Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) viharhozo válasza (#2849) üzenetére


viharhozo
addikt

Szinte biztos, hogy az ellenfélnél nincs ott a negyedik ász,

Hahahaha. ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2852) L|zsidoboz válasza concret_hp (#2850) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Késő volt már, legyen ez a mentségem. :B

nl25-ön mindenki pahudozik és ezerrel noteolja az ellenfeleit.
Ez egy kicsit irónikus mondat. Sztem nl25-ön a többség azt se tudja mi az a pahud, nem hogy használja.

sztem még midnig túldimenzionálod kicsit a microlimitet. :U

A midnig az mindig akart lenni. Ezt arra írtam, hogy sokszor láttam már tőle, hogy milyen asztal imázst alakít ki, meg milyen statokkal játszik. Ez az, amit ilyen limiten nem néznek. És ezt az után mondom, hogy kb. 20 kül. teremben játszottam már. Pont abba nem mint ő, szóval biztosra nem mondok semmit.

Ok, hogy van néhány normálisabb játékos, de azért ők még mindig a kisebb tábort alkotják szvsz.
Ez sztem érthető. Ezt arra írtam, hogy Regent régebben írta, hogy vannak rendszeres és jó ellenfelei. Sztem ők vannak kisebb számban.

És ezeket nem offense céllal írtam, csak szimpla magánvélemény, mielőtt valaki félreértené. ;)

Good to be good, but better to be lucky.

(#2853) concret_hp válasza L|zsidoboz (#2852) üzenetére


concret_hp
addikt

jó ok, csak a pahudos mondatr nem fért össze a többivel, vagy nekem nem esett le :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2854) regent válasza L|zsidoboz (#2852) üzenetére


regent
aktív tag

Lehet, hogy igazad van. Magamból indultam ki, és én használok PT-t Game time+-al, és kommentezek is erősen. Talán ezért is tűnt fel, hogy egy full asztalon (PL10), általában mindig van legalább 2-3 ismerős arc, akinek ehhez a limithez meglepően jó statjai vannak.
Most nézem a PT adatbázist, csak PL10, kb 5k hand alatt jött össze (tudom nem olyan sok)
A PT által besorolt (legalább 50 ellenem játszott hand alapján) ellenfelek között van:
6 sasmadár (TA) 2%
2 elefánt 1%
40 egérke (TPP) 14%
19 telefon 7%
17 tasmán ördög (LAAG) 6%
38 szikla (TPA) 13.5%
33 gambler 11%
12 bomba (SLPA) 4%
13 sárga tábla (TAP) 4.5%
12 szomorú arc (SLAP) 4%
14 vidám arc (SLAA) 4%
24 pénzeszsák (TAA) 8%
49 hal 17.5%

A százalékoknál kerekítgettem, lehet hogy összeadva több, vagy kevesebb 100%-nál.
Ebbőől ugye jó játékos (fogadjuk el az általános kritériumait a jó játékosnak)
a 24 pénzesszák 8%, 6 sas 2%, a 38 szikla nagy része nyerő itt, tehát ide sorolom 13.5%
14 vidám pofa 4%
összesen 27.5%, majdnem 30%. És nem számolom ide a tasmán ördögöket (LAAG) 6%, pedig talán beférnének.
Azaz egy tetszőleges full asztalnál lesz 3 olyan játékos, aki hosszú távon nyerő.
Ha leülsz, akkor remélhetőleg te leszel a negyedik.
Igaz a sziklák egy kicsit kilógnak a sorból, mert ellenük nagyon könnyű játszani, de a nagy részük alighanem 6-8 multitablingos regular.

Nem is azt mondtam, hogy itt gyűlnek össze a legjobb játékosok, de minden asztalnál van néhány jó.
És ráadásul sajnos a jó játékosok általában követik a jó asztalokat. Számtalanszor tapasztaltam, hogy ül az asztalnál 2 gambler ~60/20/10 stattal, körülöttük meg 6 ember ~17/10/4-el, a maradék 2 szikla (esetleg SSS). A potátlag meg az egekben.

