Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) mycso válasza zolka78 (#4995) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ne az AI overclock beállításait használd, hanem állítsd manual-ra és te állítsd be kézzel!
Ezen belül már fixálni tudod a pci/-e frekiket is.

Mivel ez nforce-os lap, itt az fsb/ram aránynak igazából nincs is jelentőssége, mert a ram órajele az fsb-től függetlenül állítható. (így a manual-módon belül tudod a ramot, fsb-t stb- is kézzel állítani illetve a feszeket)

A ramod gyári időzítése valószínűleg 5-5-5-15, szerintem ezen időzítésen nézd meg mit tud max --> teszteld, majd erre az értékre lődd be a ramod.

A gyári hűtő, valószínűleg egy kis alapfeszes tuninghoz elég lesz.
A procinak terhelve nem nagyon kellene elérnie a 70 fokot, mert az már nem jó.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5002) zolka78 válasza mycso (#5001) üzenetére


zolka78
senior tag

Köszi, azt hiszem holnap meg próbálom a tanácsaidat, most jelenleg 20% emelés van, de a ramok már rakoncátlankodnak.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5003) zolka78 válasza mycso (#5001) üzenetére


zolka78
senior tag

Jelenleg manuálban húztam fel 3,4GHz-ig és beállítottam a memóriák időzítéseit a gyári értékekre és így stabil a rendszer teljes terhelés mellet. A kérdésem az lenne, hogy meddig lehet ezeket a ramokat feszelni hiba nélkül? Az időzítéseken célszerű valamit javítani a jobb teljesítmény érdekében?

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5004) laza11


laza11
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem ha csak az fsb-t növelem a feszen is állitani kell mert nem értek hozzá.

(#5005) Evilangel válasza laza11 (#5004) üzenetére


Evilangel
tag

Nem kell, az is csak egy további lehetőség (magasabb feszen nagyobb fsb-t bír)

(#5006) mycso válasza zolka78 (#5003) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A z időzítések szigorításával nyerhető, kis sebességtöbblet, de nem sok értelme van ennél a konfignál...

Így hűtés nélkül, hosszú távon, talán a +0.1v ami adható a ramnak.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5007) zolka78 válasza mycso (#5006) üzenetére


zolka78
senior tag

Kösz a segítséget, de ez már megbukott. Ugyan is kiderült, hogy az fsb emelésével emelkedik a pci frekvenciája is és játék alatt behal a hang és a hálózati kártya is. Tesztek alatt ez nem derül ki.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5008) Evilangel válasza zolka78 (#5007) üzenetére


Evilangel
tag

Nem tudsz valahol a BIOS-ban FSB;)CI szorzót állítani?

(#5009) kriszbon válasza zolka78 (#5007) üzenetére


kriszbon
őstag

Próbáld ki a SetFsb nevü progit! Nálam is ment a PCI az Fsb emeléssel együtt! Ez a progi nem nyúl a bioshoz, csak win alatt tudod beállítani vele a kívánt Fsb sebességet, amíg nem indítod újra a gépet addíg az a beállítás marad meg! Indításkor meg az amit a biosban állítottál be, és még stabil volt. Elindítod a progit, majd beállítod neki hogy a lapodon milyen típusu clock generátor van(ICSxxxxxx akármilyen vagy esetleg más típus)szemmel győződj meg róla hogy milyen, ne progival olvastasd ki! Majd a customize fül alatt megnézed hogy most hogy vannak a sebességek(Get Fsb) majd beállítod magadnak azt amit szeretnél(csúszka)és (Set Fsb) majd teszteled hogy bírja e! Nálam működik rendesen, játék előtt beállítom amit még bír a rendszer és kész! Amúgy meg felesleges hogy repesszen a proci :K

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5010) kriszbon válasza kriszbon (#5009) üzenetére


kriszbon
őstag

Ja igen még valami, a progival elég szépen meg lehet szerkeszteni a beállításokat, de mivel én nem értek hozzá, így arról nem írtam! Valószínü el is lehet menteni a beállításokat, és alkalmazni is de én ezt nem tudom :B Ha valaki esetleg tudja hogyan kell ezt csinálni az megírhatná, vagy hol lehet róla olvasni bővebben az is jó lenne megköszönném :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5011) delektatos


delektatos
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy Asrock P4i65PE alaplapon hol lehet a cpu-nak emelni a voltot? Egyáltalán lehet? Mert nem találtam ilyen opciót.

