Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PotPlayer

Hozzászólások

(#201) Alpachino


Alpachino
veterán

A fájlok léptetését az hol tudom beállítani ? mert pl. total commanderben megnyitok egy mappát, azon belül van 10 filmen az elsőt elindítom, de ha rákattintok az pageup, down gombra( mivel ez van a beállításokban megjelölve) a billentyűn nem lép át a következő filmre ez a funkció a kmplayernél működött.... :U

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#202) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A kezelőszerveket, számlálót nem lehetne középre tenni, vagy jobb oldalra?
Ha lehet, hogyan?
A KMPlayernél vagy középen, vagy jobb szélen volt...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#203) Mikiller válasza makoss (#202) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Szerintem az skin függő, próbálj ki több fajtát, hátha lesz olyan, ahol minden jobb oldalt van. letölthető skinek

(#204) Mikiller válasza Alpachino (#201) üzenetére


Mikiller
aktív tag

jobb klikk a filmen -> beállítások -> általános->file megnyitási mód legördülő menü-hasonló v. összes file megnyitása kiválasztás->újraindítás után működik az automatikusan a következőre lép a film végén, vagy a page down-al.

(#205) Alpachino válasza Mikiller (#204) üzenetére


Alpachino
veterán

:R Köszi működik

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#206) MrChris


MrChris
nagyúr

Újra raktam a windows 7-et és hiába telepítem azonnal hibával leáll. Legfrissebb verzió. Tegnap még flottul működött. Mi lehet az oka?

(#207) Krystal_s válasza MrChris (#206) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az új verzióban valamit elrontottak.
Nálam is ezt csinálta a legújabb verzióval. Egy régebbit kellett visszatennem.

ui: Nekem egy ideje még az évek óta jól működő videólekérdező/renderer EVR Custom Present sem működik normálisan, kockásodnak a videók. Át kellett állítanom pl Madshi-ra.

[ Szerkesztve ]

(#208) MrChris válasza Krystal_s (#207) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megint újra raktam a rendszert, most már fut, de nálam is hasonlóan kockásodik, míg mpchc nem. De érdekes mód a Sony Vegas videószerkesztőben is kockás. Milyen videókártyád van?

(#209) MrChris válasza MrChris (#208) üzenetére


MrChris
nagyúr

Visszatettem az 1.6-ost, azzal minden jó. De vigyázni kell, mert nagyon frissíteni akarja magát.

(#210) Krystal_s válasza MrChris (#208) üzenetére


Krystal_s
addikt

1.6.63856-ot használom, ezzel már kockásodnak egyes videók EVR Custom Present-re állítva.
MPC-HC nálam is jó. (mással nem néztem)
Intel vga...

(#211) MrChris válasza Krystal_s (#210) üzenetére


MrChris
nagyúr

1.6.58 van azzal azt a videót amit kockázott nem kockásítja. Érdekes mód főképp a vörös. Potplayerben most már így jelenik meg, Vegasban meg úgy ahogy korábban az 1.7-el.

módosítottam a linket... de hiába, a dropbox böngésző megjelenítője elsimítja a recéket, franc se érti. Nem tudom bemutatni.

[ Szerkesztve ]

(#212) Krystal_s válasza MrChris (#211) üzenetére


Krystal_s
addikt

Amennyire nálam kockásodik, szétesik, azt semmi sem tudja elsimítani. :D
Több videót próbáltam. Rendesen lejátssza őket, aztán random elkezd szétesni a kép egy kis ideig, majd ismét jó lesz, aztán megint szétesik. Viszont nem mindig és nem ugyanazon a helyen. Most 2x lejátszottam ugyanazt a kis videót és nem volt gond.

Megoldottam. A DXVA csinálta. A problémás formátumnál H246-AVC1, VLD helyett Letiltást állítottam és most ok.
Pár éve volt már gondom DXVA-val, csak nem ennyire és más formátummal... :U

(#213) MrChris válasza Krystal_s (#212) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez elég gyalázatosan néz ki. Ilyen nálam is volt, szétfolyt a kép, aztán már nemtom mi lett, hogy elmúlt. Most csak az élek recések, de a verzió downgraddel megszűnt.

