Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Egy családi vitát segítsetek eloszlatni, kérlek titeket!

A barátnőmnek a munkahelyén az un. IT-s gyökér azt etette be, hogy az optikai egér tönkremegy, ha egérpadon haználják.

Na most Én annyira persze nem értek hozzá, de ha jól tudom az optika mouse a fény kibocsátás/elnyelés/visszaverés alapján működik. Ebben az esetben viszont szvsz tök mindegy neki, hogy micsodán használjuk, csak a felület verje vissza a fényt.

Szóval mivel nekem nem akarja elhinni a lány, hogy nem megy tönkre, ha egérpadon használjuk, ezért kérlek titeket írjátok be mit gondoltok a dologról, ha ötven ember írja, hogy baromság, amit az IT-s dilettáns köcsög mond, akkor már biztos elhiszi!

Előre is köszi!

Aquila non captat muscas.

(#2) bandiras2


bandiras2
senior tag

3 éve használom az öreg SAMSUNG optikai egeremet az egérpadon, az asztallapon, füzetborítón, sőt lanpartyn még a gép oldallapján, alkalmi deszkán, és a combomon is, és sehogy sem akar megdögleni.:DDD

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3) Ja no válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


Ja no
aktív tag

Az IT-s szagember véleménye nekem a ''pokoli operátor'' című egypercest idézi.

(#4) zsiga667 válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Természetesen nem megy tönkre. :)

(#5) Zoltán válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Bazdmeg, miért az ilyen hülyéket alkammazzák ''IT szakembernek'' (fizetésért!!!!!!!!!!!!!!) helyettem?:((:((:((:((:((:((:((

(#6) WillChi válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


WillChi
senior tag

Ez valami vicc akar lenni? Csak azért, mert ez még annak is rossz. Amúgy, szerinte min kellene használni?

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#7) Jim Tonic válasza Zoltán (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nahallod. Könnyebb ilyen példát találni, mint az ellenkezőjét. De ez mondjuk csúcs, az biztos.
Hegyirabló: engem beleszámolhtsz az ötvenbe! :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) tierbatyo válasza WillChi (#6) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Soros portos golyós egeret. :)

Take a look to the sky just before you die

(#9) eXodus válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


eXodus
őstag

Ha bizonyos egeret bizonyos egérpadon használsz akkor megvan az esélye hogy úgy verődnek vissza a fotonok hogy átégetik az egeret és súlyos égési sérüléseket okoz az ember kezén. Rosszabb esetben a kis lencsébe érkező fény robbanást idéz elő ami temészetesen drasztikusan lecsökkenti az egér és felhasználója élettartamát.

(#10) Rici válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


Rici
tag

Neked van egy teljesen logikusnak tűnő, és mellesleg helyes indoklásod. Vajon az ''IT-szakértő'' milyen érvekkel indokolja a saját álláspontját?

(#11) #64791808 válasza Zoltán (#5) üzenetére


#64791808
törölt tag

ha egy optikai egeret nem megfelelő felületen használnak, akkor max nem érzékeli a felületet, ugrál az egér, nem mozog, stb.

Akár írásba is adom: NEM fog tönkremenni.

Véleményem szerint hülyeséget csinál az, aki nem optikai egeret vesz, kivéve a hanyattegereket. Minimálisan drágább az optikai, és más világ.

Egyébként a helyzet ismerős, SOK informatikust ismerek, aki fikázza az optikai egereket. Amikor megkérdezem, hogy mért, akkor sértődött vállvonogatás, és ''nemtom, de jobb a golyós'' válasz hangzik. Szánalmas. Ökörség.

(#12) #64791808 válasza eXodus (#9) üzenetére


#64791808
törölt tag

ha ez irónia volt, akkor yoooo :)

ha nem, akkor igyál valami töményet, hátha akkor kevesebb marhaságot beszélsz :)

(#13) Gh0sT válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Elromlik hát, mert kikopik belőle a golyó, ha egérpadon használod. :D Én is így jártam, az enyémből már teljesen kikopott... ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#14) Achill3uS válasza Gh0sT (#13) üzenetére


Achill3uS
veterán

jah enyim is már a 6.-at eszi hihetetlen :D
szvsz érdekes elgondolás, de volt nekem egy hama optikai egerem 6 napig működött igaz sztem nem az egérpad miatt ment tönkre :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#15) WillChi válasza tierbatyo (#8) üzenetére


WillChi
senior tag

A kérdés az volt, hogy az opto egérkét min kellene üzemeltetni, de értem én, hogy szerinted az egérpadhoz a klasszikus, görgős egér dukál... :D

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#16) <MZ/X> válasza #64791808 (#11) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nekem sok évig volt golyós egerem, nemrég váltottam optikaira. Hát bizton állíthatom hogy az optika sokkal kalfább. Például azért mert nem megy bele a kosz és nem kell hetente kipucolni.

Original's never fit - Socket 370

(#17) Grafiqs


Grafiqs
őstag

A téma szerintem tökéletesen ki lett tárgyalva.
Természetesen az optikai egérnek nem lesz semmi baja az egérpadon való használattól. Esetleg az egérpad mintázata befolyásolhatja az optikai egér pontosságát.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.