Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

Nem találtam hasonló topicot, ezért indítok 1et. I have a problem! I have a great problem!
A videokarim (Sapphire Radeon 9500) melegedés miatt kemény játékoknál lefagy. :( Jó sokára jöttem erre rá.
Arra gondoltam, h mivel közvetlenül felette van a CPU (AMD palomino 2500+), kicserélem a hangkarival (Audigy2) a videokarit, így lehet h nem lesz melege.
A hangkari meg lehet h bírja a CPU melegét.
Tehát a kérdésem: Kicseréljem-e a két kártyát v ez nem jó 5let?:F

(#2) Chain|Q válasza Tetsuo02 (#1) üzenetére


Chain|Q
tag

Nnnamost, nem ertem a kerdest... a Radeonod biztos PCI-s? Csak mert a Sapphire oldalan csak AGP-s 9500-asrol szol a fama. Ha meg nem PCI-s, akkor nehez lesz kicserelni a hangkartyaddal, mert fizikailag nem lehet begyomoszolni oket egymas slotjaiba.

De egyebkent elmeletileg semmi akadalya ket PCI-s kartya felcserelesenek, (legalabbis a mostani modernebb alaplapokon amiken mar nincs slave PCI slot) viszont az elkepzelheto hogy a drivereket (video + hang) ujra kell majd raknod.

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#3) madve válasza Tetsuo02 (#1) üzenetére


madve
tag

HI,

PCI-os Radeon 9500? :F Amúgy cseréld le a 9500 hűtését vagy gondoskodj a ház megfelelő szellőzéséről. A PCI slotokban úgy variálod a kártyákat ahogy akarod. Bár már találkoztam olyannal hogy a megszakítások miatt az Audigy recsegett. pl.: Videokártya és az Audigy egy megszakításon. A megoldás az volt hogy kártya ki másik slotba be és király... :C Ja és az AGP-s cuccokat ne tedd a PCI slotba mert nehezen fog bemenni a helyére.... :))

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#4) Skica válasza madve (#3) üzenetére


Skica
őstag

Hidd el ,van aki megtesz neked!Találkoztam emberekkel akik a ház résébe dugták a CD lemezeket ,csak nem értették miért nem jön ki? :C

.: No Comment Grp:.

(#5) Obi-1 válasza Tetsuo02 (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Ha a hangkártya az AGP mellett van, akkor érdemes javítanod a kártya szellőzését avval, hogy a ''ház aljában'' lévő PCI slotba teszed a hangkártyát. Mint előttem is írták, az AGP-s kártyát hagyd a helyén.

[Szerkesztve]

Only a Sith deals in absolutes.

(#6) Cruz válasza Tetsuo02 (#1) üzenetére


Cruz
aktív tag

Ha az agp (videokari) melletti pci-slotot vesszük 1. -nek, akkor tedd át a hangkártyát a legtávolabbiba, ha nincs egyéb pci-s kártyád...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#7) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

Ezt az égést, na mind1! Mentségemre legyen mondva, hogy túl korán volt. :)
Bakker! Hát ekkora hülye nem lehetek! Persze h AGPs, sőt 8x-os!
:)) :)) :))
Kérem a továbbiakban tekintsetek el a fenti hülye kérdéstől, és arra adjatok választ, h pl a radeon ventijét le lehet-e cserélni ill érdemes-e?
Vagy a CPU hűtője a gáz? A proci hütője ugyanis a videokarinak nem a ventis felére fújja a meleget, hanem a 'hátoldalára'.
A hangkarit nem tudom odébb rakni (van itt minden, mint a búcsúban: bluetooth, hálókari, alaplapi 5.1 -amiket nem is használok..).

Szóval még 1x bocsi. Valami rövidzárlat volt nálam (a fejemben), hiszen tudom mi a PCI és az AGP között a különbség :).
:DD

(#8) madve válasza Tetsuo02 (#7) üzenetére


madve
tag

Hi,

Ha nagyon melegszik a videokártya akkor mindenképp cseréld ki a hűtést. Vantec Iceberg-et tudom ajánlani. Viszont az hogy a procid a videokarira fujja a meleget azt csak ház szellőztetéssel tudod megakadályozni. Ventit neki aztán csok anyu... :)) Amúgy a proci milyen meleg? Annyira nem befolyásolhatja szerintem a videokarid hőmérsékletét, csak ha vmi extrém meleget pumpál. Nálam is volt ilyen gond,mondjuk nekem egy coolermaster aero 7-esem van ami ugye oldalról szívja a levegőt és alatta pedig ment a Radeon 9800Pro-m. Hát ez a kártya 415/365 -ön ment. Nem is kell mondanom hogy fűt rendesen. (Zalman hűtő+memória hűtők) Ugy oldottam meg hogy tettem egy 12cm-es ventit az oldalára ami tolja be a friss levegőt, meg a videokarim is hűti. Egyből hidegebb lett bennt a helyzet. Mielőtt nem volt venti a videokari 55 fok, proci terhelve 58, a venti után a videokari 38! a proci meg terhelve 45. Ugyhogy sikerült.:C

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#9) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

Jah a proci jó meleg, úgy 50'C körül, pedig nincs húzva.
Viszont több ventit nem akarok, már így is olyan a hangja mint a porszívónak. :(
A boltban, ahol legutóbb cserélték a procit azt mondták h jó lesz a venti ez csöndes. Hát itthon már nem úgy hallom. :(
A megoldás az lesz h én cserélem majd ki a ventiket mondjuk a CPU-ét Zalmanra.
De még nem csináltam ilyet, félek h lesarkazom v sztatikusan kisütöm v ilyesmi.
A szalagkábeleket is lecserélném csövekre. Egyenlőre pénzem sincs..
Addíg talán 1 terelőfalat építek a proci és a kártya közé. Ez működhet? :F

(#10) robekri válasza Tetsuo02 (#9) üzenetére


robekri
addikt

Most kezdtél PC-velk foglalkozni?;]

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#11) Tetsuo02


Tetsuo02
csendes tag

Azé' nem minden (info)területen vok ijen láma, csak most így jött ki.
:))

(#12) naga


naga
senior tag

Milyen a házad? Vehetsz akármilyen drága proci, videókártya hűtést, ha egyszer nem tud kimenni a házból a meleg. Legalább két venti kell a házba is (egy hátra, ami kifújja a levegőt, és egy előre, ami beszívja), persze ha van ilyen lehetőség a házban, és nem kell, hogy üvöltsön, vannak halk, jól hűtő ház ventik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.