[ Szerkesztve ]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2855) regent


regent
aktív tag

Ha már így belelendültem, ideírom a NL50-es tapasztalatokat is.

24 sas 6.5%
5 elefánt 1%
35 egér 9.5%
23 telefon 6%
19 ördög 5%
56 szikla 15%
15 gambler 4%
15 bomba 4%
29 sárga 8%
18 szomorú 5%
57 vidám 15.5%
50 pénzeszsák 13.7%
19 hal 5%

Ezek közül leginkább nyerők itt a pénzezzssákok, a sasok, a sárgák. ( 28%)
Kb felerészben nyerők a szomorú/vidám arcok, a sziklák, az ördögök és a bombák. (45%)

Csak úgy leírtam, nincs mit elemezni rajta. Bár az látszik, hogy a halak, és az egérkék helyett inkább pénzeszsákok, és sasok, és főleg vidám arcok ücsörögnek az asztaloknál. A többiek aránya kb ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2856) [Anduriel] válasza regent (#2855) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Ezeket az ikonokat a PT automatikusan állítja be vagy mindenkinél egyesével lehet csak(mert nekem mindenhol default ikonok vannak)?

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#2857)



addikt

Ezen sírjak, vagy röhögjek?
Ezekkel a stackméretekkel (mondjuk nélkülük is) igazán meggyőző preflop játék.

szerk: amíg ezt beírtam a KK-mat megint leverte egy AA-t
tényleg nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek...

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2858) válasza (#2857) üzenetére



addikt

Ez is milyenmá Jó mondjuk biztos flushre ment és azért nem adta már meg azt rivernél, de akkor is... Így meg mondjuk olyan, mint a tegnapi agrofish. All-inbe kellett volna tenni turnnél.:)

Álomflop

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2859) viharhozo


viharhozo
addikt

Alap.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2860) regent


regent
aktív tag

Amit tegnap adott az ÚR, azt ma visszavette. Első asztal első lap, cutoffban 55, egy limp előlről, én allin a 10BB-mel, Button rámemel, mindenki dob, nála AA, persze nyer.
Következő lap cutoff-1-ből AQ, egy limp előlről, én allin 10BB-vel, egy tartás, egy visszaemelés-megadás. Egyiknél AK, másiknál QQ, csak hogy esélyem se legyen.
Ugyanitt később elfogták a vaklopásom, és nem javultam a QT-el a 99 ellen, aztán a 88-am QQ-ba futott.
Csak ezen az asztalon -10.80$-t csináltam. De a többin is majdnem mindegyiknál minuszban zártam. Nem is nagyon volt hogy egy 50-50-et megnyertem volna.
De nem adom fel. :)

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2861) SLYM válasza viharhozo (#2839) üzenetére


SLYM
veterán

nem semmi :D

(#2862) válasza regent (#2860) üzenetére



addikt

Hát ezt elég nehéz komolyan venni. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2863) regent válasza (#2862) üzenetére


regent
aktív tag

Magam is meglepődtem rajta, de élvezem ezt a 10BB-s SSS játékot. Lehet, hogy orvoshoz kéne mennem? Megvan ennek is a szépsége, ha szeret az ember gamblerkedni.
Kb olyan lehet, mint rulettezni úgy, hogy közben majdnem biztos vagy benne, hogy hosszútávon nyerő leszel.
Valakinek ez úgy is élvezetet okoz, hogy tudja, hogy hoszútávon veszít.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2864)



addikt

Egyszerű játék a poker:)

regent: hát ha élvezed, akkor hajrá, ez a lényeg
de engem pl komolyan zavart volna, ha mondjuk az előbb belinkelt handdel csak 10BB-t nyertem volna.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2865) SLYM


SLYM
veterán

nem olyan régen sikerült így kiesnem egy freeroll versenyen [link] ezenkívül még 1 royal flush-t láttam életembe, amikor haverokkal pókereztünk. ez is idén volt. előtte sose láttam, pedig előtte is olyan 3 évvel már nagyon gyakran jáccottuk a játékot. ki hányszor látott royal flush-t? volt már valakinek? (nekem még sose)

[ Szerkesztve ]

