Hirdetés

2024. szeptember 9., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) dr faustus válasza Tüzi (#7600) üzenetére


dr faustus
senior tag

A BKV deficitje évenként kb 10 mrd forint, a végkielégítések ennek csak töredéke, bár tény, hogy szemet szúr. Egyszerűen nem kap elég pénzt az államtól.

Warning: Explicit Content

(#7602) ollie válasza ToRR3nt3 (#7588) üzenetére


ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Próbált.

***

(#7603) Tüzi válasza dr faustus (#7601) üzenetére


Tüzi
veterán

Egyszerűen röhelyes, hogy tud összehozni egy vállalat 10milliárdos veszteséget egy évben, amikor folyamatosan tömve látom a metrókat, buszokat, villamosokat, és horror pénzbe kerül egy sima, mezei jegy... Nekem ez (is) szúrja a szemem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7604) dr faustus válasza ToRR3nt3 (#7588) üzenetére


dr faustus
senior tag

Orbán sem olyan hülye, hogy pont a megszorítások idejére próbáljon hatalomra jutni.

Warning: Explicit Content

(#7605) dr faustus válasza Tüzi (#7603) üzenetére


dr faustus
senior tag

Hát úgy, hogy az üzemeltetés rengeteg pénzbe kerül, az áram drágul, a benzin drágul, esély sincs nullszaldóra kihozni anélkül, hogy pl. ne szüntetnének meg járatokat.

Warning: Explicit Content

(#7606) fokukac válasza Tüzi (#7598) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Azt ugye tudjuk, hogy kiknek a kezében vannak a bankok. :)"

nem, nem tudjuk, de te majd elmeséled biztos, hogy ott állnak a bankok, rajta a nyújork-telaviv tengelyen. hajrá

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7607) fokukac válasza dr faustus (#7605) üzenetére


fokukac
nagyúr

és , hogy az emberek fele bliccel.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7608) dr faustus válasza fokukac (#7607) üzenetére


dr faustus
senior tag

10%-ra emlékszem, vagy ekörüli adatra. Nem tudom, más külföldi nagyvárosokban milyenek ezek az arányok.

Warning: Explicit Content

(#7609) fokukac válasza dr faustus (#7608) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerinted ezt le lehet mérni?
szerintem fele. biztos több, mint 10%

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7610) dr faustus válasza fokukac (#7609) üzenetére


dr faustus
senior tag

Biztos van rá valami mintavételi-becslési módszer, de már nem emlékszem, hogy hol olvastam ezt az adatot. Mindenesetre az 50% szerintem erős túlzás.

Az index "Városi és elővárosi közlekedés" nevű fórumán 30%-ot írnak. Gőzöm sincs, honnan veszik ezeket az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#7611) lúzer


lúzer
veterán

Fasza!

Az mszp elhatárolódott saját magától. Ezt is megértük.
Úgy tűnik, az újságírók letartóztatása kiverte a biztit külföldön.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7612) lúzer válasza Tüzi (#7603) üzenetére


lúzer
veterán

Ja, ha taxival mennének négyesével az emberek 4 jegy áráért lehet hogy a taxis kijönne a pénzből és nuku milliárdos veszteség. :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7613) dr faustus válasza fokukac (#7609) üzenetére


dr faustus
senior tag

Találtam egy BKV felmérést a bliccelésről:

[link]

Warning: Explicit Content

(#7614) lúzer válasza dr faustus (#7610) üzenetére


lúzer
veterán

Van ilyen!
Üvölsd el a buszon: jegyeket bérleteket!
Aztán meg kell számolni, hányan rohangálnak. :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7615) ollie válasza lúzer (#7612) üzenetére


ollie
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

***

(#7616) fokukac válasza lúzer (#7611) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mondd csak: Neked, mint kivülállónak mi a véleményed az intelligenciáról? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7617) rdi válasza fokukac (#7616) üzenetére


rdi
veterán

:))

Csupa rossz hír, mindenfelé nyomulnak a gonosz liberálisok a vizitdíjjal ..

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#7618) lúzer válasza ollie (#7615) üzenetére


lúzer
veterán

Mert?

Láttam már ilyet. Taxis kiszólt a megállóban hogy a jegy áráért beszállhatnak, mert a busz útvonalán megy.
Persze aztán volt röhi mikor a kukacagyú beszólt: "bérletet is elfogad?"

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7619) kymco válasza rdi (#7617) üzenetére


kymco
veterán

A hülyeség is ragályos.... :D

www.refujvaros.hu

(#7620) dr faustus


dr faustus
senior tag

Agyonadóztatott magyarok

Kiemelkedően magasak Magyarországon a béreket terhelő adók és járulékok, és a legtöbb fejlett országgal ellentétben a családosok sem számíthatnak kedvezményekre.

