Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11101) trisztan94 válasza biker (#11096) üzenetére


trisztan94
őstag

Aha, így már világos :)

Köszi,
:R

https://heureka-kreativ.hu

(#11102) SektorFlop válasza Soak (#11098) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

csak összejött, tűt kerestem a szénakazalban. egyik else ágban lemaradt az egyik form záró tag-je és az zavart be.

és esetleg valaki tud olyan függvényt amivel letudom menteni az aktuális linket akár session-ba is?

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11103) Sk8erPeter válasza #65675776 (#11095) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

daa-raa, már ne haragudj, de azért az előzményeket jobban elolvashattad volna: nem hiszem, hogy csak nekem kéne csiszolni a stílusomon. Emlékszel, hogy legutóbb is ki miatt szóltatok rám? Gondolom már sejted: akkor is Athlon64+ rohant hozzátok nyöszörögni segítségért, mert képtelen - férfiként viselkedve - elviselni, hogy valaki vitába száll vele. (Látom, már mást is bemártott, aki szintén szeret vitázni, és szerintem tök jól lehet vele polemizálni személyeskedés nélkül is. Athlonnak úgy tűnik, akkor sem sikerült kibírnia, hogy valaki más véleményen van.)
Azt írja, zavarja a "tudálékosság" szakmai topicban? daa-raa, kérlek, egyszer fuss át a hozzászólásain, csak a kedvemért. Ha nem áll fel a hátadon a szőr a stílusától, akkor biztosan türelmes ember vagy.
Azt észrevetted, hogy ő minden vitát elvisz a személyeskedés irányába, és nem lehet vele ténylegesen szakmai alapon vitatkozni? Őt miért nem részesítetted "megrovásban"? Bocs, de zavar ez a teljesen egyoldalú moderálás: ha én mentem volna hozzátok sírni, akkor most Athlon64+ kapott volna dádát? Valószínűleg igen. Köszönöm a megértést.

Sk8erPeter

(#11104) Soak válasza SektorFlop (#11102) üzenetére


Soak
veterán

Echozod a HTML kódot?

Mármint azt a linket ahol épp a user mozog?

(#11105) SektorFlop válasza Soak (#11104) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Igen ki echoztam, ezzel próbáltam: $_SERVER["SERVER_NAME"].$_SERVER["REQUEST_URI"]
ki is echozta, csak a header()-nek nem tetszik. a célom amúgy az lenne hogy sessionba lementem az aktuális linket, és így könnyedén vissza navigálja arra az oldalra amire kell.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11106) Soak válasza SektorFlop (#11105) üzenetére


Soak
veterán

Attól is függ, hogy milyen szervert használsz (gyors google keresés alapján) . Ez hasznos lehet.

(#11107) SektorFlop válasza Soak (#11106) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

azt hiszem meg van a jó és egyszerű megoldás:

$_SESSION['backpage'] = $_SERVER['HTTP_REFERER'];

header("location: ".$_SESSION['backpage']);

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11108) Soak válasza SektorFlop (#11107) üzenetére


Soak
veterán

Egyszerűnek egyszerű, de jónak semmikép nem jó, nem rég beszélgettünk róla, hogy mindenképpen ellenőrizd le mielött oda irányítod őket (az elöző hsz.-emben direkt nem írtam a http_refferrert) , mert így nagyon könnyű hackelni az oldalad, magyarul ha egy másik oldalról jön a látogatód akkor oda fogja visszairányítani ami elég nagy biztonsági rés.

(#11109) SektorFlop válasza Soak (#11108) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

aham az próbléma lenne, megpróbálom inkább amit linkeltél

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11111) #65675776 válasza Sk8erPeter (#11103) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt most inkább figyelmen kívül hagyom, hogy ebben a hsz-odban is van némi személyeskedés. Egyébként végigolvastam a hsz-okat, sőt, kicsit visszább is. A döntésem ez alapján született meg. És jól látod, türelmes ember vagyok.

Emellett felhívnám a figyelmed, hogy ha problémád van a moderációval, akkor azt a Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések-válaszok [Mielőtt írsz, olvasd el az 1. hozzászólást!] topicban kell jelezned, semiképpen sem szakmai topicban vagy privátban.

(#11112) Sk8erPeter válasza #65675776 (#11111) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, mindenesetre kösz a visszajelzést.
Valóban ott kellett volna jeleznem, sorry.

