Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  P4 melegedés help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lőre


Lőre
tag

Hali mindenkinek!
Tehát a téma,hogy az eddígi Abit IS7_E-s lapomat amiben eddig egy P4C 2,6-HT-s
processzor futott ,kicseréltem egy Abit IC-7 esre.
Történt azomban,hogy amíg a régi is7-e-s lapban a proci terhelés nélkül 38-40 terhelésen 49-51 fokos volt ,addíg a mostani IC-7 ben terheletlenül 46-47 tehelve 58-60 fokos.Semmi tuning,minden alapon megy! Maxi toronyház,nem zsúfolt a cucc,gépház oldala levéve ,átlagos 22 fokos helyiségben.Az előző hűtőt már lecseréltem de semmi változás.A mostani egy Zallman 7000 Cu hűtő fordulatszám szabályozó nélkül direktben járatva,és a helyzet változatlan.
Ötleteket kérek,ha van valakinek ,hogy miért lehet ez? A lap tartja ilyen magas hőfokon?? Az előzőben gyengébb hűtővel is jóval hűvösebb volt.
A hűtőborda tapintásra alig langyosnak érezhető,hőpasztát a zallmanhoz adottat használtam ,a felszerelésnél nagyon figyeltem és mindent alaposan ellenőriztem.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#2) Polesz válasza Lőre (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Valszeg a lap fölémér a hőnek. Terheld, játszál, tesztelj. Ha nincs gond akkor hagyd a fenébe :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) RECSKA válasza Lőre (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Van hozzá 721-es bios a hardwareoc-on, nézd meg azzal!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4) Lőre válasza RECSKA (#3) üzenetére


Lőre
tag

A bios már frissítve van az általad is említett 21-esre!
A működéssel no problem ,szalad a cucc mint az állat és nem hibázik nem vacakol soha csak furcsának tartom a dolgot,főleg hogy a zallman csere után se változott még egy celsiusnyit sem!
Mintha annyit mutatna amennyihez kedve van,függetlenül a ventitől.Lehet ilyen?

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#5) RECSKA válasza Lőre (#4) üzenetére


RECSKA
veterán

No comment....

Nekem is 50 HT nélkül, HT val 39-40, de max terhelésnél 60-nál megáll....

SZERENCSÉRE!!! ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6) intelfan válasza Lőre (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Nem lehet hogy a Zalman hűtőt nem jól rögzítetted?

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#7) Lőre válasza intelfan (#6) üzenetére


Lőre
tag

A beírt hőfokok aktív HT mellett értendőek!
A hű
tő rögzítését többször is ellenőriztem,bár nem tudom hogy lehetne helytelenül felrakni ,mert minden nagyon precízen passzol.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#8) intelfan válasza Lőre (#7) üzenetére


intelfan
aktív tag

Pedig ez nem arra utal hogy 100% jól van felrakva:
''A hűtőborda tapintásra alig langyosnak érezhető,hőpasztát a zallmanhoz adottat használtam ,a felszerelésnél nagyon figyeltem és mindent alaposan ellenőriztem.''
''a mostani IC-7 ben terheletlenül 46-47 tehelve 58-60 fokos.''

Vagy csak tényleg ennyivel többet mér az alaplap. :F

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#9) Lőre válasza intelfan (#8) üzenetére


Lőre
tag

Lehet ,hogy tényleg az alaplap mér felül,de azért furcsa az is ,hogy a hűtőcsere előtt és után is azonos hőfokokat mér pedíg a zallmannnal sztem mégiscsak hűvösebbnek kéne lenie!

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#10) dam válasza intelfan (#8) üzenetére


dam
tag

Sziasztok!

Nemrég írtam én is pont ilyen ügyben. 2,6/800 IC7-es lap. Bekapcsnál 45 fok majd terhelve 58-61. Sajnos kaka az érzékelő a lapon. Ez van.

(#11) Scream007


Scream007
őstag

szaszrok!
nekem is volt 60fokos a p4-em.
én levettem ház oldalát(igaz ez csak átmneti)és tettem be házba 2 rendszerhtőt..terhelve max. 49.amugy meg 37 alapon

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#12) Lőre


Lőre
tag

UP!!

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#13) erdoke válasza intelfan (#8) üzenetére


erdoke
titán

Neked már 3x elmeséltük többen is, hogy hűtőtől függetlenül képes így mérni ez a fos Winbond chip, amit az IC7 lapokra szerelnek (akár 1/3-uk is vacak lehet). Én speciel már kb. 5x leszedtem-visszatettem a Zalmant, a paszta mindig hajszálvékony laposra volt taposva alatta, mégis ezeket az értékeket kapom. Próbaképp feldobtam egy GT 4350-et (hagyományos rögzítésű, nem lehet rosszul fölrakni), és 1-2 fokkal még több is lett, mint előtte. Terheléskor 65-67 fokig is felmegy (látszólag) tuningtól függően, de soha nem fagy.

A legjobb aláírás a héten

(#14) andorpapa


andorpapa
őstag

Igen, az előttem szólónál az igazság, az újabb P4-es Abit lapok (IS7, IC7) olyan szarul mérnek, hogy az már fájdalmas, pár esetben pedig a BIOS update sem segít. Ha az extrém terhelés esetén sem jelentkezik hiba, nem fagy, nem lassul, akkor mérési gebasz van.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) Charlie


Charlie
tag

Ha kiváncsi vagy a pontos értékre szerezz egy lézeres hőmérőt az 0,5 fok pontossággal megméri a hőmérsékletét, esetleg szerelj rá egy másik hőszenzort (pl.: Coolink...)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  P4 melegedés help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.