Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blackmate


Blackmate
senior tag

Egy kicsit fogalmazzunk ugy, hogy feszült vagyok. Törtent, hogy kedden delutan penzt vettem fel egy banknal. Sok tököles semmit sem adott ki az automata, igy cancel-tem a tranzakciot, es tavoztam. Ma reggel pedig bamulom az egyenlegemet, es mit latok ??? Hogy az a tranzakcio amit canceleztem megtörtent, es a penz levonodott! :Y Na ilyen esetekben mit lehet tenni?

A kerdest tovabb bonyolitja, hogy Nemetorszagban törtent az eset, es mintegy 200 eurorol van szo. (A kartya nemet).

Erdekelne, hogy ilyenkor Magyarorszagon mit lehet tenni?

(#2) MasOyama válasza Blackmate (#1) üzenetére


MasOyama
őstag

Ha van a banknak itthoni fiókja, akkor menj be oda, és kérdezd meg, hogy mit tehetsz? Mit kell ilyenkor csinálni.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#3) DaSilva


DaSilva
senior tag

felhívni a bank ügyfélszolgálatát és elmesélni nekik. ilyenkor kislattyognak az automatához és megszámolják, mennyi pénz van benne. ha benne maradt a pénzed, 1-2 nap alatt jóváírják.

huss, fohászom száll feléd

(#4) Blackmate válasza MasOyama (#2) üzenetére


Blackmate
senior tag

Sajna nemet a bank: Postbank. Egy hülyenek tünö kerdes: Miert van az, hogy elöbb a kartyat kell ki venned a masinabol (es meg sir is, ha nem teszed), es utana a penzt? Miert nem lehet forditva? Vagy rosszul tudom? :F

(#5) MasOyama válasza Blackmate (#4) üzenetére


MasOyama
őstag

Jól tudod. Tényleg így van. Nem tudom, hogy miért ez a sorrend. Biztos, hogy biztonsági oka van. Sokan, ha kiveszik a pénzt, már rohannak is, és ottfelejtenék a kártyát, de a pénzt biztosan nem, hisz azért mentek. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#6) Batman


Batman
őstag

Hat, hívd fel mindenképpen a bankot mond el mi a bajod és ha nagyon nem hiszenek neked ,minden automatanal van biztonsagi kamera amin latni lehet ,hogy vettél e el pénzt az automatából vagy nem.De szerintem minél elöbb lépsz anáál nagyobb az esélyed,hogy visszakapod a pénzt.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7) Gergeli


Gergeli
tag

Tavaly sielni voltun Les Orresben és egyik haver akart pénzt felvenni (magyar kártya, francia automata) Lefutott a tranzakció, pénz nuku. Felhívtuk a bankot, mondták, hogy másnap menjünk be. Bementünk és kb 10 perc alatt megkapta a srác a pénzt.
Szerintem a németekkel sem lehet több balhé.

[Szerkesztve]

Keresek régi processzorokat

(#8) norborg


norborg
csendes tag

Én az OTP-vel jártam így !Ráadásul egy összegben akartam levenni a fizetésem,nem adott ki eg fillért sem.A számlámról bezzeg levette.:OBementem reklamálni,azt mondták hogy ilyenkor a rendszer zárolja a számlát 1 hét mulva visszakerül rá a pénz.Szerencsére ígyis történt !:DD

A7N8X-X ,Barton 2500+, 1Gb ram,Gecube 9550 extreme,win xp

(#9) Blackmate


Blackmate
senior tag

Igen az lesz. Ma delutan go bank. Csak az a poen, hogy kedden este megneztem az egyenlegem (on-line banking), es akkor meg nem volt levonva a penz. Ma meg bamultam, mint az uj kapura ...

Egyebkent van abba a biztonsagi dologba valami, hogy elöbb kartya ki, utana a penz, de mivan, akkor ha a gepezet aszongya, hogy no ''en marpedig 1 perc mulva adom ki a penzt''... Akkor nezhet az ember nagyokat.

