Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) ht42 válasza lovi8 (#2900) üzenetére


ht42
senior tag

És ha kikapcsolja az összes képjavítót?

(#2902) lovi8 válasza ht42 (#2901) üzenetére


lovi8
tag

szerintem még nem próbálta, de megmondom neki

(#2903) krx21 válasza ht42 (#2901) üzenetére


krx21
nagyúr

Ennek akkor sem így kellene kinézni... :F. Mindig ugyan ott vannak a foltok?

[ Szerkesztve ]

(#2904) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy a 32cs600e mennyire vállalható? Gyereknek lenne, tehát túl nagy elvárások nincsenek. Nem szeretnék márkát váltani (két pana plazma elégedett tulajdonosaként), csak ha azt mondjátok, hogy NE a gyerek jobbat érdemel :)
Előre is köszi!

(#2905) blakey válasza IrsaiOlivér (#2904) üzenetére


blakey
titán

Én a héten voltam hasonló "gondban", ebben a méretben alig van normális felhozatal, szóval én nem ezt választottam, interpolációra szükség volt, erről nem akartam lemondani. Szóval nekem nem Pana lett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2906) lovi8 válasza krx21 (#2903) üzenetére


lovi8
tag

tv ujraindítás után eltüntek a foltok,,,

(#2907) blakey válasza lovi8 (#2906) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy interferencia van és bezavar, ha kikapcsolás után minden oké akkor lehet, hogy nincs gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2908) IrsaiOlivér válasza blakey (#2905) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Hát az interpoláció miatt én biztos nem váltok, mert nem tudom mit jelent :)
Én sajnos alapvetően nem bírom az lcd/led képét, de ez lehet megszokás kérdése.
A felhozatal ebben a méretben azonban valóban gyenge, panából konkrétan ennyi.

(#2909) yvsmad válasza IrsaiOlivér (#2908) üzenetére


yvsmad
őstag

6-os Panából ez az egy típus kapható jelenleg, az ára is reális. Ha szigorúan márkahívő vagy, akkor nincs is más választásod.

[ Szerkesztve ]

(#2910) blakey válasza IrsaiOlivér (#2908) üzenetére


blakey
titán

Az interpoláció a mozgásmegjelenítésben játszik szerepet, az LCD-knek szükségük van erre. 3-4 jelöltem volt, végül csak az egyik volt képes erre.
A nagyobbik tv-m pana, nagyon jól kalibrálható és a színvilága közel van aplazmához. A most vett tv-t most kalibráltam és egész jó lett, nem olyan vészes, bőven nézhető kategória.
Ami még fontos lehet, hogy tudják a kadenciahelyes megjelenítést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2911) yvsmad válasza blakey (#2910) üzenetére


yvsmad
őstag

Azt honnan lehet tudni, hogy melyik tévé tudja a kadenciahelyes megjelenítést?
Itthon 3 tévén még minden film normál tempóban ment 1 kivételével, ami ugyanúgy 24 Hz-es volt, mint az összes többi... és mégsem volt jó. Ez vajon minek volt a hibája?

(#2912) blakey válasza yvsmad (#2911) üzenetére


blakey
titán

Többnyire le van írva, vagy tesztekből, de ha a tv kiírja, 24 Hz akkor tudja.
Vannak olyan "24Hz"-es filmek amik 25Hz-ről v. 29,97Hz-ről vannak átkódolva, sajnos vannak ilyen kókány munkák, ezért ismert "kódoloktól" érdemes "rendelni".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2913) IrsaiOlivér válasza blakey (#2910) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Sony?

(#2914) yvsmad válasza blakey (#2912) üzenetére


yvsmad
őstag

A hollywood-i filmek BD-ripjei csak 24 Hz-esek lehetnek, nem?
Hogy mit ír ki a tévé, azt meg fogom nézni ezentúl, hátha kiderül valami.

(#2915) yvsmad válasza blakey (#2910) üzenetére


yvsmad
őstag

"Az interpoláció a mozgásmegjelenítésben játszik szerepet, az LCD-knek szükségük van erre. 3-4 jelöltem volt, végül csak az egyik volt képes erre."

