1009) Snowman21 válasza rudi (#1008) üzenetére


Snowman21
tag

ohhhhhh thx rudi:)
Ugy tünik akkor a gépsasom elég jol megyeget, szal toppon van , vagy csucson járatom, eheheh;];];];];];]

(#1010) redkill3r


redkill3r
tag

Szombaton vettem egy club 3d ati radeon 9200-ast 8xAgp-st 128 mega rammal.
a problemam az lenne h a 2001-es 3dmarkban csak 4700 pontot ert el es ez körulbelul annyi mint a regi videokartyammal a gef 2-el.
arra gondoltam h az lehet a problema h az alaplapom csak 4xes agp-t tud de a kartya persze ezzel is kompatibilis.
a konfigom:
1600+ athlon xp
epox 8kha+
normalis h csak ennyit tud elerni a kartya vagy vmi gond van vele?
(elotte kiprobaltam egy asszem 4xagp-s ati radeonnal az 9100as vol sapphire 645 megas es azzal 5800 pont lett ami lenyegesen jobb)
lecci segitsen vki
nemtudom vigyem-e vissza a kartyat ha igen akkor mijen indokkal

(#1011) Snowman21 válasza redkill3r (#1010) üzenetére


Snowman21
tag

Ne vidd vissza, nem a kártya gyengült le vagy valami:)
Driverek? (alaplapi, és vidkártya) fennvannak?
Milyen az op rendszered??
bittos hogy 4szeresen megy az agp-d??

(#1012) redkill3r válasza Snowman21 (#1011) üzenetére


redkill3r
tag

driverek fennvannak asszem:
4in1driver egesz uj
uj videokartyadriver,
de hasznalom aztis amit cd-n adtak hozza mert ahhoz van vezerlokozpont is vagy mi es azon lehet allitani a direct3d-t etc
oprencer windows xp
az tuti h 4xszeresen megy :))

(#1013) Shodan


Shodan
addikt

Kösz Rudi hogy így utánna néztél a dolgognak:)),csak az a gond hogy már a rage3dtweaket is próbáltam és azzal se megy, az overclock alatt mind a két csúszka szürke.A redline azt hiszem csak win2k-ra és XP-re van nekem meg 98-am van.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1014) rudi válasza Shodan (#1013) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor csak egy másik BIOS felfleshelése segíthet. 9500pro és 9700akkal is volt hasonló probléma hogy egy millimétert sem lehetett húzni de új bios-al megoldódott. Vagy letöltöd a gigabyte oldaláról az ő 9600pro-s BIOSukat vagy a sajátodat piszkálod meg RADedittel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1015) rudi válasza redkill3r (#1010) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek a számok nagyon alacsonyak!!! 9200al olyan 7000köré kellene jutni 9100al meg 8000fölé egy ilyen konfignak. Az AGPnek ehhez semmi köze a 8×AGP max pár százalékot ha hoz azt is főleg a gyorsabb kártyáknál ergo parasztvakítás.
Rakj fel újabb 3.5ös Catalystot és Control panelt, ja és ne felejtsd el újrainstallálni a windowsot. Lehet hogy még a régi gf2 driverei zavarnak be.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1016) rudi válasza Snowman21 (#1009) üzenetére


rudi
nagyúr

Húzott 800as Celeronnal és gf2MXel én is sokáig a toppon voltam :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1017) AND1 válasza rudi (#1001) üzenetére


AND1
őstag

Na letöltöttem...megnyitottam de minden gomb szürke. Csak a load meg az exit gomb él...segitenél?

Egy régi PH-s.

(#1018) Jozsué válasza AND1 (#1017) üzenetére


Jozsué
tag

Off/

Az aláírásodban a képen igaz Sam River's ,a Limp Bizkit basszugitárosa látható és a ''welcome to the jungle'' kifejezés a MY GENERATION című számukban hallható.

:C:C:C
On/

''Only one man stands between hell and earth...''

(#1019) Ronin


Ronin
aktív tag

Véleményeteket és esetleg tapasztalataitokat várom a Tyan kártyákról?
Pontosabban a Tyan G9700Pro-ról van szó. Azért ilyet akarok, mert Herculesre nincs pénzem és van passzív hűtés a memórichipek mindkét oldalán.
Ha jól látom, akkor erről a gyártóról még nem igazán esett szó itt.

(#1020) AND1 válasza Jozsué (#1018) üzenetére


AND1
őstag

off :

Ugyvan :) Talált, süllyedt!
Világ egyik legjobb basszusgitárosa.Kedvencem.
Nem sokár jön az új lemez!!!
Bring it onnn!

On :

Egy régi PH-s.

(#1021) AND1 válasza Ronin (#1019) üzenetére


AND1
őstag

Elég jó márkának számit. Server-piacon nyomul az alaplapjaival. Én ugyan még nem láttam tőle vga kártyát...[L]http://www.tyan.com/[/L] ...most már igen :)

Egy régi PH-s.

