Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bobalazs válasza #82860288 (#200) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nvidiával lehet, sokkal jobb kódolója van.

(#202) #82860288 válasza bobalazs (#201) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, azt használtam, így lett olyan.

(#203) #82860288 válasza #82860288 (#202) üzenetére


#82860288
törölt tag

Oh és még egy dolog.

3. Amikor elindítottam a felvételt, akkor a játék elkezdett akadozni, mintha kihagyna frameket, de ez a felvételen elvileg nem látszódik. Ez miért lehet? Olyasmit olvastam régebben, hogy OBS nagyon könnyű, nem terheli a rendszert.

(#204) bobalazs válasza #82860288 (#202) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

HDR? Akkor HEVC ne h264.

(#205) bobalazs válasza bobalazs (#204) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

itt is a guide [link]

(#206) #82860288 válasza bobalazs (#204) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem HDR. Abba akartam, de elfelejtettem bekapcsolni azt az opciót. :DDD
Sima FHD lett 18000kbps rátával, ezért csodálkozom, hogy nem lett jó minőség. Mások tűéles videót csinálnak FHD-ban, nálam meg maszatos.

Ezt a guide-ot megtaláltam én is.
Most ahogy nézem a Look-ahead be van pipálva náluk, megpróbálom majd azt is.

(#207) bobalazs válasza #82860288 (#206) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam is jó minőségű lenne a felvétel ilyen beállításokkal szerintem.

(#208) #82860288 válasza bobalazs (#207) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hát, csináltam egy új felvételt, de ez is rossz lett. [link]

(#209) bobalazs válasza #82860288 (#208) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam display capture van beállítva,

De zajos ez is mint az állat.
[link]

(#210) #82860288


#82860288
törölt tag

Csináltam egy 30000kbps felvételt, ez már kicsit jobb lett, de még mindig nem éles.
Csináltam egy másikat CQP beállítással és 18-as értékkel. Ez is jobb lett, de még nem minden helyzetben jó a minőség.
A fura, hogy ha PC-n nézem vissza a felvételt, akkor az jó, még a 12000 kbps is jó minőség és éles.
De ha YouTube feltöltés után nézem vissza, akkor rosszabb a minőség sokkal.
Amit nem nagyon értek, mert rengeteg streamernek vannak tűéles videói.

(#211) bobalazs válasza #82860288 (#210) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Aha. YouTube algoritmusnak köszönhető butíítás ami örökös probléma. A bítráta nevetségesen alacsony lesz, ha viszont nagy nézettséggel rendelkező csatorna vagy ilyen nincs.
Fél megoldás lehet 4k videó feltöltése ami kellően magas Bitrate hogy megmaradjon a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#212) #82860288 válasza bobalazs (#211) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, közben rájöttem én is, ez a szokásos avc1 - vp09 kódolás, illetve nem vagyok nagy csatorna sok feliratkozóval és megtekintéssel, ezért a rosszabb minőséget kapom.
De ami fura, hogy a sima 1080p@25 videóim mókusokkal meg kutyával azok jó minőségűek, csak a gameplay videók nem.

[ Szerkesztve ]

(#213) bobalazs válasza #82860288 (#212) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez csak saját spekulációm, hogy AI értékelheti ki a tartalmat, és olyan hogy gameplay, nem létszükséglet hogy megőrízze a minőséget, így nem is fogja.

(#214) #82860288 válasza bobalazs (#213) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hát, pedig elvileg ezek elég nagy forgalmat generálnak.
Ha a csatorna elér egy szintet, akkor állítólag újrakódolják a jobb kodekkel, de hát érj el növekedést sz*r minőségű videókkal. :DDD

(#215) chungee


chungee
addikt

Napot!

Felvételhez melyik lenne az optimális választás :F

(#216) #82860288 válasza chungee (#215) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ha erős procid van, akkor mehet a szoftveres, de ha nem, akkor mindenképpen a hardveres x264/x265.
Ha szerkeszteni is szeretnéd, akkor lehet a mov kiterjesztés jobb lehet.

