Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) PpenoO válasza doongoo (#350) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi szépen!

(#352) GhosjAAH


GhosjAAH
újonc

2-3 napja hasznalom, pokoli gyors, szep a kijelzo is, majd a gcamet akarom meg ravarazsolni, viszont amit masok mar emlitettek, hogy jatek kozben sem melegszik kb, ezt en nem ertem. Nekem sima hasznalat (fb, insta porgetes, messenger, es ahogy most irok rola) kozben is melegszik.. Egyaltalan nem mondanam nagyon melegnek, de messze van a "nem melegszik" - tol, jatek kozben meg nyilvan melegebb, igy gondolom jobban is merul. Elso hasznalatkor ~60% korul volt az akksi, akkor hasznaltam 2%ig, aztan azota egyszer toltottem fel. Gondolom majd jobb lesz :F

(#353) Pityu. válasza GhosjAAH (#352) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nézzél rá egy device infoval

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#354) GhosjAAH válasza Pityu. (#353) üzenetére


GhosjAAH
újonc

Es mit kene megneznem, latnom?

(#355) Pityu. válasza GhosjAAH (#354) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondjuk hőmérsékletet vagy szerintem fogyasztást is meglehet nézni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#356) latya73 válasza PpenoO (#349) üzenetére


latya73
csendes tag

Yess

(#357) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Hát, nekem még mindig nem kerek valami...
Poco F5 PRO legújabb stabil EU rommal!
Mindkét SIM slotban Yettel kártya van, 1-esben a beszéd (és kicsi net), 2-esben pedig egy korlátlan netes.

Második szépen felmegy 5G-re, de az első hol jelez térerőt, hol "X"-et jelez.

Modem.img flashelés megvolt recovery-n keresztül.

Szabad a gazda hogy mi lehet a gond!
:F

(#358) litter


litter
tag

Sziasztok!

Gondoltam becsekkoltatok egy szürke import pokit, hátha érdekes lehet másnak is az infó:

A Gshopper weboldalán A Poco F5 és az F5 Pro is konstans akcióban van a "gshopperpocof5" a kuponkóddal az F5 esetében. A kuponkódokat hirdetik a termékoldalon, nyilvános. Az F5 alap kiadását így 125.000 Forint környékén lehet megvenni ÁFA és vámmentesen.

https://www.gshopper.com/poco-f5-5g-global-version-12gb-256gb-snapdragon-7-gen-2-octa-core-120hz-stream-amoled-dotdisplay-64mp-camera-67w-nfc.html

Mivel itthon is csak szürke import van kétes garival, ráadásul a 125.000 Ft igen vonzó ár, bepróbáltam egyet normál szállítással, biztosítás...stb nélkül Hongkongból.

A készüléket egy Yunexpress nevű cég szállította, hazai disztribútora a DPD hozta házhoz. Repülőn érkezett, összesen 10 napot vártam rá és végig követhető volt a Yunexpress weboldalán a folyamat. Screenshot a szállításról: https://ibb.co/X2J43TM

A szállítás valóban vámmentes volt, extra költség nem terhelt. A Poco bontatlan dobozban érkezett, minden OK vele. Ha valaki a legolcsóbb beszerzési forráson gondolkozik, akkor EZ AZ és valóban működik.

Üdv, Tomi

[ Szerkesztve ]

(#359) PpenoO válasza litter (#358) üzenetére


PpenoO
őstag

Nálam 370$ra jön ki, az 136e forint. Ennek a shopnak milyen a garanciális ügyintézése?

(#360) Carline válasza PpenoO (#359) üzenetére


Carline
őstag

Én is Gshopperen rendeltem a 12/256 verziós F5-t ugyancsak 370$-ért.
Lehet a 8/256 olcsóbb, de úgy gondoltam, hogy a 12GB több évig megfelelő lesz még.
Garanciára meg ne legyen szükségem... Valószínűleg nem lenne egyszerű feladat.

Én xiaomi.eu rommal használom. Beszédre Telekom, adatra Yettel kártyával. Bp-n mindkettővel ment az 5G hálózat, itthon vidéken meg ha össze tudja vonni a frekiket megy a 4G+ is.
Melegedést nem érzek rajta, bár a nyári melegekben még nem is volt meg. Szobában böngészés, játék közben is max. langyos a készülékház.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#361) litter válasza PpenoO (#359) üzenetére


litter
tag

370 USD a 12Gb-s változat, nem? A termékoldalon kattints át a 8GB-os kiadásra a 350 USD-ért.

Garanciális ügyintézésre nem tudok válaszolni, azt gondolom ez a kockázati felár az alacsony beker árért cserébe.

