Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Panamaboy


Panamaboy
csendes tag

Sok embernek tele a hócipője azzal, hogy Magyarországon még mindig csillagászati összegeket kérnek el az előfizetőktól összehasonlítva az osztrák tarifákkal és bérekkel. Na de úgy tudom, hogy legkésőbb 2015-ig meg kell szüntetni a roaming díjakat, illetve addig is fokozatosan csökkenteni kell azokat.

Vagyis elméletileg néhány éven belül eljuthatunk oda, hogy roaming díj hiányában megéri a szomszédainknál előfizetést vásárolni és akár osztrák vagy felőlem szlovák percdíjakkal telefonálni, sms-ezni, stb.

Én úgy látom minden esetre, hogy legkésőbb a roaming díjak megszüntetésével a hazai szolgáltatók is kénytelenek leszenk keményen csökkenteni a díjakat, mert előbb-utóbb annyi osztrák előfizető lesz Magyarországon, mint most "szlovák" és "német" autótulajdonos. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Sztbeni válasza Panamaboy (#1) üzenetére


Sztbeni
őstag

román még több lesz. Ott a legolcsóbb

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3) club1 válasza Panamaboy (#1) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk nem értem miért kellett erre topicot nyitni, de ha már ideszemeteltél, akkor csak egy megjegyzésem lenne: Senki nem lehet olyan naiv, hogy azt hiheti, egy idegen hálózatra köteles ráengedni bárkit is ingyen a hálózat fenntartója/üzemeltetője (kivéve a koncessziós kötelezettségeket). Tehát lehet azon agyalni, hogy majd talán 3-4 év múlva megszűnik a roaming díjszabás, de a szolgáltatókat senki nem kötelezheti arra, hogy ingyen szolgáltassanak egy idegen előfizetőnek. Azaz összekapcsolási díj, vagy hasonló mindenképpen várható, garantáltan nem fogja megérni a másik hálózatán élősködni.

(#4) Panamaboy válasza club1 (#3) üzenetére


Panamaboy
csendes tag

Minden esetre ahhoz képest, hogy a topicomat elsődlegesen szemetelésnek tekinted, a te hozzászólásod eddig a leghosszabb. De lényegtelen, ismerjük az ilyen egyéneket. Először zsörtölődnek, aztán valahogy még is a topicban ragadnak és ódákat zengnek a témáról.

Szerintem nem naivitás feltételezni, hogy néhány éven belül eltűnnek a roaming díjak, hiszen ez már konkrétan eldöntött kérdés Brüsszelben. Ezzel amúgy már a szolgáltatók is tisztában vannak, és veled szemben messze nem olyan optimisták, ami a jogaikat illeti. Ez talán az egyik oka annak, hogy évek óta nem csökkennek (hanem inkább nőnek) a percdíjak Magyraországon.

De ha már az elvárhatóságnál tartunk: a Magyar Telekom szolgáltatta hosszú éveken át a közszférának (minisztériumoknak, hatóságoknak, stb.) a telefon- és internet-szolgáltatást. Jött a fidesz és úgy ahogy van magának lenyúlta, vagyis államosította ezt a szolgáltatási részleget. Tehát arról beszélünk, hogy a Telekom kiépített sok pénzért egy rendszert, azt működtette, és egyszer csak megjelent állambácsi, aki máról holnapra államosította ezt a részleget, mivel innentől kezdve saját magának szolgáltathatja azt, amiért eddig nagyon sok pénzt kellett fizetnie a Telekomnak. Hát így is lehet. Kérdezd majd azért meg a Telekomtól és az anyavállalatuktól, a Deutsche Telekom-tól, hogy ez egy szabad piacgazdaságban mennyire elvárható.

Amúgy biztos vagyok abban, hogy annak ellenére, hogy szemetelésnek tartod a topicot, lesz még véleményed a témához. Fogunk még itt látni a szemetelős topicban azt hiszem.

(#5) Hmura válasza club1 (#3) üzenetére


Hmura
tag

Csak jelezném, simán megéri. Max. itthon hitetik el, hogy milyen drága
a roamning.

Olvasnivaló:
http://www.orange.at/Content.Node/tarife/tarife-mit-handy/supernet-europa/

Ez már az új, jó drága tarifa. Az eddigi 25 euró volt, és 300 perc
roaming volt benne, aktív hívással.
25x300* / 300 perc = max. 25 Ft/percért telefonáltál Magyarországon
roamingolva.

*akkoriban az euro 270 volt, tehát még jobban megérte.

_______________________________________________________

Csak most vettem észre:
http://www.orange.at/Content.Node/tarife/tarife-ohne-handy/

Ennél mennyi a percdíj szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#6) kzs válasza Hmura (#5) üzenetére


kzs
tag

Használja ezt valaki?
Jól számolom, hogy ez nagyon megéri, különösen akkor, ha külföldi hivásokkal számolunk?

Mit jelent a Servicepauschale 19.90 EUR / év? Le lehet erről mondani?

Édesanyám Magyarországon van, én és más rokonok külföldön (nem Ausztriában, de a szomszédjában): tehát anyukámnak fontos, hogy tudjon minket hivni megfizethető áron.
Ha jól számolom, havi kb 25 EUR-ért (23.20 + havi SP) (vagyis kb 7000 Ft-ért) havi 300 percet tudnánk beszélni.

Csak az bosszantja az embert, hogy annyi minden más benne foglalt szolgáltatásról lemarad (osztrák havi 1000 perc, 1GB net, stb) :-)

Jól számolok? Vagy vannak még plusz költségek?
A SIM aktiválás 50 EUR-os diját látom... erre szokott esetleg akcio lenni?

Ismertek hasonlo európai tarifákat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.