(#1022) Goose-T


Goose-T
veterán

Mi a különbség a 9600 és a 9600 pro között? Megéri az a bruttó 10-15 ezer plusz?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1023) Shodan válasza rudi (#1014) üzenetére


Shodan
addikt

Ja most jöttem rá hogy ezt a Redlinet még nem próbáltam csak a radclockert,de ezt meg nem tudom honnan lehet letölteni, csak az updatet találtam meg a sapphire.com-on.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1024) TommyGun


TommyGun
őstag

Halle szal a gondom hogy van egy BBA Atim tök OEM nemvolt hozzá semmi de a cooleren csak annyi van Build by Ati szal asszem eredeti ATi....a gáz hogy 3,5 ös driverrel próbálom de 3,2vel se mnet powerstrippel a procit 275-re rakom simán megy minden de a memó 200 fölött szemetel......asszem 4 ns ramok vannak rajta Hyundai vackok de majd megnézem....igat KB 2-3 hónapos a powerstrippem lehet valamivel ez húzni mondjuk olyan 220-230ig vagy elégedjek meg ennyivel ?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#1025) Bálintosz


Bálintosz
senior tag

Egyébként nem az a igazi neve a GeForce FX 5200-nak hogy GeForce FX 5200, hanem GeForce 5 MX 200! Szinte benne is van a nevében!:)

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#1026) najnhend


najnhend
tag

Na mégse lett Sapphire 9500prom....A boltos a pofámba vágta, hogy nincs, miután megrendeltem:DD

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#1027) rudi válasza Goose-T (#1022) üzenetére


rudi
nagyúr

A smia 9600on régi típusú (nem BGA tokozású) RAMok vannak max 4ns-osak szóval 250ig bírnak. A 9600pro-n már BGAs RAMok vannal 3,3 vagy 3ns-osak, sőtt hallottam olyanról is hogy 2,8ns-osak voltak rajta. GPUjuk azonos de a lassabb RAMok miatt a 9600nagyon gyengus RAMügyileg viszont a PRO a jó ramok és az új GPU miatt akár a 9500pro szintjét is megüti. Szóval megéri az a +10-15 ezer.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1028) rudi válasza AND1 (#1017) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor a RADedites rész kilőve :(

1. [L]http://www.netmatch.host.sk/radeon.html[/L] ről letöltöd az atiflash-t
2. valahova kitömöríted
3. rebootols DOSba
4. belépsz a könyvtárba ahova kitömötítetted az atiflash-t
5. beírod atiflash -s 0 biosneve.bin <ENTER>
6. a biosneve.bin filet elküldöd evolva20-nak (evola20@axelero.hu )

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1029) evola válasza rudi (#1028) üzenetére


evola
senior tag

Tényleg nagyon segítőkészek vagytok.
Remélem tudok majd esetleg én is segíteni esetleg valamiben.
Nagyon rendesek vagytok. :C

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#1030) PáBaLaGe


PáBaLaGe
csendes tag

Ne szídjátok a Sapphire-t mert ku*** jó kis kártya!!! Radeon 8500LE-m van 9200 pontot ért el 3dmarkban! Persze megvan egy kicsit húzvaMemória 273 motor 295-ig ment extra hűtés nélkül(most tervezem rárakását)!!! A memóriák 4ns -osak!

(#1031) PáBaLaGe


PáBaLaGe
csendes tag

Ja a legjobbat kihagytam ez egy zacskós példány volt (tehát doboz nélküli) és 18000ezerért vesztegették a Magicompba!---Szerintem megérte

(#1032) rudi válasza PáBaLaGe (#1031) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát nemtom... Milyen proci volt alatta? Nekem gagyi PowerMagic 8500LE van a RAMok csak 240et bírnak de így is felvergődtem vele 9978ig :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#1033) DonnieBrasco


DonnieBrasco
tag

Sziasztok

Club3D Radeon 9500 (128MB) megvételére van lehetőségem a mai napon.
Nem tudjátok, ezek még mind a régi 9700-as nyákra épülnek ?
Tuningolós kedvemben járok :)

Köszi

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#1034) CyS válasza DonnieBrasco (#1033) üzenetére


CyS
csendes tag

Hooool, hoool?! Én is azt akarok venni!!! Légyszi mondd meg, hol veszed! Akár privát emilben is! :O

(#1035) CyS válasza DonnieBrasco (#1033) üzenetére


CyS
csendes tag

Ja, most látom, hogy nem Pro-s... :( akkor nem annyira érdekel... :(

(#1036) DonnieBrasco válasza CyS (#1034) üzenetére


DonnieBrasco
tag

Ha megmondod, tuningolható-e, akkor megmondom, hol veszem :) ma estig félre van téve nekem, de még lehetséges, hogy PowerMagicot veszek... mivelhogy már vettem is egyet de sajnos rossz (tuning nélkül is, harverhibás valszeg), most azon filózok hogy várjak-e a cserére (mert jelenleg ott nincs már u.ilyen egyelőre), vagy sz**jak rá, vetessem vissza és vegyem meg a Club3D-t másik helyen....