(#214) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
AAC hangsávot nem akar lejátszani a PotPlayer-em, van valami beállítás rá, vagy codec-et kellene felraknom hozzá? Ha igen, melyiket? :R

[ Szerkesztve ]

(#215) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Srácok, a lejátszó nem képes rendesen menüstől kezelni egy Blu-ray *.iso filet? Vagy bármilyen Blu-Ray mappát?
Maga a film az esetek többségében elindul, de menüt nekem nem sikerült előcsalogatnom. Velem van a hiba?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#216) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Pár hete elkezdett vacakolni a potplayer-em. Akkor még csak néha esett szét film indításkor, de most már semmit nem játszik le.
Valakinek ötlet? Azon kívül, hogy telepítsem újra a rendszert.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#217) Kernel válasza szumo (#216) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amit én csinálnék, opció beállítása:

Program leállítása, a Potplayer mappájából .ini fájlt elteszem máshová:

Ezután minden beállítás alapra kerül. A program új registry beállításokat generál. Ha a hiba megszűnik, akkor értelemszerűen a beállítások között van a probléma.

Ha az .ini fájlt visszarakom, induláskor a program először azt nézi, nem a registry-t, így a régi beállításokat visszakapom.

Vagy vannak további lehetőségek is, ahogy jobban tetszik:

Az inicializálás is töröl minden beállítást. Ha az egész programot újratelepíted (akár a legfrissebb verzió felrakása érdekében, vagy épp vissza is lehet lépni, ha az jobb volt), a mentett .ini fájl ugyanúgy visszarakható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#218) szumo válasza Kernel (#217) üzenetére


szumo
senior tag

Megpróbáltam mind a két lehetőséget, majd uninstalláltam, csináltam egy registry clean-t, majd újratelepítettem, de a hiba ugyan úgy fenn áll :(

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#219) Exodius


Exodius
őstag

Tudom már egy ideje megvan az új skin, de szerintem tök ronda. Szerintetek? Ha beújítanak egy új felülettel, akkor miért nem hagyják meg a régit, hogy akinek az tetszik, az azt használja? Elég idegesítő. :U :F

(#220) maestro87


maestro87
őstag

Az áttetszőség állítást miért vették ki, vagy csak én nem találom?

(#221) EmptyParadox válasza Exodius (#219) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

A Preferences -> General -> Skin/Color Theme-ben át tudod állítani a skint. Ha az általad preferált skin nincs a listában a netről szerintem letölthető, ha rákeresel.

(#222) Exodius válasza EmptyParadox (#221) üzenetére


Exodius
őstag

Sajnos a régi nincs meg, és a skin-ek közt sem találtam. :/

(#223) Kernel válasza Exodius (#219) üzenetére


Kernel
nagyúr

Noha a skin engem különösebben nem érdekelt, mostanában az alábbit telepítettem:

Itt a bal sarokban rá lehet kattintani a kijelzőre, akkor jelzi a hátralévő időt.

Nekem amúgy a távszabályzón is van egy gomb erre konfigurálva, ez már csak egy plusz, amikor az egér van közelebb.

http://daumpotplayer.com/skins-black-box-space/

Egyéb:

http://daumpotplayer.com/category/skins/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#224) EmptyParadox válasza Exodius (#222) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Melyik téma volt? Hátha megvan nálam.

(#225) Exodius válasza EmptyParadox (#224) üzenetére


Exodius
őstag

A régi alaptéma tetszett. :)

(#226) EmptyParadox válasza Exodius (#225) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ez lesz az, nem?

[ Szerkesztve ]

(#227) Exodius válasza EmptyParadox (#226) üzenetére


Exodius
őstag

Hol találtad? Köszönöm szépen! :D

(#228) EmptyParadox válasza Exodius (#227) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nálam itt figyel még a skins mappában. :D

(#229) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hol lehet a Potplayeren beállítani azt, hogy a magyar szinkron sáv legyen az alapértelmezett nyelv lejátszás indításakor, ne az angol sáv? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#230) Kernel válasza makoss (#229) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem szoktam magyar szinkronnal nézni, de talán itt kell beírni:

hu hun

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#231) makoss válasza Kernel (#230) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! megy :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#232) maestro87


maestro87
őstag

Potplayer-hez van olyan kiegészítő ami hangfelismeréssel tud automatikus feliratot generálni úgy mint a youtube? Vagy esetleg egyéb lejátszó ami tudja ezt?

(#233) Bozek


Bozek
nagyúr

Sziasztok!

Valakinek sikerült már belőnie DVB-C vagy DVB-T adás vételére? Én megpróbálkoztam vele (a DVB-C-vel), de hiába. Pedig még ki is írja a jelminőséget, viszont se kép, se hang.

