Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PotPlayer

Hozzászólások

(#151) EmptyParadox válasza sirdenis (#150) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Esetleg a Preferences -> Video -> Video renderer módosításával lehetne játszani. Bár ez csak tipp.
Gondolom nem tudod, hogy módosult-e a beállítás a codecek telepítése után.

(#152) sirdenis válasza EmptyParadox (#151) üzenetére


sirdenis
tag

Madshin volt meg azon is maradt. :/ Bosszantó , nem állítottam el semmit és mégis megváltozott vmi.

(#153) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

üdv!

Vettem egy szép nagy tv-t így megjött az igény a fullhd tartalmak nézésére. A gond ott kezdődik, hogy a vlc-n minimálisan is de akadnak ezek a videók. Letöltöttem a Pot Playert, akadás nincs de itt mintha gyorsan mozogna a kép. Próbáltam a lejátszási sebességet lassítani de olyankor a hang is torzul, szóval nem ez a beállítás a nyerő.

Ötlet? Előre is köszi!

(#154) Kernel válasza GeoJoe (#153) üzenetére


Kernel
nagyúr

Caps Lock billentyűre mit ír ki a CPU-használat és a kimenő-FPS értéknél?

Milyen processzor és milyen videókártya?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#155) EmptyParadox válasza Kernel (#154) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nem lehet, hogy 'Tab' a default hotkey erre? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#156) Kernel válasza EmptyParadox (#155) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elképzelhető, hogy amikor a távszabályzómat konfiguráltam, át lett állítva ez is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#157) Tibcsi2000


Tibcsi2000
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudja a megoldást, hogy alapból a magyar audiósávot válassza?

(#158) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

60 Fps lejátszást belehet állítani Potplayerben?

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#159) szimcsi


szimcsi
senior tag

hello,

PotPlayer1.5.44465-x64-t használok, logitech z5500 (hangkártya audigy 2zs, win7 enterprise) koax kábel.
Ha AC3-as filmet nézek, és nyomok egy pause-t, 1-2 esetben darabosan, szaggatva jön a hang utána.
Ha DTS a hang, akkor végig szaggatva játsza, darabos a hang.[link] most így van beállítva, de próbálgattam és nem lett jobb.

Valaki esetleg tudná a megoldást?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

XP

(#160) szimcsi válasza szimcsi (#159) üzenetére


szimcsi
senior tag

*digital coaxial kábel.

XP

(#161) szimcsi válasza szimcsi (#160) üzenetére


szimcsi
senior tag

Pontosítanék, szóval coaxialis káblellel, coax digitalban (logitech z5500), ha bármit elindítok pot player-rel és ha pillanat megállítás után újra lejátszok, a hang néhány esetben szaggatva hallatszik.
Amennyiben DTS a hang, akkor viszont minden esetben, sima lejátszáskor is szaggat és darabos a hang.

[ Szerkesztve ]

XP

(#162) huskydog17 válasza Easyl0ver (#158) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem, nincs interpolációs technika benne (ha erre gondoltál), de vannak olyan szoftverek, melyek segítéségével a lejátszó képes lesz rá (megfelelően erős konfiguráció esetén).
Ha natív 60fps forrásra gondoltál, akkor természetesen minden gond nélkül megbirkózik azokkal is, ilyenkor értelemszerűen nincs szükség interpolációra.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#163) cintula187


cintula187
addikt

hi
ebben a programban hogy kell hdmi -n passthrough kiküldeni a kódolatlan jelen az erősítöre?

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#164) mucinu


mucinu
csendes tag

Sziasztok!
Banális, de bosszantó problémával szembesülök. A beolvasott zenék nem kerülnek egymás után lejátszásra. Nem a sorrendiséggel van baj, hanem azzal, hogy amikor az egyik véget ér, nem indul el a következő lejátszása. Igazából nem is ér véget az audió file lejátszása, mert az időszámláló nem áll le, hanem tovább számol. Találkozott már valaki hasonló problémával?

