Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dolphine válasza Dolphine (#100) üzenetére


Dolphine
addikt

Időközben újabb kérdés jutott eszembe.
A CPU-m egy i5 6400 amiben integrált VGA van. Úgy tudom, hogy az OBS ezt is ki tudja használni (QuickSync). Jelenleg le van tiltva a BIOS-ban. Van értelme engedélyezni, illetve vacakolni vele, vagy hagyjam a fenébe? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#102) bobalazs válasza Dolphine (#100) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

alt="" title=""
Régibe is benn a felvétel, nem értem neked ez a rész hogy maradt ki?
Szegény 4 magot még jobban leterhelnéd a quicksyncel, nem érdemes vele szórakozni, ott a gpu obshez.

[ Szerkesztve ]

(#103) Dolphine válasza bobalazs (#102) üzenetére


Dolphine
addikt

Szerintem azért, mert a ReLive nincs telepítve. Egyszer valamit nagyon bekavart és azóta hanyagoltam.
Ha jól értelek, akkor a 4 mag mellé teljesen felesleges terhelés az integrált VGA-t engedélyezni, inkább egy erősebb dedikált VGA-ra van szükség

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#104) Jorus


Jorus
nagyúr

Ide is bedobom a kérdést, hátha :)

Sziasztok, mid 2017-es MBP-n szeretnék életet lehelni a hangbemenetbe. Vettem ehhez egy Moshi USB-C - 3.5 jack átalakítót, ami meg is jelenik a bemeneti eszközök között, de az OBS-hez pl. nem jut el a jel. A bemenő jacket a PC-m bemenetére kötve a hang megjelenik a hangkártyán, tehát a jel rendben van. Mire lehet érdemes még ránézni, engedélyezni, hogy OBS alatt legyen hangbemenet?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#105) bobalazs válasza Jorus (#104) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

forwardold vele az audiot a megfelelő forrásra.
[link]
Simán lehet hogy szoftver se kell, a sztereo keverőt a felvétel listájábol, old fel a letiltást, és továbbítsd arra a hangot. Csak elmélet, további segítséget ne várj tőlem.

[ Szerkesztve ]

(#106) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Élő felvételt kellene készítenem a hét folyamán, egy kis pana handy kamerát használva. Max 720p-ben lenne a felvétel, és egy átlagos laptopot tudok erre használni (részletek később). A meglévő net sebességét sem tudom még (misét kell közvetíteni), de a legrosszabb esetben 5 mbit a feltöltés. Az lenne a kérdésem, hogy ezek a körülmények elegek lennének a közvetítéshez?
Ha igen, akkor a progi használata hogyan történik? Én semmi különöset nem akarok, csak annyit, hogy a kamera képét ki tudjam küldeni youtube-ra. Jól értelemezem, hogy kell egy jelenet (akármilyen?), illetve egy forrás, ez lesz a kamera. A youtube-ot hogyan kell beállítani?
Bocsánat a sok kérdésért, nekem teljesen új pálya ez...
Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#107) bobalazs válasza Flowtation (#106) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#108) tboy35


tboy35
újonc

Sziasztok
Ha videót vagy zenét ágyazok a streamba miért csak
a mikrofonon van hang, az asztali audion nincs.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#109) bobalazs válasza tboy35 (#108) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Külön forrásról megy a mixerben, vagy nincs engedélyezve vagy valami más van szarul beállítva.
Egy OBS képernyőmentésről str3amelés közben sok mindent meg lehetne állapítani.

[ Szerkesztve ]

(#110) Dolphine


Dolphine
addikt

Az OBS alatt be lehet állítani a 60FPS-t. Ha jól tudom, ez azért jó, mert folyamatosabb a kép. A kamerának támogatni kell a 60FPS-t, vagy enélkül nincs értelme? Asztali kép + alsó sarokban webcam képe. A cél, hogy minél folyamatosabb legyen a videó.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#111) bobalazs válasza Dolphine (#110) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor jó ha mindkettő 60 fps, de legalább a asztali kép videóanyagé. Szerintem a 60 fps kamera nem alapvető.