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#1037) DonnieBrasco válasza CyS (#1035) üzenetére


DonnieBrasco
tag

Mert nem értesz hozzá :)) ugyanis ezt fel lehet tuningolni 9700 Pro-ra (nem, nem elírás...)

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#1038) Nimrod


Nimrod
addikt

Ha már Radeon...
8500-öset nem látom már árlistákon. Nem tudja valaki, hogy kb. milyen árban van, vagy már nem lehet kapni?

(#1039) Stitch válasza DonnieBrasco (#1037) üzenetére


Stitch
őstag

Igen, fel lehet, csak nem kis szerencse kell hozzá. A késöbb gyártott sima 9500ösöknek állitolag már 128 bites a memóriabusza és az a szunnyadó 4 pp sincs rajta. De akkor is ha egy 9700-es nyákra épült 9500öst kapsz a kezedbe, akkor se vedd 100 százalékra, hogy meg tudod csinálni a modot, mert egyáltalán nem biztos hogy az a maradék 4 pp müködöképes is. Amúgy azt ránézésre meg lehet állapitani hogy van-e esélyed a modósitásra, úgyhogy te nem értesz hozzá. :))

(#1040) #25954560 válasza Nimrod (#1038) üzenetére


#25954560
törölt tag

Nincs mar 8500. A 9100-es van helyette (pontosabban csak atnevezve), kb. netto 17-ert.

(#1041) DonnieBrasco válasza Stitch (#1039) üzenetére


DonnieBrasco
tag

Már miért ne értenék hozzá ???
Pontosan tudom, milyen a 9700-asra húzható nyák... merthogy a kezemben is van egy épp, csak sajnos alapból hibás.
piros szinű, a memóriák is pont úgy helyezkednek el rajta, stb.
A kérdésem nem is ez volt, hanem hogy a Club3D-sek ilyenek-e még - mivel ahol veszem, nem fogják nekem kibontani a boltban.
Egyébként meg egy másik fórumban már segítettek, amíg itt csak csupa olyan infót kaptam amit eddig is tudtam :)

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#1042) DonnieBrasco válasza Stitch (#1039) üzenetére


DonnieBrasco
tag

Amiről te beszélsz (4 pipeline és 128bites busz) az az új Atlantis Sapphire 9500asokra jellemző, olyat már nem (annyira) érdemes venni mert tuti nem kapcsolható rajtuk vissza a 4 extra pipeline. Azért az órajelük még húzható egy kicsit...

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#1043) Stitch válasza DonnieBrasco (#1041) üzenetére


Stitch
őstag

Akkor meg a többi fórumos honnan tudná hogy moddolható-e a kártya...amúgy állitólag az összes Club3D nonPRO 9500 moddolható, csakhogy vmit mondjak is.

(#1044) DonnieBrasco válasza Stitch (#1043) üzenetére


DonnieBrasco
tag

Pontosan ilyen válaszra/megerősítésre vártam :)

Köszönöm !

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#1045) Kvázi


Kvázi
csendes tag

Üdv emberek!

Kezdő vagyok a dologban egy kis segítség kellene. Pár nap múlva megveszem életem első Ati kártyáját! (9700) :C
Olvasva írásotokat, sok gubanc lehet a driverekkel. Mit javasoltok?
Hogyan álljak neki a telepítésnek miután betettem a vasba? :F

A rendszer WinXP.
Miket töltsek le a netről, és ezeket milyen sorrendbe telepítsem?

Előre is kössz!

Széllel szembe...

(#1046) iwu válasza Kvázi (#1045) üzenetére


iwu
addikt

hi!
én is friss radeonos vagyok (saphire9500), töltsd le az omega driverpackot (google), megold mindent. Mindenki biosflashről beszél, nekem omegával (cat3.5) 3dmark2k3 5850 pont, 3dmark2k1ben 14000 (bár ha a gépet is húztam 16300 a rekord:) ).
nos szerintem omega, de Rudi az ati guru (bocs ha több is van, és őket nem ismerem...)
pápá

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1047) Kvázi válasza iwu (#1046) üzenetére


Kvázi
csendes tag

Kössz a tippet. Megtaláltam! :DD
És ez tartalmaz mindent? Csak elindítom és királyság van?

Széllel szembe...

(#1048) iwu válasza Kvázi (#1047) üzenetére


iwu
addikt

igen, benne van minden segédprogi is!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1049) DonnieBrasco válasza iwu (#1046) üzenetére


DonnieBrasco
tag

Rákeresetem Google-lel de semmi... csak valami holland nyelvű hablaty amin rossz a link.
5let ?

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#1050) iwu


iwu
addikt

ja, meg a driverhack:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeonos topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.