(#2866) válasza SLYM (#2865) üzenetére



addikt

Ez az én Royalom

Ultimate lapütközés volt amúgy, nagyon durva, hogy minden utcában más volt a 90%+ esélyes. Ráadásul mindenki - némi - joggal gondolhatta, hogy az Ő keze a legjobb. De az nevet, aki utoljára nevet. :))

Mondjuk borzasztó visszanézni, hogy mennyire fishül játszottam még fél éve, ezt a részt nem kell kommentálni. :B

szerk: sajna a showdownt nem sikerült lekapni, de azért kép is van hozzá

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2867) L|zsidoboz válasza SLYM (#2865) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Akkor nem játszhattál túl sokat, ha eddig nem volt.
Nekem 5 és 10 között valahol. Studban mondjuk még nekem sem, csak straight flush.

Pá: te mikor voltál 90%-os favorit? :F

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#2868) Gambit válasza L|zsidoboz (#2867) üzenetére


Gambit
őstag

A végén...:)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#2869) válasza L|zsidoboz (#2867) üzenetére



addikt

A végén. 100% ;)

szerk: nem azt írtam, hogy mindenki volt. Hanem hogy minden utcában más

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2870) concret_hp


concret_hp
addikt

2* volt rojálom meg 2 vagy 3 straight flöss.
póker meg olyan 12-15ször kb. (életem első pókere egyből A póker volt erre emlékszem)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2871) viharhozo válasza L|zsidoboz (#2867) üzenetére


viharhozo
addikt

A PT-ben van 100k ring hand + egy csomo tour regrol, es egyszer sem volt royalom. :)

Tegnap egy ot dollaros frizauton elcsiptem egy 75. helyet a 3000-bol, kaptam erte kemeny 23 dollart. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2872) L|zsidoboz válasza (#2866) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Nem szóltam. Tegnap csak KK volt nálam meg a QJc. Vagy már megint ennyire álmos voltam, hogy nem láttam a közte lévő 2-2 lapot. :F
Így tényleg elég fincsi, hogy AA is volt. Már csak a 66 hiányzott. :DDD

Good to be good, but better to be lucky.

(#2873) concret_hp válasza viharhozo (#2871) üzenetére


concret_hp
addikt

100K handbe mennyi póker volt?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2874) válasza L|zsidoboz (#2872) üzenetére



addikt

Jaja én is arra gondoltam, hogy milyen szép lett volna még egy 6-os pokert is leverni. :)

Egyébként tudja valaki, hogy mennyi az esélye Holdemben a royalnak? 5card drawban tudom, meg itt is ki lehetne számolni, de egyszerűbb ha valami zseni fejből megmondja.
Ha tényleg zseni az illető megmondhatja külön flopra meg riverre is.:) (és 1 meg 2 lapost is... hehe) na jó táblázat linket is elfogadok, ha van.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2875) L|zsidoboz válasza (#2874) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

1:649739 hét lapból:a többi kéz
A többit nem tudom.

Good to be good, but better to be lucky.

(#2876) viharhozo válasza concret_hp (#2873) üzenetére


viharhozo
addikt

Kerlek szepen:

93k hand,
336 full,
39 poker,
4 straight flush.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2877) válasza viharhozo (#2876) üzenetére



addikt

Az érdekes.

Nálam 18.8k hand alatt volt 23 poker, 244 full és 4 straight flush. :)

Te csak azokat a handeket mondod amik végigmentek riverig, vagy mindent beleveszel pl ahol flopnál vitted a potot, vagy esetleg flopot sem néztél?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2878) viharhozo válasza (#2877) üzenetére


viharhozo
addikt

Benne vannak a non-showdown handek is, de ha nem nezek flopot, hogy lesz pokerem? :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2879) válasza viharhozo (#2878) üzenetére



addikt

Ha nem nézel flopot nem kell poker.:)

Úgy értettem, hogy ha a 93k hand mind olyan lenne ami végigment riverig, akkor nem 39 pokered lenne valószínűleg hanem jóval több. Elvileg.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2880) concret_hp válasza (#2879) üzenetére


concret_hp
addikt

ahogy nézem a nemrégiben linkelt táblázatot, kb. 4000 handenként van átlagban póker, szóval ez kb. pont jó.

