Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600pro : márkaválaszték (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Keitaro válasza yyooee (#150) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát itt fent Bp-n brutto ennyi ez és nagy eséllyel, 2.8-asok. Szerintem jobban járnál, ha felutaznál egyik nap. Vagy nem megoldható?

(#152) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ha valaki tud 9600 pro-t, akkor szóljon, pls! Eladtam a régit, hétvégén viszik, a tartalék meg egy s3 8mbs :O

egyéb állatfajták

(#153) lancellott


lancellott
tag

Üdv a guruknak!
Nos... Megtörtént! Sokat évődtem, olvasgattam a fórumokat, hozzászóltam, válaszoltak, és ezen cselekedetek termése egy ATi RADEON 9600 Pro-s kártya lett. (természetesen SAPHIRE). Tééleg jó, meg 3 billentyűzetet kellett cserélnem, úgy csöpögött a nyálam tőle, de azért a technika ördöge az sosem alszik. A kártyához kaptam egy szép hosszú kábelt (s-video) valami 120 CM-eset. Ami még arra sem elég, hogy felkössem magam vele, nemhogy a tv-re csatlakoztassam. Mindegy pár száz forintért kapok normálisat. Azért csak nem hagyott nyugodni a dolog, és szépen odahúztam a tv-t a géphez. Ja közben nem mondtam, hogy vettem hozzá egy s-video scart átalakítót. (asszem így írják)Szóval odacipeltem a géphez a motyót, rádugtam a dugnivalót, beállítottam mindent, amit sk tudtam, és rá kellett jönnöm, hogy nem minden fenékig tejfel. S, hogy ne szaporítsam a szót, rátérnék a lényegre. Azon a k*rva TV-n 6cm-es csíkokban félig színes, félig fekete-fehérben fut a kép szépen komótosan. Ez miért lehet? Mit csináltam rosszul?
Ha esetleg érdekes lehet, akkor az adatok: AMD 1700 XP/256 Mb/XP oprsz.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#154) Keitaro válasza lancellott (#153) üzenetére


Keitaro
addikt

Amikor bekapcsolod tv-t ott a van a TV kimenetnek is beállítások füle. (ahol ott a TV képe ott a TV feliratra lehet kattintani ha aktív), nézd meg a kimenetnek mi van megadva szabványnak. Ha megmondod neki, hogy Hungary, automatikusan belövi PAL B-re.
Ha pedig nem ez a baj, akkor az átalakító, elvileg nehéz hozzá perfectet venni, de erről majd más akinek volt ilyen tapasztalata

(#155) rudi válasza lancellott (#153) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet a Scart-svhs átalakító hibája is. Lehet hogy túl régi mert régebbi Scart-os cuccoknál szoktak ilyenek lenni. A kártya 99% hogy nem ludas a dologban mert itt már a VPUban vannak a TVoutért felelős áramkörök is. Jó lenne megnézni egy olyan TVvel amin van svhs vagy RCA bemenet...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#156) Keitaro válasza rudi (#155) üzenetére


Keitaro
addikt

Off
Welcome bekk. Csak nekem tűnt úgy, vagy tényleg nem voltál pár napig? No mindegy páran itt égnek a vágytól, hogy radeonos tuning, corefesz és egyéb nyalánkság kérdéseket tegyenek fel :)
On

ööö... Onban, nem sok hozzáfűznivalóm van :)
A Carmack témában olvastam a hozzászólásodat, köszönöm a sort ami rám vonatkozott. (Azt mondtam nem írok oda hát állom a szavam)
No mind1 joccak, remélem megoldódik ez a TV-Out problem

(#157) Thom!


Thom!
veterán

[L]http://www.driverheaven.net/reviews/9600/index.htm[/L]

Gigabyte vs Sapphire ''FireBlade''

Ja, meg annyit tudok szerezni HIS 9600Prót 40+faért ami 1 kicsit húzós.

(#158) rudi válasza Keitaro (#156) üzenetére


rudi
nagyúr

OFF
Sajnos októbertől nem nagyon fogok aktívkodni a fórumban mert otthon likvidáljuk a net-kapcsolatot, meg hát jó lenne valamikor diplomázni is egyszer, szóval marad a programozás.

Ma még irogatok párat (pl. azt hogy mistral szervizében van egy használt gigabyte 9700pro 70.000ért 3nap garival) és utána ha égető kérdés van azt mailban tudom csak lekezelni

Azért unalmas pillanataimban bővítem majd a radeonos oldalamat sokokosssággal linkekkel stb...
ON

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#159) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Valaki nem tudja véletlenül, hogy Pesten hol lehet normális 9600Pro-t venni?

egyéb állatfajták

(#160) Keitaro válasza kamikaze boci (#159) üzenetére


Keitaro
addikt

Melyik márka érdekelne?