(#234) Kernel válasza Bozek (#233) üzenetére


Kernel
nagyúr

Próbáltam már a MinDigTV-t, de az volt az érzésem, hogy kínai programozónak mintha fogalma sem lenne erről a rendszerről.

A Caps Lock lenyomására is fals dolgokat ír ki, nincs 50 Hz interlaced adás, nem jó a pixelméret sem.

Tesztelni sem tudja, Kínában nincs ilyen, DTMB van. Itt nem is csak a megfelelő MPEG 4, illetve hangdekóder beállítása a gond, hanem a multiplexek kezelése.

Csak a példa kedvéért egy multiplex csatorna, ami több video, audió sávot és egyebeket tartalmaz, egyedi azonosítókkal:

A DVB Viewer ezt lekezeli, ahogy kell:

A PotPlayerben ez hol van, mintha azt hinné a programozó, hogy 1 frekvencia = 1 adó. Próbáltam egyébként azonosítókat is beírni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#235) Bozek válasza Kernel (#234) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Tarr Kft. DVB-C adásánál van MPEG2-es adás is, azt néztem, mert ugyebár MPEG4 dekódert nem lehet beállítani. Egyébként én is néztem a PID-ek beírásával, de semmi. Mint írtam, az viszont érdekes, hogy a jelminőség (93%) megjelent az OSD-n. Eddig legalább eljutott. :D

Egyébként én is DVBViewer-t használok, csak gondoltam kipróbálom PotPlayer-rel is, de úgy néz ki, hogy akkor felejtős.

(#236) MrChris válasza szumo (#218) üzenetére


MrChris
nagyúr

Visszatettem a régit, az is jó volt mindenre, az új nálam is vacakol friss rendszernél.

(#237) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Nemtudja valaki, mi a frász okozhatja a csatolt képen szereplő négyzetet .mkv videó lejátszásakor?
Mindig akkor jelentkezik meg,amikor nagyobb intenzítású mozgás van a videóban.

Ha szüneteltetem a lejátszást,akkor a négyzet az adott részen eltűnik. Úgyhogy ez a felvétel telefonnal lett felvéve,hogy prezentáljam a hibajelenséget.

Esetleg ha valaki tudna segíteni,hogy lehet eme problémát áthidalni, nagyon megköszönném. :R

Kodek: AVC1

Dekódoló: ffdshow video decoder

Format: Matroska (.mkv)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#238) Krystal_s válasza voyi (#237) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, a Beállítások - Videó, videóleképező részen mi van beállítva? Esetleg az EVR Custom Present? Próbáld meg, ha átállítod Haali, Madshi, vagy Automatikusra.
Másik lehetőség, ha valaki ragaszkodik egy adott v.leképezőhöz, akkor a Szűrőkezelés - Videó dekódoló - Beépített kódek/DXVA beállításokban lehet még állítgatni. Van, akinek pl jobb, ha kikapcsolja a DXVA-t.

(#239) voyi válasza Krystal_s (#238) üzenetére


voyi
aktív tag

Úgy néz ki a Madshi leképező megoldotta a problémát. Hálás köszönet. :R

Aláírás

(#240) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hogyan lehet beállítani egyszerűen az A-B ismétlést a Potplayerben billentyűkombinációval?
A KMPlayernél F5 volt a kezdés, F6 a vége, feloldás meg asszem az F8 :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#241) Kernel válasza makoss (#240) üzenetére


Kernel
nagyúr

Be lehet állítani:

Azt ne nézd, hogy én milyen parancsokat rendeltem hozzá, mert ezek egy USB-vevős távszabályzó utasításai. Vagyis látszólag logikátlannak tűnhet, de az adott eszközzel nyer értelmet.

Lényeg, hogy bármit hozzá lehet rendelni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#242) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ez még mindig egy jó médialejátszónak számít? Főleg videofájlok-hoz kellene lejátszó, néha zenéhez.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#243) Kernel válasza tknof1871 (#242) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyéni igényektől függ, nekem teljesen megfelel. Jönnek a friss verziók is időnként, nemrég is volt egy.

Ha ilyen parancsikonnal indítom:

PotPlayerMini.exe /simple

Akkor rögtön a navigátor jön be, ahol látom az előzményeket (min aludtam el előző este), végén pedig be lehet állítani, hogy teljesen sötét képernyővel zárjon, ami a plazma TV kímélése miatt fontos.

Kár, hogy a számítógép automatikus kikapcsolását nem lehet beállítani, mondjuk a videó vége után valamennyivel, de azt megoldottam másképp (elalvás esetére).