amugy nekem ma volt egy pókerem 2-es, nyertem vele kb. 2$t :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2881) Gambit válasza concret_hp (#2880) üzenetére


Gambit
őstag

Én meg ma vesztettem egy póker ellen. Short stack voltam sng-n, utg+1-ből emeltem QQ-val, nagyvak tartja csak. Flop: 363. Nagyvak emel, visszatolok allint persze. Mutat 33. Csak hogy szarabb legyen, turn: Q. Sajnos river nem. Ezen a sng-an amúgy ez volt a 2. értelmes lapom, az AJ-met KT mákolta.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#2882) concret_hp


concret_hp
addikt

újabb rekord pot: 96.89$ (beültem nl 50-re :D)
cutoffon kaptam egy 2 párt, 1 limpelő volt előttem, énis limepltem, sb emelt 1.50ig, midnenki adta, 1. kártya 2 :) szóval 2J8 flop, sb emel 2.5 , bb fold, call én vissza 9$ sb vissza min-t limeplő fold én allin még 37 valamennyivel, adja, mutat QQ és szerencsére nem jött Q :))

(azért nem csinálok olyat, h csak így beülünk a szokásos nl 10 helyett 50-re, a pacin levő döglött és nemsokára lejáró bónuszmanyval ültem be :) )

egyébként játszik itt vki pacin? biztos kérdeztem már, de nem emlékszem :B

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2883) concret_hp válasza concret_hp (#2882) üzenetére


concret_hp
addikt

hm kikértem a bónuszon felüli részt, mondom beülök még1 sessionra.
nézem 3 nl50 asztal megy, egyiken 50% a flopnézés, jó monodm akkor ide tán beülnék.
2. osztásban fullom lett volna (szóval ha mondjuk kicsit lassabban ülök be) ha nem dobom el a 68o-t és kinnvolt egy KK meg még vmi erős lap, 100$ pot volt, na mind1. nade nem is ez a lényeg. hozzám ér a bb, kapok 44, flop: 4Q6 , 7en néztünk flopot, sb csekkel én emelek 2.30-at, 1 call többi fold, turn K, emelek majdenm 5$, ellen vissza min, én annak a dupláját, adja, river: 5. na mondom annyira csak nem idióta, hogy a lyukas sorával adta, ezen kívül meg csak QQ és KK ver, de azzal meg jóeséllyel emelt volna preflop, vagy flopon legalább visszaemel. ugyhogy allin a maradékkal, 27$ majdnem lejár az ideje, de adja, mutat: KQ :)
kerek 95$ pot :D
szarul nincs mákom :)) kevesebb mint 100 (de inkább olyan 50-60) hand alatt majdnem 2 full beülő amikor először tolom nl50-en :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2884) adalbert1 válasza concret_hp (#2882) üzenetére


adalbert1
veterán

Pacin a bónuszt én is nagyrészt nl50-en és 100-on pörgettem ki anno, úgy gyorsan lemegy az a 2k wager amit kérnek hogy kivehesd.
Mostanában nem játszottam ott (utóljára az ajándék 5$-ról 100$, majd 0 a kaszinó rész által), de szerintem a játékosállomány nagyon gyenge a legtöbb limiten, viszonylag könnyen le lehet húzni őket.

Befizettem megint 50$-it a pokerstarsra, de ebből se lett semmi, kb. mindennel buktam ismét.
QQ-val JJ ellen, AA-val 4-es allinnél KK ellen, KK-val floppolt sor ellen (nem akartam elhinni), meg egyéb nyalánkságok voltak.

