Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600pro : márkaválaszték (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Üdv mindenkinek!

Kicsit zúg a fejem, és nem nagyon visz rá a lélek egy hosszú google-s turkálásra, és gondoltam itt sok jó ember van hátha kapok választ a problémámra :)
Egy barátomnak állok Radeon 9600Pro vásárlás előtt, de :

- BBA-t csak soká hoznának.
- Alapvetően szeretem a Sapphire-t de a 9600Prokon lévő EtronTech ramokat valahol elég negatív jelzőkkel illették. Bár valaki kifejthetné miért, mert azt sajnos nem tudom. Ha csak az a baj velük, hogy nem bírnak egy komoly húzást az nekem nem baj.
- Gigabyte is tetszik de az már nagyon a felső határ árban sajna, nem biztos, hogy belefér...
- Connect3D? Milyen ramok vannak rajta?
- És hol lehet HIS Escaliburokat kapni? :)
Előre is köszönöm a válaszokat

(#2) Keitaro válasza Keitaro (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

ouch. Szóval Excalibur. Már írni sem tudok :)

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

uppolom egyet

(#4) robekri


robekri
addikt

Na itt kezd meg az érdeklődést:[L]http://www.emporiumcomputer.hu/ceginfo.htm[/L] vagy[L]http://www.juventus-team.hu/termekkat.php?focsop=VGA[/L]

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) rudi válasza Keitaro (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem vidd a sapphiret csak előtte nézd meg milyen RAMok vannak rajta. Ahol én tesztet láttam ott mindenhol hynix és samsung RAMok voltak a sapphire és connect3d kártyákon is, szóval nem rosszak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Keitaro válasza rudi (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Sajnos én ET ramokba futottam bele, a többi helyen meg nem nagyon tudom megnézni mi van rajta :(

(#7) Keitaro válasza robekri (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

Köszönöm a helpet, írtam egy mailt, nézd meg kérlek.

(#8) rudi válasza rudi (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Szóval: volt itt egy-két hozzászólás itt a fórumon ami engem is aggasztott.
1. 2 darab 9700 entrontech ramokkal amik hibásak voltak, többet nem lehetett tudni róluk de megijedtem
2. megintcsak 2 darab (tutira magicompos) 9600pro entrontechel, amúgy szép fekete nyákon.

elkezdtem aggódni mert eddig sapphire volt akedvencem szuper ár/érték aránya miatt és entrontech RAMokat utoljára savage4en láttam.

Ezután írtam Dendének a magicomp fórumába hogy mi van:

rudi
Kedves Dende!

Mostanában hallottam (Prohardver fórumán) néhány zavaró hírt kedvenc ATI kártyagyártóm (sapphire) felől. Állítólag Nálatok vettek két hibás 9600pro-t és hallottam két entrontech RAMokkal szerelt 9700asról is. Ezek a RAMok nem veszik fel a versenyt a Hynix és Samsung RAMokkal amit eddig a sapphire használt. Nagyon aggódom a márka miatt mert csak jó tapasztalatom van vele. Tudsz valami biztatót mondani vagy tényleg sötét jövő elé néznek...?


most láttam hogy érkezett válasz:
Dende
Szia Rudi!

A Sapphire már régóta használ EtronTech memóriákat, a 8500-asokon is gyakran lehetett velük találkozni. Hogy miben és mennyire veszik fel a versenyt a Samsung és Hynix memóriákkal? A referencia-értékeket ezeknek a memóriáknak is hozniuk kell, húzás szempontjából pedig a saját otthoni 8500LE is EtronTech-es és 290-en gyönyörűen megy a memória.
A két kártyával kapcsolatban: egyiket fagyással, a másikat 3DMark hibával hozták be. Az első tényleg hibás volt, ezt vissza is küldtük, a másikat viszont az egyik kolléga a tesztelés után megvette otthonra és elmondása szerint semmilyen hibát nem tapasztalt sem a játékokban, sem a 3DMark2001 és 2003-as verzióiban, így valószínűleg ez anno szoftveres probléma lehetett.

Ha le kellene írni a Sapphire kártyákat, szerintem mi lennénk az elsők egyike akik leállnánk vele, mivel tömegében rögtön ''rajtunk csattana'' az ostor. Szerencsére erről szó sincs, így nyugodt szívvel tartunk ki továbbra is a Sapphire-ok mellett.

