Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-13 15:57:37

LOGOUT.hu

:::: Téma összefoglaló / lenyitható ::::

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Janoo_07 válasza Szeszkazán (#200) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Azt hiszem ha belépsz a Bethesda oldalán, itt megváltoztathatod.

(#202) Szeszkazán válasza Janoo_07 (#201) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Szürke , azt nem lehet. :(

(#203) Janoo_07 válasza Szeszkazán (#202) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Lehet érdemes lenne akkor a hivatalos fórumon rákérdezni, ha valóban az a hiba. Mit tudnának tenni ellene.

(#204) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, mán itt is kezdődik a cheaterezés. <3

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#205) BeZol


BeZol
őstag

Ez egy bespeedezett overwatch-klón, csak itt mindenki dps-szerű inkább, lődd szét a másikat oszt jól van. Jobbra-balra rohangál és ugrabugrál mindenki, aztán vagy telibekapja a másikat vagy nem.
Persze nincs ezzel semmi baj, volt korszak mikor ilyesmivel játszottam, de szerintem kiöregedtem ebből. Még mielőtt valaki azzal jönne h biztos ledaráltak, nem, 1:1-es kd-t hoztam végig amint megértettem mi hogyan megy, magával a stílussal és a játéknak a mechanikájával van bajom. Egy overwatch és egy cs:go mellett nem lesz ez könnyű meccs, a grafikától pedig nem vágtam magam hanyatt, viszont szép folyamatos, hitbox is rendben, aki szereti a pörgést, annak telitalálat.

(#206) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na, első ffa meccsemen második lettem. Nem is vártam magamtól ezt. :)

Mérem az fps-t, high @ fhd 150-200fps.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#207) Synthwave válasza BeZol (#205) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"hitbox is rendben"

:' D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#208) .LnB válasza BeZol (#205) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Overwatch klón? Tudod te hol volt az Overwatch mikor már mindenki a Quaket tolta? Sehol? Sőt! Holt voltak az Overwatch fejlesztői?! A játszótéren ettek a fikájukat homokkal.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#209) Hartigan válasza .LnB (#208) üzenetére


Hartigan
csendes tag

lol A Quake teremtette az Arena Shooter mufajat amibol most a Blizz is szakít. Persze nekik kurvasok penzuk van ezert egy nagyon profi jatek lett az OW, de nekem tul lassu es nem csipem az ennyire karakter specifikus jatekmenetet sem. Vannak hibai a QC-nek, de ezert van CBeta hogy kapjanak feedback-et a fejlesztok es tudjak tovabb csiszolni. Tetszik mint multi jatek, mint Quake veteran pedig baratkozom a valtozasokkal de egy valami ketsegtelen: egyelore nagyon elvezem.

[ Szerkesztve ]

(#210) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Estére még toltam két FFA-t és volt egy fragm nevű játékos. 1-2 emberke rá is kérdezett hogy az a fragm? Elméletileg az. Valaki tudja kiről van szó, vmi régi komolyabb Quakes?

A quad-os lag pedig egyre idegesítőbb. Valahogy megoldhatnák lassan.

(#211) Synthwave válasza Janoo_07 (#210) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Életemben nem hallottam róla.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#212) Synthwave válasza .LnB (#206) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mivel méred?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#213) Jacek


Jacek
veterán

Mértem én is hogy legyen:)) A min nem mérvadó mint látszik mert van lagspike és ott megröccen de full smooth nálam.

06:53:27 - QuakeChampions FULL LOW - Avg: 160.425 - Min: 57 - Max: 298

07:09:53 - QuakeChampions ULTRA - Avg: 147.743 - Min: 108 - Max: 198

[ Szerkesztve ]

(#214) Jacek válasza Jacek (#213) üzenetére


Jacek
veterán

3570K@4.5+GTX1070-16Gb ram

(#215) atidzsiforc válasza Synthwave (#212) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Msi afterburner mukodik alatta

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#216) .LnB válasza Synthwave (#212) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Afterburner-rel.

fragm meg UT player.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#217) Szeszkazán válasza Janoo_07 (#203) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Az ékezet volt a felhasználónevembe, amint átírták a supportnál , jó lett. Ez mennyire gáz rendszer már..