Ezt erősíti meg a Mercer globális személyzeti tanácsadó cég legfrissebb elemzése, amely a világ 32 államában vizsgálta meg a felső és középvezetők, illetve a szakértői beosztásban dolgozók adóterheit. E szerint Belgium és Dánia mellett Magyarország alkalmazza a legsúlyosabb elvonásokat; az egyedülállók esetében hátulról a harmadik, a családosokat alapul véve pedig a legutolsó helyen végzett hazánk.

Ami a családosok adókedvezmény-mentességét illeti, tényleg ritka egy genyó banda ül kormányon. A családi kedvezményeket nálunk kizárólag a szociális rendszer nyújtja, míg más országokban az adórendszerbe épül be. Ebben egyértelműen a Fidesz politikája a szimpatikus számomra, amely már régóta tervezi a családi adózás bevezetését. Persze értem én, hova tűnnek el a családok kedvezményei: A nyugdíjasok kedvezményeibe lényegülnek át. Hisz ők a jövő nemzedéke.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#7621) lúzer válasza fokukac (#7616) üzenetére


lúzer
veterán

Hány bit egy kukac memóriaterülete? 1 v. 2?

----
-----||||-----||||----

Tudod mi ez kukacka?
Az idegpályáid kapcsolási rajza.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7622) lúzer válasza rdi (#7617) üzenetére


lúzer
veterán

Örüljünk, mert a szomszéd tehene is döglődik ugye?

Mellesleg nálunk remélem befellegzik a gonosz liberálisoknak, mert már az mszp is unja.
El lehet húzni DÓGOZNI.
Gusztosból pl. jó pizzafutár lesz, a kis érettségijével.

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7623) Thyb válasza dr faustus (#7605) üzenetére


Thyb
senior tag

Sokkal többe van az, hogy a géppark teljesen le van pusztulva. Minden gépjárműnek az explaántációs rátája kiszámitható, és onnantól gazdaságtalan az üzemeltetése, mert később már vagy nem tudod reális áron értékesiteni, vagy többet kell szervizre költeni mint amenyit a konyhára hoz. A megtérülést épp olyan komolyan kellene venni mint mezőgépek és egyéb ipari gépek kihasználásánál. AZ, hogy ezek a fejlesztések elmaradtak az annak is köszönhető, hogy a BKV ugyanolyan viz fejjel rendelkezik (rendelkezett) mint a MÁV. Rá kellene jönni, hogy adott utszakaszokon hol érdemes csuklós buszt és esetleg kis 20 személyes járatokat inditani (bár ezt 16 évvel ezelőtt kellett volna elkezdeni). Az elcseszett 4-es metró koncepció pedig ezen nemhogy nem javit, hanem még rontani is fog. Ha megoldották volna, hogy kelenföldtől egy nyomvonal Érdig menjen ki a másik pedig a Budaörsi áruházakig, akkor sokkal nagyobb üzletet csináltak volna mint igy. Ha valóban bevezeti Demszki a bejárást (dugóadó) akkor lett volna kihasználtság, de igy ....

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7624) Thyb válasza lúzer (#7622) üzenetére


Thyb
senior tag

Az hiányzik nekem, hogy ahelyett, hogy valahol bentülős melót végezne kint az utcát flangáljon naphosszat. :Y Én bringával járok, és igy is elég sok Őrült van kint az utakon.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7625) lúzer válasza Thyb (#7624) üzenetére


lúzer
veterán

:C :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7626) dr faustus válasza Thyb (#7623) üzenetére


dr faustus
senior tag

Igen, az öreg járműpark miatt is magasak a kiadások, azonban ennek cseréjére a BKV-nak soha nem volt, és nem is lesz pénze. Hogyan lenne, ha az üzemeltetése tartósan veszteséges? A cserére csakis akkor kerülhet sor, ha erre céltámogatást kap, mint ahogy a négyesmetrót vagy a körúti villamos-cserét sem a BKV finanszírozza.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#7627) Tüzi válasza fokukac (#7606) üzenetére


Tüzi
veterán

Nyújorkot kihagytam volna :D

úgy szeretek ebbe a topikba járni, mindig jókedvem lesz :))

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7628) Thyb válasza dr faustus (#7626) üzenetére


Thyb
senior tag

Erre szerintem lenne is EU-s támogatás amennyiben a megitélése és a fejlesztési koncepciója nem zuhant volna akkorát a 4-es metró tervével mint amekkorát.

Mint bringás sajna látom, és érzem is, hogy a buszok legtöbje mit okád ki magából. Már csak azzal is pályázni lehetne, ha ugy lenne meghirdetve az egész, hogy a városi nem kötöttpályás járműpark 50%-al (és akkor lehet, hogy keveset mondtam) csökkentené a szennyezőanyag kibocsátást. Ami köztudottanegyik okozója a városi betegségeknek, valamint a globális felmelegedésnek.