Utána befizettem az i4poker-re is 50$-it, itt persze csak a bossos részt használom, eddig pár $ plusz.
Persze ez is úgy kezdődött, hogy beülök sh asztalra fél beülővel, itt sikerült 3 full beülőt gyűjteni (elég lámákba lehet belefutni), persze full table-en addig 2 full beülőt bukok set vs. sor esetén, plusz egyebekkel. Jelenleg a full table NL játékot szüneteltetem is, szarul is megy, alacsony limiten meg még mindig a play money szint megy.
Mikor már csak ilyen 10$ fele voltam, akkor gondoltam beülök PL-re. Itt is elég sok gyengébb játékos van, és elég szépen lehet őket húzni. A drawkat pl. hagyják lejönni, ha van lapod be lehet őket húzni. Egy full table PL asztalra beültem 5$-al, kiszáltam 32-vel, egy sh PL asztalon meg sikerült 4-ből 20 körül csinálni.
Szóval azt hiszem egyelőre pl-en fog menni a bankroll visszaépítése, ha csak ezekkel a szintű játékosokkal fogok találkozni, akkor minden ok.

(#2885) regent válasza adalbert1 (#2884) üzenetére


regent
aktív tag

Pot limiten szvsz gyengébb ellenfelekkel lehet találkozni általában, mint NL-en. De miért úgy csinálod, hogy ide-oda befizetsz vacak 50$-t. Nem lenne jobb kiválasztani egy szimpatikus termet, és oda betolni mondjuk 200$-t, aztán abból nyugodtan el lehetne viselni, ha lemákolnak néhányszor, és játszhatnád azt a játékot ami neked legjobban fekszik.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2886) adalbert1 válasza regent (#2885) üzenetére


adalbert1
veterán

Így őszintén megmondva br managmentben elég fish módon viselkedem. :)) Ha most összeszámolom, a ps eddig elvitt 180$-it, itt jódarabig biztos nem fogok többet játszani, most inkább a boss mediára gyúrok majd.

PL-en pl. az nagyon tetszik, hogy sokkal jobban lehet kontrolállni a pot méretét, mint NL-en, ezen kívűl valahogy a legtöbb játékos simán engedi hogy a drawkra játszál (érdekes módon a potnyi emelések nagyon ritkák, de még a fél potnyiak is), utána meg szépen ki is fizetik.

Ahoz meg hogy azt a játékot játszam legalább egy 500-1000$ kellene és akkor már legalább NL 25-ön, emlékeim szerint ott már kevesebb idióta volt, mint nl 10-en (na meg ott ritka, hogy 7-8 bb-ot megadjon valaki 78 offal, amivel persze verte a JJ-vel létrejövő top settem). De most ennyit nem tudok rászánni sajnos, majd meglátjuk hogy mire jutok boss medián, ha sikerül valami jobb összeget összehozni, akkor lehet hogy maradok a 30%-os rakeback miatt, a bonuszvadászkodással nem akarok sokat foglalkozni (pedig br építéshez kifejezetten jó lenne), az eltérő rng-k miatt és az eltérő stílusú játék miatt (tehát mire kitapasztalnék egy adott termet, lehet hogy többet vesztenék ezek a tényezők miatt, mint amennyit hozhatna a bónusz, lásd a ps-os példámat).

(#2887) regent válasza adalbert1 (#2886) üzenetére


regent
aktív tag

Figyelj, sok helyen olvashatod, töölem sokkal kompetensebb emberektööl (is), hogy ha nem tudod megverni a vacakul játszó mezöönyt például NL10-en, akkor nem fog jobban menni NL25/NL50-en sem. Es ez sajnos igaz. Elképzelhetöö, hogy neked pont olyan a stílusod, ami a nagy blöffökre épít (van ilyen egyáltalán?), és azt hiszed, hogy ilyen alacsony limiten (ahol ezek törvényszerüüen nem müüködnek) nem tudsz vele nyerni, de majd NL50-en, ahol el tudod dobatni az ellenfelekkel a gyööztes lapjukat, majd ott sikerül szép profitot csinálni.
Hát, én ebben nem hiszek.

Persze írod, hogy emlékeid szerint, ebbööl arra következtetek, hogy már játszottál azon a limiten. Ebben az esetben a szómenésemet ne vedd figyelembe. :)

Addig örülj, amíg a JJ-emelésedet 78o-al megadják az ellenfelek. NL50-en ezzel vagy a vakokat vitted volna, vagy szembejött volna jó esetben egy AK. Persze öörültek ott is akadnak, de a nagy többség már sokkal képzettebb.