(#218) Synthwave válasza .LnB (#216) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor nem csoda, hogy számomra ismeretlen. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#219) .LnB válasza Synthwave (#218) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hallod, nekem ez a Nyx az halál. Nagyon kevés az a hp. 3x respawnoltam és öltek meg onehittel a legutolsó meccsen is mikor vele voltam. Slash-t vettem meg, az nagyon bejön, de ronda. :)

Egyébként borzasztó lagg van néha. Nem az ami titeket prokat már zavar, az a kicsi. Hanem mikor a srác teleportál.. Rail elég jól adná ha nem laggolna mindenki.

Most kipihenten nyugiba tudtam pár kört nyomni, magamhoz képest jól ment.

Bontottam ládákat. Mert mire költsem azt a creditet? Aztán látom, hogy van player icon meg banner.. Hát az kell. :(((

Most már kezd zavarni engem is a rengeteg effekt, sokszor nem is látni, hogy mi történik.

Team balance az itt sincs rohadtul. Bevág mellém 3db lvl1est, az ellen meg 16, 10, 9-es szintű.

De élvezem, nyomom majd még.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#220) Synthwave válasza .LnB (#219) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyx best eddig. A walljumppal egyetemben.

Egen. Már én is találkoztam szíriai Wi-Fi-t használó egyénekkel. <3 Meg a szerverek sem mindig vannak a topon.
A railről jut eszembe; megvettem a Q2-es skint, szóval már legalább normálisan néz ki.

Jók azok az effektek. Köptetőtea helyett.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#221) olbaidhun válasza .LnB (#219) üzenetére


olbaidhun
őstag

Kicsit felpörgött a topic. Jókat is olvasni róla.. Most már szívesen rápróbálnék. Megy még a több ezres várólista?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#222) Janoo_07 válasza Szeszkazán (#217) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Igen, egyszerűbb lenne ha már a regisztrációnál tiltva lennének bizonyos karakterek, de akkor minden megoldódott :B

(#216) .LnB - Meg is látszott, srác az első meccsén már top 3-ban volt.

(#221) olbaidhun - Mai meccsek után úgy néz ki hogy a szerverbővítés meghozta a hatását. Eltűntek a sorok.

(#223) atidzsiforc válasza Synthwave (#220) üzenetére


atidzsiforc
őstag

es meg ingyen is van + teaert le kene menni a boltba ;]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#224) Synthwave válasza Janoo_07 (#222) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Meg is látszott, srác az első meccsén már top 3-ban volt."

Haggyadmá. Első meccsemen lenyomtam fazzt +10 fraggel, oszt nem vagyok egy legenda. : D

huehue

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#225) Synthwave válasza atidzsiforc (#223) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az áramért fizetek. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#226) .LnB válasza Synthwave (#224) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Naja. Én is 2. lettem az első meccsemen. Aztán jottek a prok. Nem mindegy ki ellen játszol. Előbb nyomtam asbo ellen, meg spart1e ellen is nyontam ma megint. Oroszok más szezón lehrtnek, egyiküket se láttam még.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#227) atidzsiforc válasza .LnB (#226) üzenetére


atidzsiforc
őstag

ha nagyon akarsz atmehetsz orosz szerora menu aljan lehet valtani :D

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#228) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nektek nem szokott beakadni 1mp-re a játék? Néha csinálja, rohadtul idegesítő. Nem tudom mitől lehet.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#229) Synthwave válasza .LnB (#228) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#230) atidzsiforc válasza .LnB (#228) üzenetére


atidzsiforc
őstag

mikor a quad gazdat cserel beakad majdnem mindig

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#231) Hartigan válasza Synthwave (#220) üzenetére


Hartigan
csendes tag

Engem nem zavarnak az effectek. Sőt, maxra raktam a video settings-et, s bar van mikor leesik pillanatokra az fps, alapvetoen nincs gond.
Remelem sok palya lesz. A Covenant adja eddig nekem legjobban a Quake feelinget, de mar a Burial-t is megkedveltem. A Ruins-al meg baratkozom, de egyre szimpatikusabb az is

[ Szerkesztve ]

(#232) .LnB válasza atidzsiforc (#230) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És tényleg akkor csinálja ezt az átadást. Óvadék!!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#233) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Letöltés 70% -nál! Jövök gyerekek.
Nicket adtok?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#234) .LnB válasza olbaidhun (#233) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ne gyere, lehalt épp mindenkinek a game. :) Ready a meccs de nem történik semmi, nem tölt be. Chaten is írja mindenki, hogy nekik sem jó. Én be is fejeztem mára, pedig akartam gyüjteni még a 20x-as backpack-ra 3000 creditet.