Melyik? Samu 32H6200, 32J6200, 32J6250, 32J6300, 32J6350?
A lányomnak 32H6470-et vettem tavaly, de ezt már nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#2916) blakey válasza yvsmad (#2915) üzenetére


blakey
titán

H6200-as csak 48"-tól interpolál, J-s nem érdekelt, Sony 705 szintén nem interpolál ebben a méretben így LG 32LF650 lett. Szép tv és jónak tűnik. Nagyon gyenge a kínálat ebben a méretben. 9 éves Sonyt váltott.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2917) yvsmad válasza blakey (#2916) üzenetére


yvsmad
őstag

Az LG is jó, de az LF is ugyanolyan idei széria, mint a Samu J.
Mostanában mindenki a gyenge választékra panaszkodik. Ha bemegyünk egy üzletbe, dugig vannak tévével, a laikus csak kapkodja a fejét a sok készülék között, de akinek konkrét elképzelése van, az rögtön rájön, hogy alig van olyan, ami a normális igényeknek megfelel. Valahogy nem jó irányba mennek a dolgok szerintem.

(#2918) blakey válasza yvsmad (#2917) üzenetére


blakey
titán

J5500-as nem tudja a 24p-t. :)
Nem azzal volt gondom, hogy idei v. tavalyi, hanem a feltételeknek mi felel meg, az LG maradt, minden tud amire szükségünk van. Az utolsó próba a szimultán TV hang + fejhallgató kimenet volt, LG tudta. Teljesen jó tv, sőt talán idén a legjobb FHD tv-jük, minden benne van ami kell.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2919) yvsmad válasza blakey (#2918) üzenetére


yvsmad
őstag

5-ös szériát nem is ajánlottam, sem Samuból, sem más márkából. 6-os a minimum.
Az idei Samukat kiejtetted a J5500 alapján?
De egyébként mindegy, ha jó az LG, akkor legyen az.

(#2920) blakey válasza yvsmad (#2919) üzenetére


blakey
titán

Azért van egy ársáv is amiért megéri ekkora méretet venni. Ebben a méretben a tv-k többnyire nem interpolálnak, nekem meg kellett és a végére a szimultán hangkimenetre is szükség volt, szóval jó ez így,

Az sem volt utolsó szempont, hogy hivatalos forgalmazótól legyen a tv. Sokáig H6200-ast akartam, mert jó vételnek tűnt, de kiderült, hogy nincs interpoláció, J6200-at meg kevés helyen látni. Élőben nem is láttam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2921) Mercutio_ válasza blakey (#2897) üzenetére


Mercutio_
félisten

2. Szokásos az mit takar?
4. Bármelyik aktív Samu vagy van bevált típus?
5. Az összes benne lévő kódot kipróbáltam, a 0680 és 1680 "működik" ami annyit jelent, hogy a upc box távirányítóval ki/be lehet kapcsolni a TV-t, de már hangerőt se lehet állítani :(

+1: Jelzi a tv, hogy van újabb verzió, tudom ezt pendrive-ról frissíteni, és ha igen mi a menete? :R (nem bízom a wifin keresztüli frissítés hibamentességében)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2922) blakey válasza Mercutio_ (#2921) üzenetére


blakey
titán

Az alapvető értékeket amik általánosan megjelennek egy tv-n, azokkal játszadozz, az én értékeim nem lesznek jók a tiéden. Fényerő, háttérfény, kontraszt, szín, ezeket állítsd be tetszés szerint (akár a topikban is találsz egy-két beállítáást). Mást ne állítgass.
Bármelyik aktív Samu amelyiknek a dobozán RF szerepel. Edigitalba 5e/pár (SSG-51002).
A upc box távhoz egy külön kóddal lehet átállítani, hogy a tv hangerejét kezelje és ne a boxét, fejből nem tudom, de a upc topikban megtalálható.
Biztos lehet pendriveról is, én hálózatról frissítettem (vezetékes).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2923) Mercutio_ válasza blakey (#2922) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van upc boxod?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2924) blakey válasza blakey (#2922) üzenetére


blakey
titán

Van, de Logitech Harmonyt használok, egyetlen készülék távját sem használom. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2925) Mercutio_ válasza blakey (#2924) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak azért kérdeztem, mert az előző hsz-emben írtam is, hogy végig próbáltam az összes boxhoz megadott Panasonic kódot és csak kettőre reagált a TV, akkor is csak a ki/bekapcs működik.
Az előző LG esetében ment a TV kóddal a hangerő és a csatorna váltás is (bár utóbbira nem volt szükség persze)

