Hirdetés

2024. szeptember 9., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6633) kymco válasza james (#6631) üzenetére


kymco
veterán

Mondjuk pont ezért fontos, hogy jól működjön, jó menedzsmenttel. A célokban még-még csak egyetértünk, de az eszközökben és módszerekben nem. Szvsz nem fog jó menedzsment kitermelődni úgy, ahogy most csinálják... sőt... Az egészet áttekintve inkább van esély arra, hogy összeomlik a rendszer, mintsem hogy megtisztulva talpraáll... de ha még az utobbi is történne, aminek túl sok esélyt nem adok, de addig is hány ember nem fog megfelelő ellátást kapni a kórházban, mert kevés és alulképzett-alulmotivált a szakdolgozói gárda, vagy nincs megfelelő gyógyszer, megfelelő műszer, hatásos terápiához pénz...
Most már ott tartunk, hogy az alapvető dolgokban jön elő hiány. Ott, ahol a gumikesztyűn spórolnak ma, holnap már a villanyszámlákat sem tudják fizetni....
Ne hasonlítsuk a mai kórházakat a egy multinacionális nagyvállalathoz, mert egyrészt a multi csődje bár érzékenyen érint, de azért könnyen túlélhető, addig a kórházak csődjét sok ember nem fogja túlélni...
Egy pénzügyi válságon lehet rrá lenni, de egy halott embert kevésnek sikerült feltámasztani...

Az a vicc, hogy a "jobb oldali világkép" azt képzeli, hogy az államnak végtelen pénze van, csak a rohadt sz@rrágó fajtája nem akar adni. A másik oldalon meg közben kínosan strigulázza az adóságállomány növekedését.
Ez a pontja a hozzászólásodnak, ahol tettenérhető az elfogultságod. Amíg a kormányzati oldal részéről az eredményekkel foglalkozol (amik nincsenek, de bízol benne, hogy lesznek), addig az ellenzéket a leegyszerűsített retorika alapján értelmezed...
Én pld a napokban hallottam Kósát, előtte Mikolát, még előtte Varga Mihályt.... Közös volt mindháromban, hogy vér és veríték nélkül nincs kiút...
Én vagyok annyira szubjektív a mai kormánypártok öt éves teljesítményét látva, hogy velük még vérrel és verítékkel sem lesz kiút a válságból...

A másik fele a dolognak, hogy a mai menedzsment és a mai politikusok, korántsem értik a dolgukat. Az egész modell elég rizikós, de aligha lessz roszabb eredménye mint ha semmit sem csinálnának, mert a korábbi rendszer egészen triviálisan nem volt fenntartható és legfőképp azért mert túl drága volt.
Én ezt másképp látom... Öt éve mások voltak a kilátások, mint most, biztatóbbak... Ma mindenki pesszimistább, a szakértők is...
Ezt azért merjük már a mostani kormánypártok teljesítményének tekinteni...
Van egy kocsim (tegyük fel), sokat fogyaszt, zörög, csattog, de működik... Elviszem egy szerelőhöz, aki igéri, hogy kevésből megjavítja, de annyira szétbarmolja, hogy már el sem indul... Tényleg jobb, hogy hozzányúlt valaki a kocsihoz, de teljesen hazavágta? Szvsz nem... A változás önmagában nem biztos, hogy jó dolog a nem változáshoz képest... A változás teremthet rosszabbat is... Ezzel nem azt mondom hogy minden maradjon a régiben, csak azt, hogy nem kell a fenekünket a földhöz csapkodni örömünkben azért, mert valaki elkezdte változtatni a rendszert... A változás ténye önmagában még nem pozitívum....

Az, hogy nem bízól bennük, az egy dolog. Már a múltkor is magyaráztam, teljesen érdektelen, milyen politikus hozza a törvényeket és milyen hátsó szándékkal. (nem is értem, a jobb oldal, miért mindig ezen lovagol) Az a fontos, hogy a törvények hasznosak legyenek a társadalom számára. Végső soron, a politikusainkat rövid úton el fogja felejteni az ország, a törvényekkel viszont együtt kell élni, adott esetben száz évig is, vagy tovább...

Egy törvényt nem alehet a politikusi összefoglalók alapján értelmezni... Az ilyen mondatokkal nem lehet mit kezdeni: "Ez a törvény átláthatóbbá teszi az állami pénzek eloszását"; "Ez a törvény megakadályozza a korrupciót" stb... Mert a részletekben van a lényeg mindig... A törvény szövegezése határozza meg 90%-ban a törvényt, nem a ráragasztott politikusi címkék... Így egy megszületett törvény címkézésénél ezerszer fontosabb a tényleges szándékok felderítése.
Félelmetes dolog látni, hogy évtizedekre meghatározó törvények születnek röviddtávú politikai érdekek mentén... és ezek a szándékok keresésével leplezhetók le csupán....
és még vannak emberek, akik ennek örülnek, mert vagy elhiszik a lózungokat, vagy azt gondolják, hogy végre változás van... de ez a változás lehet romlás is, mert ez is változás...

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.