Ez a Slash féle slide, pont olyan mint a Quake 4-es crouch slide. Be kellene faszán gyakorolni ezt is. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#235) Synthwave válasza olbaidhun (#233) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Freiya.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#236) atidzsiforc válasza olbaidhun (#233) üzenetére


atidzsiforc
őstag

tepes

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#237) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most nézem, több, mint 3k fraget mán beleraktam.

Rohadt idegesítő a 10 perces időlimit. TDM-nél pláne. Meg az egész TDM úgy, ahogy jelenleg van, vicc.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#238) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nekem nyitásnak dobott egy menü fagyást. :D
Még egyszer neki futok és lépek aludni.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#239) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

LnBHuN

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#240) olbaidhun válasza .LnB (#239) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nna gyerekek. Éjszaka toltam két meccset. Most délelőtt megint egy tucatot.
Jó lesz ez.

Próbáltam többféle vassal:
hp z400 ★ xeon W3520 (i5~i7 kategória) + GTX 770-2GB ★ FHD med/high élsimítás közép
lenovo y50-70 ★ i7-4720HQ + gt960-4gb ★ FHD high/ultra élsimítás minimum
lenovo y570 ★ i7-2620M + gt555-1gb ★ HD low/med élsimítás ki

Ezekkel a hardverekkel (mind ddr3 és 8gb) stabilan, különösebb akadás nélkül "folyt" a cucc.. Hozzá teszem lenovo y570-en kívül mindenhol w10 x64 megy, de alaposan kasztrálva. Részemről 50-60 fps közelében már nem panaszkodom. Egy durva 25-re leesés volt, nem sokkal később kidobott a meccsből. Brutális volt az effektparádé.

Egész jól skálázza magát az adott hardverhez (akár a doom 2016) automatikusan! Nyilván a legjobb kimaxolva egy 140-es monitoron lesz, azonban jelenleg dell ultrasharp 2311 és 2312 HM monitorok vannak kéznél. Ott meg ugye még tuningolva is max @ 75hz elérhető. Melóhelyen lenne egy 4K, sajnos ahhoz meg kevés lesz a vga.

Minimális megadott gépigénynél írtak intelHD variánsról. Na ezt még csekkolom.
Teszek fel egy afterburnert és ezekre is megpróbálok időt szakítani:

lenovo T530 ★ i5-3230 + intelHD4000-1.800MB
van egy félkész másin is ★ i7-2600K + gtx1070-6GB

? dx miatt ezek már kérdésesek, ha valaki nagyon szeretné rápróbálok, ultra low kategória:
asszony gépe ★ x4 AMD 955 BE +nvidia quadro1800-768MB
keresztfim gépe ★ x3 AMD ★ gt9800-512MB

:::::::::::::::::

Azt még észrevettem, hogy brutális részletességűek pl a karakterek és a pályák egyes szakaszai. Nem tudom, hogyan zajlik az optimalizálás, de rohanás közben remélem ezekből vissza vehetünk. Nem azt mondom, hogy q3 szintű legyen, de őszintén szólva annak a játéknak a kódja repül minden hardveren, hálóban sincs benne lényeges megakadás, de túl sok feleslgesen számolgatott részlet sem.

Gondolok egy crysis óceánra a talaj alatt. Arena játékba ilyesmi bőven nem fér el.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#241) Synthwave válasza olbaidhun (#240) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Részemről 50-60 fps közelében már nem panaszkodom. Egy durva 25-re leesés volt, nem sokkal később kidobott a meccsből."

Amit itt körbeírsz, az a játszhatatlan kategória. : /

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#242) atidzsiforc válasza Synthwave (#241) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nalam 200fps alatt olyan, mintha vmi sartengerben uszna az eger

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#243) .LnB válasza atidzsiforc (#242) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Iszonyat fura az egész, mibt ha shattering lenne full random.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#244) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

lvl 23-ig kituszkoltam, Nyx-szel játszottam a legtöbbet. Végül 3800 + még néhány fragot tettem bele össz-vissz.

