Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) pcnet válasza Redneck (#800) üzenetére


pcnet
addikt

Ha Neked fontos a garancia, akkor inkább mond le a rendelést. Kb Apple kivételével talán sehol nincs világgarancia. Bocsi, de nem értem mi ez a csodálkozás, ha Kínából rendelsz, akkor Európában (Magyarországon) miért nincs garancia? :U Samsungnál pl hozzá se nyúlnak az USA példányokhoz, még pénzért sem szervizelnek.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#802) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Hát srácok végül a Gshopper boltból egy Xiaomi 13T lett a vásárlás vége.
Kuponnal együtt 153 ezer Ft a vége 12/256-os verziónak.

Kíváncsi vagyok mikor érkezik meg , addig követem ezt a topicot is. :DD

(#803) 7Heads Drago válasza kóóó (#760) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A fene. Én meg tegnap rendeltem..... :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#804) 7Heads Drago válasza Redneck (#768) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mellesleg jobban jársz ha közvetlenül kártyával fizetsz. Nekem tegnap a paypal 375-ért számolta volna a dollárt, a Raiffaisen oldala 354-en. Van különbség rendesen.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#805) WhiteWalker válasza 7Heads Drago (#804) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jaja , nekem a rendelésem több lett volna egy tizessel , ha a Paypal fizetek.

(#806) mihione válasza 7Heads Drago (#804) üzenetére


mihione
őstag

Lehet paypalel fizetni úgy hogy a bankod váltja.Az a legtutibb megoldás mert a paypal véd de mégse fizeted ki a sarcukat.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#807) 7Heads Drago válasza mihione (#797) üzenetére


7Heads Drago
veterán

nézegettem a két telót összehasonlítva melyik nyitja gyorsabban az appokat.Miui alatt picivel volt csak gyorsabb az F5 viszont az Alphadroid alatt már jóval nagyobb az előny szóval nem csak placebo a gyorsulás.
Napi hány mp spórolsz vele?
Nekem fontosabb hogy menjen rajta fizetés. És ez az oda vissza cserélgetésből a droidban már kinőttem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#808) kóóó válasza WhiteWalker (#802) üzenetére


kóóó
aktív tag

Mi miatt lett a 13T a Poco F5 helyett?

Üdv.: kóóó!

(#809) 7Heads Drago válasza mihione (#806) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az én bankomnál a hitelkártyán is van védelem. Gondolom más bankoknál is adják. Volt is már rá precedensem hogy visszakaptam a zsét.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#810) kóóó válasza 7Heads Drago (#803) üzenetére


kóóó
aktív tag

Lehet letudod meg mondani és újra rendelni😁

Üdv.: kóóó!

(#811) 7Heads Drago válasza kóóó (#810) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De... a francokat érdekel. 3-4-5 ezer ft-ról van szó.... örülök ha minden jó lesz a telon.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#812) Steve1207 válasza Redneck (#800) üzenetére


Steve1207
veterán

Amúgy több ponton félreérted a "global" jelzőt. Ebben nincs hárítás meg továbbtolás, nem így működik. A Global a nevében annyit tesz, hogy CN piacon kívülre gyártott készülék hálózatkezelési felépítéstől régiókra megszabott specifikációk szerint hardverben, szoftverben, mivel odakint teljesen mások a megkötések (pl egy hangfelvevő funkció megléte is). Ez a készülékre jellemző, hogy ez a variáns forgalmazható CN-en kívül és működni fog az ott megkövetelt normák szerint.

Onnantól meg ahogy mondták az előbbiekben is. Régiónként és országonként a hivatalos forgalmazónak kell beszereznie a készülékeket az adott országra jellemző többletköltségekkel (áfa és fityfenék), ő fogja kiszolgálni vele a hazai bolthálózatokat és idehaza csak azoknál fogja a garanciát is biztosítani, ami ő általa került az országba és rajta keresztül mentek (bár lehet az EU-s hivatalosat is tudja intézni, ha jófej, ez passz), de ez rengeteg gyártónál és terméknél így működik. És EU-n belül is így lesz meg a mára kötelező 2 év garancia egy ilyen összegű terméknél.
Amit külföldről rendelsz ott meg, ha baj van visszaküldöd önköltségen (amennyiben még él az adott store és rajta van a kereskedő) és majd intézik a garit.

Szerintem tiszta sor, így működik évtizedek óta (kivéve az értékhatárhoz kötött garancia, amit pár éve vezettek be az EU-ra).

.

