Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Próbáltam rákeresni ilyen vagy hasonló témára, de mivel nem találtam vettem a bátorságot és nyitottam egyet.
Lenne némi problémám: van a pannonnak ez az edge szolgáltatása amihez adnak egy Sony Ericsson GC85-ös PCMCI kártyát. Ezt szeretném asztali pc-ben használni. Van egy Texas Instruments PCI1410PGE chipes (avaya márkájú) PCMCIA -> PCI átalakító. Az XP felismeri az átalakítót, de ha beteszem a kártyát, semmi se történik. Próbáltam a Sony Ericsson honlapjáról a wireless managert+drivert, de azok se látják. Mi lehet a probléma? Lehet, hogy az átalakítóhoz is kell driver? (xp megismerte, eszközkezelő szerint rendben van) A win új, sp2-es, minden frissítéssel, más gépben is ki lett próbálva, ott se látja az edge kártyát. Az átalakító elvileg jó, az edge kártya szintén.

(#2) kisho válasza kisho (#1) üzenetére


kisho
senior tag

Na jó, akkor arra ötlete valakinek, hogy honnan lehet az átalakítóhoz driver letölteni?

(#3) kisho


kisho
senior tag

up!

(#4) szalai56


szalai56
senior tag

Notebook-ba nem próbáltad magát a PCMCIA kártyát? Néztem a T-Com oldalát és ott SW-t is ír hozzá. Nekem van egy SMC gyártmányú PCI adapterem, ha gondolod kipróbálhatjuk rajta.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#5) balco válasza kisho (#3) üzenetére


balco
aktív tag

Próbáld ki notebookban!
De egyébként most van egy kis kavar a PCMCIA (type 1-2) - PC-card vonalon.
Az egyik irodavezető új notebookjával sem megy a T-mobilos kártya.
Szerintem ennek nézz utána (akár itt a PH-n).

Egyébként meg vegyél notebookot! :)) :))

[Szerkesztve]

(#6) kisho


kisho
senior tag

Mindkettőtöknek: notebookban működik. Sőt, egy ismerősömnek sikerült használni az átalakító+pcmcia kártyás megoldást is. De azt se tartom kizártnak, hogy az átalakítón más chip volt. Az átalakító meg elvileg szintén működik, korábban egy wireless kártyával használták.
Egyébként a Texas Instrumentsnek nincsenek is driverei, csak a kártyák gyártóinak? (egyébként az átalakító Avaya gyártmány)

[Szerkesztve]

(#7) szalai56 válasza kisho (#6) üzenetére


szalai56
senior tag

Nekem az átalakíton PIX gyártmányú PCI9052 tipusú csippel szerelt kártya. Viszont ez sajnos csak 16bites lehet, mert a benne lévő PCMCIA kártya csak 16bites. :(

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#8) CsR válasza kisho (#1) üzenetére


CsR
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is volt hasonló problémám tavaly nov-dec környékén.Szerintem az átalakítod jó.
Nekem ezt a típust sikerült beszereznem és ezzel is ilyesmit produkált: PCMCIA - PCI adapter for desktops Conceptronic. A Sony Ericsson GC85-ös PCMCI-hoz kellett volna kapnod a Pannon-tól két cd-t (egy Sonyt és egy Pannonost) + telepítési leírást. A Pannon CD-ről nekem sem sikerült a telepítés a leírtakat betartva. Ekkor az ügyfélszolgálatot felhívtam és azóta is lógnak a megígért technikai segítséggel, vissza sem hívtak pedig beszéltem ott több emberrel is... Ha jól emlékszem miután felismerte a gép az átalakítot, feltelepítettem a CD-ről a szoftvereket, persze a GC85-öst nem érzékelte. Ezután be tettem a GC85-öst, utána hardver hozzáadás és manuális driver telepítés a Pannon CD-ről, megkeresve a cd-én megbuvó drivert és siker. Azóta is mükődik, hibátlanul. A lényeg, hogy próbálkozz többféleképpen és akkor Neked is összejön.

(#9) kisho válasza CsR (#8) üzenetére


kisho
senior tag

Szia!

Köszi, megpróbáltam így is, de sajnos nem sikerült így sem. Feladtam. :(

(#10) kisho


kisho
senior tag

Végül kiderült mi volt a baj. Az átalakító szándékosan úgy volt kialakítva, hogy csak bizonyos kártyákat tudjon csak fogadni. Tehát fizikailag nem lehetett eléggé benyomni a pcmcia kártyát. Egy pici műanyagot kitörve sikerült betenni és tökéletesen működik. A haverom csinálta meg, ő is onnan vette a bátorságot, hogy szereztünk egy detto ugyanilyen kártyát. (persze annyiban különbözött hogy abba be lehetett dugni a kártyát rendesen) :DD

(#11) Phantom1


Phantom1
csendes tag

Üdv!

Veszem a bátorságot, és írok ebbe a rég kihalt topicba...

Nekem egy Huawei E620-as umts kártyám van a Pannon jóvoltából, de ezt szeretném az asztali gépemmel használni.
Érdekelne honnan tudnék beszerezni valamilyen USB-s vagy PCI-os cuccot, amivel ez megvalósítható. (egyéb alternatív megoldás is jöhet)

Használt eszköz is érdekel, ha valaki szivesen megválna ilyen jellegű készülékétől!!

A javaslatokat előre is köszönöm!

(#12) McPie válasza Phantom1 (#11) üzenetére


McPie
tag

Én is hasonló problémával küzdök. Van valahol esetleg PCMCIA-USB átalakító?

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.