Azt vettem észre, hogy a Q2-es raillel és a Q1-es rockettel mintha könnyebb lenne lőni, mint a két fegyver default skinjeivel. Valószínűleg inkább vizuális komfort kérdése ez.

Ja, meg felraktam az Afterburnert és ránéztem a framerate-re. A gyanúm beigazolódott; 720p @ minden low és 107-155 fps között mozog (legalábbis nem láttam 107-nél kisebb értéket). 107 pl. a Burial Chamberen a nagy, nyílt részeknél, amúgy a mapokon általában 120-130 fps a legjellemzőbb érték.

Igen, szóval kevés és ez nem csak a látványban, de az egérkezelésen is érezteti a hatását. Közel sincs meg az a "connected feel", ami az elődök esetén igen. Úgy is mondhatnám, hogy egy talicskányi híg fos. ^^

Kelleni fog a VGA, ha nem lesznek javulást eredményező driver hotfixek, további optimalizációk a következő bétában, ill. a grafika és azon belül is az effektek és textúrák jobb testreszabhatósága (értsd tovább butítása).

KELL egy konzol és ezek meg a must have cvarok:

r_picmip
r_mapOverBrightBits
r_mapOverBrightCap
r_vertexLight
r_dynamicLight
r_displayRefresh
r_mode (a 4:3-as felbontásokhoz is)
r_enableBloom
r_enablePostProcess
r_lodBias
cg_fov
cg_zoomFov
cg_zoomScale
cg_zoomToggle
cg_zoomSensitivity
cg_drawGun
cg_brassTime
cg_muzzleFlash
cg_gunX
cg_gunY
cg_gunZ
cg_bob
cg_kickScale
cg_screenDamage
cg_hudFiles
cg_drawCrosshair
cg_crosshairSize
cg_crosshairColor
cg_crosshairPulse
cg_crosshairHitStyle
cg_crosshairHitColor
cg_lightningStlye
cg_trueLightning
cg_impactSparks
cg_drawTeamOverlay
cg_forceEnemySkin
cg_forceTeamSkin

bind <key> say
bind <key> say_team
bind <key> dropweapon
bind <key> dropflag
bind <key> droppowerup
bind <key> +voice
seta - vstr variációk

sensitivity
m_pitch
m_yaw
cl_mouseAccel
cl_mouseAccelOffset
cl_mouseSensCap
in_mouse
m_filter

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, de lehet, hogy még van egy-kettő. Mindenesetre már ennyivel is boldogkodnék.

Későbbiekben elképzelhető, hogy Logout-ra írok majd egy kicsit velősebb cikket a témáról (QC). Dióhéjban annyit mondanék, hogy egy 2017-es FPS-címnek elég jó (ha kijavítják a SIRALMAS hitboxokat és azt a borzadályos PU lagot), de Quake-nek (egyelőre legalábbis) kevés, mint Mackó sajtban a brummogás.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#245) Synthwave válasza Synthwave (#244) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, meg persze com_maxfps.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#246) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Az első kör tetszett. Köszi Pocok az ACC-ot!
Szerintem új e-sport örökös születhet, de vannak még fejleszteni való részek (clean arena átláthatóbb és tisztább-szárazabb-biztonságosabb lenne). Azt mondom, jó az irány. Egyelőre nem kell nulláról újra írni. (lásd call of doom)

(#244) [oWn]f4te
+1

(#241) [oWn]f4te
(#242) atidzsiforc
Teszt eredményeket, tapasztalatokat a hardvereimből kiindulva írtam. Számomra elfogadhatónak tűnik, ha ilyen hardverrel, kicsit jobb részletesség mellett hozza a stabil 60+ FPS-t kiadáskor. Talán reális elvárás, hogy első sorban optimalizálást eszközöljenek. Ahogy a lag-ot is takaríthatják. Nyilván pro körökben az elvárás ott kezdődik, hogy 120+ fps stabil legyen egy középkategóriás hardverrel, de maradjunk két lábbal a talajon. Ennek az iparnak már nagyon régóta a pénz a legfőbb mozgatórugója.