(#161) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

A jobbik :) (2,8-as). És hétfő estig meg kellene oldanom, mert most két kártyát használok egy géphez. A sok rángatástól az egyik lapon tegnap már világított az agp hiba jelző led :O. Van valami ötleted esetleg?

egyéb állatfajták

(#162) kamikaze boci válasza kamikaze boci (#161) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Hétfő estig azért, mert hétfőn megyek a BP-re. Legközelebb meg kitudja..

egyéb állatfajták

(#163) kamikaze boci válasza kamikaze boci (#162) üzenetére


kamikaze boci
őstag

megyek BP-re (szétszórt vagyok)

egyéb állatfajták

(#164) Keitaro


Keitaro
addikt

Hétfőig változhatnak a dolgok. De körülnézek neked.

(#165) Lujo


Lujo
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy pár kérdésem.
Most akarok venni uj videókártyát.

Eddig Radeon 9600 pro-ban gondolkodtam.
Amit kinéztem : Club3d Radeon 9600 Pro

Mit tudtok erről a kártyáról?

A másik kártya A shappire 9600 PRO kártya.

Melyik a jobb választás?
Shappire VIVO L-ret
Mit jelent a L-ret?
Shappire 9600 PRO fireblade F-ret
Mit jelent a fireblade F-ret kifejezés, ill. az ATLANTIS és az ULTIMATE
között mi a különbség?

De ahogy most itt olvasgatom a forumot kicsit elbatortalanottam, azon, hogy netán 9700-est kellene vennem. Mennyivel jobb a 9700-es a 9600 PRO-tól, megéri-e még ráfizetni? és ha 9700-es akkor melyik gyártó?
Bocs a sok kérdésért?

(#166) Keitaro válasza Lujo (#165) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha nem gond, és kifizethető akkor inkább a 9700. A 9700 egyetlen nagy problémája, hogy nem lehet kapni.
Én inkább a Sapphire-t választanám Club3D és S között.
Az összes Sapphire kártya Atlantis, de vannak simán Atlantisok, Fireblade edition logósok (garantált húzhatóság 9600nál pl a memóriát garantálják 330-ig), és Ultimate Editionok. Ezeken szép kis passzív Zalmann hűtések vannak, FireBlade Editionok is egyben és kapsz ajándék játékot

(#167) bendi


bendi
tag

Hali!
A gondom az, hogy vettem a Saphire 9600Prot(fekete), azokkal a helyes kis négyzetalakú 2,8-as eltrontech memókkal...
Pöpecül ment 300MHz-n, de már 303-nál kezdődtek a bajok...néhol kihagyott 1-1 háromszög textúrát... minnél feljebb emeltem a memó órajelét, annál több 3szöget felejtett el textúrázni...
Olvastam feljebb, hogy feszt kéne emelni... De hol? Hogyan? tudja vki a választ?
Visszavittem, és most Samsungos 3,3-as van. De még vissza tudnám cserélni...
A samsungos viszont 640MHz környékén kifullad, és nem szemetel, csak lefagy. Venti fújja a levegőt a memókra is, és nem melegednek.
Az eltrontechek húzás nélkül is forrók voltak.
Ez a sokminden miért van?

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#168) kamikaze boci válasza Keitaro (#164) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Leköteleznél:)

egyéb állatfajták

(#169) Budrick


Budrick
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni, hogy megéri e lecserélnem az ASUS GEf4TI4200 128MB videokártyámat egy ATI 9600Pro 128MB-ra?
Kb 10000Ft lenne a különbözet.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kiss the cook, kill the wife!!!

(#170) Atlantis válasza Budrick (#169) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem ne. Hasonló gondom volt, mint neked, de inkább egy 9700Pro-t vettem használtan. Ugyanolyan áron adták, mint a 9600pro-t újan. Szerintem Te is így járnál a legjobban, ha meghatározott összeget akarsz erre fordítani.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#171) snowfox


snowfox
csendes tag

Sziasztok!

Egyetlen egy kártyáról nem nagyon volt szó a fórumban, és ez az EXCALIBUR RADEON9600PRO. Hogy miért, nem tudom? Pedig szerintem egy nagyon tuti kártya. Abszolút stabil, Samsung memóriák vannak rajta(BGA), aktív hűtéses. 3DMark2003-ban default benchmark mellett 3235 pontot ért el. Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek!

Ja a gép: A7N8X Deluxe, 2500+, 512MB 333MHz memo, Excalibur Radeon9600Pro

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#172) Akita válasza snowfox (#171) üzenetére


Akita
tag

Hol vetted az Excalibur-t?