Pedig van ilyen lehetőségek, de ez pont nem alkalmas erre:

Természetesen sok más feltételen is múlik még, hogy mitől praktikus és jó valakinek egy lejátszó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#244) Outblast


Outblast
tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy nektek működik e a Potplayer Win10 64 bit alatt, csak mert nekem a legutolsó nagyobb Win frissítés után meghalt.
Visszatértem a KMplayerhez, de a fránya reklámoktól már megőrülök meg persze attól, hogy a program gondol egyet és csak úgy leáll ...
Ezért szeretném újra a Potplayert használni, amúgy is újra kell tennem már a windowst remélem akkor menni fog, ha esetleg van valami trükkje a win10en való használathoz akkor azt írjátok le köszi :)

(#245) Kernel válasza Outblast (#244) üzenetére


Kernel
nagyúr

Reklám a legkevesebb szerintem, a hosts fájl szükséges módosítását a KMPlayer topikban már unásig leírtam többször is, miután vissza senki nem olvas. Ezért többször már nem fogom.

Win7 64 biten megy nálam a PotPlayer, régóta.

Viszont nem a 64 bites verziót telepítettem, mert az én gépemen nem kezeli az Overlay Mixer kimenetet, ami az adott Intel GPU-val a legkorrektebb képet adja a plazma TV-n.

Emiatt a 32 bites van feltéve, ami más szempontból nekem mindegy. Lényeg, hogy végzi a dolgát.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#246) Hibarin válasza Outblast (#244) üzenetére


Hibarin
tag

Nálam megy, nincs semmi gond vele.

(#247) Pierre75


Pierre75
senior tag

Egy film 720p verziójának minőségével nem voltam megelégedve, FHD-t nem találtam de 4K-t igen. A megjelenítő notebook kijelzője (Dell 7559) és a tv is 1080p, de a 4k minőségével elégedett vagyok. A Potplayer-ből eleddig egy 2015 dec-i verziót használtam win 10 alatt megelégedéssel, de a 4k-anyag 100%-ban lefogta a cpu-t és a gpu is 70%-on prüszkölt. Ezek után frissítettem az 1.7.5545-re amivel 50-60% környékén használja a cpu/gpu párost. A 4k-anyagok ennyire megfogják a gépet?

(#248) Kernel válasza Pierre75 (#247) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igen, én le sem tudom játszani normálisan ezen a gépen, az integrált GPU-val:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#249) Long Man válasza Pierre75 (#247) üzenetére


Long Man
tag

"A 4k-anyagok ennyire megfogják a gépet?"

Sajnos nem ennyire egyszerű a helyzet. :N

Nem csak a felbontás számít (viszont a "4k" az 4x1920x1080, és ez nem kevés pixel :B )

csak röviden:
felbontás; codec(H.264 / H.265), tömörítési minőség/"bitráta", tömörítési profilok, fps, "a kép információ tartalma"
és nem utolsó sorban a videó sáv mellett lévő hangsáv(ok) is

Az Intel videó alrendszerét nem ismerem,
de pl.: egy GTX-960 (GM206) chipben már egy igen hatékony, hardveres H.264/H.265 codec található
és ennek ellenére találkoztam olyan 4k videóval, ami ha meg nem is fogta, de a CPU-t ~30%, a GPU-t ~50-70%-on futtatta.
Mindezt a mellett, hogy a PotPlayer az egyik leghatékonyabb videólejátszó program.

Még rövidebben:
a "4k" egy modern "játék" és ezért, egyenlőre nagyon ajánlott hozzá egy dedikált hardveres codec
(mindegy, hogy ez a CPU mellé integrált, vagy egy külön "videókártya")
plusz fontos még a jó szoftveres integráció is. (PotPlayer is egy ilyen, jó megoldás)

:K

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

(#250) Pierre75 válasza Long Man (#249) üzenetére


Pierre75
senior tag

Mindenekelőtt neked és Kernel olvtársnak is köszönöm a visszajelzést!
A FHD kijelzőim miatt nem is erőltettem volna a 4k-t, de 1080p-ben nem volt elérhető. Az új Pot-tal már nem fogja meg a gépet, de a terhelés miatt elég hamar rákapcsolja a ventilátorokat. Gőzöm sincs, hogy a GTX-960M-ben is megtalálható-e az általad említett hardveres H.264/H.265 codec. Bár most ránézve a feladatkezelőre nem is az NVidia-t hanem az Intel-t tekeri, vagyis nekem kéne megpiszkálnom hogy ilyenkor a dvga-t használja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PotPlayer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.