(#5012) Evilangel válasza delektatos (#5011) üzenetére


Evilangel
tag

Akkor valszeg nem lehet. (De ez nem is meglepő)

(#5013) delektatos válasza Evilangel (#5012) üzenetére


delektatos
csendes tag

Értem. És esetleg valamilyen szoftver segítségével? (Nem tudom hogy létezik-e ilyen.)

[ Szerkesztve ]

(#5014) peti_s válasza delektatos (#5013) üzenetére


peti_s
addikt

Hát feszültséget szoftver segítségével nem tudsz emelni, de órajelet pl. a SetFSB-vel igen.

(#5015) DarPet válasza Livius (#4970) üzenetére


DarPet
tag

Ilyennel én is találkoztam az előző konfigomnál... alapból 100mV-val többet adott a procinak, de legalább 5 éve stabilan megy a gép még most is:). Talán így akarta a gyártó stabilizálni a feszellátást... legalább is én erre következtettem (nekem egy ASUS P4S8X-X lapom volt 2.4-es celeronnal, és a hőmérséklet is a gyári hűtővel max 55 volt minden más hűtő nélkül...).

A BIOS-ban vmi ilyesminél kéne lennie, hogy "VCore", vagy hasonlók. A haladó beállítások a lapok egy részénél a Ctrl + F1 kombinációval hívhatók elő, lehet, hogy ott lesz. Én a helyedben hagynám gyári beállításon, biztosan tudták a gyártónál, hogy miért van úgy...

(#5016) DarPet válasza delektatos (#5011) üzenetére


DarPet
tag

Próbáld meg a BIOS-ban a Ctrl+F1 kombinációval, lehet, hogy előhívja a haladó beállításokat.

(#5017) mycso válasza DarPet (#5015) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

De, ha huzigálni akarja a procit, akkor bizony néha bele kell nyúlni a feszbe is. ;)

ctrl+f1, általában giga lapoknál van.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5018) SrAc 1139 válasza delektatos (#5011) üzenetére


SrAc 1139
tag

Valószínűleg lehet állítani a feszt is, bár felesleges, mert minél jobban megemeled, annál jobban melegszik majd... és ha nagyon melegen jár sokáig rövidül az élettartam... mivel ez a lap [Asrock P4i65PE] Socket 478, ezért már olcsón lehet bele magas órajelű processzort venni, nem érdemes túlhajtani a mostani procit...

[ Szerkesztve ]

(#5019) DarPet válasza mycso (#5017) üzenetére


DarPet
tag

Az igaz, hogy tuningnál kell néha a +fesz (ami itt adott is alapból :D ), mondjuk láttam már olyat, h alapfesz alatt ment tuningolva egy proci...

(#5020) delektatos


delektatos
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Sajnos csak órajelet tudok emelni. Egy 3,2GHz -es P4 procit akartam volna jól felhúzni de kéne neki +fesz. 3,7GHz megy simán utána már kéne emelni a feszültséget. Hőmérsékletileg még simán bírná még, mert a régi alaplapomba 3,96GHz-en simán ment csak beszart valami oknál fogva (AsusP4P800S-X). Ott 1.5V kellett neki.
Sajnos a ctrl+f1 sem működik. :(
Ez van köszi még egyszer mindenkinek.

(#5021) kriszbon válasza SrAc 1139 (#5018) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem meg egyáltalán nem lehet bele olcsón magas órajelü procit venni :( arany árában kínálják Kb. Egy 3.4-3.6Ghz-es procit majdnem annyiért kínálnak, mint egy új E5200-ast, sőt van aki annyiért is 19-20k :K
delektatos: Szerintem elégedj meg annyival, az is nagyon szép eredmény alap fesszel! Az én 3Ghz-esem csak 3.55Ghz-et megy alap fesszel, mert én sem tudok feszt emelni!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5022) delektatos válasza kriszbon (#5021) üzenetére


delektatos
csendes tag

Megelégednék én csak eléggé észrevehető a teljesítménybeli különbség.

Esetleg valaki nem tud valahonnan egy modolt biost?

(#5023) mycso válasza delektatos (#5022) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, nézelődtem de a Te lapodhoz nem találtam olyan biost, amiben engedné a fesz emelést.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5024) delektatos válasza mycso (#5023) üzenetére


delektatos
csendes tag

Köszi hogy utána néztél.
Akkor marad így.

(#5025) lala98


lala98
csendes tag

Hali!