(#173) snowfox válasza Akita (#172) üzenetére


snowfox
csendes tag

Unitel-nél Pesten

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#174) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Egész pontosan hol, mikor és mennyiért? A RAM-ok 2,8-asak vagy 3,3asok? Köszi

egyéb állatfajták

(#175) snowfox válasza kamikaze boci (#174) üzenetére


snowfox
csendes tag

Unitel City-nél kb. 2és fél hete, 41000ért (netto nagyker) a ramokat nemtudom nem néztem még meg

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#176) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Én sapphire elkötelezett vagyok, nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményyel, pl: alapon 2400+ 512 ddr mellett 3dmark 2003-ban 3227 pont. Egy kis procituning (2220 Mhz-re), videókártya tuning (500 Mhz core 700 Mhz ram) mellett 3937 pont!!!! Nagyon örültem mikor ezt megláttam. :C:C

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#177) kamikaze boci válasza snowfox (#175) üzenetére


kamikaze boci
őstag

És helyileg hol van az unitel city? Van netes árlistájuk? Azért vagyok ilyen lelkes, mert hétfő estig kell szereznem egyet, bármi áron..

egyéb állatfajták

(#178) Keitaro válasza kamikaze boci (#177) üzenetére


Keitaro
addikt

Tudsz nagykerben vásárolni?

(#179) kamikaze boci válasza Keitaro (#178) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Igen, sőt jobb is lenne az árrés miatt :))

egyéb állatfajták

(#180) Keitaro válasza kamikaze boci (#179) üzenetére


Keitaro
addikt

Küldtem egy mailt

(#181) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Köszönöm! Legvégső esetben marad ez, mert hétfőn mindenképpen meg kell vennem.

egyéb állatfajták

(#182) Akita válasza Keitaro (#180) üzenetére


Akita
tag

Hello
Elküldhetnéd nekem is azt az Unitel árlistát mail-be, mert bár most hétvégén regisztráltam magam, nem biztos hogy meg is kapom. Kösz előre is
oldakita@freemail.hu

(#183) snowfox


snowfox
csendes tag

Megküldtem nektek mailben a unitelcity-s árlistát

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#184) Keitaro válasza snowfox (#183) üzenetére


Keitaro
addikt

Akkor itt válaszolok : köszönöm szépen! :)
Nagyon jó, hogy tele vannak HIS (Excalibur) cuccokkal.

Akita : snowfox az akinek Unitel listája volt, de mint látom küldött neked is, úgyhogy megvan :)

(#185) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Árlistáért ezer köszönet!!!!

egyéb állatfajták

(#186) Lujo


Lujo
csendes tag

Milyen videokártyát ajánlotok?

Sapphire ATI RADEON 9600PRO FIREBLADE v. HIS Excalibur 9600 PRO

Egyáltalán van-e az Excaliburnak további 9600Pro-s klónjai különféle jelzésekkel?
azért kérdem, hogy ha HIS-t vennék akkor mit keressek.

Válaszokat köszönöm.

(#187) ebkod


ebkod
csendes tag

Skacok!

Problem:(((

Szóval vettem egy ATI 9600-t, és szeretném a TV-re rákötni. A baj ott van hogy a TV-n csak Euroscart in/out van, ami nem tudom hogy baj-e, de mindenestere nem megy a dolog. Az euroscart kábelnek ugyebár két darab RCA a vége, egy piros meg egy fekete. Ebből én a pirosat szépen beledugtam a VGA-ból kijövő kis RCA dugóba. Eredmény: a TV-n halovány zizergés de semmi más.

Mi lehet a gond?? Ha valaki tud erre mondani valamit, hogy egyáltalán jó-e eza scart-os megoldás, azért nagyon hálás lennék.

Kösz

(#188) Keitaro válasza Lujo (#186) üzenetére


Keitaro
addikt

Tessék HIS oldal, hogy lásd az Excaliburokat :

[L]http://hightech.com.hk/html/index.html[/L]

A FireBlade Edition annyiban különbözik a simától, hogy garantálják, hogy a memória menni fog 300 helyett 330-on.

(#189) Bal@zs


Bal@zs
csendes tag

Kérlek segítsetek mert sikerült teljesen összezavarodnom az Ati Radeon 9600Pro terén .... Végre sikerült eldöntenem, hogy az általam eddig szimpatizált nvidia GeForceFX5600 helyett 9600Pro-t veszek, de teljesen elbizonytalanodtam a sok 9600Pro változatokat látva és nem tudom most miért van az, hogy gyárilag a 9600Pro 400/600 Mhz-en müxik, de ha pl. Bluefish-t nézem ott ez áll:
Videokártya Club3D ATI Radeon 9600 Pro 400/200 128MB 33.092 Ft 41.365 Ft
Videokártya Club3D ATI Radeon 9600 Pro 400/300 128MB 42.392 Ft 52.990 Ft
Videokártya Club3D ATI Radeon 9600 Pro 400/340 128MB 40.992 Ft 51.240 Ft

Most itt melyik a 400/600-as? Egyik sem? Sok helyen azt írják, hogy a Club3D az egyik legjobb akkor ezekközül egyiksem az igazi?