Üdv.: Dende


Most kicsit megnyugodtam de este utánanézek az EtronTechnek. Szerintem ha magicompban néztek 9600pro-t és később valami baja lesz akkor korrekt eljárásban lesz részetek. Ha most vásárolnom kellene 9600pro-t akkor sapphiret vennék náluk még ha Veszprémből is kellene felmennem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Keitaro válasza rudi (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Pont náluk nézegettem ma :)
Mert lehet Sapp lesz a dologból csak ezt szerettem volna tudni, hogy az ET ramok mennyire gazosak, vagy inkább mondjuk úgy, gazosak e egyáltalán.

(#10) Keitaro válasza rudi (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Amit kihagytam :
Kösz, hogy megosztottad a levelet ^_^

(#11) robekri válasza Keitaro (#7) üzenetére


robekri
addikt

RE-mail!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12) Keitaro válasza robekri (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Olvastam és visszaírtam, köszönöm

(#13) robekri válasza Keitaro (#12) üzenetére


robekri
addikt

Sziv!
Sok szerencsét a keresgéléshez!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#14) rudi válasza Keitaro (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Közben keresgéltem:
[L]http://www.etron.com/[/L]
[L]http://www.etron.com/ddr%20sdram.htm[/L] - ddr specifikációk

Sapphire fórum
[L]http://www.sapphiretech.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=397[/L]
[L]http://www.sapphiretech.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=20&whichpage=4[/L]
Épp csak beleolvastam de szidnak rendesen mindent :)


Óverklokkos eredményt még nem láttam etrontech-el de tovább keresek. Szerintem ha 2,8as akkor érdemes lehet megvenni, egyenlőre többet nemtudok mondani, nekem Dende szava elég de azért még áskálódok...


Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Keitaro válasza rudi (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Huhh... durva dolgok röpködnek ebben a fórumban pedig még alig olvastam bele :)

Na majd összeszedem magam, és komolyabban elolvasom. Köszi a linkeket

(#16) rudi válasza Keitaro (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

5 oldalat olvastam el a 9700/9800 képhibákkal kapcsolatban és hát... nemörülök...

eddigi következtetéseim
1. nem csak EtronTech ramokkal van hiba - ez akár jó hír is lehetne
2. gyenge a sapphire supportja mert szarik az userekre - lehet hogy mások is ezt csinálják, nemtudom mert más support fórumont még nem néztem
3. szerintem a nyák lehet a ludas - különösen a fekete, de talán csak a 9800aknál, igaz pirossal is volt hiba
4. ezek ott a fórumon csak rinyálnak de egyik sem próbált más gyártótól bios-t felflesselni vagy olyan 9700/9800asról flesselni amelyik jól megy
5. valami van a sapphire háza táján...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza rudi (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja még valami; a rage3d.com fórumát is meg kellene nézni ott nem ennyire lámák a felszólalók.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Keitaro válasza rudi (#16) üzenetére


Keitaro
addikt

Tudod akinek lesz az nem egy hardver guru, más témákban fog elmerülni, így jó lenne ha nem kéne BIOSsal szívnia vagy hasonlók :(
Hát... Talán Robekri tippjei nyomán megpróbálok egy HIS-t szerezni csak kevés az esély rá. Connect3D-t könnyű szerezni

(#19) Keitaro


Keitaro
addikt

Holnap reggelre dönteni kell, és amíg nem tudom, hogy a leendő gazdi mit mond addig érdekelne vélemény.
Szerintetek melyik legyen :
Sapphire Radeon 9600Pro, mint legolcsóbb megoldás

vagy (ezek kb egy árban vannak)
- Gigabyte
- Connect3D
- Sapphire FireBlade

vélemény?

(#20) Keitaro válasza Keitaro (#19) üzenetére


Keitaro
addikt

Valaki? :U

(#21) rudi válasza Keitaro (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Most nyálazom a rage3d fórumot. Semmi konkrét sapphire-s hiba...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) Keitaro válasza rudi (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Ok! Ha befejezted szólj légyszíves.
Többiekkel szokott hiba lenni?
Egyébként FireBlade-el kicsit bajban vagyok. Beyond3D azt írta, hogy alapból 300on megy csak garantálják a 330-at. Tényleg így van? Nem alapból azon megy?
Kerestem Ultimate Editiont is, de nem találtam. Mondjuk gondolom elég elszállt ára lenne :)

(#23) rudi válasza rudi (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Már 1-2órája olvasgatok ati-s témában, átnéztem a rage3d és beyond3d fórumait 3 hónapra visszamenőleg (sapphire, artefact, problem és hasonló kulcsszavakra keresve) elegem lett, konkluálok:

- a sapphire oldalán lévő fórumban csak rosszat találtam és a legtöbben 1-2 hozzászólásosak voltak és a sapphire supportját is nagyon szidták, gyakran egész láma dolgokkal, tipikus átlag-júzerek szóltak akiknek bajuk van. Egy közepesen érdekes linket találtam [L]http://www.squeakfix.co.uk[/L]. Fekete nyákos 9800at szidták de volt ugyanolyan hibás piros samsung RAMos is.