(#165) mzso


mzso
veterán

Van olyan akinek sikerült Potplayerrel behangolni az össze Digi digitális csatornát?
Az autoscan csak 362MHz-től találja meg a csatornákat.
Manuálisan meg nem tudom megadni, mert nem tudom az audio/video ID-eket. (valamiért a Cool jön be amikor próbálkozom...)

(#166) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Megbolondult a potplayer, nem képes letölteni, vagy berakni a feliratokat. Nincsenek elérhető feliratok, ezt írja mikor a kijelölt felirat hozzáadása, vagy mentése, nyomok.

(#167) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!
Mi az x265 fájlok lejátszásának titka? Bizonyos fájlokat lejátszik, de más fájloknál (x265) csak hang van, kép nincs. Mi kell ahhoz, hogy ezekis menjenek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#168) mzso válasza nubreed (#167) üzenetére


mzso
veterán

Kevésbé bugos dekóder, gyanítom. Telepítsd fel a LAV filters-t. És állítsd be a PP-t, hogy azt használja. (Amúgy x265 fájl nincs. Gondolom a h.265/HEVC formátumú videókra gondolsz)

(#169) nubreed válasza mzso (#168) üzenetére


nubreed
veterán

Igen arra gondoltam. Egyébként megoldódott. Az okozta a problémát, hogy a Filter Control/Filter Priority alatt hozzá adtam a Haali Media Splittert is, hogy azt preferálja. Ha ezt kiveszem, minden ok hevc cuccokkal is, illetve a Video Decoder alatt a hevc/h265 -re a built-in decodert használom.

Ha már itt tartunk, h264-re anno még megvettem a CoreAVC -t és azt használom, ha már van és természetesen ismerem a LAV Filterst, is, fent is van a legújabb, de azt csak audio -hoz használom, viszont ott mindenre.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#170) mzso válasza nubreed (#169) üzenetére


mzso
veterán

A Haali-t szerintem távolítsd el a rendszerről is. Már réges rég nem fejlesztik.
Splitternek még érdemesebb a LAV-t használni.

Én alapból a LAV-t használom minden videóra is. A beépítettekkel sokszor akadt gondom. Sokszor bugos, vagy nagyobb a CPU használata. Talán a legrosszabb, hogy ha beépített használsz akkor aktivizálódik a beépített processing filter még akkor is ha különben ki van kapcsolva. Az meg szépen beletúr a minőségbe.
pl: https://potplayer.daum.net/forum/viewtopic.php?f=9&t=101

HEVC-re amúgy lehet érdemesebb 64 bites lejátszót és dekódert használni. Elvileg gyorsabb.

(#171) nubreed válasza mzso (#170) üzenetére


nubreed
veterán

Hmm, ezt jó tudni, hogy a Haali már ilyen elavultnak tekinthető. Akkor a LAV-ot fogom használni splitternek is.
Ki fogom próbálni amiket írtál. Ha elakadok, vagy valami nem megy, lehet még kérdezek. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#172) nubreed válasza nubreed (#171) üzenetére


nubreed
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből, de a 64 bites van fent mindenből egyébként.
Illetve kérdés, mikor a LAV-ot felraktad, az x86 -os cuccokat fel sem telepítetted? Vagy az nem árt ha fent van?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#173) mzso válasza nubreed (#172) üzenetére


mzso
veterán

Nekem fent van. Más lejátszónak, egyéb programnak kellhet még kodek.

(videónál/filternél WMV-hez és az ASF-hez meghagytam az alapértelmezettet. Valahogy nem működtek jól egymással ezek esetén. Voltak fagyások )

[ Szerkesztve ]

(#174) nubreed válasza mzso (#173) üzenetére


nubreed
veterán

OK.

Nálad a képen látható beállítás hogy van? Azt vettem ki a szavadiból, hogy jobb kikapcsolni (ez látható a képen is).

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#175) mzso válasza nubreed (#174) üzenetére


mzso
veterán

Így van nekem is. Csak hiába kapcsolod ki akkor is aktivizálódik, ha belső kodeket használsz...