(#10) Sarp válasza Blackmate (#1) üzenetére


Sarp
csendes tag

Én néhány éve jártam így egy OTP-s automatánál (3-szor próbáltam meg kivenni 50 000-t, de csak harmadszorra sikerült. Az egyenlegböl levonta mindhármat, majd néhány nap múlva a téves levonásokból csak az egyiket írták vissza.)
Személyesen bementem, papírkitöltés, egyeztetés,...majd néhány hét múlva, minekutána a központi imformatikában lecsekkolták az adatokat, igazat adtak nekem.
Remélem azóta fejlödött a rendszer, a németeké valószínü rugalmasabb.
Mindenesetre, hívd fel öket, meg fogják mondani, hogy mi a teendö.

(Off: nem tudom, hogy miért nem bírok hosszú ö-t és ü-t használni.)

http://www.smoothjazz.com

(#11) wnix válasza Blackmate (#9) üzenetére


wnix
senior tag

mindig addig kell várni az automatánál amig el nem ''köszön''

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#12) Viper válasza DaSilva (#3) üzenetére


Viper
csendes tag

Nem árt, ha jelzed a banknak, de elvileg csak zárolták egyelőre a pénzed, amit fel fognak oldani, ha megkapják az értesítést a tranzakció megszakításáról.

(#13) qjani


qjani
újonc

Sziasztok:)

Hát én a minap vagyis Pénteken jártam így!!
Ki szerettem volna venni 100 000Ft-ot az autómatábol Magyarórszágon minden rendben is ment a pénz kiadásáig:(
Mivel pénzt az elfelejtett kiadni a gép ,de a számlámrol viszont le emelte a Lóvét!!!
Ez 7:30 perckor történt ,és 12-órára el is sikerült intéznem hogy felnyissák az autómatát és megszámolják a pénzt ,nade addig az autmata üzemelt és mindenki szedte ki a pénzt!
És erdekes módon nem volt az autómatába +100 000 Ft.hmm
Írattak velem egy jegyzőkönyvet és faxolták pestre!!
De nekem még mindig nincs pénzem :Y
Szóval szerintetek mit tehetek??
Vagy mi a hozzászólásotok?

Jani

(#14) Varga Csaba válasza qjani (#13) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Sajna lehet hogy trükkös lopás áldozata vagy!

Bizonyára te is láttál már olyan riportokat a tv-ben, ahol hamis előlappal végrehajtott trükkös lopással károsítottak meg gyanútlan embereket.

A pénzkiadó nyílás elé ''ragasztanak'' egy olyan panelt ami megakadályozza a pénz kivételét viszont teljesen úgy néz ki, mint ha a gép szerves része lenne, hasonlít az autómata pénzkiadó nyílásához.

A páciens odamegy, pénzt akar kivenni a kártyájával, a tranzakció lefut a kiadott pénzt a ''maszk'' megakasztja, a károsult dühösen továbbáll, a tolvaj odamegy, eltávolítja a maszkot és elviszi a károsult pénzét....

Ezért minden pénzfelvétel előtt meg kell arról győződni, hogy az automata bankjegykiadó nyílása nincs e manipulálva, ha igen akkor azonnal értesíteni kell az automata üzemeltetőjét.

Ha a tranzakció lefut és a gép mégsem ad ki pénzt akkor NEM SZABAD A GÉPET ŐRIZETLENÜL HAGYNI és AZONNAL HÍVNI KELL AZ ÜZEMELTETŐT!