- rage3D és beyond3D oldalán már több hasznos hozzászólás van hozzáértőktől. Találtam hibás Sapphire, HIS, gigabyte de még hercules kártyáról szóló üzenetet is, nem fogok példálódzni. Nagy általánosságban dicsérték a sapphiret viszont etrontech RAMokról csak 8500/9000/9100asokkal kapcsolatban olvastam és gf4ti-ken is szokott ilyen lenni, nem szidták kimondottan volt aki egész jól húzta.

- érdekesség amire eddig nem gondoltam hogy AGP feszemeléssel lehet segíteni a stabilitási gondok egy részén és a tuning is jobban megy.

Arra az álláspontra jutottam hogy a Sapphire pont olyan kóser mint a gigabyte, HIS, connect3d!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza Keitaro (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Talán digit-life-nál de lehet hogy én is a beyond3d-n olvastam hogy a sima atlantiszt jobban húzták de szerintem ez példányfüggő.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Keitaro válasza rudi (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

Érdekes eredmények, thx őket.
Azt írod 8500/9000/9100nál olvastál ET ramokról. Úgy érted hibákról? Mert sajna 9600Prok csak nemrég jöhettek ki ezekkel.
Ha feszemeléssel kell segíteni valamin akkor már régen rossz szerintem :)

(#26) rudi válasza Keitaro (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Régi kártyáknál nem szidták az ET ramokat. 99% hogy haverom 9100asán is 3,5ös ET RAMok vannak 280ig simán felment tovább nem húztuk.

Szerintem ténygel tökmindegy csak a RAMok SEBESSÉGÉRE kell figyelni, a többi úgyis referenciaközeli. Ha meg hiba van akkor AZONNAL vissza a boltba és a korrektek akkor garis csere.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) Keitaro válasza rudi (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

Rendben. Így megnyugodtam ET ram szinten, mert féltem tőlük valamennyire. Sebességre odafigyelés nem biztos, hogy meglesz, mert ha szerencséje van akkor most meg tudja majd venni nagykerben ott meg kétlem, hogy megnézegetheti őket :)
Hát köszönöm a segítséget! ^^
Sikerült a megatesztel felfrissülni a sok külföldi fórum után? :)
Egyébként bocsi, de, hagy kérdezzem meg OFFban, hogy merre lax? Mert pl unokatestvérem Komárnói és te írtad, hogy szlovákiában vagy.

(#28) rudi válasza Keitaro (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Közben találtam egy czeh tesztet ahol 2,8as ETramokat fekete sapphire 9600PROn 700on hajtottak minden gond nélkül. A 2,8asoknak kb. itt van végük. Engem is NAGYON érdekel hogy milyen lesz a zsuga :)

Nagyon jó a teszt, kár hogy nem 2200+os XPvel meg nforce2vel mértek :D

OFF
Galántán lakom ez légvonalban kb. 40km-re északra van Komárnotól. Amúgy suli alatt Veszprémben vagyok mert ott tanulok.
ON

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Keitaro válasza rudi (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Oké. Gazdira bízom mit vesz. Van egy olyan érzésem, hogyha a drágábbat veszi akkor a GB lesz ha pedig spórolni akar akkor a sima Sapphire. Mindenesetre 2.8-as ET ramokkal már szebb a helyzet. Még ha ET akkor is :)

(#30) GigabyteFan válasza Keitaro (#29) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ha azt akarod hogy ne legyen gondod akkor vegyél gigát, most néztem hogy jár mellé:

- Tomb Raider - The angel of darkness
- Rainbow Six 3 - Raven Shield
- Will Rock
- PowerDVD 5

azt tudom, hogy hiába mindom hogy full gamák 30 e ft értékben, mert hát ugye Magyarországon vagyunk, de ha azt nézed hogy ez 6 CD annak az ára ha iratod KB 6000FT akkor már jobb a helyzet...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#31) Keitaro válasza GigabyteFan (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Komolyan mondom már hiányoltalak egy ilyen topicban :DDD
Egyébként sajnos a hozzá adott softwareből a kedves gazdit max a Power DVD 5 fogja érdekelni.

