Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) werttzui válasza orbano (#49) üzenetére


werttzui
őstag

Orbano Guriga a beszületes neved :D :D A nagy fordító :K

PENTAX

(#52) orbano válasza csiga997 (#50) üzenetére


orbano
félisten

:W

egyébként rájöttem, hogy a legjobb a guriga helyett a porszívó gégecső lesz, az bármilyen irányba tekergethető, így olyan helyeken is tdok majd fényképezni, ahova egy normál objektív/közgyűrűsor nem fér be :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#53) mcgoat válasza Dtomi (#9) üzenetére


mcgoat
aktív tag

jé ezek az én állványim. :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#54) Dtomi válasza mcgoat (#53) üzenetére


Dtomi
őstag

Meg az enyém is :C csak most a Teca bérli...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#55) mcgoat válasza Dtomi (#54) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Tecának nincs pénze állványra? Majd gyűjtünk neki. :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#56) Loopus


Loopus
tag

Canon RS60 távkioldó kapcsolási rajz:
[link]

Néhány száz Ft-ból kijön...

(#57) ottkar válasza Loopus (#56) üzenetére


ottkar
addikt

Valamit nagyon nem értek ezen a "rajzon". Földet földre zárni?
Nem tudok róla hogy 1/8"-os jack létezne.

[ Szerkesztve ]

(#58) Loopus válasza ottkar (#57) üzenetére


Loopus
tag

Csak lehúzni földre a középső- (barrel), vagy a csúcs (tip) érintkezőt. Az 1/8"-as jack 3,5-ös lenne, de az kihagyható, mert sztem csak a hosszabításnál van jelentősége, a gépbe meg 2,5-ös megy bele.
Amúgy láttam már több helyen ugyanezt a sémát, azért mertem linkelni. Még most fog megépítésre kerülni, ha találok kézbeillő dobozt hozzá...

(#59) Dtomi válasza Loopus (#58) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem kell ehhez kapcsolási rajz A B C láb van AB kötése fókusz AC axpó. Csak dugót szerezni ami a gépbe megy na azt nem lehet építeni! egyébként ha agy tűvel vagy kulcsal vagy csavarhúzóval összekötöd a lábakat kettesével 1 perc alatt ki lehet deríteni melyik láb melyik.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#60) ottkar válasza Dtomi (#59) üzenetére


ottkar
addikt

"ha agy tűvel vagy kulcsal vagy csavarhúzóval összekötöd a lábakat kettesével 1 perc alatt ki lehet deríteni melyik láb melyik."

Meg az is hogy mibe kerül a javítás. :DD

(#61) Dtomi válasza ottkar (#60) üzenetére


Dtomi
őstag

Vasgolyó tipikus esete....

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#62) ottkar válasza Loopus (#56) üzenetére


ottkar
addikt

Peldaul a Pentaxom madzagos kioldója 2,5-es sztereo jack dugóval csalatkozik a géphez. :D A monyót se értem.

(#63) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Az RS60 is 2,5-ös jack dugós. De ez a barkácsmegoldás csak akkor felel meg, ha nem sűrűn akarod használni és azért a havi 1 alkalomért sajnálod még azt a pár ezrest is, amibe a gyári kerül. Ha gyakran távkioldózol, nem fog tetszeni a működése és a mérete sem, annyit meg azért nem spórolsz vele, főleg ha volt pénzed egy DSLR-re.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#64) Loopus válasza Hydra SR (#63) üzenetére


Loopus
tag

Nagyjabol errol lenne szo. Sejtesem szerint negyedevente ketszer van szuksegem a kioldora es igen, inkabb megepitem, mert 50 km-en belul nincs fotosuzlet es nem szeretnek ezert utazni/futart fizetni. ;)

(#65) Dzsez_


Dzsez_
tag

Fényképekből barkácsolt film.

http://szabadforum.com/

(#66) Kazimír válasza Dzsez_ (#65) üzenetére


Kazimír
őstag

Nem hinném, hogy ez a topic erről szól, továbbá elég lesz egy helyre belinkelni.. :U