PL10-en meg szerintem sokan vannak a pénzüket nagyon féltöö játékosok. Ezért játszanak itt, mert ugye nem nagyon lehetséges, hogy egy leosztásban elveszítsenek mindent. èppen emiatt nagyon gyengén játszanak. ÖÖk alkotják a többséget, de azért vigyázz, más is észrevette már, hogy itt könnyüü nyerni. Néhány hozzászólással elööbb írtam egy kis statisztikát.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2888) L|zsidoboz válasza regent (#2887) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Addig örülj, amíg a JJ-emelésedet 78o-al megadják az ellenfelek. NL50-en ezzel vagy a vakokat vitted volna, vagy szembejött volna jó esetben egy AK. Persze öörültek ott is akadnak, de a nagy többség már sokkal képzettebb.

Aha, meg ahogy azt Móricka elképzeli. ;]
Tegnap a JJ emelésemet 46o-val callozta be rossz pozícióban, kasszaesély nélkül. Flop 4 6 7 rainbow, tovább nem is mondom.
Ezután egy másik Gus Hansen fanatikus 68o val adta szintén pozíció és potodds nélkül az emelésemet. Flop 6 8 4 volt. Szerencsére turn és river 2, szóval helyre állt a világ rendje. :DDD
HH sanja nincs, full tiltről nem tudom hogy kell elővarázsolni.
De full tilt NL50en ez teljesen megszokott játék sajnos, suited lapot lehetetlen velük dobatni, legyen az A6 vagy J7... :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#2889) regent válasza L|zsidoboz (#2888) üzenetére


regent
aktív tag

Akkor ez egy aranybánya. Vagy nem?

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2890) L|zsidoboz válasza regent (#2889) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Az, általában.
Nagyon laza játék folyik néha. Meg a legtöbb játékos amerikai, ők meg a laza típusba tartoznak általában. Játékosállomány is nagy, így nagyobb számban talál az ember fisheket.

Meg másik jó dolog benne, hogy sok sztár játszik itt. Múltkor pl. a két Sexton lement FL50-re studozni, haver pedig játszott az öreg Sextonnal (világ egyik legjobb stud játékosa). :U

Harmadik jó dolog benne, hogy mindig van Omaha hi/lo asztal.

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#2891) adalbert1 válasza regent (#2887) üzenetére


adalbert1
veterán

Igazából az a bajom, hogy túl alacsony a limit... Akik gazdagabb országból származnak, azok szinte csak a csokipénzt játszák el itt... Sajnos a sok lúd disznót győz elv érvényesül, az NL10 rémálom pl. NL25-höz képest számomra, pont a rengeteg gyengébb játékos miatt, ill. a rengeteg indulólap miatt, amit bármekkora emelés után képtelenek dobni, pozíciótol függetlenül.
Tapasztalataim szerint (ami valahol 200-300k hand körül lehet NL2-től NL100-ig bezárólag) minél magasabb limiten játszol, annál valószínűbb, hogy a normálisabb indulólapjaidat valami szeméttel lemákolják, habár gamblerek mindenhol akadnak (és mondjuk kötve hiszem, hogy ezeken a limiteken olyan sok jó laza játékos lenne, nagyrészük tényleg gambler).

Igen, a pl10 nekem is megtetszett, mondjuk ki tudja mi lesz belőle, magasabb limiten biztos nem játszanék ilyet, ott nagyobb a valószínűsége hogy a játékosok is skillesebbek, alapvetően az nl-t preferálom...
A statisztikát meg mindjárt visszakeresem...

Ja, az új hsp-ben van egy jó kis hand Jamie Gold és Patrick Antonius között, nézzétek meg.

(#2892) L|zsidoboz válasza adalbert1 (#2891) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Csak nem a sor vs. set leosztás? :U
Mondjuk az kemény, hogy háromból két rivert Gold nyert.

Good to be good, but better to be lucky.

(#2893) viharhozo


viharhozo
addikt

Halal a hitetlenekre!