(#176) szumo


szumo
senior tag

Hello!
1000éve nem jártam erre, mert nem volt szükségem nagy megfejtésekre :D
De most több gondom is akadt:

Újraraktam a potplayert, mert arra gondoltam, hogy valami beakadhatott, de nem is kellett volna, viszont nem találom azt a menüpontot, amiben bekapcsolom, hogy lejátszás közben mindig felül legyen.

A másik gondom, hogy én játék közben nézek filmeket/sorozatokat a 2. monitoron, de történt valami frissítés vagy valami és most amikor átváltok a játékra, a lejátszóban a kimerevedik a kép, ha pedig visszaváltok gyorsított képlejátszás van amíg utól nem éri a hangot.
Javasolták, hogy a videóleképezőben állítsam át a leképezést, de az egyetlen amivel működik, az olyan mint egy szarrá játszott vhs kazetta.

Valakinek ötletek?
Előre is köszönöm!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#177) mzso válasza szumo (#176) üzenetére


mzso
veterán

Érdemes ilyen esetekben exportálni a beállításokat.

"amiben bekapcsolom, hogy lejátszás közben mindig felül legyen." - ctrl+ t

A harmadikra nem tudom. Lehet GPU driver hiba, főleg ha az összessel baj van. Kipróbálhatod a madVR-t, de azt előbb innen telepíteni kell.

(#178) szumo válasza mzso (#177) üzenetére


szumo
senior tag

Köszönöm!

Lehet kellene valami külső codecs, hogy megjavuljon a videóleképezö rendszer.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#179) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Windows 10-re keresek magyar kezelőfelüetű Potplayert, van már?
Annó mikor erre jártam még nem volt :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#180) makoss válasza makoss (#179) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#181) Mikiller válasza makoss (#179) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Szia!

Shift L-re nem jön elő a nyelvválasztó Win10-en? Vagy rendszerfüggő lenne, hogy magyar egy program vagy nem?

(#182) Hibarin válasza Mikiller (#181) üzenetére


Hibarin
tag

A lejátszóban jobb katt/Misc/Language. Nekem ott ki lehet választani a magyar nyelvet, működik rendesen.

(#183) tknof1871


tknof1871
őstag

Az első kommentben a linkek, amik olyan oldalra visznek ahonnan le lehet tölteni. Nos nem lehet letölteni. A PotPlayer-nek vége? Megszűnt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#184) EmptyParadox válasza tknof1871 (#183) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Fejlesztik folyamatosan. :)
Innen vagy innen is le lehet tölteni.

(#185) Exodius


Exodius
őstag

Üdv!

Jpg formátumon kívül a Potpalyer tud más formátumban is képkockát menteni? Ha igen, azt hol találom?

(#186) EmptyParadox válasza Exodius (#185) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jobb klikk -> Video -> Video Capture ("K" a hotkey hozzá) -> itt lehet állítani, hogy BMP/JPEG/PNG legyen.

(#187) Exodius válasza EmptyParadox (#186) üzenetére


Exodius
őstag

Ah 1000 hála! Amúgy szerinted melyik formátum adja a legjobb képminőséget? Azt már látom, hogy BMP----->PNG------>JPEG a csökkenő sorrend a fájlok mérete szerint, de a képminőséggel mi a helyzet? :)

Továbbá: milyen dolgokat érdemes még bekapcsolni a programban, hogy csúcsra legyen járatva? Akár hang akár képminőség terén? :)

(#188) Kernel válasza Exodius (#187) üzenetére


Kernel
nagyúr

BMP tömörítetlen, PNG tömörített, de mindkettő veszteségmentes.

Míg a JPEG veszteséges tömörítés.

Utóbbit legfeljebb az befolyásolja, amikor lehet változtatni a minőséget, de ha ilyet nem találsz sehol a beállítások között, akkor valamilyen alapértelmezett értéket használ. 95 % például.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#189) Exodius válasza Kernel (#188) üzenetére


Exodius
őstag

Nah az jó kérdés....