Sk8erPeter

(#11113) j0k3r! válasza Peter Kiss (#11087) üzenetére


j0k3r!
senior tag

a zartsagon gyorsan lehetne segiteni meg a private dolgokon is. ha a rekurziv mukodesen azt erted, hogy vannak olyan elemek, amelyek mas elemeket tartalmazhatnak (pl.: div), akkor azoknak esetleg lehetne irni egy HtmlElement-bol szarmaztatott ContainerElement osztalyt, amibol szarmazik mondjuk a Div, de ennyire nem akartam belemenni. a builddel kapcsolatban igazad lehet, hogy a rendereles mar nem igazan tartozik egy elem feladatai koze. kijavitani most nem fogom, mert nem igazan van most idom erre, raadasul, ha jol lattam, a kollega mar egy masfele megoldast hasznal.

some men just wanna watch the world burn...

(#11114) pvt.peter válasza Peter Kiss (#11110) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm szépen.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy PHP-ban való fejlesztésre ki milyen környezetet használ?
Illetve pl. Te mit használsz?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#11115) Peter Kiss válasza pvt.peter (#11114) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

NetBeans-szel nyomulok.

(#11116) Dave-11


Dave-11
tag

Ez visszatérő probléma nálam, mikor az sql táblámba viszek fel adatot, például egy hoszabb szöveg esetében, akkor az ékezetes karakterek helyett más, érdekes karakterek jelennek meg. (Gondolom ez a probléma már a könyökötökön jön ki, de muszáj megkérdeznem)
Ti ilyenkor hol és milyenre állítjátok a karakterkódolást? (ezalatt magát a .php fájlt és az adott tábla rekordját értem)
Én így állítom:
- a .php fájl kódolását notepad++ -ban UTF-8 BOM nélkülire (a session miatt)
- megint csak a .php fájlban beillesztem az elejére a <head> részbe: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=UTF-8">
- a rekord kódolását hagyom alapértelmezettben: utf8_general_ci

:D Semmi :D

(#11117) biker válasza Dave-11 (#11116) üzenetére


biker
nagyúr

mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11118) CSorBA válasza Dave-11 (#11116) üzenetére


CSorBA
őstag

Nálam még van egy ilyen az index elején:
header("Content-Type: text/html; charset='UTF-8'");

Illetve bevallom őszintén, nem tudom pontosan mire jó, de anno volt valami ilyesmi problémám, azóta benne van a db kezelésemnél az alábbi pár sor és kész:

mysql_query("SET NAMES 'UTF8'");
mysql_query("SET CHARACTER SET 'UTF8'");
mysql_query("SET COLLATION_CONNECTION='utf8_general_ci'");
mysql_query("SET character_set_results = 'UTF8'");
mysql_query("SET character_set_server = 'UTF8'");
mysql_query("SET character_set_client = 'UTF8'");

Majd egy okosabb megmondja, hogy mi mire jó.

(#11119) Dave-11 válasza CSorBA (#11118) üzenetére


Dave-11
tag

Köszi, beillesztettem a header -t és működödik! :R

:D Semmi :D

(#11120) SektorFlop válasza Soak (#11108) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

ezt szúrtam ki magamnak:

$pageURL = (@$_SERVER["HTTPS"] == "on") ? "https://" : "http://";
if ($_SERVER["SERVER_PORT"] != "80")
{
$pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].":".$_SERVER["SERVER_PORT"].$_SERVER["REQUEST_URI"];
}
else
{
$pageURL .= $_SERVER["SERVER_NAME"].$_SERVER["REQUEST_URI"];
}

csak ezzel egy probléma van pont a lényeges résznél két linket is tárol(az előző oldal, és az aktuális oldalt). Pl mint ez:

"http://valami.eu/forum.php?tema=1http://valami.eu/forum.php?topic=3"

[ Szerkesztve ]

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11121) SektorFlop válasza SektorFlop (#11120) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

nem tudom kiszedni valahogy a linkből csak ezt a részt?
"forum.php?topic=3"
vagy a kérdőjel utáni részt?
"topic=3"

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11122) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok! (Rég jártam erre :) )

Hogy tudnám azt megoldani, hogy a képeket direktbe ne lehessen linkelni más oldalra?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11123) SektorFlop válasza mobal (#11122) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Szerintem ez kell neked [link]

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11124) Soak válasza mobal (#11122) üzenetére


Soak
veterán

.htaccess-el lehet ezt megoldani a legjobban szerintem.