(#112) Dolphine válasza bobalazs (#111) üzenetére


Dolphine
addikt

Az alapszitu a következő:
Tanár vagyok. Az asztali gépen PDF látható azt görgetem (pl. érettségi feladatsor), a bal alsó sarokban webkamera (jelen esetben SJCam SJ6 Legend) kép. Eddig 30 FPS használtam a kész videóhoz, viszont a görgetés nem szép, a webcam képe viszont folyamatos, nem volt framedropp. 60FPS-nél a webcam képénél várható framedropp? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#113) bobalazs válasza Dolphine (#112) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

KÉpes a webcam 60 fpsre, az asztali streamelés is képes rá, nemértem hol a probléma? Miért kell 30 fpsel streamelni? Milyen gép ez, mi gyorsítást használ a kimenet?

[ Szerkesztve ]

(#114) Dolphine válasza bobalazs (#113) üzenetére


Dolphine
addikt

Nincs streamelés, felvétel van csak. Nincs gyorsítás, csak CPU van.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#115) bobalazs válasza Dolphine (#114) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Uff, CPUn elég megterhelő tud lenni a 1080p60fps.
Próbáld meg kikisérletezni, ha szaggat a kép a felvételen, hogy
Rögzítés fülön
kódoló x264

CPU készletet lehetőleg eggyel magasabbra rakod. Pl veryfastről superfastre. Ha nem hozott változást akkor inkább tedd vissza, mondjuk veryfastre.
bitsebesség nem mondtad mennyi, azt ha magasabbra állítod, a rendszert jobban terheli a kódolás, de jobb minőségű lesz a video képe. Ha a számot viszont kisebbre veszed, kevésbé lesz terhelő, megszűnhet a szaggatás.
A másik pedig, hogy olyan is van hogy jó a felvétel csak a visszajátszásnál a lejátszó szoftver miatt látszik rossznak!

(#116) Dolphine válasza bobalazs (#115) üzenetére


Dolphine
addikt

Most jelen pillanatban ez a beállítás:

Így minden rendben van, a kép nem szaggat. Most átteszem 60FPS-re kíváncsi vagyok, hogy ezt is bírja-e.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#117) bobalazs válasza Dolphine (#116) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Aha, CRF controlt használsz bitráta helyett.
Akkor a CRF számot kell átirnod ha szaggat, ugyanaz vonatkozik rá mint amit a bitsebességről írtam.

(#118) Dolphine válasza bobalazs (#117) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!
A másik pedig, hogy olyan is van hogy jó a felvétel csak a visszajátszásnál a lejátszó szoftver miatt látszik rossznak! - Lehet, hogy igazad lesz. Ha Windows Playerben nézem vissza az anyagot, bárhova tekerek semmi gond, viszont, hogyha az MPC-HC-vel nézek bele a kész felvételbe és tekerek, akkor ott van egy kis szünet.
Mondjuk a vágás az a SONY Vegassal történik. Készítettem egy próbát, mindjárt megnézem, hogy milyen a végeredmény. ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#119) Dolphine


Dolphine
addikt

Az OBS-hez egy Sjcam SJ6 Legend akciókamerát használok, viszont van egy kis csúszás a képnél 0,15 mp. Hogyan lehetne ezt kivédeni ha egyáltalán lehet?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#120) bobalazs válasza Dolphine (#119) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

webcamed fps-e ugyanaz legyen mint a projektedé.

Meg ez.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#121) Dolphine válasza bobalazs (#120) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R
Sajnos úgy tűnik, hogy az OBS-en kívül is van egy kis csúszás, akkor ezzel együtt kell élnem valószínűleg.
Sajnos, azt nem tudom, hogy amikor PC Cam módban van a kamera, akkor van-e lehetőség bármilyen beállítás változtatására. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#122) bobalazs válasza Dolphine (#121) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

videoban 3:56nál direkt ugy linkeltem...
offsetet kell állitani hogy jo legyen. obs okos tudja ezt.

(#123) Dolphine válasza bobalazs (#122) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#124) Dolphine


Dolphine
addikt

Újabb kérdés! :DDD
Laptopnál, hogyha szeretném a monitor képét rögzíteni (nem játék, PDF olvasó, illetve böngésző), akkor melyiket érdemes használni? QuickSync vagy x264?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#125) bobalazs válasza Dolphine (#124) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem akarsz szívni a beállításokkal, én nem bírtam működésre bírni, akkor x264.