Megjegyzem, nekem nem tetszik, de másnak talán igen..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#67) Dzsez_ válasza Kazimír (#66) üzenetére


Dzsez_
tag

Mutasd a tiédet. Hátha az meg nekem majd tetszik.

http://szabadforum.com/

(#68) Dtomi válasza Dzsez_ (#65) üzenetére


Dtomi
őstag

Egy másik fényképekből barkácsolt film csak így hirtelen, 5fps 30D bnőm fényképezte, én ugrok.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#69) *Ropi* válasza Dtomi (#68) üzenetére


*Ropi*
félisten

:C "Just for fun?"

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70) Dzsez_ válasza Dtomi (#68) üzenetére


Dzsez_
tag

Nem rossz, de más műfaj mint az enyém. Nekem 25 fps és 680-as szélesség a jellemző. És ami valószínűleg elkerülte a figyelmeteket, hogy az elejétől a végéig folyamatosan mozog a kép, pedig fényképek szolgáltak alapul, nem pedig film. Namost, ha ílyen szemmel nézitek meg mégegyszer, rá fogtok jönni, hogy egy valódi új dologról van szó...

http://szabadforum.com/

(#71) Dtomi válasza Dzsez_ (#70) üzenetére


Dtomi
őstag

25fps-es gépem nem mostanába lesz, de majd a mark II N :D:D ha nem lusta dög lettem volna, és nem movie maker-el teszem össze a videót, (amit képekből fűztem ám össze én is) találom időzítéssel, akkor full HD-s fimé is össze tudtam volna fűzni. Igaz gyorsított felvételnek látszott volna.
Az, hogy elejétől a végéig mozog a kép 1999-ben már láttam ilyen digitális diaporámát, de lehet még előbb, így ez inkább csak neked új. Na de ilyen diaporámát álló, statikus dolgoknál lehet "filmnek" összefűzni, nem kis minőségromlással egy-egy belehúzásnál. Készített itt a fórumon már valalki gombáról videót növekedés közben, fényképekből na az tényleg nagyon faint volt...

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#72) Dzsez_ válasza Dtomi (#71) üzenetére


Dzsez_
tag

"25fps-es gépem nem mostanába lesz"

Nekem sincsen. Láthatóan félreérted a technikát amivel dolgoztam. Pedig hangsúlyoztam, hogy normál fényképek szolgáltak alapul. Nem tudom másképpen mondani. Közönséges fényképek. Mint láthatod a film úgy készült a fényképből, hogy folyamatosan végigpásztázva (25 fps-el) képkockák készültek a fénykép bizonyos területeiről. Ez kelti a film-nézetet. Tehát sehol egy filmkamera, sehol egy filmet készíteni tudó fényképezőgép. Pustán PC-s trükkök, puszta barkácsolás. Így már érted?

http://szabadforum.com/

(#73) Dtomi válasza Dzsez_ (#72) üzenetére


Dtomi
őstag

Hallod 1999-ben ismertem a technikát!!! Le is írtam világosan!! Ingyenes szofteverek léteznek 10 éve erre. Hangsúlyozom a videokamera is normál képekből teszi össze a videót, olyan sebességgel vesz fel, hogy az emberi agy számára folyamatos mozgóképet lássunk. 25 FPS Mint az már leírtam ez én videóm is NORMÁL KÉPEKBŐL TEVŐDIK ÖSSZE egy EOS 30D vel 5 FPS-es képsorozatot lőve majdnem folyamatos videóvá összefűzve ami már 25FPS ezért látszik gyorsított felvételnek. Amit te készítettél az csak neked új!!! Érted??? És csak te hiszed azt is szerintem, hogy ezzel akárkit meg tudsz téveszteni mert azt is leírtam, hogy totálisan statikus az összes téma amit fotóztál. És még barkácsolni se kell, mert ingyenes progik vannak erre de PS-be is össze lehet húzni úgy, hogy akát még a fények is változzanak. de egy naplementétől elkezdve csillagjárásig bármit össze lehet fűzni videóvá szimpla fotókból. 10-12 évesen mikor még a vivát néztem vagy z+ vagy mi a tököm volt, már akkor láttam egy hasonlóklippet amit csak fotókból készítettek. filmes géppel hiszen ezelőtt 15 éve még sehol nem voltak a digitális gépek.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#74) Dzsez_ válasza Dtomi (#73) üzenetére


