Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600pro : márkaválaszték (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) snowfox válasza Thom! (#193) üzenetére


snowfox
csendes tag

Nem tuningolva: (gép és a videókártya húzása nélkül)

Win98SE:
3DMark2001se: 10890
3DMark2003: 3178

WinXP Prof. SP1:
3DMark2001se: 10961
3DMark2003: 3235

Mindez az eredmény a CATALYST 3.2-es driverrel, DirectX9,

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#202) snowfox


snowfox
csendes tag

Én írtam a 200. üzenetet.
:DD

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#203) Lujo


Lujo
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat Snowfox.

Akkor meg vagy elégedve az Excalibur-oddal, jo vételnek tekinted? Sapphire és az excalibur között ingadozok. Milyen memoria van az excalibur-ban?
alaplapban meg még szóba jön az abit nf7-s is. Még egy buta kérdés a proci vásárlásában benne van -e a hütő is vagy azt is külön kell venni, te melyiket ajánlod?

(#204) snowfox válasza Lujo (#203) üzenetére


snowfox
csendes tag

Szerintem tuti kis kártya!
A kártyán, Samsung K4D263238E-GC33 -as memória van.
Megnéztem 3,3ns-os, mondjuk ez a típusából is kiderült.

Mivel én számtech.cégnél dolgozom, így tapasztalatból az OEM-et ajánlom (ez csak a procit tartalmazza. hozzá meg egy Spire WhiperRock III vagy Spire WhiperRock IV -et ajánlok. Nekem WhiperRock III-am van es így a gép 45c fokra melegszik. Emellett ezek a hűtők csrndesek is, mert 2400RPM-en mennek.
Ha ilyen hütőventilátort veszel, akkor a borda alján (processzor magjával érintkező oldala) találsz fehéren felvitt réteget. EZT SZEDD LE RÓLA (pl: tiszta benzinnel(sebbenzin), tiszta alkohollal). majd ha leszetted róla a processzor felületére (magjára) nyomj egy kicsi szilikon pasztát (én inkább a normált(fehér) ajánlom, és nem az ezüst adalékosat, mivel ha ezüst adalékosat teszel rá és egy kicsivel többet a kelleténél, akkor a processzor magja körüli alkatrészeket is érheti ez az EZÜST ADALÉKOS szilikon paszta, ami vezeti az áramot, így a procid akár tönkre is mehet!!! Lesarkazásvédőt nem ajánlom, mert a proci elveszti a gariját ha használod. A processzorra a bordát úgy kell feltenni, hogy (alaplapnak vízszintesen kell álnia) a procira ráfogod a bordát, úgy hogy a hütő eggyik felfogató füle már benne legyen a procifoglalat eggyik felfogató fülébe(általában a nehezebben beilleszthetőt kell előszőr beilleszteni). ekkor az eggyik oldal kész!
A HŰTŐT továbbra se mozgasd! a másik fület vagy kézzel, vagy csavarhúzóval ÓVATOSAN, vigyázva arra hogy az alaplapba nehogy kárt tegyél (kicsúszik a csavarhúzó, végigszántja az alaplap felületét, az alaplap tönkre megy) rákkatintod a procifoglalat fülére(füleire) most már stabilan kell álnia a hűtőventinek.

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#205) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Jelenleg egy Gf Ti4200 ketyeg a gépemben, de a jövőben szeretném lecserélni. Egy R9600Pro-ra gondoltam. Érdemes beruháznom egy ilyen cserébe? Vagy óriási teljesítmény növekedést ne várjak?

(#206) Keitaro válasza Ürgülfütty (#205) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát óriásit ne. Ha DX9-et szeretnél, meg gyorsabb aniso-t és FSAA-t akkor megkapod.
Van itt egy Ph! megateszt, szerepel benne mindkért kártya :

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=253[/L]

Mondjuk a 9600Pro jól húzható. 500mhz körül biztos elmegy 400 helyett :)

(#207) Ürgülfütty válasza Keitaro (#206) üzenetére


Ürgülfütty
tag

A Ti4200-as kártyám most 300/500-on üzemel ( felhúztam ). Igazság szerint minden játék tökéletesen fut max beállításokon.Ezért is vagyok bizonytalan. Persze egy DX9 nem jönne rosszul, de egy R9600 sem 2 peseta...

(#208) Keitaro válasza Ürgülfütty (#207) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha nem tudod kis árkülönbözettel megúszni és nem kell most AF, akkor szerintem még ne cserélj. Annyival nem gyorsabb, és jelenleg úgy néz ki, hogy ebben az évben már nem nagyon gazdagodik a DX9 játék kínálat. Januárig lazán ki lehet bekkelni egy GF4-el, addigra meg lejebb mennek az árak.