Tekintve a jelenlegi piaci rendszert, high/ultra/120fps+ szerintem csúcs i7 és legalább 1070 szintű vga fog kelleni. Arról nem is beszélve, hogy mesterségesen emelhetik a gépigényt, így már egy ddr4-es, csúcs sokmagos, pár 1080-al is kevés lenne

Egy ilyen részletességű game igényli a vasat.
Amit láttam belőle kicsi low / mediumban pár játék / legtöbb high-ban számomra teljesen megfelelő volt a sebesség. Tekintve, hogy a leírt hardverek ma már jóindulattal számítanak közép/alsó kategóriának és árban még elfogadható határon vannak.

Fps fanatikusok számára össze tudnék írni egy "idelális konfig"ot a látottakból, megfelelő monitorral, stb de ez nem áll meg a magyarországi átlag fizu sokszorosából sem. Szerencsére nem mi leszünk a célcsoport.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#247) .LnB válasza Synthwave (#244) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Írtam tegnap, hogy stuttering van. Én nem tudom eldönteni, hogy ez most stuttering, vagy lagg. Lőném LG-vel néha az ellent, aztán 1-2m-re mellette sebzőik.. Nyilván az aimom se top, de néha hangosan mondtam már, hogy "nanemá"...
Ezt a Quad beakadást azonnal javítsák már! A hajamat kitépem tőle! Teambalance az látom itt se lesz, így vannak olyan TDM meccsek hogy ihaj.. Baromi ritka mikor fej-fej mellett küzd a két csapat.

Neked 4k frag. Nekem 1k ha megvan. lvl 15 vagyok asszem.
Azt figyeltétek, hogy az unlockolható icon, és nameplate sehol nem jelenik meg csak nekünk a menübe. A kutya nem látja. Ennek mi értelme? :)

Driverektől ne várjál nagy javulást. Ez a játékra "optimalizárt" driver humbuk is egy nagy placebo. Semmit nem számít. És hiába beta a game, az fps ennyi lesz. Voltam pár game zárt betájába résztvevő. Sose volt javulás fps terén a végleges termékben.

A console parancsok nagyon kellenének, és egy cfg file sem ártana!

Vannak bugok is, LG effektje eltűnik random. Slash Plasma Trail effektje halál után beragad és végig ott marad az effekt a képernyőn.

Titeket nem zavar ez a lassú rakéta? Alig tudok rocket jumpolni. És persze nőni se tudok vele. Számomra nagyon zavaró.

(#246) olbaidhun Túl optimista vagy, túl pozitívan állsz a játékhoz. "új e-sport örökös születhet" ahhoz a megjelenésig egy kisebb csodára lenne azért szükség. Mindamellett, hogy nekem is tetszik. De nagyon billeg a mérleg, hogy most ez jó lesz e, avagy sem.

120+ fps-hez az én configom is elég, nem kell i7.
Játszottam szombaton full low-on @ fhd, vasárnap ultrán @ fhd. Semmi különbséget nem láttam közte. Egy ilyen sebességű játékban nincs időd nézelődni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#248) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

https://bethesda.net/community/category/156/feedback-suggestions ide is kuldjetek

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#249) olbaidhun válasza .LnB (#247) üzenetére


olbaidhun
őstag

Hosszú még az év. Hozzáállásommal kapcsolatban az élet más területein is mondogatják ezt. Sajnos nincs más választható opció, kizárólag ez a "tapsztalt optimista".

Nézd meg, mikor csináltam a topikot.. már évekkel előtte is felmerült bennem az igény egy pörgős arena fps-re.. Örülök, hogy ráleltek erre a piaci igényre a nagy pénzgyárban.. Vannak elvárásaim a játékkal kapcsolatban, melyeket részben láthattam megvalósulni. Valahogy a kezdeti beszólásokat követeően azt hittem sokkal gagyibb lesz.. mint pl egy painkiller, vagy call of doom alpha. Ebből a szempontból nézve csodálod, hogy pozitív irányba csap a dolog?

Technológiai szempontból ne felejtsük el, hogy ebben az id-ben már nincs jelen John Carmack!
Talán ez a legnagyobb vesztesége a projektnek (biztos vagyok benne, hogy már a beta alatt többet javított volna a kódon, mint amit jelenleg az nvidia és saber csapata együtt elkövetett)

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#250) atidzsiforc válasza olbaidhun (#249) üzenetére


atidzsiforc
őstag

ja mert amugy baromi jo volt mikor tech4-es idokben kitalalta h eleg a 60fps....

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.