Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#291) masta_dry


masta_dry
tag

HP DesignJet 110+ nyomtatóban lett cserélve a kifogyó fekete tinta utángyártott patronra. Az utángyártott patronban is van elektronika, de nem ismerte fel teli patronként a plotter az újat. (A kijelzőn a villogó, kevés a tinta jel égett a csere után is) Nem foglalkoztam vele, mivel nyomtatott szépen.
A második utángyártott patron is belekerült a plotterbe, és akkor kezdett el sávosan csíkozva nyomtatni. Ezt a problémát eleinte megoldotta egy kis fejtisztítás, hol a plotter saját szoftveres felületén keresztül, hol pedig kivesz-tisztít visszatesz metódussal.
Majd kb. 50 oldal után fokozatosan teljesen elment a fekete szín. Volt még egy kis festék az utángyártott patronban, de a biztonság kedvéért elvittem a patronokat feltölteni, hátha megült a festékzacskó sarkában az a kis festék, és ezért nem tudta kinyomni a plotter. Elvittem a fejet is, hátha az a ludas.
A fejről megállapították, hogy nincs benne festék, a patronokat megtöltötték. Visszatettem a fejet, patront, semmi. Utána szoftveres fejtisztítás: fél oldalt hibátlanul nyomott, majd a másik felére elhalványult.
Két dologra tudok tippelni:
-az első és szerintem ez a ludas: a HP nem engedi a plottert úgy nyomtatni, hogy a festékszint 105%-os kihasználtságot mutat. A helyzet ugyanis jelenleg ez, amikor lekérem a festékpatron adatait a karbantartó szoftvertől.
-a másik: valahol a festékpatron és szórófej között beszáradt a tinta...

Ötlet, tapasztalat? Hogyan tovább?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.