Nekem egy ibm fru pn 49p1599-es alaplapom van és a bioszban nem tudok fsb-t vagy feszt állítani! van valami progi vagy valami amivel esetleg lehetne?
Köszi

Ha irtam privit akkor írj vissza!

(#5026) Scooterrace


Scooterrace
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Teljesen kezdőként kérek tanácsot, beállítási segítséget.
Van egy 2,6 GHz procival ellátott gépem amit szeretnék "felhúzni" 2,8 esetleg 3 GHz-ig.
Hol és mit mire kellene állítanom.
A gép:
Alaplap - Gigabyte 8IK1100
Memo - 1024MB (2x512 DDR-SDRAM)
Video - NVidia GeForce 7600 GS
Proci - Intel Pentium 4 2600MHz, socket 478m PGA
Chipset - Intel i875PE

Thanks előre is.

(#5027) thg


thg
csendes tag

Hello!
Én is próbálgattam húzni a jó kis 3 GHz-es Prescott-omat (SL7PM). Alaplap: Asus P4P800-E Deluxe, RAM: Kingston DDR400 3GB. AGP/PCI freki 66/33-ra fixelve, RAM DDR320-ra állítva. A következő problémákba ütköztem:
1. Ha nem emelek semmilyen feszt, akkor max 235-ös FSB-ig hajlandó elmenni. Utána a CPU fesz emelésével 1.4-1.5 V között sem volt hajlandó elindulni. 241-es FSB-t úgy sikerült elérni, hogy a RAM feszt felemeltem 2.85 V-ra (max ennyit tud a lap) alap CPU fesz mellett. Viszont e fölé a CPU fesz emelésével sem volt hajlando felmenni. Gyanítom, hogy ez a nem tuning barát RAM miatt van vagy még feljebb kellene vinnem a CPU feszt?
2. 3.6 GHz-en 240-es FSB mellett a gép stabilnak tűnt az Everest Systen Stability Test alapján. A CPU hőmérséklete nem ment 53 fok fölé, a RAM-ok sem voltak forróak tapintásra. Viszont 10-15 perc játék (Left 4 Dead) után lefagy a rendszer. Először csak kék halál volt, másodszorra viszont teljesen lefagyott és a hangfalakból éles sípolás jött. Ez is a RAM miatt lenne vagy ezt már valami más okozza?
Segítségeteket előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#5028) kriszbon válasza thg (#5027) üzenetére


kriszbon
őstag

Mondjuk ezt a lapot nem ismerem, de a ram beállítást nem értem hogy miért 320 és nem 333, mert azt általában ismerik a kingstonok! Az sem biztos hogy az AGP/PCI nem mászik el, attól függetlenül, hogy azt a biosban te beállítod, mert ez is sokszor előfordul(ellenőrizd le)! Amúgy elég tuningbarát ramok szoktak lenni, mert alapfesszel is mennek 480Mhz-et általában! Nézd meg úgy hogy a ramot 333-ra állítod, és utána emeled az fsb-t, vagy hagyd 400-on és nézd meg úgy hogy mennek e stabilan 480-at! És kérdés az is hogy mennyit szeretnél elérni? De az is lehet hogy ezek a ramok nem mennek többet, bár ezt kétlem minden esetre elsőnek a 333-ra állítást próbáld ki és utána fsb emelés!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5029) thg válasza kriszbon (#5028) üzenetére


thg
csendes tag

Köszi a választ. A helyzet az, hogy ennél a lapnál nincs olyan beállítás, hogy 333. Sőt az első oldalon feltüntetett adatoknál sem szerepel:
200MHz-es FSB-nél (a procinak 800):
3:2 = DDR266
5:4 = DDR320
1:1 = DDR400
2:3 = DDR600 (nem minden lapnál!)

(#5030) thg válasza kriszbon (#5028) üzenetére


thg
csendes tag

400-on a RAM-ok 220-as FSB-ig stabilak. 320-on pedig 240-es FSB-nél a SetFSB szerint az AGP/PCI 66/33-on áll. Tehát a BIOS-ban beállított értékek nem másznak el. Viszont megpróbáltam emelni még tovább a CPU feszt 1.6 V-ig és az alapfeszen elért 261-es FSB fölé így sem hajlandó menni. Olyan mintha nem érzékelné a fesz emelkedését. Van a BIOS-ban még valami extra védelem, amit ha nem tiltok le addig a CPU feszt is hiába emelem? Mindez persze 2.85 V-os RAM fesz mellett történt mivel ez alatt a fent említett eredmények egyikét sem tudtam elérni. Lehet-e az, hogy a RAM tartja vissza a rendszert és e-miatt nem érzékeny a CPU sem a fesz emelésre?