Szerk, egyébként voltam Barcelónába és láttam a befüvesitett villamossineket. Ha nem is fák és park jellegüek, de sokkal szebb a város, ha nem 2x 3 sáv van, közte pedig a ronda kővel felszórt vilamossinek.

[ Szerkesztve ]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7629) dr faustus válasza Thyb (#7628) üzenetére


dr faustus
senior tag

Erre szerintem lenne is EU-s támogatás amennyiben a megitélése és a fejlesztési koncepciója nem zuhant volna akkorát a 4-es metró tervével mint amekkorát.

Ehhez a részhez nem értek, de mintha valami olyasmit olvastam, hogy az összes fejlesztési pénzt a négyes metró fogja elvinni.

Warning: Explicit Content

(#7630) Thyb válasza dr faustus (#7629) üzenetére


Thyb
senior tag

szerintem nincs olyan limit, hisz az csak 1 projekt, amire ha ésszerűen lett volna megtervezve valóban szükség lenne. A buszok nagy részét viszont nem tudná kiváltani.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7631) fokukac válasza lúzer (#7622) üzenetére


fokukac
nagyúr

"El lehet húzni DÓGOZNI."

már el is kezdhetnéd.
Tedd a szívedre a kezed : mennyi dzsídípít termeltél eddig ma?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7632) dr faustus válasza Thyb (#7630) üzenetére


dr faustus
senior tag

Az EU-s pályázatoknál az önrész a limit, a fővárosi önkrmányzat fejlesztési pénze is véges. Nagyon is véges. A négyes metró mellett nincs másra pénz.

A diagram hogy tetszett? :)

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#7633) fokukac válasza Tüzi (#7627) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát tőled nekem is.
ja meg lúzer is régi kedvenc...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7634) Thyb válasza dr faustus (#7632) üzenetére


Thyb
senior tag

ahogy tűnt a 100 napos csomag beteljesitése vágott a dolgokon, majd jött az öszödi beszéd, a bizalmatlansági indexel való arányos eséssel együtt. Sajna ehez ugye az utsó 1 év is igencsak hozzátette a magáét.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7635) lúzer válasza fokukac (#7631) üzenetére


lúzer
veterán

Sokat.
13.50-kor léptem be addig toltam mint az állat!

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7636) dr faustus válasza Thyb (#7634) üzenetére


dr faustus
senior tag

Én úgy látom, hogy a megszorítási csomagok kivételével a GDP növekedés trendje együtthalad Nyugat-európa GDP-jével. Ezért is gondolom azt, hogy az Orbán kormány gazdaságpolitikája alapvetően jó volt, részleteiben persze voltak vitatható pontjai. Mivel általános világgazdasági lanyhulás volt, ezért nálunk is csökkent a növekedés üteme, ez azonban, mivel nyitott gazdaságunk van, elkerülhetetlen volt.

Warning: Explicit Content

(#7637) dr faustus válasza dr faustus (#7590) üzenetére


dr faustus
senior tag

Megtaláltam a bankok különadójáról szóló MSZP-s felszólalást. Ezt Arató Gergely mondta őszödön.

A második ilyen feltétel, erről beszéltetek előttem, én egyetértek vele, hogy bátornak kell lenni, nemcsak a szegényekkel és középosztállyal szemben, hanem az elittel szemben is. És nemcsak magunkkal szemben, hanem a bankokkal szemben is. Nem szabad azt hagyni, hogy a luxusadóból, ami sikertörténet lehetett volna, egy vicc és a kormányzat szégyene legyen. Nem szabad hagyni azt, hogy a bankadónál, az első konfliktusnál meghátráljon a kormány.

Aztán az első konfliktusnál meghátrált.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#7638) Tüzi válasza fokukac (#7633) üzenetére


Tüzi
veterán

Látod milyen jó, hogy vagyunk egymásnak? Gondold el, milyen unalmas lenne az élet... jujj :)
Én már egész megkedveltelek, csak még nem tudom, hogy szélső, vagy sima jobbos vagy-e :F De majd kiderítem :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7639) Tüzi válasza dr faustus (#7637) üzenetére


Tüzi
veterán

Pedig ez a tettek kormánya :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7640) Thyb válasza Tüzi (#7639) üzenetére


Thyb
senior tag

az tény, hogy elég sokat zsebre tettek ;] ;)

mint az elődjeik

[ Szerkesztve ]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7641) ToRR3nt3 válasza dr faustus (#7620) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A Világgazdaságot lapozgattam délben és én is ugyanezen a cikken mérgelődtem...
Cca 50 %-os elvonás és akkor beköp a nagyember egy ilyet, h "Nincs ingyenebéd" :)

Hálistennek az adóterhek mértékében már utolértük Dániát, most már csak a az életszínvonalbeli konvergencia van hátra.

