Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-13 15:57:37

LOGOUT.hu

:::: Téma összefoglaló / lenyitható ::::

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) R3laX válasza olbaidhun (#798) üzenetére


R3laX
addikt

Igen, a HL is Q3 motorral futkorászott. Így hogy mondod, asszem 12megás Voodoo 2-vel keztem el a Q3-at :), ott azért lassult már szépen Q3DM0 Crash pályán is, mikor a tükörbe néztél :). Most nem tudom hogy a Turbo :) 133MHz-es Pentiummal még, vagy az azt követő 800MHz-es Celeronnal játszottam csak vele. Gef2 MX400-al meg már szinte röpült. Gef2 Pro, vagy Gef2 Ultrárol csak álmodtam :D.

(#800) atidzsiforc: Hm, ezt kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#802) atidzsiforc válasza R3laX (#801) üzenetére


atidzsiforc
őstag

nem, goldsrc motor erosen modositott quake1 alapokra van helyezve + vmennyi quake2 kod. q3 sehol nem volt mikor a hl kijott, idtech3 ba konkretan azert kerult a marks on walls effect, mert a hl1-ben volt es megtetszett nekik :D

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#803) Winner_hun válasza SP!T (#749) üzenetére


Winner_hun
félisten

80-90 FPS medium és ultra beállításokkal is nálam 1050 Ti-vel. CPU limit..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#804) olbaidhun válasza atidzsiforc (#800) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1 csak FPS limitálással lehet megoldani a dolgot? Netlimitter, processorlasso-ban vagy valami hasonló trükkel nem lehetne lebontani a feltöltés szálakat tűrhetőbb szintre?

(#801) R3laX
hl1 = q2 engine,
hl2 source = q3, meg csupa szedett-vedett kókányolt vackok. Igaz, ettől még gg ;)

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#805) olbaidhun válasza atidzsiforc (#802) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ha innen nézzük, JC motorjai a q1-től egy folyamatos bug irtás, optimalizálás és tuningon esnek át. Részben újra írva, de a korábbi forrás (nagy) részben átemelve. Láttam ahogy lelkes rajongók mapokat implementáltak q1 alá..a q3-ból ami brutális dolog, tekintve, hogy a q3 pályákon milyen görbületek fordultak elő.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#806) R3laX


R3laX
addikt

Értem :) , nekem a fixálás is csak nagyon minimálisan segít a laggon. Vajon mikor lesz a 27 ping valóban 27 ping? :(

(#807) Nite


Nite
őstag

mostmar csak azt aruljatok el, hogyan lehet unlock-olni a chapionokat, szerencsere nekem a toltesi idon kivul minden tokeltes ugyhogy mostmar jatszani is kellene :DDD

Paid my dues!

(#808) atidzsiforc válasza Nite (#807) üzenetére


atidzsiforc
őstag

5000 favor/champ-ert tudod oket 24 orara kiberelni, vagy ha szintlepesnel kapsz platinumot, abbol unlockolhatod oket permanensen. a legnagyobb ladabol is johet champion unlock.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#809) Synthwave válasza Winner_hun (#803) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megnéznéd, mennyi 720p, full low, resolution scale 75-tel? Kíváncsi vagyok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#810) SP!T válasza Synthwave (#809) üzenetére


SP!T
addikt

Én berántottam magamnak egy 1050 Ti-t, úgyhogy i5-el nemsokára teszt. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#811) Synthwave válasza SP!T (#810) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, azon gondolkodtam én is. A jó öreg EVGA SC.

Majd.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#812) Winner_hun válasza Synthwave (#809) üzenetére


Winner_hun
félisten

Full low 1080p-ben 110-140 FPS
Full low 720p scale 75%-kal 120-150 FPS

Az 1080p-t lehet megnézem újra medium és ultra beállításokkal is, jobban koncentrálva az FPS-ekre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#813) Synthwave válasza Winner_hun (#812) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Thx.

120-150 nagyon kevés. : /

Erős CPU throttling.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#814) sto1911 válasza Winner_hun (#812) üzenetére


sto1911
veterán

Az afterburnerrel lehet logoltatni, es nem kell figyelned az FPS-t.

Az uj patchet megint kriminalis sebesseggel szedi, sose lesz lenn...