SektorFlop : Bizots van jobb megoldás is, de : [link] , úgy emlékszem a $_SERVER is tud ilyesmit de most lusta vagyok utána nézni.

(#11125) SektorFlop válasza Soak (#11124) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

a $_SERVER['PHP_SELF']-et echozva a következőt írja ki "/forum.php?topic=2", nem tudom ez mennyire jó és biztonságos megoldás, csak a belépésnél és a fórumnál szeretném használni.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11126) SektorFlop válasza SektorFlop (#11125) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

tévedtem... csak ennyit ír: "/forum.php"

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11127) mobal válasza SektorFlop (#11123) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

SektorFlop és Soak köszi! Másik kérdésem, hogy azt is htaccess -szel kéne megoldani, ha a saját oldalamon akarok egy képet megnézni, akkor egy megjelenítő oldalra irányítson át?

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11128) SektorFlop válasza mobal (#11127) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Én ezt a kérdést már nem értem annyi, hogy mire is gondolsz éppen :)

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11129) Soak válasza mobal (#11127) üzenetére


Soak
veterán

Nem teljesen értem a kérdést, de ha egyre gondolunk akkor egyszerűen raksz egy <a> taget a kép köré és link lesz maga a kép.

(#11130) meone válasza Sk8erPeter (#11038) üzenetére


meone
tag

Sorry az 1.8.1 benne maradt.
Az volt a probléma nálam, hogy a legújabb kódban az egyik JS-ben az egyik függvény (amelyik a tool tipet a box alá tenné közvetlenül) nem jól inicializálódik, így nem jön létre.
Az eredeti oldalról szedtem én is a kódok ezen részét. :)

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#11131) CSorBA


CSorBA
őstag

Lehet már volt, vagy csak én nem figyeltem rá. De elérési útvonal megadása érdekelne.

Pl, ha be akarok húzni egy fájlt, akkor az így néz ki:

require_once('phpmailer/class.phpmailer.php');

De cron esetében ez nem jó, helyette teljes útvonal kell, pl.:

require_once('public_html/csorba/mail/phpmailer/class.phpmailer.php');

Hogy tudom úgy megadni, hogy mindét esetben jó legyen? Azaz ha én nyitom meg, vagy a cron nyitja meg, akkor is működjön, és megtalálja.

[ Szerkesztve ]

(#11132) Peter Kiss válasza CSorBA (#11131) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A kérdésedet már megválaszoltad: teljes útvonallal :)

A csavar csak annyi, hogy az első még nem teljes útvonal, vizsgáld meg mondjuk a $_SERVER tömb tartalmát, utána össze tudod rakni a teljes útvonalat, és nem lesz elérési problémád.

Egyébként, ami még jó megoldás lehet, hogy építesz egy autoloader-t, nem nehéz. Ha ez megvan, nem kell manuálisan include/require hívásokat kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#11133) CSorBA válasza Peter Kiss (#11132) üzenetére


CSorBA
őstag

Ne haragudj, nem értelek. :U

Ha teljes útvonallal adom meg, akkor a cron-ban jó lesz. Viszont közvetlen megnyitva a fájlt, nem.

(#11134) mobal válasza Soak (#11129) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szóval arra gondoltam, hogy ha beírom pl. a(z) http://www.example.com/pics.png url -t akkor átirányít a http://www.example.com/view/pics.png oldalra. Egy oldal képezze a képet, ne pedig "parasztosan" jelenjen meg a fájl a böngészőben.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11135) Soak válasza mobal (#11134) üzenetére


Soak
veterán

Értelek. Ez ugyanúgy .htaccess bűvészkedés . Első google találat.

(#11136) Peter Kiss válasza CSorBA (#11133) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Teljes útvonal valahogy így nézne ki: "/var/www/csorba/public_html..."

(#11137) CSorBA válasza Peter Kiss (#11136) üzenetére


CSorBA
őstag

Jah hogy az a teljes, és nem a public_html-ig. Értem. Köszönöm, működik :) :R

(#11138) mobal válasza Soak (#11135) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11139) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Segítsetek pls!
Készen vagyok az első "komolyabb" oldalammal. UTF8-BOM nélküli kódolást használtam miközbe írtam, viszont a hosztra való költözés után, problémák voltak a karakter kódolással, UTF8-ra van most állítva így tökéletes minden, de a tulaj kampány tervébe benne van hogy fb-n is hirdesse az oldalát. Csak hogy ott láthatóan nem klaffol az utf8-as kódolás. Kérdésem kérésem az lenne hogy mit tehetnék ez ellen?