(#362) PpenoO válasza litter (#361) üzenetére


PpenoO
őstag

A linked a 12gbra vezet el, ebből kiindulva úgy értettem ezért fizettél 125e forintot. Illetve említetted a szürke importos kétes gariztatást de akkor ennél a webshopnál sincs garancia a garanciális feltételekre :DDD Marad az Amazon, ha nyugodtan akar aludni az ember fia ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#363) pcnet válasza litter (#358) üzenetére


pcnet
addikt

Szia(sztok)!

Nagyon gondolkozok én is az F5-ön, múltkor én dobtam be azt a Marketplacees hirdetést, amiről aztán kiderült, hogy indiai régiós készülék volt. Ódzkodik a külföldi rendeléstől, de most valahogy mégis megint elindult a vezérhangya. Lenne jó sok kérdésem, légyszi nézzétek el nekem ha butaságot kérdezek, a jelenlegi F3 az első Poco telefonom, nem tudom még, hogy mennek itt a dolgok ROMok és frekvenciák terén.
Szóval én F3-at használok február óta és maximálisan meg vagyok vele elégedve, nagyon szeretem! Barátnőmnek Samsung J3 2016(7?) van és hát már elég viseletes és az android 5 miatt appok sem mennek már rajta. Arra gondoltam én beújítanék egy F5-öt, Ő pedig megkapná az F3-at.

Kérdéseim:

- Elhiszem, hogy nincs ÁFA és vám, csak nem értem, hogy hogyan, ha EU-n kívülről jön a termék? Tuti nem fog kellemetlen meglepetés érni?
- Használhatom azzal a ROMmal amivel érkezik? Kapni fogja a frissítéseket időben? Vagy érdemes cserélni másikra? Megoldom, csak szeretném kivenni a dobozból és használni. Azzal a rommal szeretném használni, amivel a magyarországi forgalmazótól is kapnám, ha ugye forgalmaznák.
- B20 lesz?
- Play áruház és Google szolgáltatások lesznek? (Csak mert ugye kínában nincs Google.
- Olvasom, hogy gar bukó. Ha esetleg baja lesz, önköltségen tudom javíttatni Magyarországon?
- Hosszú távra tervezek vele, amíg kapja a biztonsági frissítéseket, használnám, aztán megint lepasszolnám valakinek a családban. 8 gigás verzió elég, vagy inkább vegyem a 12 gigás verziót?

Egyelőre szerintem ennyi. Ha eszembe jut még valami, kérdezek még.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#364) válasza pcnet (#363) üzenetére



addikt

Konkrétan nem tudok hozzászólni, mert nincs tapasztalatom. De ha ennyire aggódsz Ázsia miatt, akkor megérheti körülnézni Europában.

Enyémet pl német amazonról rendeltem. Onnan europai piacra szánt modellt kapsz, global rommal, ami tuti teljeskörűen használható itthon is. Esetleges gari intézés is gördülékenyebb lehet és Áfa meg vám meglepetés sem érhet.
Cserébe valszeg kb 10-20ezerrel drágább, mint Hongkongból.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#365) AiRLAC válasza pcnet (#363) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amit én a német eBay-en vettem, az Global, van B20, kettő nap alatt ideért (jó, Berlinbe) EUs lengyel raktárból. Mondjuk akkor akciós volt, azóta 400€ felett van megint, de gondolom lesz még akció. A Play store meg frissítés kérdéseket értelmezni se tudom, nekem se ezzel se az előző 5 féle Xiaomival soha nem volt gondom (EUs vagy Global volt mind).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#366) pcnet válasza (#364) üzenetére


pcnet
addikt

Az a 10-20e ft sajnos 50e ft a valóságban. 177e + szállítás lenne Amazonról.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#367) válasza pcnet (#366) üzenetére



addikt

Fuh, akkor felment nagyon. Én Aug elején vettem 161e volt szállítással meg mindennel együtt a 12Gb-os. Azt hittem azóta inkább lefelé ment még.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#368) litter válasza pcnet (#363) üzenetére


litter
tag

Szia pcnet!

Nem vagyok kereskedő, sem fanatikus Ázsiából rendelős. Arról tudok mindössze nyilatkozni, amit leírtam fent is.

A Gshopperes Poco:

- ÁFA és vám mentes, annyit fizetsz amennyi a weblapon van;
- Repülővel érkezik 10-14 nap alatt;
- Követhető a rendelés és szállítás menete;
- Bontatlan doboz;
- EU töltővel érkezik, ahogy írja is a weblap;
- Magyar régióra állítható;
- EU kompatibilis (globál ROM);
- B20, Google, Play, frissítések, magyar nyelv...stb minden default megy. Semmit nem kell állítani vagy mókolni. Olyan, mintha a Lurdy MIstore-ból hoznád el. Semmilyen kompromisszumot nem kell kötni ilyen téren.
- A dobozán rajta vannak támogatott országok, ezen ott csücsül a "HU" felirat is.