(#815) D4v3 válasza sto1911 (#814) üzenetére


D4v3
őstag

Ez így azért viccesen néz ki :C Hogy lett ez 13gb?

szerk.: lejött 3 perc alatt, szóval nem annyi volt :)

[ Szerkesztve ]

(#816) rumkola válasza D4v3 (#815) üzenetére


rumkola
veterán

nem tölti le mindet, nekem kb. 1 perc volt a peccs

(#817) sto1911 válasza D4v3 (#815) üzenetére


sto1911
veterán

Nekem 9GB-t írt ki, de hagytam a franvba, majd holnap.

(#818) Winner_hun válasza Synthwave (#813) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fx 8320, 4,5 GHz-en hajtva (lehet van bennen több is, nem volt még időm foglalkozni vele).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#819) Winner_hun válasza sto1911 (#814) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy?

OSD-t nem tudok beállítani, fogalmam sincs, hogy hogyan kell, nincs rá menüpont:F:B 4.3.0.9267-es verzó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#820) Termigáßor válasza Synthwave (#793) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Hát úgy hogy feljebb állítottam a cap-et cfg-ből. :)) (ez nem QL hanem sima Quake 3, pontosabban ioQuake 3 amivel 125fps fölött sem romlik a fizika (sőt annak a frissítését is lehet állítani). Ki is kapcsolhatom capet, de akkor elszáll az fps az egekbe és szó szerint sír a videokártya (coil whine) - már egy 2008-as vga-val is 2000+ volt) Amúgy azért tettem 500fps-re mert egyrészt az eredeti 125fps egész számú többszöröse, másrészt többnyire 500Hz-en használom az egereimet is. Már csak egy 500Hz-es monitor kéne :DDD

Na az jó lenne, ha tudnék gyakorolni valakivel! Majd egyeztessünk, csak előbb meg kell vennem steamen, mert amióta fizetős lett nem játszottam vele. Annyira totál n00b nem vagyok*, de egy kis gyakorlás sosem árt.

* Nem tudom hova írjam fel a naptárba, mert nem vagyok pro játékos, főleg QC-ben nem, de első próbálkozásra hypnoval rakott össze duelben (UT-ból ismert pro, hacsak nem lopta vki a nickjét). Picit bánom, mert nem ismertem még a hősök képességeit, és az irányítással is küzdöttem, így nem álltam valami jól a sarat. (konkrétan feküdtem végig) Viszont - és itt jön a drámai fordulat! - bevittem neki egy övön aluli ütést gauntlettel, miközben rám rontott raksival, így magát csapta szét. Csodálkozott is, mi történt. Azt hitte bug volt a játékban...

Jobbára ártalmatlan...

(#821) Termigáßor válasza R3laX (#795) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Hogyne lenne meg! Már a demóval is játszottam anno, és emiatt kellett az első 3D kártyámat (egy nvidia Riva128-at) nyugdíjaznom.

Semmi gond, néha csípőből tüzelünk. :) Geforce 2 GTS? Ó, az már erőmű volt a Quake 3-nak! Sima TnT - TnT2 kártyákkal már akadás nélkül ment. Sőt még Voodoo2-vel is egész tűrhető volt. Persze az akkoriban általános 800x600 - 1024x768 felbontásokon és 50 - 60 fps (ami akkor szintén jónak számított). Emlékszem még az akkori konfigomra: egy Abit BX6 2.0 + P2 Celeron 366@566 + 256MB ram + Matrox G400 és bizony nemhogy akadás nem volt, de jobban vitte, mint egy teljes értékű Pentium II TnT2-vel. (ami akkor a legjobbnak számított, az épp csak megjelent első generációs Geforce után)
A Geforce2 MX már inkább a CS1.6 kártyája volt. De ha már akkor is 125fps-t akartál kicsikarni belőle, ahhoz tényleg kellhetett kotorászni a beállításokban...

Jobbára ártalmatlan...

(#822) sto1911 válasza Winner_hun (#819) üzenetére


sto1911
veterán

Ha jol emlekszem fejbol, akkor a Monitoring tabon van egy Log to file, viszont ahhoz kell a Riva tuner is, az AB felrakja magatol is, ha nem szeded ki a pipat. Lehet kell az OSD-hez is.