(#32) GigabyteFan válasza Keitaro (#31) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

:P

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#33) rudi válasza GigabyteFan (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Hol van ez az akció és mennyiért mérik az ilyen gigabyte kártyát?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Keitaro válasza rudi (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez nem akció szokott lenni, minden GBhez jár. Bár én nem találtam sehol mi van a 9600Prohoz náluk. Az oldaluk szerint ugyanis semmi.
Anno egy barátom vett GB 7500-ast, tényleg tele volt pakolva teljes játékokkal, pár demoval, és egy PowerDVDvel

(#35) kalcika válasza Keitaro (#34) üzenetére


kalcika
tag

Ez csak mostantól él majd, a régi készletekből származó karik mellett ne keresd... :(

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#36) kalcika válasza kalcika (#35) üzenetére


kalcika
tag

Amúgy ideje volt a szoftvermelléklet feljavításának Gigabyte-éknál. Amit a 9800Pro mellé raktak, azon behaltam. Egy csúcskártya mellé. Ehhez jönnek a hűtés nélküli memóriamodulok... :(

Lehet tanulni körítést az ASUS-tól és az MSI-től! (Legalább a csomagolás már közelít... :C )

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#37) Keitaro válasza kalcika (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát ha csak mostantól él akkor MO-n még nem nagyon lesz ilyen :(
De mind1, ez csak -1érv.

(#38) Keitaro


Keitaro
addikt

Na, Sapphire lett belőle, holnap megy gépbe.

(#39) rudi válasza Keitaro (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Kíváncsian várom :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) GigabyteFan válasza rudi (#33) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ez nem zacsis sapphire... minden 9600pro és 9800prohoz ezek járnak ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#41) GigabyteFan válasza kalcika (#35) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

már itt vannak a kártyák csak ilyeneket lehet kapni ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#42) GigabyteFan válasza kalcika (#36) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

R98P256D R9800Pro hűtöttek a memória modulok ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#43) GigabyteFan válasza Keitaro (#37) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

már van ilyen ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#44) Keitaro válasza GigabyteFan (#43) üzenetére


Keitaro
addikt

Későn szóltál, pedig így lehet az lett volna belőle, mert én megnéztem volna az Angel of Darknesst :)
(nem vagyok TR fan, de DX9es cucc érdekelt :) )

(#45) rudi válasza GigabyteFan (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Majdnem MINDEN (sapphire, his, connect3d, club3d biztosan) 256MBos kártyán vannak RAMhűtők. 128MBosból a Gigán ugyanúgy nincs mint a Sapphiren. Eddig Hercules és Tyan 128MBos 9800on láttam RAMbordát.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) rudi válasza GigabyteFan (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Az jó hogy van de mennyit kérnek érte?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) Keitaro válasza rudi (#46) üzenetére


Keitaro
addikt

Amennyiért én szereztem volna úgy kb 5e-vel volt drágább a GB a Sapphirenél ha jól emlékszem. Mondjuk nem a legolcsóbb Sapphiret sikerült szerezni, szóval nagyon extrém helyzetben ez az 5 e lehet akár 8-10 is.

(#48) Keitaro


Keitaro
addikt

Na, jelzem kártya kezemben volt, bent gépben stb stb.
ET ramok feszültek rajta, de! 2.8-asok. Ez ugye első blikkre azért nem rossz.
Húzni és stresszelni sajnos nem volt időm pedig kiváncsi voltam, win install és használat volt, meg egy PipeDream demo megsasolása, és nem voltak hibák. Majd legközelebb ha gazdija engedi kap egy kis komoly tesztet ^_^
Mindenesetre így látatlanban nem rossz ez. 2.8asként messze teljesíti amit kell

(#49) rudi válasza Keitaro (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

2,8asként illik is neki 300at mennie :D NAGYON érdekelne egy kis RAM tuning, legalább egyesek félelmei eltünnek az ETvel kapcsolatban. 2,8asnak 350et illene tudnia.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) Keitaro válasza rudi (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

Ok, legközelebb ott leszek kérek engedélyt rá és megnézem azt a 350-et. Ha megy akkor asszem tényleg eltünhetnek ama félelmek, mert akkor hozza amit kell neki. Sajna ma sokáig raktuk össze a gépet, viszont rájöttem :
Chaintech Zenith cuccok rulez :))
Nézz át plíz NTSC > PAL topicba

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9600pro : márkaválaszték (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.