(#813) mihione válasza 7Heads Drago (#807) üzenetére


mihione
őstag

Nem a másodpercek nyerése miatt cseréltem le a gyári miui-t hanem az UI miatt, mindig is a stock droid tetszett.Featurokben a miui sem rossz, mondjuk a 10 mp-es aod jó nagy badarság,de eu Rom orvosolja.Szerintem megy rajta a fizetés egyebkent, simplepay appal majd kiprobalom ha érdekel.Az meg hogy gyors inkább a felhasználói élményt dobja meg.Meg most is sokszor rácsodálkozik milyen smooth és fluid rajta bármit csinálni.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#814) WhiteWalker válasza kóóó (#808) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A külső jobban tetszett, a Poco névvel nem igazán voltam kibékülve , mintha a kamera része jobb lenne a 13T-nek.

(#815) Gombinyó válasza Steve1207 (#812) üzenetére


Gombinyó
őstag

Van már egyáltalán itthon hivatalos forgalmazó?

(#816) ginola válasza Gombinyó (#815) üzenetére


ginola
addikt

Nincs.

(#817) Moki2 válasza Gombinyó (#815) üzenetére


Moki2
aktív tag

Elvileg ez [link]

(#818) Steve1207 válasza Gombinyó (#815) üzenetére


Steve1207
veterán

Na ez az :DDD Szerk.: ja tényleg, ezt még láttam is valamikor, viszont se ár se semmi azóta se.

[ Szerkesztve ]

.

(#819) mihione válasza Steve1207 (#818) üzenetére


mihione
őstag

Ők hivatalos forgalmazók, WayteQ a beszállító [link]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#820) 7Heads Drago válasza mihione (#813) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Lehet, de stabil is? Meg az ilyenekre gondolom update is csak kézileg van. Ami a telo teljes mentését újra rakását jelenti. Valahogy kinőtem ebből.
Régen a Win-t is újra raktam, most meg nem emlékszem rá mikor raktam újra. És nem lett most se jobb.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#821) ginola válasza 7Heads Drago (#820) üzenetére


ginola
addikt

Miért kéne frissítés után újra húzni a telefont? Gondolom minden gyári frissítésnél is ezt csinálod.

(#822) 7Heads Drago válasza ginola (#821) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A módolt droidra is kap updatet :F :F :F
Mondjuk van vagy 10 éve hogy csináltam.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#823) Steve1207 válasza 7Heads Drago (#822) üzenetére


Steve1207
veterán

Amikor az adott fejlesztő hoz egy új release-t egy wipe cache mellett csak feltelepíti és kész.

Ellenben én se szeretek már ezzel foglalkozni, lehet Poco-n egy fokkal jobb, de anno a romkészítések HTC és Nexus után bőven elég volt a custom romoknak a tesztelése és jelzése, ha hiba van, utána meg már ebből is kinőttem. Bármit veszek ne én legyen a tesztelő, működjön és kész, ahova a Xiao és Poco is pár éve eljutott odáig, hogy van egy teljesen ok rom. De minden egyébbel nem éri meg elcseszni a heti pár órát se, mert nyerek vele fél óra üzemidőt vagy lesz 10 új részletesebb testreszabhatóságom, amit az életben nem fogok használni (vagy ha következőleg telóváltás lesz ugyanúgy kereshet alterantívát és azzal cseszni az időt. Főleg, ha egy release bug-ba futunk, belenyúlnak valamibe, elkezd fc-zni stbstb, kideríteni mi a baj vagy csak egy stock reinstall kell vagy csak a release bug-os. Ennyit nem ér, a fórumos pepecselések meg pláne (itt is mennyi idő elmegy :D ))

.

(#824) 7Heads Drago válasza Steve1207 (#823) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerint az a pár mp elég sok óra ráfordítást ígényel.. és ha utána elcseszik nem lesz gyors az update se.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#825) pingwin92 válasza Gombinyó (#790) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Az az előző rendelés nem csak azért nem volt megvámoltatva meg megáfáztatva, mert adott összeghatár (150 euró, vagy mennyi..?) alatt volt?
Ha nem, és lehet bízni, ez így tényleg best buy.

[ Szerkesztve ]

(#826) mihione válasza Steve1207 (#823) üzenetére


mihione
őstag

Az official custom romok közt van olyan ami támogatja az Ota frissítést.En is meg a nexus vonalon mokoltam sokat,de most valahogy újra megjött a kedvem hozzá.Tobb órát azért nem emészt fel ez a sztori, a BL nyitás és a Rom felrakasa szerintem összesen volt kb 30 perc, a legtöbb idő az mire belakod a rendszert.Nyilvan van egy csomó Rom ha végig akarja próbálgatni az ember őket akkor az több időt vesz igénybe.