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11140) CSorBA válasza SektorFlop (#11139) üzenetére


CSorBA
őstag

Kicsit bővebben írd le. Mi az, hogy fb-n nem klappol? Mikor pl megosztasz egy cikket? Vagy alkalmazást írtak erre külön? Vagy akkor sem passzol, mikor az url-t bemásolod és megosztod?

Ha itt tartunk, akkor erre valaki: 11070

(#11141) SektorFlop válasza CSorBA (#11140) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Ha már akkor se ha URL-t másolok be... végig néztem ANSI, UTF-8, UTF-8 BOM nélkülibe eggyik se stímel... a meta elemeket nem jól jeleníti meg

javítom: ügyebár fb-n link beszúrásánál az oldal a title és a meta description elemeit jeleníti meg, nálam ezeket rossz kódolással.

[ Szerkesztve ]

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11142) Brown ügynök válasza CSorBA (#11070) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Tipp: ha minden fájl UTF-8, az adatbázisban és a html head-ben is beállítottad, akkor minek kell még egy header ami beállítja ami már be van?

Egyébként én a sima validatorral szoktam ellenőrizni.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#11143) Peter Kiss válasza SektorFlop (#11139) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A kliensfelé a kódolást hogyan adod meg? Meta tagben vagy kiküldöd headerben? Utóbbi ajánlott.

(#11144) SektorFlop válasza Peter Kiss (#11143) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

meta tagben, hogy tudom ki küldeni headerrel? megpróbálnám úgy.

CSorBA hozzászólásából vettem: header("Content-Type: text/html; charset='UTF-8'");

valami ilyesmi kellene nekem? és ezt mindegy hol helyezem el az oldalon?

[ Szerkesztve ]

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11145) Soak válasza SektorFlop (#11144) üzenetére


Soak
veterán

header , nem jöhet elötte semmilyen HTML (üres sorok sem és az sem amit PHP-val iratsz ki).

(#11146) SektorFlop válasza Soak (#11145) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

próbáltam, nem segít... már szétkerestem magam hogy mit is kellene csinálni, de semmi se jó.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#11147) CSorBA válasza Brown ügynök (#11142) üzenetére


CSorBA
őstag

Igen, tudom. 4 validator van, az unicorn mind a négyre ellenőrzi. Természetesen a markup hibátlan. Csak kiváncsi voltam, emezt miért írja, hátha tudja valaki. Nálam minden jó, meg minden működik. Csak érdekel, miért kapok warningot. Egyébként ha nincs a header sor a kódban, akkor is ugyanúgy kapom a warningot.

szerk.: ini_set zavarta meg. Szóval

Ha van header v. ini_set UTF-8 és html5 féle megadás van a meta tagnél, akkor warningol az Internationalization Checker. Ha csak html5 féle megadás van, akkor nem. De én ebben nem bízok annyira, a header biztosabbnak tűnik :U

[ Szerkesztve ]

(#11148) Brown ügynök válasza CSorBA (#11147) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Direkt bevitelnél kiírja, hogy nem támogatja ezt a fajta ellenőrzést és lehetnek téves figyelmeztetések. Nem tudom fájl feltöltéskor is ad-e figyelmeztetést.

Miért biztosabb a header?

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#11149) CSorBA válasza Brown ügynök (#11148) üzenetére


CSorBA
őstag

Akkor csak én nem voltam figyelmetlen, elnézést. Majd előbb utóbb fogja gondolom.

Őszintén? Nem tudom, csak rossz emlékek, és tudom, hogy valahol megoldotta már a nyűgöm, azóta úgy van mindig.

(#11150) pvt.peter


pvt.peter
őstag

tud vki olyan progit, ami szépen tagolná a HTML kódot?
tehát pl. adott ez a kód:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"><html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /><title>Untitled Document</title></head><body><form action="action.php" method="post" name="elso"></form></body></html>

és csinál belőle ilyet:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>
<body>
<form action="action.php" method="post" name="elso">
</form>
</body>
</html>

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.