Összegezve: rendben van a cucc és a folyamat is, a gari viszont a Gshopper kondíciói szerint Hongkongból :)

Kérdés esetén keress bizalommal.

Üdv, Tomi + 36 30 965 61 45 / Poco F5 :D

[ Szerkesztve ]

(#369) nimfas válasza pcnet (#363) üzenetére


nimfas
addikt

Dettó, én F5 Pro-t (12/512) rendeltem Gshopper-ről. Arról írok. Havernak F5-öt, neki is megjött a telefon 2-3 hét alatt. Semmi egyéb fizetendő nem volt utána.

(#370) pcnet válasza litter (#368) üzenetére


pcnet
addikt

Nagyon szépen köszönöm a részletes infót! Azt hiszem bele is vágok! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#371) Alarikman válasza pcnet (#370) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ja és amit szoktak mondani külföldi rendelések esetében:
Ha lehet és van Paypal akkor azon keresztül vedd.
Amikor megkapod, csinálj egy videót, ahogy kibontod. Bizonyítéknak. Ha nincs benne netán a teló, ezzel tudod bizonyítani.

(#372) Pityu. válasza pcnet (#363) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem itthon is megveheted szürke importosan én is úgy vásároltam global rom van rajta meg mindent is tud 2 év garancia még ha bolti is de ezen legalább van aztán remélem sose kell megtudnom ezt a részét.Én a 8gb/256gb-t szállítással együtt 140500Ft ért vettem kb.Én is nézegettem kintről de sehogy se jött ki olcsóbban meg macerás rendelgetni itthon megvettem és kész.Minden van rajta ami egy itthoni telefonon van ez nem redmi note 12 turbo mert az a kínai változata abban nincs B20. 8gb-s verzióval semmi hátrányba nem leszel a 12gb-vel szembe ha nem hajtod a telefont ott úgy is sok szabad memória maradna nekem poco x3 pro-n elég volt a 6gb is.
Én itt vettem
A 12gb változat 151EFt-tól kezdődik

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#373) Füleske válasza Pityu. (#372) üzenetére


Füleske
addikt

Az a gond a szürke importtal, hogy ezek a webshop - ok (beleértve az itthoni és külföldi noname kategóriát) azt fognak eladni, amit épp a legolcsóbban tudnak szerezni. Neked global - t küld, a következőnek indiait, a harmadiknak törököt, a negyediknek oroszt, az ötödiknek szolgáltatói lock - os EU - st. A garanciális feltételeket meg ő szabja meg, ha működik, akkor mi a gondod... Orosz rulett kategória.

(#374) pcnet


pcnet
addikt

Tegnap este megrendeltem egy 12+256 gb verziót, fekete színben. Természetesen PayPal-al fizettem. 144.700 ft-ra jött ki a kuponnal.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#375) pcnet válasza pcnet (#374) üzenetére


pcnet
addikt

Gshoppersről rendeltem, ez lemaradt. Bocsi a dupláért.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#376) doongoo válasza Füleske (#373) üzenetére


doongoo
addikt

részben egyetértek, de nem teljesen:
- "azt fognak eladni, amit épp a legolcsóbban tudnak szerezni. Neked global - t küld, a következőnek indiait, a harmadiknak törököt, a negyediknek oroszt, az ötödiknek szolgáltatói lock - os EU - st." - ezt csak akkor tudják megtenni, ha a vevő abszolút nem figyel oda, hogy milyen rom verzióval hirdetik. A szolgáltatói lock szerintem már csak "egzotikus" országokban létezik.
Amúgy én megjártam a hazai szürkeimportos garival is, de ezzel együtt is megérte a teló

(#377) Carline válasza pcnet (#374) üzenetére


Carline
őstag

Mikor én rendeltem a 12/256 132k-ra jött ki. Gshopper volt az is.
Gondolom jobb volt az árfolyam.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#378) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem érdekel valakit véletlenül kameravédő üveg a telefonhoz?Amit vettem nem lenne rossz viszont hiába a tok alakja a mérete nagyobb mint a tok kivágása amúgy 2db van a csomagban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#379) Füleske válasza doongoo (#376) üzenetére


Füleske
addikt

Leginkább az eladó sem tudja, hogy épp mit fog szerezni, vagy hogy mi lesz a dobozban. Nem is ért hozzá általában. A szolgáltatói lock mindegy, milyen országokban létezik, ha ezek az eladók mindent felvásárolnak és eladnak, csak a haszon legyen minél nagyobb.

(#380) rob2174 válasza Füleske (#379) üzenetére


rob2174
tag

"Nem tudjuk biztosra megmondani teljesen, de általában EU-s."
Ezt válaszolta az egyik hazai szürkeimportos tegnap

(#381) blueye válasza rob2174 (#380) üzenetére


blueye
veterán

Akkor innen ne rendelj!