Amúgy eddig nagyon stabil a rendszer semmi hibával nem találkoztam.Nekem megérte azt a kis időt hogy egy számomra kellemesebb UI-t hasznaljak.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#827) Gombinyó válasza pingwin92 (#825) üzenetére


Gombinyó
őstag

Több volt, mióta nem a királyi posta hozza ki nem volt eddig semmi plusz ráfizetésem. A Gshopper is kínából küldi és eddig senkinek sem kellett sarcot fizetnie, az ali miért lenne más ebből a szempontból?

(#828) Narxis válasza mihione (#826) üzenetére


Narxis
nagyúr

Amikor a QPR 1 vagy 2 lett integrálva official crdroid-ba x3 pro-n akkor ota-n frissítettem aztán olyan bugokba futottam, hogy a hajam letettem. Ellenben tiszta telepítés után nem volt probléma csak ki a francnak van kedve 1-1 nagyobb frissítés után tiszta telepíteni...

Thanos was right.

(#829) Steve1207 válasza mihione (#826) üzenetére


Steve1207
veterán

Az szinte lényegtelen, hogy van ota vagy nincs, mert még manuálisan se vészes az update idő, ha be kell mászni előtte ide-oda meg felmásolni legrosszabb esetben. Egy EU rom még korrekt, ha szükséges pár funkció és nem akarja csesztetni az ember, de néha már ez se igazán megérős mára. Régen teljesítményben nagyobb előrelépések voltak, új funkciók, új lehetőségek, kapásból jobb üzemidő 1-2 órával stabilan bárhol akár egy patent kernellel, most alig nyerünk vele valamit.
Az meg nonszensz sok aosp romnál, hogy nem sűrűn hozzák a gyári üzemidőt se, vagy beakad valami hálózatkezelésben és húzza az akkut (pl BT-szal volt rá példa több telón, több romnál évekig) vagy a fixálhatatlan screen flickering. Egy új android release és a fixnek vélt apróságok mennek a levesbe, egy-egy hibás új mod, ne adj isten az új gapps szét fc-olja az egészet vagy az új recovery nem lesz kompatibilis szinte általános, főleg amikor a droid is vált.
Annál csak az a jobb, amikor úgy széttúrják a recovery-t, hogy minden inkompatibilis backuptól kezdve, mehet visza a gyári rendszer mindennel, hogy életet lehelj a telóba a stuck EDL-től kezdve és kezdődjön az egész elölről imádkozás mellett, hogy "működjön" :D
Kiragadott esetek, de szinte minden telón belefutni pár év alatt az összesbe még akkor is, ha alig babráljuk, csak "van új frissítés és felrakjuk" szint.

De ugye kinek mi, nem vagyok ellene se, mert jó dolog részben, érdekes, főleg, ha érdekli az embert, csak legyen időmilliomos ezekhez, mert nem az a fél óra sok pár romot felpattintani, hanem ilyenekbet végigzongorászni, aztán jelezgetni a fórumokon, logoktól kezdve mindennel, majd újra és újra belakni a rendszereket :)

.

(#830) WhiteWalker válasza Narxis (#828) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én sosem nyomtam törlést , rendszer frissítés után. Sosem volt semmi baja a készüléknek.

(#831) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

A poco f5 és f5 pro között vacilálok.Momentán poco f3-am van.
A poco f5-ben fényerőben mennyire érezhető a visszalépés a poco f3-hoz képest?
Az 1300 nitről 1000-re csökkent az f5-ben.
Budapesten van olyan üzlet ahol van kirakva f5 ill f5 pro kipróbálásra?

[ Szerkesztve ]

(#832) Füleske válasza Gyick (#831) üzenetére


Füleske
addikt

Az F5 egy Redmi Note variáns, az F3, F5 Pro meg Redmi K variánsok. Ha nem találnál F5 - öt, egy bárhol fellelhető Redmi Note 12 is megteszi összehasonlítási alapnak az F3 - hoz. Amúgy a K sorozat jobb minőségű, mint a Note.