(#126) bobalazs válasza Dolphine (#124) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy alacsonyabb lesz a cpu fogyasztásod ha a quicksyncet használod.

(#127) Dolphine válasza bobalazs (#126) üzenetére


Dolphine
addikt

Az egyik laptopon a Quicksyncet állítottam be, volt egy próbafelvétel, nem volt vele gond. Kíváncsi vagyok, hogy hosszú távon mit csinál, akkor kísérletezem! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#128) fornettisuti


fornettisuti
veterán

sziasztok!
csak rogzitesre hasznalnam az obs-t, de nem jovok ra, hogy lehetne beallitani, hogy csak a jatekban vegye a mikrofont, ne folyamatosan. van erre megoldas?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#129) bobalazs válasza fornettisuti (#128) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

push to mute hotkey obsben

[link]

[ Szerkesztve ]

(#130) fornettisuti válasza bobalazs (#129) üzenetére


fornettisuti
veterán

koszonom :R

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#131) chungee


chungee
addikt

Napot!

Segítséget kérnék. Játékfelvételról lenne szó. Fekete a képernyő, csak a hang hallatszódik. De csak Division 2-nél és Streets of rage 4-nél. A többi játékaimnál jó, pl.: Resident evil 2 remake, Apex legends, Tekken 7, Mercenary Kings stb. Legit játékok uplay steam origin

(#132) bobalazs válasza chungee (#131) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

bug [link]

(#133) chungee válasza bobalazs (#132) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#134) egerj


egerj
tag

Sziasztok!

Hasonló a gondom mint chungee nek, de nálam egyáltalán nincs képernyő rögzítés, csak hang. Igaz, hogy én csak egy játékot játszom (Assetto Corsa), de próbáltam a normál windows képernyőt felvenni, és akkor is csak fekete volt a képernyő..
Az Assetto ban volt korrekten hang..

Mit csinálok rosszul ?

(#135) bobalazs válasza egerj (#134) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Használsz fps kijelzőt?
Valami más is használja az overlayt azért nem megy a rögzités.

(#136) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Amd Navi 5600 XT- 5700 XT encoding settings for OBS streaming

Ez kell:
https://github.com/obsproject/obs-amd-encoder/releases

A beállítások:

(#137) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Egy hülye kérdés. Lehet megoldás sincs rá.
OBS-el szeretnék streamelni, viszont játék közben a társammal használjuk a mikrofont. Az oké, hogy a mikrofon felvételét letiltom, ekkor az én hangom nem hallják. Viszont az megoldható hogy az övét se, és csak a játék hangját hallják?

Nem azért mert körözött iszlám terroristák vagyunk, csak egyszerűen no commentary gameplayt akarnék rögzíteni.

(#138) bobalazs válasza Lifer092 (#137) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem oldható meg. Ugyanazt a hangsávot használja a haverjaid hangja mint amit a játék.

(#139) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Közösségi helyünkön szeretnénk kiépíteni az alkalmak YouTube stream-eléséhez egy több kamerás rendszert. Jelenleg van 2 darab ptz dome ip biztonsági kameránk, ezek rtsp porton keresztül adják a képet az OBS-nek, a hang az analóg keverőből jön az OBS-t futtató stream számítógépbe.
A gondunk az, hogy a kamerák képei egymáshoz képest, valamint a hang a kamerákhoz képest csúszik, mindegyik komponens más más mértékben.
Az OBS-ben a hangot tudjuk késleltetni, és a kamerák képeit is tudjuk késleltetni, azonban a beállítások az OBS-s újraindítása után aktivizálódnak, viszont addigra már más mértékben kezd ez a 3 paraméter csúszni, valószínűleg attól függően, hogy az OBS éppen hogyan kapta el a hálózatról a kamerák rtsp adatfolyamát.
Nem tudtok véletlenül erre valami megoldást?
Előre is köszönjük :)

(#140) bobalazs válasza djzolee91 (#139) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Talán a konfig fájlokat kéne lementeni és felülírni minden indítás előtt.