(#190) tknof1871 válasza EmptyParadox (#184) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! A telepítés vége előtt még felajánlotta, hogy letölt kodeket és hogy elindítja a programot a telepítés végén. Az a kondek kell?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#191) Kernel válasza tknof1871 (#190) üzenetére


Kernel
nagyúr

Attól függ, kinek kell, de nem árt, semmit nem zavar az a 4 db dll:

https://prohardver.hu/tema/potplayer/hsz_80-80.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#192) MrChris


MrChris
nagyúr

Kipróbáltam ezt a lejátszót, mert gondot okozott a gyenge gépemnek (xeon5430/gts250) a 100mbps-os, 4k/25p-s videó. Egyenlőre hibátlanul viszi, míg a többi lejátszó akadozgat, VLC katasztrofálisan.
Hol lehet olyat beállítani, hogy játék végén ne kezdjen bele a következőbe, hanem leálljon, ha pedig ekkor megnyomom a play-t ugyan azt kezdje újra?

(#193) Kernel válasza MrChris (#192) üzenetére


Kernel
nagyúr

Harmadik opció plazma TV-hez fontos, egyébként nem feltétlenül. Ha nem jelölöm be, akkor is megáll, de visszalép az első filmkockára.

Ez viszont igen kellemetlen, ha az ember elalszik és az első filmkocka véletlenül valami fényes ábra, ami a kijelzőnek egyáltalán nem tesz jót.

Ha bejelölöm az opciót, akkor ki is írja, hogy Close File, majd beadja a PotPlayer logót. Plazmásoknak az sem jó, de azt már csak le kell cserélni egy fekete képre, így sötét képernyő marad csak. (Amellett nekem úgy van konfigurálva a gép, hogy 15 perc múlva leáll, a TV-t is kikapcsolja, egy relével.)

Ha nincs elalvás, akkor Play/Pause indítja ugyanazt a fájlt.

TV-re nagyon jó egyébként a lejátszó navigátora, amit jobbklikkel vagy billentyűparanccsal, távszabályzóval is elő lehet hozni:

Például a Kedvencek közé automatikusan menti a lejátszott fájlokat, amit én csak arra szoktam használni, hogy sorrendben vissza tudok lépni korábban nézett videókra, így nem kell keresgélni, hogy mit és hol néztem. Vagy épp min aludtam el előző este.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#194) MrChris válasza Kernel (#193) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi! Ez az elalvás dolog gyerek mellett nem fenyeget, nem hagyja :D
Nem erre gondoltam, hanem ha lejátszott egy fájlt akkor annak utolsó képen álljon meg ahogy végére ért, ne kezdje a mappában lévő következőt lejátszani. Ha pedig a playt megnyomom akkor ismételjes meg, tehát mintha csak az az egy fájl lenne a mappában.

(#195) EmptyParadox válasza MrChris (#194) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Az a Preferences -> General -> File open method -> Open selected file(s) only lesz szerintem.

(#196) Kernel válasza EmptyParadox (#195) üzenetére


Kernel
nagyúr

Erről időközben megfeledkeztem, mindenesetre az első képkockára lép vissza így is. De ez talán nem is lényeges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#197) MrChris válasza EmptyParadox (#195) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezaz! Most már vettem a fáradságot és átböngésztem. :D Már eléggé úgy működik ahogy szerettem volna. Nagyon jó lejátszó, még jobban kezeli az erőforrást, mint az mpchc, legalábbis az én gépemen. Nem gondoltam volna. A vlc-t meg se említeném de az annyira vacak...

(#198) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a potplayerben ha bele szeretnék nézni a jelenetekbe, a KMPlayernél volt olyan lehetőség, hogy a csúszkára rámentem az egérrel, és egy kisablakot jelenített meg:

Ezt a potplayerben hogyan tudnám beállítani?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#199) Kernel válasza makoss (#198) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt vannak az opciói:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#200) makoss válasza Kernel (#199) üzenetére


makoss
addikt

Erre gondoltam, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  PotPlayer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.