(#823) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

aki komolyabban szeretne tolni a jatekot mint a public games vergodes, van egy quake battles discrod csati kezdemenyezes pickup bottal. eleg sok eu player van, de jo lenne tovabb novelni a letszamot hogy lehessen embert talalni 4v4 gamekhez :) invite link

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#824) SP!T


SP!T
addikt

Accelt QC-ban mivel állítotok be? Van hozzá valami külön program? Vagy csak felejtsem el, mert csak a lúzerknek kell? :DDD

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#825) atidzsiforc válasza SP!T (#824) üzenetére


atidzsiforc
őstag

ezzel, de lesz beepitett accel a jatekban

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#826) Winner_hun válasza sto1911 (#822) üzenetére


Winner_hun
félisten

Feltettem, afterburnerben már van OSD, a játékban viszont nem jelenik meg o_O

szerk: a játék újraindítása után megjelentek az infók.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#827) sto1911 válasza Winner_hun (#826) üzenetére


sto1911
veterán

Az jo, mert nekem tegnap sehol nem volt OSD, hiaba inditottam ujra mindent :D
De legalabb a staton lattam utana az ertekeket, az is valami, ugysem azt kell nezni jatek kozben.

Titeket nem zavar a frag message? Szerintem nagyon lenn van, tul kozel a celkereszthez, ha tobb emberrel harcolok, nagyon zavar.

(#828) rumkola válasza sto1911 (#827) üzenetére


rumkola
veterán

Rivatuner statistic server ikonra klikkelj rá, ott is be kell kapcsolni az osd-t.
Am 1060-on tök mindegy milyen beállítások vannak, 130-as fov-al 1080-ban mindig 100-130 az átlag (látok 160akat de 90eket is), tökmindegy hogy ultra vagy low.

(#829) atidzsiforc válasza rumkola (#828) üzenetére


atidzsiforc
őstag

cpu limit :)

magasabb frameraten jobban igenybevszi a netet, ugyhogy tul messzire menni nem erdemes amugy sem. en most lekorlatoztam 144-re nvidia inspectorral.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#830) sto1911 válasza rumkola (#828) üzenetére


sto1911
veterán

Be volt az is, a multkor mukodott is, tegnap nem. Mindegy is, csak ha mar feljott a kerdes, akkor ki akartam probalni, hogy amit ajanlottam, az mukodik-e.

(#831) rumkola válasza atidzsiforc (#829) üzenetére


rumkola
veterán

az a röhej, hogy az i5 70%-on van kihasználva
a net meg 100/50

I7+1070-el sem jobb:
[link]

Vagy a serverrel való kommunikáció fogja az egészet, vagy sajnos az engine-el van gáz. Ráadásul SP!T írta régebben, hogy neki 750TI-vel is ennyi, úgyhogy itt valami nagyon nem kerek. :D

(#832) atidzsiforc válasza rumkola (#831) üzenetére


atidzsiforc
őstag

nekem 2-300fps ha kiengedem es nem streamelek. ismerosnek 4770k 4.5ghz + gtx1080 400fps+ low grafikan

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#833) rumkola válasza atidzsiforc (#832) üzenetére


rumkola
veterán

az szép

(#834) SP!T válasza atidzsiforc (#829) üzenetére


SP!T
addikt

i5-2500 cpu limit? Még is mi kell hozzá jelenleg egy stabil 150+ fps-hez 1080p lowban? Mind cpu, mind vga terén.
Jó lenne már valami részletes teszt, nem high beállításokkal.

rumkola: 750 Ti-vel lowban inkább voltam közel a 100-hoz lowban. Szóval azért van különbség. De pl most 1050 Ti-vel csupán annyi történt, hogy ez a 100-as érték valahol 120 körül van. Igaz nem loggoltam az értékeket, lehet. Most hétvégén megteszem.
Illetve egyik nap többször van fps drop, másik nap meg nem is igazán találkozok vele. Szóval.. :F

Ez mind i5-4570 társaságában.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#835) rumkola válasza SP!T (#834) üzenetére


rumkola
veterán

youtubeon nézegetem, tele van már bench videókkal

ez viszont nagyon érdekes:

[link]

hazaérek egyből belövöm

"The gist of it is to make a profile for QC in nVidia Inspector, set "Antialiasing - Transparency Supersampling" to AA_MODE_REPLAY_MODE_ALL, and then set "Texture filtering - LOD Bias (DX)" and "Texture filtering - LOD Bias (OGL)" to 0x00000078"

[ Szerkesztve ]

(#836) SP!T válasza rumkola (#835) üzenetére


SP!T
addikt

Jaja, iddqd streamjén láttam (azt hiszem) és nem is értettem hogy. Ezt kipróbálnám én is ha van értelme.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#837) R3laX


R3laX
addikt

Nekem ez a 4 meccs eredménye adatlapon lévő cuccokkal Ultrán(feltoltam 120FOV-ra 115 helyett, így egész jó, még lehet railezni távolabb is 1080-ban zoom nélkül). Amúgy 125FPS fölött még változik a fizika? Nagyobbat lehet ugrani, vagy ilyesmi? Mind1, ez csak egy béta, még jöhet a Vulkán, meg fityfiritty :). Van haszna a 200-400FPS-eknek? :). 144-et még megértem amúgy a monitorok miatt persze.