Bocs a lámaságért de tényleg belekeveredtem a sok MHZ-be...

Van aki azt írja, hogy sikerül 504/370-re húzni a karit.... (esetleg ez már azt jelenti hogy 504/740 Mhz ????duplázni kell a memoria órajelét???)

Köszi a válaszért, remélem nem csak én vagyok ilyen lama és más is okul a válaszból..:)))


(#190) Killberk válasza Bal@zs (#189) üzenetére


Killberk
aktív tag

Kétféle képen szokták megadni a memóriaértéket. Ha 200, 300, 340 vagy e körüli, akkor azt duplázni kell. Ha 400, 600 vagy 680 van a perjel mögött, akkor az pedig már a valós effektív memóriaérték.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#191) snowfox válasza Bal@zs (#189) üzenetére


snowfox
csendes tag

A 400/600-as: VPU/Memória valódi órajel (MHz)
! !
/ /
Club3D ATI Radeon 9600 Pro 400/300 128MB 42.392 Ft 52.990 Ft
mivel a 400 a VPU, a 300 pedíg a memória órajele.
De mivel a memória DDR(Double Data Rate) ezért az effektív órajele 600MHz lesz.

Tehát elméletileg a harmadik kártya a nyerő mert az a leggyorsabb:

400/680
Club3D ATI Radeon 9600 Pro 400/340 128MB 40.992 Ft 51.240 Ft

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#192) snowfox


snowfox
csendes tag

nem sikerült jól a szemléltetés, pedíg a felkiáltójelek, meg azokkal a nyilakkal ezt szerettem volna kif.

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#193) Thom! válasza snowfox (#191) üzenetére


Thom!
veterán

Excaliburod mit tud (tuning terén)?

(#194) Lujo


Lujo
csendes tag

Sziasztok


Snowfix mi a tapasztalatod a számítógépeddel kapcsolatban (szorzóállítás, stabilítás, sebesség, kompatibilitás, stb...), pont ilyen konfigurációban gondolkodom. (ASUS A7N8X-DELUXE 2.0, HIS EXCALIBUR 9600PRO(v SAPPHIRE), AMD 2500+ BARTON)?

Van -e szrzóállítási gondja a DELUXE-nak, mert A7N8X -es forumon sokan irták?

(#195) Lujo


Lujo
csendes tag

jaj bocsás meg SNOWFOX

(#196) alga válasza ebkod (#187) üzenetére


alga
tag

A TV-out kezdőknek című topikot olvassad végig, nekem bejött. Illetve kérdezni is ott érdemes.

Alga

(#197) snowfox


snowfox
csendes tag

Mindjárt válaszolok a kérdéseitekre...

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#198) Thom! válasza snowfox (#197) üzenetére


Thom!
veterán

Oh thanks... :()

(#199) snowfox válasza Lujo (#194) üzenetére


snowfox
csendes tag

Hali Lujo

Szerintem egy nagyon jó konfig. A szorzó alapból (Auto) 11x-es az alaplap max. 12,5x-est enged. ekkor a proci 2500+ (1826MHz) helyett 2800+ (2075 MHz) on megy. FSB-t azt hiszem 237MHz- ig lehet húzni (nem próbáltam, az alaplap max. ezt az FSB-t engedélyezi).

Tapasztalat:

166os FSB mellett, 12,5x-val BETONSTABIL ekkor a 2500+-ból 2800+ lesz.

Sebességről csak annyit hogy egy inno3d GeForceFX5200 128MB-os kártya
egy 2200-as celkán, ami 2800MHz körülre van húzva 512MB ram mellet 3DMark2001-ben 5300 pont, 3DMark2003-ban 1400 pont körűl megy ekkor a vidókártya memóriája és GPU-ja is húzva van, arra a határra ahol még nem fagy, nem szemetel.

ebben a konfigban: a 3DMark2001-ben 7884 pont, 3Dmark2003-ban 1437 pontot ér el. Abszolút default, tehát a proci, a videókártya memóriája és GPU-ja alapértelmezett (gyári beállítások).

Kompatibilitási probléma nem adódott tökéletesen müködik!!!

Az excaliburt még nem húztam, még nem láttam értelmét, pedíg 1280*1024-en játszok minden játékkal max. detail mellett, és még eggyik játék sem szaggatott be.

---This is the beginning of a beautiful friendship---

(#200) snowfox válasza Thom! (#193) üzenetére


snowfox
csendes tag

Még nem próbáltam húzni, de éjszaka kipróbálom és holnap megírom az eredményt!

---This is the beginning of a beautiful friendship---

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600pro : márkaválaszték (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.