Dzsez_
tag

Ahol nézed, aott három darab videó van. Az enyém a legalsó. és ez a tecnika nem létezett 1999-ben. Szerintem újból meg kellene nézned, mert fogalmad sincsen miről beszélek. Egyetlen egy darab képről tudok készíteni folyamatos filmet, akár 10 perceset is. Te meg sorozatlövő fényképezőgépről mesélsz. Nem érted, hogy a két dolog nem azonos?

Egyébként pedig higgy amit akarsz. Már belefáradtam, hogy itt győzködjelek. Ha nem nézed meg, hát nem nézed meg. Vannak ilyen emberek...

http://szabadforum.com/

(#75) Dtomi válasza Dzsez_ (#74) üzenetére


Dtomi
őstag

Esküszöm totál hülye vagy!!! Nem tudok rád mit mondani.... 1 Annyira alap vagy, hogy félelmetes!!! Most megkeresem az office 97-et és csinálok neked egy ugyan ilyen gagyi videót vele mint amit te gyártottál!!! És még zenét is teszek alá.

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#76) Dzsez_ válasza Dtomi (#75) üzenetére


Dzsez_
tag

Szerintem meg az van, hogy még meg sem tudtad nézni. Talán nem is alkalmas rá a géped. Mint ahogyan ebbe a fórumba sem lehet beletenni egy videót, mert ez egy gagyi fórummotor.. Mindegy, azért én megadom a linket újra:

http://szabadforum.com/node/369#comment-4219

[ Szerkesztve ]

http://szabadforum.com/

(#77) *Ropi* válasza Dzsez_ (#76) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amit te csinálsz, azt diaporámának hívják, diák egymás utáni vetítéséből alakult ki. Mai modern formája a slideshow, amit a digitális technika segítségével lehet létrehozni: zene / szöveg a képek alatt, különböző látványeffektek, feliratozás, stb. A kép valójában nem mozgókép, csak a mozgás érzetét keltjük a nézőben az alkalmazott vizuális effektekkel. Egyébként én is csináltam már ilyet...Nem megijedni: futtatható *.exe, meg hangot neki! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#78) Dzsez_ válasza *Ropi* (#77) üzenetére


Dzsez_
tag

A Jóisten áldjon már meg titeket, hogy nem vagytok képesek megnézni a belinkelt filmet!!!

Egy biztos, én ide többet nem jövök. Ilyen buta bandát én még életemben nem láttam. Itt a vége a türelmemnek! Pá!

http://szabadforum.com/

(#79) biker válasza Dzsez_ (#78) üzenetére


biker
nagyúr

ez tetszik, remélem nem adod fel, egyszer majd megértik, vagy megnézik :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80) *Ropi* válasza Dzsez_ (#78) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megnéztem kétszer is, hátha valami elkerülte a figyelmemet...De ugyanúgy nem találtam egyetlen mozgó alkatrészt sem a képeken, csak a kameramozgást szimuláló effekteket. Szerintem a mozgókép azt jelenti, hogy valami aktívan mozog a képen a kameramozgástól függetlenül, nem pedig a kép mozgatja. Ééééérted már? :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#81) Dtomi válasza *Ropi* (#80) üzenetére


Dtomi
őstag

Nerm érti úgy se!!! Még mindíg extázisba van attól amit felfedezett. Nem érted, hogy egy állóképből videót csinált??? :D:D:D