Evvel a remekbe szabott handdel osszejott az eloiranyzott bankroll az NL50-hez, ugyh holnaptol ott szivok. Jomultkorjaban egy csomo rake-et termeltem ezen a limiten, penzt meg alig. Remelhetoleg ez majd most jol megvaltozik. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#2894) Gambit válasza adalbert1 (#2891) üzenetére


Gambit
őstag

"minél magasabb limiten játszol, annál valószínűbb, hogy a normálisabb indulólapjaidat valami szeméttel lemákolják"

Inkább fordítva, nem?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#2895) concret_hp


concret_hp
addikt

ugyanazon az asztalon 4 egymásután handből 3 szor 77 :)
3.-ra be is jött a set, sőt a full :D , 22$ pot (nl 25-ön)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2896) SLYM válasza concret_hp (#2870) üzenetére


SLYM
veterán

csak 12-15x volt eddig pókered miközbe 2 royalod meg 3 straigh flush-öd is volt? nekem volt már vagy 30 x pókerem, de még egy straigh flush-öm se volt soha. téged valamiért elkerülnek a pókerek

[ Szerkesztve ]

(#2897) concret_hp válasza SLYM (#2896) üzenetére


concret_hp
addikt

hát nemtom , tippeltem ,lehet 20 is megvan, 25 nél nemhiszem h több, de ma volt 2 is :)
az egyik ráadásul elég lol volt, preflop emeltem QQ-val, 2en adták, flop QQ6, erre az 1. beszélő egyből allin :D

de az is lehet h a staright flössök szeretnek nem? :D egyébként az ősszel még nem volt most

ma játszottam nl25-ön 5 asztalon kb. először hosszabb ideig. egy 3.5 meg egy 2 órás session volt. az elsőt 55$ plusszal sikerült zárni, a másodikat meg majdnem 50 minusszal:
-egy KK-mat leverte egy flöss, amit kurva trükkösen játszottak meg.
-egy AK-t egy AA intézett el, flopban ottvolt a 4. A csávó csekkelt, aztán turnon visszaemelt allin...
AQ-val flopoltam egy Q9x-et és azt hittem jól állok, egyik figuránál AA másiknál 99, majdnem 90$ volt a pot, amiből 30at én tettem be... mondjuk asszem nem voltam elég óvatos ennél.
meg még korábban egy KK vs AA, ahol aki levert az minden fossal raiselt, reraiselt preflop szinte mindig, erre pont akkor van nála AA amikor nálam KK :(

kis bónusszal együtt azért 40$ plusz a nap vége :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2898) concret_hp


concret_hp
addikt

ja a játék viszont összehasonlíthatatlanul tisztább volt mint nl10-en, sokkal kevesebb donkey mákolás volt. bár azért itt is akadt 1-2 10-30bb-vel bent ülő figura akik csinálta érdekes dolgokat :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2899) regent


regent
aktív tag

Na, mivel olyan jól ment NL25-ön a SSS játék, felnéztem NL50-re. Ott nem ment olyan jól. A Showdownokat 45%-ban nyertem csak. Hihetetlenül vacak lapok jöttek sorban. Ha nálam magasabb pár, akkor az ellenfélnek lejött a set, de nem egyszer, hanem legalább 3-4-szer. Már csak röhögni tudtam. Hiába, nagyon nagy kilengések lehetnek ezzel a stratégiával.
Meg ugye nem is adják meg olyan könnyen az emeléseket. Kaptam kétszer KK-t, mindkétszer vittem a vakokat. De viszont akárhányszor próbáltam, mondjuk KJ-val hátulról lopni, az ellenfél megadta KQ-val. A7 ellen A8-al. AK ellen AQ-val, és persze jött a Q, mindjárt kettő is, csak hogy biztos legyen a dolog. :)
NL25-ön 7 beülő plusz, NL50-en 4 beülő minusz. Inkább fordítva lett volna.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#2900) SLYM válasza concret_hp (#2897) üzenetére


SLYM
veterán

ha ennyi pech mellett is csináltál pénzt elég jó lehetsz. bár amikor 3-an voltak ellened amibe 30$-t tattél be tényleg óvatlan volt, de mindegy. ha nap végén 40$ +-ba vagy, az már egy napi kereset a melóhelyen :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.