(#209) Thom!


Thom!
veterán

Mistral
VGA GIGABYTE ATI RADEON 9600PRO 128MB TV+DVI BULK 37605 47006
Ez nekem túl olcsónak tűnik. :F

(#210) Keitaro válasza Thom! (#209) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem rossz, azért meg kell nézni, hogy ne SE legyen PRO-s magórajellel, de sima memóriaértékekkel. Ez így kb árban van és így már jó választás is lehet :)

(#211) Thom! válasza Keitaro (#210) üzenetére


Thom!
veterán

Meg kell kérdezni ilyen egyszerű.

(#212) GigabyteFan válasza Thom! (#209) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ez bizony valódi PRO 400/600 !!!!! csak a játékok nincsenek benne ennyi...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#213) Thom! válasza GigabyteFan (#212) üzenetére


Thom!
veterán

Az nem is kell.

(#214) Bal@zs


Bal@zs
csendes tag

Sziasztok újra!

Látom kicsit sajnos elcsendesedett ez a topic de azért remélem még benéz ide vki és tud majd segíteni ...

Elösször is, kb. 3 hét forumolvasás után eldöntöttem, hogy nem nvidia vga-t veszek hanem egy Ati 9600Pro-t mert mindenki agyondicsérte, csak nem tévedhet ennyi ember.

Meg is vettem az Extrem-ből bruttó 41ezerért internetes rendelésnél és már itt nem tetszett igazán a dolog mert a honlapjukon azt írta hogy dobozos Sapphire, erre egy zacsisat adtak és még a dvi átalakító sem volt a zacsiba. Nem mondtam vissza, megvettem zacsisan mert jó árnak tünt.

Abit NF7 -es alaplap mellé, 512 (2*256 dual modban) Samsung DDR ram 400Mhz (viszont csak 333-an ismeri fel...:)) vincsin üzemel, de gondolom ez nem befolyásolja annyira a mért pontszámokat...

Mi lehet az oka a viszonylag kis teljesítménynek?? Köszi elöre is a válaszokat.

(#215) Bal@zs


Bal@zs
csendes tag

..Catalyst 3.8-as van fent rajta ha esetleg fontos info lenne...

(#216) Killberk válasza Bal@zs (#215) üzenetére


Killberk
aktív tag

Próbáld ki 3.6-osal. Próbálgatam a 9600-osom több driverrel is (Catalyst 3.6, 3.7, .3.8, Omega 3.6-ból és 3.8 kreált), és volt hogy elég jelentősen visszaestek az értékek. Egyébként win2000 alatt is kevesebbett hozott nekem mint 98 alatt.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#217) Jenő


Jenő
aktív tag

R96-D3Gn Radeon 9600 Pro 256MB DDR, TV Out CRT, DVI, S/W DVD, 8xAGP 400/400MHz Br. 47 600.-

-

Megéri megvenni? Eléggé bejövős. :)

(#218) Keitaro válasza Jenő (#217) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem. Ez lassított. Egy normális Pronak 400/600 az órajele. Vagy 400/300, attól függ a DDR-es memória órajelet, hogy adják meg. Ezt ne vedd meg semmiképp! Főleg ne ennyiért

(#219) Jenő válasza Keitaro (#218) üzenetére


Jenő
aktív tag

Ok.

(#220) Toness válasza Jenő (#217) üzenetére


Toness
őstag

Ez lehet, hogy nem is Pro csak SE.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#221) Jenő


Jenő
aktív tag

Az mit jelent, hogy egy kártya Nonbrand? (tudom hogy magyarra fordítva azt jelent hogy márkátlan [gagyi], de így van ez?)

(#222) Desp válasza Jenő (#221) üzenetére


Desp
tag

Mondjuk inkább hogy márkátlan és valamivel lassabbak mint a márkás kártyák....

Hajj de sokmindenhez nemertek

(#223) Jenő válasza Desp (#222) üzenetére


Jenő
aktív tag

Na, erre voltam kíváncsi. Köszi :)

(#224) Jenő válasza Jenő (#221) üzenetére


Jenő
aktív tag

''tudom'' helyett ''gondolom'' -ot akartam írni. :B

(#225) Pusigod


Pusigod
csendes tag

Én sulinettel akarok venni egy 9600 pro-t.
Mire kell ügyelni?
9600 pro 256MB-at ne vegyek?

(#226) Keitaro válasza Pusigod (#225) üzenetére


Keitaro
addikt

Sulinetben elvileg csak 128MBs Pro van, nem? De ha van is 256MB-s ne vegyél.
Sulinetben a legjobb árú normális Rad9600Pro az a Sapphire 9600Pro 128MB. Bruttó 56900-ért.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600pro : márkaválaszték (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.