Ha nem így teszel akkor a te pénzed bánja..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#15) qjani válasza Varga Csaba (#14) üzenetére


qjani
újonc

Igen csak az a különbség nálam hogy én egyböl bekopogtam az ablakon mivel épp nyitni készült az OTP és ki is jött a biztonsági őr.elmondtam panaszom neki továbította az OTP-s koléganőnek és az azt monta hogy mindjárt nyit és megnézik mi is történt!
Sőt azt mondta a biztonsági Őr hogy próbáljam meg mégegyszer mert ilyen előfordult.Megprobáltam de azt irta tulléptem a napi limitet!Közebe legaláb 15-en áltak a pénzkiadó autómatánál én szoltam hogy nem jó az autómata mert nem adta ki a pénzt.De az biztonsági őr azt mondta nyugodtan használják továb az autómatát!!A biztonsági őr is ott ált melletem amikor másodszor próbálkoztam ha meg lett volna buherélva az autómata neki azért észre kellet volna venni nem??És mikor én bementem az OTP-be ott azt mondták nekem hogy majd délbe nyissák ki az autónatát feltőltésre és akkor megnézik hogy benne-e van a +100 000FT.Most akkor ki hibáztott és kit lehet szerintetek felelőségre vonni??vagy egyáltalán kit lehet felhívni hogy megtudjam mi is van a pénzemmel?Mert az OTP nem adott felvilágosítást!azt mondta majd leválbe értesítenek nade mikor?Ha valaki tud valami telefon számot vagy infót nagyon megköszönném!!

Jani

(#16) Varga Csaba válasza qjani (#15) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Háát, ebben az esetben vagy szerencsésebb, vagy pechesebb vagy...

Általában a bankfiókoknál lévő automatákat szokták kültéri kamerával is figyelni, ha volt ilyen és a tranzakciót felvette, akkor ott ha megfelelő a látószög akkor kiderül, hogy volt e tényleges pénzkivétel az automatából vagy sem.

Ha tényleg utánna akarnak járni akkor ezt a felvételt visszanézve (már ha volt ilyen) kiderül az igazság...

Javasolnám, hogy nézd meg mégegyszer a helyszínt, és keress olyan külső kamerát ami a bankfiók külső homlokzatát és esetleg az ATM-et figyeli, ha van ilyen akkor a felvett jegyzőkönyvedre való hívatkozással, a ?fiókvezetőt? keresd neki esetleg van fogalma a kamerák által rögzített kép hollétéről és a kezeléséről....
Ne sokat várj, mert a felvételeket általában bizonyos idő leteltével törlik..

A biztonsági őrről pedig ne feltételezz túl sokat, mert nem feltétlen a legpengébb eszű, gyors felfogású emberek dolgoznak ilyen munkakörben (tisztelet a kivételnek)...

Viszont az az OTP-s alkalmazott akinek jelentetted a panaszodat elvileg megnézhette volna azt, hogy manipulálták e az ATM-et vagy sem, ha nem nézte meg akkor ezt is jegyzőkönyveztesd, amikor a kültéri kamera felvételének viszzanézését kéred tőlük (már ha volt kültéri kamera), mert esetleg lehet hogy elmulasztotta azt ami a kötelessége lett volna (ez csak feltételezés) viszont mivel te azonnal jelezted a hibát a fiók felé és esetleg Ők mulasztottak, per esetén egy pluszpontot is jelenthet... (főleg írásban rögzítve).

Nekem az OTP-s ATM-ekkel kapcsolatosan csak pozitív csalódásom volt, mert egyszer kaptam tőlük egy jegyzőkönyvet, hogy a legutóbbi borítékos ATM-es befizetésnél a megjelölt összegnél 10.000.- Fttal többet számolt a bizottság és az összeget a számlánkon jóváírták...

Velem korrektek voltak, remélem veled is azok lesznek...

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#17) kapal


kapal
tag

Tud-e valaki vmi központi problémáról?
OTP-s kártyával ma délelőtt Erste-s, délután Sopron Bankos ATM-ből nem sikerült a kp felvét. A kártya érvényes, egyenleg van. Utánam egy úr Budapest Bankos kártyával ugyan azt az üzenetet kapta, ami én kétszer. a kp felvét jelenleg nem lehetséges, próbálja később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.