Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Radar detektor

Hozzászólások

(#1) F-ECT$


F-ECT$
titán

Csak lezárt topicot találtam a témával kapcsolatban, de ha másik topicban volt már erről szó, vagy nem megfelelő a témaválasztás akkor törölhető.

Ebben a topikban a radar/lézer detektorokról és blokkolókról szeretnék beszélgetni. Több, mint 10 éve van jogsim, nem vagyok megrögzött gyorshajtó, de városban óhatatlanul előfordul velem, hogy 60-70 közé siklik a mutató, és ez 2008.01.01-től már nem kevés pénzbe kerülhet.

Éppen ezért tervezem, hogy beszerzek egy radar/lézer detektort. Mivel semmi tapasztalatom nincs ez ügyben, ezért olyanok hozzászólását várnám, akik rendelkeznek ilyennel, leírnák, hogy mire kell figyelni a vásárlásnál, mennyire megbízható az egyes készülékek jelzése, hányszor adnak téves riasztást, stb.

Tudom, hogy árban elég nagy differencia van az egyes készülékek között: 10e - 160e (a lézer blokkolók még drágábbak), kérdés, hogy ez a tudásban is ilyen nagy különbséget jelent-e.

Szintén érdekelne, hogy ezeket a készülékeket mennyire nehéz beépíteni, mennyit fogyasztanak (tud egyszerre a szivargyújtóról a GPS és a radar érzékelő működni), mekkora az élettartamuk, és hogy a radarok/lézerek fejlődése kb mennyi időnként teszi szükségessé a cseréjüket.

Örülénék ha a tapasztalatok konkrét típusmegjelöléssel érkeznének.

Dive ever, work never.

(#2) Makaveli válasza F-ECT$ (#1) üzenetére


Makaveli
senior tag

[link]
[link]
[link]

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#3) Integra válasza F-ECT$ (#1) üzenetére


Integra
titán

én nem láttam még olyan radardetektort városban működni ami ne riasztott volna be úton útfélen. ami sajnos részben használhatatlanná teszi, vagy inkább megunod használni, hogy folyamatosan csipog.
hogy árban a diffi mit jelent? talán, hogy melyik riaszt kevesebbszer feleslegesen

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) F-ECT$ válasza Makaveli (#2) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, de neten én is tudok boltot találni, engem a személyes tapasztalatok érdekelnek inkább ;)

Dive ever, work never.

(#5) F-ECT$ válasza Integra (#3) üzenetére


F-ECT$
titán

Város alatt nem csak Bp-re gondolok, és persze nem csak városban jön jól egy ilyen (persze ha megfelelően működik).

Dive ever, work never.

(#6) dokar válasza F-ECT$ (#1) üzenetére


dokar
addikt

figyelmes vezetéssel megúszhatjuk a különböző sebességmérő berendezésekkel történő találkozást. ;)

extra - SEXRay

(#7) F-ECT$ válasza dokar (#6) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát nem ;) Max nem készül rólad kép.

Dive ever, work never.

(#8) dokar válasza F-ECT$ (#7) üzenetére


dokar
addikt

ha csak belátható szakaszon nyomod, akkor megúszod, de jó szem is kell.

extra - SEXRay

(#9) F-ECT$ válasza dokar (#8) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem hiszem, hogy egy 300 m-re álló autóban 100%-osan mindig kiszúrod a trafit. Mellesleg az se megy, hogy folyamatosan az út mellett álló autókat figyeld. (Mindezt mondom úgy, hogy kb 10 éve van jogsim, és eddig csak 1x kaptak el gyorshajtásért.)

Persze ez már lassan a 10-ik hozzászólás lesz, érdemi válasz még nem jött az #1-ben feltett kérdéseimre, de ezt már megszoktam :)

Dive ever, work never.

(#10) dokar válasza F-ECT$ (#9) üzenetére


dokar
addikt

Nem 300m-re gondoltam, hanem 2 km-re és csak egyszer kell szétnézni egy adott szakasz kezdetén. A magyarországi utak többsége olyan beláthatósági szempontból, hogy pár km után törés van bennük (bukkanó teteje, kanyar). Ezeknél a pontoknál mérnek a rendőrök, hogy ne tudd kifékezni, de ha óvatos sebességgel érkezel ezekre, akkor megúszod. Ezzel a módszerrel sok időt meg tudsz spórolni és biztonságos is, de nagyon sok gyorsításból és lassításból áll. Sokan használják még a másik módszert is, amikor belehajszolják a másikat a száguldozásba és pajzsként használják.

Ahogy elnézem te inkább általánosságban szeretnél gyorsabban hajtani az átlagosnál. Vehetsz rengeteg féle ketyerét, de akkor sem fogod megúszni. A radardetektor hülyeség, mert már elavult, a lézeres megoldást pedig csak úgy lehet detektálni, ha már a rendőr is bemért téged. Szóval a lézerblokkolót használják a száguldozásra vágyó autósok, de ekkor a rendőr látja, hogy nincs sebessége az autónak, amit akkor alapból leállít mert tudja, hogy vmi gebasz van vele. Mondom ezeket úgy neked, hogy öcsém, apám, anyám rendőrök, én meg villamosmérnök vagyok. ;)

extra - SEXRay

(#11) bobsys válasza dokar (#10) üzenetére


bobsys
addikt

a lézerblokkolót meg mintha parkolószenzorként épitenék be, az már kérdés hogy elhiszi-e a rendőr, hogy előre is kell neked szenzor, valamint az újabbak már úgy blokkolnak, hogy nem hibaüzenetet lát a trafizó hanem csak simán nem ad ki értéket a gép, a vezetőnek meg jelez a cucc, lassit majd kikapcsolja a blokkolót és máris van mért érték

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12) dokar válasza bobsys (#11) üzenetére


dokar
addikt

igen ám, de ha nincs sebesség, akkor nincs távolság és ha csak egy pillanatra is de előfordul ez az állapot, akkor a lézeres sebességmérő vmilyen státusszal jelezhet a rendőrnek, hogy itt bizony gebasz volt, mert az autón kívül a környező dolgoknak is van távolságuk. akkor lehet talán megúszni, ha bénán mér a rendőr és néha az égbe fut a sugár, ekkor valóban hiheti a rendőr azt, hogy fölé célzott az autónak.

extra - SEXRay

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Radar detektor
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.