Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Az Örökség ciklus egy 4 részes regény ciklus.Eddig 3 része jelent meg magyarul:
-Eragon
-Elsőszülött
-Brisingr
A 4. rész Karácsonykor fog megjelenni az Europa Könyvkiadónál.
Az Eragon Alagaësia fantáziavilágában játszódik, a történet egy kamaszfiúról és egy sárkányról, Saphiráról szól.
Az Eragon hatalmas sikert aratott, Amerikában a bestseller-listákon rövid ideig a Harry Pottert is megelőzte.
A könyvet Christopher Paolini írta,mindössze 15 éves korában kezdte el írni a könyvet,amit szüli tanácsára adott ki.
Nekem kedvenc könyvsorozatom,ha valakinek van megosztani valója vagy infója nyugodtan írja le

(#2) DarkByte válasza Ps Vita (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Ja hogy van ilyen topik is.

Én most kaptam rá az újraolvasására, eddig csak az első két kötetet ismertem de jó ideje már kint van a rákövetkező kettő. Nem sokat olvasok (talán ez most változik mert rákaptam az ebook reader-el olvasásra) de ez valahogy nagyon magával ragadott, pedig egyetemi éveim alatt jutott a kezem közé az első könyv, miután láttam a filmet.

Az érződik hogy az első részt egy 15 éves srác írta. A nagyobb fordulatok kitalálhatóak. A második már érdekesebb, cselekményesebb. A harmadikat nem rég kezdtem el olvasni. Jól beosztom mert a negyedikkel ha jól tudom lezárul a sztori. :(

Valahol olvastam hogy az alap történet eléggé Csillagok háborúja és Gyűrűk Ura nyúlás, sőt ez a lovas-sárkány fúzió is már el van lőve máshol pont ilyen formában. Utóbbi érdekelne hogy milyen könyvek hasonlóak még ehhez ahol ez a sárkánylovas téma van előtérben, látszólag nagyon leköt.

A film valami hihetetlen módon el van cse**ve a könyvhöz képest. Valahol sajnálom mert egy rendes filmet megnéznék belőle, szerintem volna benne lehetőség. Már eleve ez a bájgúnár gyerek valami borzalmas. Belegondolva nem is tudom hogyan tudtam én ezt annak idején végignézni. :DDD Úgy emlékszem azért a filmezése nem volt rossz, tájak gyöngyűrek, egy részüket itthon forgatták.

[ Szerkesztve ]

(#3) DarkByte válasza DarkByte (#2) üzenetére


DarkByte
addikt

Egy ideje befejeztem a negyedik könyvet.
Aki nem akar nagyot csalódni a történetben az leteszi a könyvet a negyedik háromnegyedénél amikor véget ér a harc és a többit a képzeletére bízza. Ami utána van az kritikán aluli, ráadásul bő száz oldalon keresztül kínlódnak. A fickó négy köteten átívelően húz egy csomó szálat ami ba***a az olvasó fantáziáját hogy akkor mi is lesz ha végre beáll a béke. Erre olyan idióta módon csapta el szálakat, hogy az hihetetlen. Nem írok többet mert az spoiler lenne. De legszívesebben hátba vágnám egy ásóval Paolini-t ezért. :( :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.