UPC topicban rákerestem a Panasonic kifejezésre, de csak CI modulos hsz-eket találtam. Mindegy úgy is vagy CI kártya jön a box helyett, vagy digire váltunk és akkor direktben megy a tv-be az antennakábel :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2926) blakey válasza Mercutio_ (#2925) üzenetére


blakey
titán

Most ne haragudj rám, de leírtam, hogy mit kell csinálni. Csak a upc topikba kellett volna menned és beírnod, hogy upc hangerő, többször le van ott írva, talán én is leírtam 1X. Nem a kóddal van baj, hanem alapból a box hangerejét vezérli, ezt át kell állítani. Menjek át és állítsam be neked? :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2927) Mercutio_ válasza blakey (#2926) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha így lenne, akkor az eddigi TV-n se működött volna, annyi, hogy előtte a TV gombot kell (letakarva) lenyomni és utána a upc box távirányítóval a hangerő fel/le gombbal a TV -t vezérled.

Eszem megáll, semmi logika benne, de működik :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2928) blakey válasza Mercutio_ (#2927) üzenetére


blakey
titán

:)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2929) hitchins


hitchins
őstag

48as640 tvhez milyen 3d szemuveget erdemes venni?
A gyari horror arban van.

(#2930) blakey válasza hitchins (#2929) üzenetére


blakey
titán

Valameyik Samsungot, SSG-5100, SSG-3100, a lényeg, hogy a dobozon RF legyen, de a most kapható szemüvegek azok.

Amúgy pár HSZ-t kéne visszaolvasnod. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2931) g4besz válasza hitchins (#2929) üzenetére


g4besz
tag

Én ezekkel használom: LINK

(#2932) hitchins válasza g4besz (#2931) üzenetére


hitchins
őstag

koszi nektek.
Az a helyzet hogy nagyon nem vagyok kepben pana tvkkel. Kb azt sem tudom aktiv vagy passziv 3dt csinal csak egy ismerosomnek kerdeztem meg gyorsba mert ki van bukva hogy 20e egy szemuveg. Gondoltam itt biztos tudtok olcsobbat..
:)

(#2933) rsf válasza hitchins (#2932) üzenetére


rsf
senior tag

Én 250Ft-os 3D szemüveget használok. :)
Passziv 3D forever! :D

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2934) krx21 válasza rsf (#2933) üzenetére


krx21
nagyúr

A passzív 3D olyan, mint a passzív nő... Van előnye, de azért hosszútávon nem baj ha aktív... :P

(#2935) #94529552 válasza hitchins (#2932) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az a horror, hogy nem kapott szemüvegeket a tévéhez, és azért olyan drága a Pana szemüveg, mert jobb minőségű. Nem 20k a gyári [link]
rsf :R :R Nem csak 200 Ft?

(#2936) rsf válasza #94529552 (#2935) üzenetére


rsf
senior tag

A francba lejjebb mentek az árak! :W
Ez majdnem olyan méreg mint amikor megvesz vki egy TV-t 250K ért aztán késöbb már csak 200K. :)
Még jó hogy nem vagyok közgazdász aki szeret a százalékokkal dobálózni. :D
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2937) ham_ válasza hitchins (#2932) üzenetére


ham_
tag

Érdemes kipróbálni, ha van rá mód, nálam pl. a Samsunggal elég szellemképes (bár lehet nem a szemüvegtől függ és a Panával is az lenne)

(#2938) yvsmad válasza ham_ (#2937) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem a szemüvegtől szellemképes.