(#833) Moki2 válasza Füleske (#832) üzenetére


Moki2
aktív tag

Azért ez így nem teljesen igaz , a redmi note 12 nagyrésze MTK procis . Ez a redmi note 12 turbo edition kínában

(#834) mpierre válasza Gyick (#831) üzenetére


mpierre
veterán

Kirakva kb reménytelen. Hivatalosan még nem ömlött rá "kishazánra" az F5 (tegnap 1 db hivatalos forgalmazói boltban volt 1 db fekete rendelhető állapotban). Az F5 pro talán valamivel valószínűbben megtalálható...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#835) pcnet válasza Gyick (#831) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

Én F3ról váltottam F5re. Ha nem írod a kijelző fényerőt, észre se veszem. Sebességben sem vettem észre eltérést. Ha nem zavar, hogy nem a legfrissebb android és biztonsági frissítés van a telefonodon, szerintem nem éri meg váltani. Nekem az F3 lekerekített dizájnja is sokkal jobban bejött mint az F5 határozott élei. Nem azt mondom, hogy megbántam a cserét, de lehet ha újra váltás előtt állnék, akkor meglépném a cserét. F3 páromnál landolt, így amúgyis kellett volna néznem valamit. De ne várj nagy előrelépést F3 után.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#836) Füleske válasza Moki2 (#833) üzenetére


Füleske
addikt

A soc ilyen szempontból lényegtelen. A kérdező a képernyőre volt kíváncsi.

(#837) Moki2 válasza Füleske (#836) üzenetére


Moki2
aktív tag

Mondjuk ez igaz , de nem tudom mennyire azonos a kijelzö.

(#838) Moki2


Moki2
aktív tag

Amúgy csak csenben tenném hozzá , hogy nem városi legenda az amoled kijelzők fényerő degradációja . Ezelőtt redmi note 10 pro- m volt 2 évig és piszok sokat olvastam rajta könyvet , ennek folyományaként felső értesítési sáv sokat volt használaton kívűl . Most már határozott vonal látszik a kettő között fehér háttér mellett.( Nem beégés, az egész értesítési sáv világosabb )

[ Szerkesztve ]

(#839) Füleske válasza Moki2 (#837) üzenetére


Füleske
addikt

Spec alapján kb. ugyanazt tették mindbe. [link] Talán a sima 12 és a 4G kicsit más, 500/1000 nit helyett 450/1200 nit. [link] Az F3 ?/1300, az F5 Pro 500/1400. Nagy különbségek nem lehetnek, pláne, ahogy írod, az amoled fényereje idővel csökken. Pl. a Xiaomi 13T/13T Pro - nál azért már észrevehető lehet a 2600 nit...

(#840) szkaroly


szkaroly
senior tag

GSMArena hosszú távú teszt:

[link]

Poco X3 Pro

(#841) Moki2 válasza szkaroly (#840) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nagyjából pozitív megitélés

(#842) ginola válasza Füleske (#839) üzenetére


ginola
addikt

Poco F3 : 713 nit
Poco F5 : 956 nit
13 T Pro: 1087 nit

(#843) Füleske válasza ginola (#842) üzenetére


Füleske
addikt

A mérési körülmények nem mellékesek ebben az esetben. Gyári spec mérés vs. valaki valamivel valahogyan.

(#844) ginola válasza Füleske (#843) üzenetére


ginola
addikt

A körülmények teljesen azonosak :)

(#845) Füleske válasza ginola (#844) üzenetére


Füleske
addikt

A gyárival? Kétlem.
Azt értem, hogy ezek a mérések ugyanúgy készülnek.

(#846) Moki2 válasza Füleske (#839) üzenetére


Moki2
aktív tag

Azért szinkezelésben van különbség 6B vs 68B . Inkább a panel gyártója a lényeg , gyakran ugyanazzal a panellel kiadnak modelt magasabb fényerőpeakkel , de valszeg az azt is jelenti , hogy hamarabb el is használódik . Meg pont xiaominak szokása beszállítokat variálni modellen bellül is , így azért bonyolúltabb a helyzet.

(#847) ginola válasza Füleske (#845) üzenetére


ginola
addikt

Milyen gyárival? Az adott panel maximális fényerejét szokták megadni, ami elméleti.
A gyár által megadott értékek általában azért magasabbak, mint a valóságban készültek.
Egyáltalán tudod hogyan történik egy ilyen mérés?

(#848) Moki2 válasza Füleske (#845) üzenetére


Moki2
aktív tag

Amelyik HDR képes azért ott van egy trükk , hogy hdr módban rövid ideig akkora a csúcsfényerő , de hétköznapi használat alatt sose...

(#849) Terentius válasza Moki2 (#846) üzenetére


Terentius
őstag

Ez amúgy kit érdekel? Az F3 2,5 év alatt sem égett be. Gyanítom ez sem fog. Teljesen jól használható bármilyen fényviszonyok között, ha érdekel. Az F3-nak béna volt a színkezelése sötét háttérnél vagy alacsony fényerőn. Ennek szerencsére nincs ilyen baja

Poco F5 12/256 Gb

(#850) Füleske válasza ginola (#847) üzenetére


Füleske
addikt

Szóval nincs gyári mérés? Én arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.