Ehhez egy friss adat: egyik barátom elszegődött Dániába dolgozni, üvegházban zöldséget gondozott, napi 8 óra heti hat nap: nettó 600.000 Ft-nak megfelelő koronáért. Mennyit kereshet akkor ott egy közjegyző?

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#7642) Tüzi válasza Thyb (#7640) üzenetére


Tüzi
veterán

Melyik nem tett, és nem fog zsebre tenni?

naugye...

ToRR3nt3:
Dublinban most vesznek fel buszsoffőröket 600-730 euró/hét (!) és ez mellé még jön a többi juttatás, és kedvezmény. [link] és itt nincs tachográf manipulálás :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7643) dr faustus válasza ToRR3nt3 (#7641) üzenetére


dr faustus
senior tag

És akkor ezek után idejön a fórumra valaki, és azt mondja, hogy micsoda szemét dolog volt az, hogy a Fidesz nem emelte az alanyi családi pótlékot, hanem adóvisszatérítés formájában adta. Hihetetlen. Biztos segélyekből él, azért rójja fel ezt nekik.

Warning: Explicit Content

(#7644) fokukac válasza lúzer (#7635) üzenetére


fokukac
nagyúr

és mit toltál?
seprűt vagy hólapátot?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7645) ToRR3nt3 válasza dr faustus (#7643) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

E szerint Belgium és Dánia mellett Magyarország alkalmazza a legsúlyosabb elvonásokat; az egyedülállók esetében hátulról a harmadik, a családosokat alapul véve pedig a legutolsó helyen végzett hazánk.

Azt büntetik a legjobban aki családalapításra, gyermekvállalásra adja a fejét.
Gyermek, család, ezek nem trendi dolgok. Meg olyan Fideszes kicsengésűek.
Családtámogatás helyett sokkal trendibb pl. a melegházasságot támogatni.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#7646) dr faustus válasza ToRR3nt3 (#7645) üzenetére


dr faustus
senior tag

Családtámogatás helyett sokkal trendibb pl. a melegházasságot támogatni.

Hát de nem erős a kontraszt? Hogy ma Magyarországon ez legyen a legnagyobb probléma, és a legnagyobb vívmány, a melegek házassága? :F Nem az, hogy a családtámogatás normális mederbe terelődjön?

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#7647) ToRR3nt3 válasza dr faustus (#7646) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A szadesz bebukta a melegházasságot, az AB visszadobta mint a pinty, erre újabb dolgot húznak elő a kalapból: a nőkvótát. Tiszta agyrém.

[ Szerkesztve ]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#7648) Thyb válasza ToRR3nt3 (#7645) üzenetére


Thyb
senior tag

A család alapu támogatást én is jobban preferálom, de csak amenyiben adójóváirásként van beiktatva. Azért ne a szociális segély emelkedjen a végletekbe.

Amugy egyébként a melegek élettársi közösségben való együttélése ellen nekem semmi kifogásom. Mindenkinek van egy értékredje és valóban vannak olyan egyéb törvények amelyek az ilyen tipusu kapcsolatokat ellehetetlenitik. Az a volt rendszernek a hülyesége volt, hogy ha nem beszélünk róla és nem ismerjük el, hogy van akkor nem is létezik. Nem értem, hogy miért kell ezt a hülye filozófiát meghonositani a jobb oldalon. Mond meg nekem azt a bibliában, hogy hol utal arra, hogy egy meleg kapcsolat bűn. Mert a saját neméhez vonzódik???? Ilyen alapon mindenki bűnös aki nem gyermeknemzés céljából bujik össze valakivel. Az Ő baja nem? Engem nem fog megfertőzni. Aki utoljára próbálkozott azt megküldtem, hogy átesett egy raklap tankönyvön. Szal minden ember megérdemli azt, hogy boldog legyen, ha pedig Ő attól boldog, akkor legyen. Én az én gyermekeimet nem féltem, mert az, hogy Én eveljem őket és ne az utca az az én felelősségem.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#7649) dr faustus válasza Thyb (#7648) üzenetére


dr faustus
senior tag

Őszintén szólva semi kifogásom a melegek házassága ellen, ez emberjogi kérdés, és ha a társadalom úgy ítéli meg, hogy ezt engedélyezzük, akkor tegyük meg. De ez a téma a többség számára nem releváns, ami rendkívül releváns, az az aránytalan közteherviselés. És ez az, amivel foglalkozni kellene.

[ Szerkesztve ]

Warning: Explicit Content

(#7650) lúzer válasza fokukac (#7644) üzenetére


lúzer
veterán

Ha bunkó lennék akkor azt írnám hogy xx kromoszómájú felmenődet, de nem vagyok az. ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.