[ Szerkesztve ]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#82) philoxenia válasza Dtomi (#81) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem Ő énekel a videó alatt, azért büszke rá.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83) *Ropi* válasza Dtomi (#81) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megvilágosodtam!!! :DDD Rávilágítottál, hogy mekkora balfék vagyok, hogy egy ilyen zsenit nem ismerek el... ;] ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#84) *Ropi* válasza philoxenia (#82) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erre nem tudok mit mondani, mert nincs feltéve a hangkártyám drivere, mert minden winfos indításnál összeakad a DirectX applettel és elszáll, úgyhogy inkább hanyagolom...A winamp kezeli natívan, úgyhogy zenét tudok hallgatni, csak flash meg filmek alatt nincs hang. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#85) Zozzant válasza Dzsez_ (#78) üzenetére


Zozzant
addikt

Hűűű kemény vagy mint a rollingsztonsz:) Tényleg felfedezted a diaporámát, ha hiszed ha nem:) Tájékozódj már kicsit mielőtt másokat lebutázol...: [link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#88) biker


biker
nagyúr

elkészült a softbox a fuji s1500-ra :)

itt vannak előtte-utána képek. rengeteget használ. (2 réteg pausz papír, 70x70mm ernyő)




Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#89) runner 125 válasza biker (#88) üzenetére


runner 125
nagyúr

Látszik a különbség, esetleg a softboxról kép? :B

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90) biker válasza runner 125 (#89) üzenetére


biker
nagyúr

hogyne lenne :)

ez itt a sablon hozzá

és mindjárt lesznek képek a kész cuccról is.
nemsokára lesz új kiegészítő is, amiből rendelésre is tudok majd adni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#91) biker válasza runner 125 (#89) üzenetére


biker
nagyúr

és hogy érthető legyen a két kivágás: egyikbe megy a vaku, másik akaszkodik meg a felnyíló vaku alsó peremén, így nem esik le a box fejjel lefelé sem :)
belül szigorúan alufóliával bélelve!


[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#92) runner 125 válasza biker (#90) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxántos, ügyes!

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#93) biker


biker
nagyúr

ilyen nincs, és mégis van :)

elmentem esztergályoshoz csináltatni közgyűrűt az s1500-hoz, amire a makrólencsék meg a szűrők mennek, mert gyári ugye nincs
Erre mondja, neki is van valami lencsélye, amit nagyítónak kukázott a bolhapiacon, de nem jó nagyítónak, mire jó ez?
És a kezembe ad egy Olympus 1,45x teleconvertert, aminek mit ad isten, pont 46mm a frontlencséje, pont mint az s1500 objektíve :)

Viszek érte neki egy profi nagyítót, ami hivatalos nevén "vonalvastagság mérő", ugyanis 10x nagyítású, és van a látómezőben egy 0,1mm osztású skála :)
ezzel meg én nem tudok mit kezdeni :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#95) ottkar válasza biker (#93) üzenetére


ottkar
addikt

Hát a telekonvertereknek az eredője szórólencse. Pont azért növeli az optika nagyítását mert a szórás miatt széjjelhúzza a képet. Az 1,45-nél van remény hogy viszonylag tűrhető lesz a képe.

(#96) Magnum_


Magnum_
nagyúr

otthoni sufni studijónk[link] :))

I humbly and respectfully decline™

(#97) gabka86 válasza Magnum_ (#96) üzenetére


gabka86
csendes tag

Nem rossz stúdió, bár meg lehetne világítani a hátulról is a lepedőt, bár ez már részlet kérdése. :) Majd rekonstruálom én is ezt valahogy.
Egy softbox-ot már én is csináltam méghozzá olyan 40cm x 50cm -es méretben vastagabb kartonból vékony fa kerettel. Hozzá csináltam egy vakuszinkron-t is, mert az s5800-on nincs vakupapucs így a softbox slave üzemmódban megy. Elég ritkán használom, de azért van :) Majd ha felállítok valami hasonló stúdiót... :)

Üdv.: Gabesz

(#98) Cancer válasza gabka86 (#97) üzenetére


Cancer
senior tag

Nincs valakinek kapcsolási rajza vakuhoz?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#99) ROBOTER válasza ottkar (#95) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Hát a telekonvertereknek az eredője szórólencse."

Nem.

(#100) cOxeR válasza ROBOTER (#99) üzenetére


cOxeR
Ármester

2009-10-03 21:38:22
:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.