[ Szerkesztve ]

(#5031) kriszbon válasza thg (#5030) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát akkor ezek tényleg nem tuningbajnok ramok! Az AGP/PCI rendben van akkor. Nem tudom hogy mennyi az alapfesz a 478-as procinak, mert nekem 775-ös van, és azt sem tudom hogy mit lehet állítani a biosodban, de ha emeled neki a feszt és úgy sem megy többet, akkor előfordulhat hogy ott a vége! Semmiféle garancia nincs arra hogy mindegyiket lehet nagyon tuningolni, és nem is biztos hogy sokat nyersz 1-2 száz Mhz-el, azt viszont kockáztatod hogy kinyírod a procit/ramot a magas fesszel. Én pl. alapon használom csak és csak ha nagyon kell a +Mhz akkor tolom fel 3.6-ig(3.45-3.6 között sebességben nem sok a különbség tapasztalatom szerint!) Az hogy a ram tartaná visza én nem hiszem, max eldobná magát ha már nem bírja! Persze ez csak az én véleményem, úgyhogy reménykedj hogy valaki betéved ide, aki ebben jobban tud segíteni :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5032) thg válasza thg (#5030) üzenetére


thg
csendes tag

Oops, alapfeszen a max FSB nem 261, hanem 241 volt :B

[ Szerkesztve ]

(#5033) thg válasza kriszbon (#5031) üzenetére


thg
csendes tag

Nagyon úgy tűnik, hogy mégis a RAM a ludas. Az S&M programnál a CPU, PSU és VGA teszteken sikeresen átment, a RAM-nál viszont 5% után lefagyott a rendszer.

(#5034) kriszbon válasza thg (#5033) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha tudod akkor próbáld meg a ram időzítéseket nagyobbra állítani csak egy példa ha 2.5-3-3-7 akkor próbáld 3-3-3-8-on de ez csak példa volt nem tudom most hogy mennek a ramjaid :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5035) thg válasza kriszbon (#5034) üzenetére


thg
csendes tag

Alapórajelen (400MHz) 3-3-3-8, de futtattam 3-4-4-8-on is (max ennyit tud a BIOS) és nem segített. Ezek a sima Kingston ValueRAM-ok (2*1GB kit + 2*512MB kit) úgy néz ki, hogy nem valami tuning RAM-ok ;)

[ Szerkesztve ]

(#5036) mycso válasza thg (#5035) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A lapnak bírnia kell és a procinak is (volt pont ugyan ilyen lapom és típusszámú procim is).

275MHz FSB-t ment benne a proci (4.13GHz) majdnem 1.6v-on (egyébként ez az 1.6v már hosszú távon nem teljesen egészséges)

Az enyém mintha 250fsb-t ment volna alapfeszen....(ez az SL7PM volt az egyik legjobban tuningolható 3GHz-es prescott)

A ramot próbáld meg vissszább osztani (egyébként vannak ramok amik allergiásak rá, ha osztogatják őket, illetve megpróbálhatnád úgy is, hogy pl.: csak a 2db gigás modul van bent, mert a tuning erre is allergiás tud ám lenni...)

Nekem 2x512MB DDR400-as Geil Value volt hozzá és 625MHz-et ment ebben a lapban ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5037) thg válasza mycso (#5036) üzenetére


thg
csendes tag

Póbáltam 2*1 GB-vel is és ugyanazt produkálta. Ha meg nem osztom akkor a RAM 400MHz-ről indulva max 220-as FSB-ig hajlandó elmenni és azt is csak 2.85 V-on tudja.