(#2939) st6969


st6969
őstag

Sziasztok, megpróbálnám itt is, hátha valaki tud segíteni:
Új tv vásárlás lesz, de nincs ötletem se a márkára, se a típusra vonatkozóan. Elvárások:
- 40" (körüli)
- gyártói garancia, tehát megbízható helyről kellene
- 120eFt (max. 130eFt, 0%-os THM lehetőség előny)
- ezen belül a legjobb képminőség
(- wifi előny)
Amire lenne használva: 70% foci, forma1 (gondolom emiatt "valós 100Hz képfrissítés" fontos), 30% konzol (foci) :D
Ha ezen az áron belül ez lehetetlen, akkor a képátlóból engednék.
Köszi

(#2940) junior11 válasza st6969 (#2939) üzenetére


junior11
veterán

TX-40CS630E, 100Hz-es, viszont drágább.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2941) Mercutio_ válasza st6969 (#2939) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keres alighasznált garis TV-t, ennyiért már van esély jókat kifogni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2942) yvsmad válasza Mercutio_ (#2941) üzenetére


yvsmad
őstag

Csak az nem megy 0% THM-re.

(#2943) Brut


Brut
tag

Sziasztok,

csatlakozom a Pana klubbhoz. Ma vettem egy TX-50CS630E típust. Azonban mivel a kocsimba nem fért volna be így csak jövő szerdán fog érkezni :))

Én beleszerettem az üzletben, de ugye a rózsaszín köd nélkül is tényleg jó tévé lesz? :DD

(#2944) Dave567 válasza krx21 (#2934) üzenetére


Dave567
addikt

Valahogy így!! :C ;)

(#2945) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

vettem egy TX-48C300E típusú készüléket, lenne pár kérdésem...pár alap kérdésem :) ez az első LED televízióm (korábban egy TH-42PA50E volt a háznál, sok évvel ezelőtt)

bárhol olvasom a specifikációt, mindenhol 200hz-es panelről írnak. a papírjaiban pedig azt látom, hogy HDMI kábellel 1920x1080@50Hz - ez akkor hogy is van? vagy a 200Hz csak egy "elméleti" érték?

köszi előre is!
szép napot

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#2946) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! A Panasonic VIERA TX-40CS630E direkt (hátsó megvilágítású) ledes?

(#2947) blakey válasza bepken (#2945) üzenetére


blakey
titán

Minden LCD panel 50Hz-es, a C300-as is, ha lenne benne interpoláció akkor az elektronika segítségével 100Hz-esként viselkedne. A klszüklkben nincs interpoláció, tudtommal, tehát max BFI-vel képes 200Hz-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2948) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Media Marktban az alábbi három Pana TV tetszett meg 200k-ig.

TX-40AX630E
TX-40CS630E
TX-47AS650E

Melyiket ajánlanátok jó szívvel?

Ami számomra amúgy meglepő volt, hogy a 47"os 10k-val volt drágább mint a 40" os ugyanúgy FULLHD 3D.
Ez lehet velemi készletkisőprés miatt van, mert a net szerint már csak 1 helyen kapni a TX-47AS650E-t és az 270k.

Illetve meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbség a passzív illetve aktív 3D köztti különbség a Pana esetében?

Köszi

(#2949) cundi válasza bepken (#2945) üzenetére


cundi
újonc

.....beillesztek egy tablazatot,remelem segit neked megerteni
...a hdmi port -ot is szamitasba kell venni barmit tud a tv

[ Szerkesztve ]

(#2950) bepken válasza blakey (#2947) üzenetére


bepken
veterán

tegnap este kapcsoltam be először, nem sokat teszteltem. viszont kicsit zavaró, hogy néha furcsa a mozgás. és tudtommal erre volna megoldás a 200Hz (gyártó oldalán is ez szerepel)
van egy ún. "Film mód", de változást nem tapasztaltam.

még annyit, hogy egy műholdas Humax HD beltéri van nálam, egyelőre csak ezzel teszteltem. majd kipróbálom külső vinyóval, illetve laptoppal is. (csak hát család többi tagja meg zömmel a boxon keresztül használná, ráadásul SD csatornákon, ahol a probléma konkrétan jelentkezik)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.