(#141) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Örülnék,ha találnék egy olyan embert aki a problémámra megtudná mondani vagy mutatni a hiba forrását.Vagy egyáltalán amit szeretnék ,hogy kivitelezhető ....

Gép:
zen 3600
16gb 3000mhz(dual chanel)
Rx 580nitro
net feltöltésem átlagban 90-100mbit
Szóval a problémám,hogy obs-be nem tudok egy olyan beállítást csinálni ,amivel a stream minősége élvezhető lehetne.Rengeteg videót néztem róla youtube-on,de ezek valahogy nálam mégsem működnek...
Kép nálam vagy szakaszosan laggol vagy nagyon rossz a minősége(érdekes mert a youtube-on ilyen géppel meg szép videókat csinálnak.itt gondolok procira)
Amit szeretnék:
Egy géppel lenne a stream és mondjuk a játék is(vagy más tartalom)
minimum 720p,de inkább 1080p
60fps
kép minősége jó legyen (ne szétesett vagy ilyesmi)

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#142) bobalazs válasza steewcv65 (#141) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

rx580/Amdvel elég szar a kódoló egység, ne csodálkozz. cpu encodert elvileg be lehet lőni szépre a prociddal 720 vagy 900p felbontásban.

(#143) bobalazs válasza steewcv65 (#141) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ami nekem bevállt az a CQP de csak youtubera jó, meg jó net is kell hozzá, mert twitch 6 mbit felett letilthat. CQPben egy jó minőséget belősz, felmehet a bitrate mondjuk 25 mbitre, ott már elég jó a minőség. 6 mbittel meg nem lehet jó minőséget csinálni, mert gagyi az amd kódolója.

(#144) steewcv65 válasza bobalazs (#143) üzenetére


steewcv65
őstag

Akkor ne cbr-el probalkozzak?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#145) bobalazs válasza steewcv65 (#144) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

136os hszt nézzed.

(#146) steewcv65 válasza bobalazs (#145) üzenetére


steewcv65
őstag

Az jo lesz a konfigomhoz?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#147) bobalazs válasza steewcv65 (#146) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó lesz.

(#148) steewcv65 válasza bobalazs (#147) üzenetére


steewcv65
őstag

Szia!

Kipróbáltam,de ez még mindig nem jó sajnos.Kép sebessége nincs 50fps-se a streamben és eléggé szétesett a kép,ami még akadozk is...Valami más megoldás,esetleg capture card?Olyasmi minőséget szeretnék mint amit látok(nem 100%ban,de legalább 70-80)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#149) bobalazs válasza steewcv65 (#148) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

720p-vel nem szabadna szaggatni.
Ha mégis akkor, nekem magas a labda.

(#150) Moho.Jojo


Moho.Jojo
csendes tag

Sziasztok srácok, MOHO JOJO vagyok! (Roland) Kezdem is a kérdésemmel, mert azért vagyok itt, hogy segítséget kapjak, mert hát kicsit unom a banánt 3 napja.. Számítógép: Ryzen 7 - rtx 2070x - 32 giga ram - 900mb/30mb internet. 3 napja szenvedek, hogy képernyő felvételt tudjak felvenni. 5 hónapja, sima OBS-el ment. GTA 5 Roleplay játékban. Tűéles kép, nem laggolt. 3 napja ugyan ezt szeretném, vagyis próbálkozok Streamlabs OBS-el. De ugyan úgy sima OBS-el is megpróbáltam. Eredménytelenül.. Bárki, aki TÉNYLEG ért hozzá, segítsen. Megpróbáltam a videó által is: [link] Régen működött! De már nem.. Jelenlegi beállítás a képen. Igen tudom, mindenki felkapja a fejét egyből! Úristeeen Moho, hát azért nem jó, mert processzorral veszed a kijelző felvételt!!! Videókártyával is próbáltam, 15000 bittől, 180.000 ezerig, 10000-sével! Ötször rosszabb. Gép legjobb teljesítényem, háttérben Steam fut, a FIVEM, meg a Discord. Más a netet nem használja. Internet kábeles, 1Gbs-os. 2 napig Bios frissítés előtt ugyan úgy nem értem el eredményt. Lett Bios frissítve. Ugyan az.. Szerintem feladtam.. Segítsetek. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.