(#5038) thg válasza mycso (#5036) üzenetére


thg
csendes tag

Végre sikerült nekem is :C A 2*512MB kittel alapfeszen úgy néz ki, hogy stabil a rendszer 3.8GHz-en (253 FSB). A CPU feszt 1.4-re állítottam, Intel szerint ez neki még alapfesz. A memtest szerint a 2*1GB kit egyik tagja nem 100%-os, viszont így egyedül a másikat sem tudtam húzni alapfeszen. Mi lehet ennek az oka, az, hogy ez a másik is már haldoklik vagy a kétoldalas RAM-ok nem annyira tuningolhatóak? A 2*512 kit tagjai egyoldalasak. A gépem 24/7 megy, ha tovább szeretném húzni feszemeléssel mik lennének azok a CPU és RAM fesz értékek amik mellett ez így biztonságosan mehetne tovább is 24/7? Másrészt kevés lesz nekem ez a giga RAM kellene legalább még egy. Mit javasoltok, hogy vegyek bele még egy hasonló Kingston 2*512MB kitet vagy az egész helyett jobb lenne egy GEIL 2*1GB kit (2.5-3-3-6)? Persze gondolom ezek a gigás GEIL RAM-ok is kétoldalasak, nem fognak-e ezek is úgy makacskodni mit a gigás Kingston-ok?
Az is még egy érdekes kérdés, hogy mitől ment tönkre az a gigás RAM, attól, hogy 2.85V-on húztam vagy az nem annyira valószínű és már egy ideje ilyen volt? Köszi a segítségeteket ;)

[ Szerkesztve ]

(#5039) mycso válasza thg (#5038) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, mezei ddr1 ramok alapfesze 2.5-2.6v körül szokott lenni...tehát a 2.85v mondhatni sok!

Hogy előtte is hibás volt-e a ramod vagy a feszültség tett be neki azt már nem lehet kideríteni.
Kétoldalas ddr1-eknél volt régebben probléma 1-2 lapban, hogy ennél is problémát okozott volna arra nem emlékszem. Egyébként általában nagyobb tuning elérésére kevesebb modullal nagyobb az esélyed (tehát inkább 2x1 mint 4x 512).

Egyébként az asus oldalán a lap tulajdonságainál, ha letöltöd a QVL dokumentumot, ott írja a 100%-osan támogatott ram modulokat.

Én mezei ramot, főleg hűtés nélkül nem használnék huzamosabban 2.85v-on.
A procinak 24/7-re mehet 1.45 környéke akár egy nagyon jó hűtéssel 1.5 volt körül is (de inkább alatta)
Én egyébként úgy vettem észre, hogy 3.9-4GHz-ig nem kellett durván emelni a feszt, viszont felette már adagolni kellett rendesen, tehát valószínűleg nálad is itt lesz valahol a megfelelő beállítás.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5040) hesszan


hesszan
aktív tag

nem olvastam el a topicot csak az utosló pár hozzászólást.
Msi neo alaplap i865, 2*256 noname ram, p4 1.8 400fsb nortwood
max amin próbáltam: (feszültséget soha nem emeltem) 1.8@2.7 ram igy megy 400ason :)
Ezt a gépet használom 2.5 éve azóta egy tápcsere volt benne. Nagyon tetszik, de mostanában már kevés a Hd-s filmekhez (9800proval)
Nekem a megvételkor tünt fel hogy a proc fsb 100 (azaz400) ram 3:4 hez 133(266)on megy. Nah gondoltam majd én biosban jol beállitom. ram 200(400) fsb. a gép elindult örültem és használtam. Kb 2 hét mulva vettem észre hogy a ram fsb állitgatásával nőtt a cpu is 100(400) ról 150 (600)-ra. Igy lett a 1.8asból 2.7 es. Ennek örömére megprobáltam még tunigolni és anno asszem 160nal is ment, de a noname ramok nem birták csak trágya időzitéssel.
(pat végig bekapcsolva maradt :K ) nincs csattanó nincs bibi, csak egy elégedett felhasználó aki azóta is büszke a használt alkatrészekből összerakott gépre, és nincs pénz újabbra szebbre gyorsabbra. (bár a HD filmek miatt egy videókártyát venni kéne, de az terv alatt van több mint 1 éve...)

Sungdurung

(#5041) thg válasza mycso (#5039) üzenetére


thg
csendes tag

Úgy tűnik, hogy stabilan megy a rendszer 3.9GHz-en (260-as FSB) 1.45V-on. A tesztek alatt a CPU max hőmérséklete 58.7 fok volt. Tettem bele még egy 2*512 Kingston kit-et és így most a 2GB RAM DDR416-on fut 3-3-3-8-as időzítésekkel alapfeszen. A 4GHz-et ez a RAM úgy tűnik, hogy már nem bírja még 2.85V-on sem, a windows login screen után a rendszer kék halállal leáll. Kösz a segítséget ;)