[ Szerkesztve ]

(#838) atidzsiforc válasza SP!T (#834) üzenetére


atidzsiforc
őstag

folosleges reszletes tesztet csinalni amigy nem optimalizaltak a jatekot

(#837) R3laX: lenne haszna a magasabb fpsnek jobb input response miatt (refresh rate-tol fuggetlenul) de framerate-el egyenesen aranyosan no a savszeligeny

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#839) rumkola


rumkola
veterán

utána néztem ennek a TV-n játszadozás dolognak, amiért le lettem oltva :)

plazmám van, aminek a válaszideje jobb mint az 1ms-es (G2G) monitoroké, az input lagja pedig kb. 30-40ms körül van
pontosan ugyanennyi egy 144Hz-es ajánlott gamer Benq 1ms-es monitor input lagja is

(#840) edgR válasza rumkola (#839) üzenetére


edgR
őstag

tedd egymás mellé a kettőt

(#841) rumkola válasza edgR (#840) üzenetére


rumkola
veterán

led-es tv-vel láttam, az tényleg gáz
plazmával csak yt-s videókat tudok nézni, 5 éve nincs monitorom

(#842) edgR válasza rumkola (#841) üzenetére


edgR
őstag

Más a statisztika, meg amikor tényleg egymás mellett látod a kettő által megjelenített képet. A másik dolog, hogy a YT videók nem túl relevánsak, még a 60 fps-sel felvett darabok sem (pedig olyan tesztet nem nagyon lehet találni), a 25/30 fps-sel felvettek meg pláne.

(#843) rumkola válasza edgR (#842) üzenetére


rumkola
veterán

Most egyébként a késésre gondolsz?

(#844) sto1911 válasza rumkola (#841) üzenetére


sto1911
veterán

Ja, hogy nem probaltad, csak a tech adatok alapjan mondod? Az ugy igen keves :)

(#845) Synthwave válasza rumkola (#839) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó lesz az ~10 ms valósnak is, 144 Hz mellett.

Mármint egy normális monitornak, ami már nem katódsugárcsöves.

Az a BenQ (gondolom, az XL2411-re gondolsz) amúgy annyira nem ajánlott. Annyiért - sőt, némileg olcsóbban is - jobb vételeket találni. Jobb színekkel, azonos kategóriájú valós input laggal. Meg még egyebek mellett DisplayPort-tal - aminek hiánya a belépőszintű játékos BenQ-kon kapásból egy vicc.
Pl. LG 24GM77(-B), Acer XF240Hbmjdpr.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#846) rumkola válasza Synthwave (#845) üzenetére


rumkola
veterán

köszi, nézem :R

(#847) Winner_hun


Winner_hun
félisten

1-1 kör végén mindig csak a menübe való visszajutás van és újbóli meccskeresés vagy van rá lehetőség hogy egyből menjek következő meccsre?

Az eredményhirdetőn sokaknál piros-fehér dugvillaszerűség villog, az mi?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#848) SP!T válasza Winner_hun (#847) üzenetére


SP!T
addikt

A dugvilla akkor jelenik neg ha esc-et nyomsz, azaz kilepsz a tabella kijelzese kozben.
Sajnos szerintem nincs lehetoseg egybol kov mecsre menni.

Amugy nem jatszottal regen sokat UT99el ZSX (vagy ZSK?) szervereken insta es "fast sniper" modban (nem tudom mi volt a neve a modnak, de a sniper lott ugy mint egy machine gun :D )? Remlik a nicked, pedig tobb mint 10 eve volt.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#849) Winner_hun válasza SP!T (#848) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azzal nem. UT2k4-gyel toltam elég sokat.

PH-s összeröffenés itt nincs?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#850) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem tudom a lombfújó fegyvernek mi a neve (sötétkék) de az valami nagyon használhatatlan, olyan szórása van. Az alap fegyverrel sokkal több sebzést lehet bevinni (vagy csak én nem jöttem rá hogyan kell használni).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Quake Champions
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.