(#382) doongoo válasza blueye (#381) üzenetére


doongoo
addikt

ennyi

(#383) rob2174 válasza rob2174 (#380) üzenetére


rob2174
tag

Két másik bolt viszont egyértelműen jelezte hogy EU s rommal van az F5

(#384) Buxi72 válasza rob2174 (#383) üzenetére


Buxi72
újonc

Szia! Melyik bolt jelezte, hogy EU-s rommal van a készülék? Nálam is képben van a vásárlása.

(#385) litter válasza Buxi72 (#384) üzenetére


litter
tag

Nem akarom túltolni az ingyen reklámot Hongkongba, de a Gshopperes Poco global verzió és EU-s töltő. Egyébként az a gyanúm, hogy a szürke importos "boltok" is ezt rendelik be amikor jobb az árfolyam, aztán rátesznek 15% hasznot darabonként.

https://www.gshopper.com/poco-f5-5g-global-version-12gb-256gb-snapdragon-7-gen-2-octa-core-120hz-stream-amoled-dotdisplay-64mp-camera-67w-nfc.html

(#386) Pityu. válasza litter (#385) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor az itthoniak valami nagyon jó zug kinti beszerzési lehetőséget tudhatnak mert ugyan ez a telefon itthon van 151EFt-ért is és amit linkeltél az egy ezressel több és még a bolt haszna sincsen rajta.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#387) rob2174 válasza Buxi72 (#384) üzenetére


rob2174
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#388) Carline válasza Pityu. (#386) üzenetére


Carline
őstag

Van rá kupon azzal jön ki olcsóra

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#389) rob2174 válasza Pityu. (#386) üzenetére


rob2174
tag

ők válaszolták, hogy általában EU-s.

(#390) Pityu. válasza rob2174 (#387) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én ennyit fizettem kb itthoni boltnál szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#391) Pityu. válasza rob2174 (#389) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem global rom van rajta lényeg nem indiai vagy kínai vagy ilyesmi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#392) Müszi válasza rob2174 (#387) üzenetére


Müszi
senior tag

Bocsi, hogy bele vau-vau, de én tőlük rendeltem és nem igazán tudom őket ajánlani. Írtam is itt róla. Szerintem kb. azt sem tudják mi az a rom. Érdemes elolvasni az árukeresőn lévő értékeléseket róluk már amikor fent vannak, mert rendszeresen lekerülnek onnan és néhány névtelen full + értékelés után újra felbukkannak. Az oldalukon sincs sok infó a készülékről csak egy általános, valótlan adatokat tartalmazó szöveg és egy nem F5 mobilt ábrázoló fotó. Specifikációk sincsenek sehol. Simán el tudom képzelni róluk, hogy a dobozon lévő országok megjelölésből gondolják az Eu romos ami valójában a nyelvekre utal. Egyébként én globállal kaptam meg végül tőlük

(#393) juve600 válasza rob2174 (#387) üzenetére


juve600
nagyúr

fénykép meg F4 :) :) :)

(#394) rob2174 válasza juve600 (#393) üzenetére


rob2174
tag

az mondjuk vicces valóban ;)

(#395) rob2174 válasza Müszi (#392) üzenetére


rob2174
tag

semmi gond, csak nézelődtem a hazai kínálatban is, meg írtam 1-2 forgalmazónak, volt
aki a válaszig se jutott ;)

(#396) Müszi válasza rob2174 (#395) üzenetére


Müszi
senior tag

Csodálom, hogy ők válaszoltak :K . Ja persze, mert nem rendelés után érdeklődtél ;].

(#397) litter


litter
tag

Sziasztok!

Az always on display 10 másodperces limitre tud valaki valamilyen okosságot? Tomi

(#398) Carline válasza litter (#397) üzenetére


Carline
őstag

xiaomi.eu rom. ott teljesen normálisan működik, ténylegesen always.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#399) szkaroly válasza juve600 (#393) üzenetére


szkaroly
senior tag

És 20 wattos töltőt ajánlanak kiegészítőnek. :U

Poco X3 Pro

(#400) Pityu. válasza Müszi (#392) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát mondjuk az én cégem se a bő szavúak közzé és a rendelés részletei értesítésekről híresek cég az biztos de itt a teló global romos és működik rendesen érintetlen csomagolás meg minden.

#szkaroly

Hát hogyne azt ajánlanának mikor ugye para van a gyors töltéstől,hogy gyorsan degradálja az akkumulátort.Anno én is vettem egy 15 wattos xiaomi töltőt ha lassan elég akkor azt használtam a poco x3 pro-hoz ha gyorsan kellett a töltés meg a 33wattos gyárit.Aztán,hogy lenne e baja folyton az aksinak a gyors tőltéstől azt nem tudom de gyors töltés után hamarabb merült a telefon is nem úgy mint a hagyományos lassabbnál.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.