(#5042) xdozer


xdozer
csendes tag

üdv mindenkinek
olyan problémám lenne hogy van egy Abit IS7-E2 lapom benne egy 2,8 ghz-es procival
és lapnak a bioszában nem tudom állítani a cpu szorzót(de elvileg kellene mert a kiskönyvben benne van)így nem tudok fsb-t emelni hogy a memók joban mennyenek mert így csak 180mhz-n mennek.az fsb-m jelenleg 133(136, 3%overlock)mhz-n megy a proc teljesítménye pedig 2856 mhza bios szerint
vmi tipp arra hogyan tudnám az fsb-t növelni hogy a proci teljesítménye ne emelkedjen és kicsivel több kakaó mennyen a memóknak?
előre is köszönöm a segítségeteket :R

ha véletlen rossz topikba irtam akkor bocsi de nekem azt mondták hogy itt érdeklődjek :)

[ Szerkesztve ]

(#5043) kriszbon válasza xdozer (#5042) üzenetére


kriszbon
őstag

A szorzót nem tudod állítani a procinak, mert az gyárilag fix, tehát hogy 200-on menjen a ram, ahhoz emelned kell az Fsb-t, így a procid is többet fog menni! De miért lenne az gond hogy ha többet menne a proci :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5044) xdozer válasza kriszbon (#5043) üzenetére


xdozer
csendes tag

de én nem 200mhz-re akarom a ramokat hanem 400ra mert elvileg DDR400-as ramokannyin kellene menie, de ha beállítom úgy az fsb-t akkor a proci kap vagy 3,6ghz-et,az meg 1 kicsit sok sztem :D és nem sok kedvem van húzgálni a procit nehogy vmi baja legyen. másik megoldás nincs?

(#5045) kriszbon válasza xdozer (#5044) üzenetére


kriszbon
őstag

Te ember az a valós 200Mhz, és mivel DDR memória így effektiv 400Mhz-en fog menni :P
Pár Mhz-et emelsz az Fsb-n és már ott is vagy! Amúgy mivel/hol nézed hogy hány Mhz-en megy a ram :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5046) thg válasza xdozer (#5044) üzenetére


thg
csendes tag

Úgy tudnád ezt elérni FSB emelése nélkül, hogy ha BIOS-ban (ha van benne ilyen beállítás) a memória frekvenciáját 400MHz-re állítod. Pl., az én lapomban én a frekvenciát 266, 333, 400, 500 vagy 533MHz-re állíthatom BIOS-ban. Viszont ezt a 180MHz-et nem nagyon értem. Ha jól értem, akkor neked egy 533 FSB-és CPU-d van és ha a RAM emiatt DDR333-ban fut akkor figyelembe véve a 4:5 FSB : RAM arányt (bővebben az első hozzászólásban) én 136-os FSB-re 170MHz RAM frekvenciát kapok.

[ Szerkesztve ]

(#5047) thg válasza xdozer (#5044) üzenetére


thg
csendes tag

Ha a jó manual-t szedtem le a netről (az abit lapján a linkek halottak) akkor van a BIOS-odban egy olyan beállítás, hogy DRAM Ratio (CPU : DRAM). Ezt kellene 2:3-ra állítani, ha engedi.

[ Szerkesztve ]

(#5048) xdozer válasza thg (#5047) üzenetére


xdozer
csendes tag

szia
annyin van a ratio, 2:3on és így 136/182 az fsb/ddr, az előb huztam 1 kicsit, 143 fsb mellett 192es a memó és 3013on megy a proc de tovább nem merem huzni, nem tudom érdemes-e.kipróbáltam minden változatot a memó szorzónál de az a legjobb. a proci mennyit bírna?mert kb 3200ig kellene huznom hogy meg legyen a 200mhz a memónál, jelenleg 1,35-1,38 volton megy
köszi a segítséget

ui:az adatokat everestel és cpuz-vel néztem

(#5049) xdozer


xdozer
csendes tag

bocsi félreírtam
jelenleg 3:4 a CPU/DRAM szorzó és így vannak azok az értékek amiket leírtamam
2:3as szorzó nincs csak 3:2es az meg nekem nem jó

(#5050) thg válasza xdozer (#5049) üzenetére


thg
csendes tag

Annál az aránynál a 200MHz-es RAM-hoz 150-es FSB kell és ha jól tippelek (nem tudom, hogy pontosan milyen CPU-d van), akkor a CPU-d szorzója az 21*133=2793MHz így ebből 21*150=3150MHz lesz, ami kb. 13%-os overclock. Annyit szerintem simán bírnia kellene alapfeszen is. Arra kell figyelni, hogy ne melegedjen 70 fok fölé a CPU. Az AGP/PCI frekvenciát is auto-ról 66/33-ra kell állítani, mivel az FSB növelésével ez elmászhat, ami további gondokat okozhat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.