(#217) chungee válasza #82860288 (#216) üzenetére


chungee
addikt

:R :C

(#218) gyulank


gyulank
addikt

Valahogy rakosgathatnám a mono hangokat azokra a csatornákra amikre szeretném? Egyelőre 2 van, de már ebből se tudom az egyiket FR-re tenni. A forrás VLC Videóforrás.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#219) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

OBS-en, ha rögzítek egy gameplayt, akkor számít-e a felvétel minőségében, hogy milyen háttértárra írom? Tehát HDD, SATA3 SSD, vagy M.2 SSD? Számíthat ez valamit?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#220) bobalazs válasza Rowon (#219) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem. Ha nincs agyonterhelve a meghajtó akkor megbírkózik az anyaggal.

(#221) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok!
Próbálja valaki az új Beta OBS streamet Youtube-ra ? AV1 .-el?
Nekem valahogy okádék a minősége. 7900xt

https://www.twitch.tv/muerte188

(#222) bobalazs válasza turistakolbi (#221) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincs hozzá meg a hardverem. Ezt szomorúan hallom. Biztos kell idő neki mire kiforr.

(#223) gyulank


gyulank
addikt

Van mód arra, hogy kiírjam az aktuális hőmérsékletet? Valami internetes forrásról?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#224) bobalazs válasza gyulank (#223) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Belinkelsz egy weboldalt neki és kirakod egy új layerbe.

(#225) gyulank válasza bobalazs (#224) üzenetére


gyulank
addikt

Konkrétan gondoltam. Nem tudok weboldalt sem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#226) bobalazs válasza gyulank (#225) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link] ezzel próbálkozz.

(#227) mefistofeles

Sziasztok.
Nem vagyok járatos a témában, ezért szeretnék segítséget kérni.
Van egy Streamplify Arm mikrofonom, aminek a felvétele Audacity programmal gyönyörű, tiszta, hangos. ugyanezen mikrofon OBS alatt viszont tompán, hallkan szól (alap beállítások). Mit és hol kéne állítanom a programban, hogy a mikrofon tudása ezzel a progival is kijöjjön?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#228) mefistofeles válasza mefistofeles (#227) üzenetére

Sikerült valamit javítanom a hangzáson a zajszűrő a kompresszor és a limiter hozzáadásával.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#229) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Nem szeretném streamelni, se facecam, se mikrofon
Csak a capture card -rol bejövő kép és hangot rögzíteni.
Ez eddig megy.
De hogyan tudom a játékot teljes képernyőben nézni?

(#230) bobalazs válasza lanszelot (#229) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Átméretezed a forrás képet?

(#231) lanszelot válasza bobalazs (#230) üzenetére


lanszelot
addikt

Én nem tudom.
Azt se hogy azt hogy kell.

(#232) bobalazs válasza lanszelot (#231) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amit látsz képet fogod a szélét és mint egy ablakot átméretezed.
Jobb gomb a források részen alul, amit megjelenítve látsz obsben, átalakítás, képernyőhöz igazítás.

[ Szerkesztve ]

(#233) lanszelot válasza bobalazs (#232) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen a választ.

Úgy nem működött.
Jobb klikk a preview képen és windowed projector preview.
Ekkor új ablakba nyílik és úgy állítom ahogy akarom.
Akár másodlagos kijelzőre is áthúzhatom.

Viszont a hangját nem hallom a játéknak.
Felveszi a hangot tökéletesen, csak mikor játszom nem hallom.

(#234) lanszelot válasza lanszelot (#233) üzenetére


lanszelot
addikt

No, végül ez is meg lett.
A hangoknál a fogaskerékben kellett állítani :)

(#235) Csillag01 válasza lanszelot (#234) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Sziasztok

Mitől csúszik el a kép? Vsync bekapcsolva, 60hz. Pláne fordulaskor.
https://www.youtube.com/live/IYzHcOkc-rE?si=HDwDcEF3AlznVb8L

Asus Rog Phone 6

(#236) bobalazs válasza Csillag01 (#235) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez nem csúszik, hanem hibásan kódol szerintem.

Válassz másik kódolást vagy meghajtót cseréld.

(#237) biker


biker
nagyúr

obs 30.0 ...
Csak nekem van tele buggal?

1: normál esetben indul winnel, leáll winnel, ez volt 27-28-29 esetén is. 30-nál minden ilyen esetben induláskor hiba, az obs nem rendesen állt le, és csökkentett mód obs vagy normál mód obs. normál mód, és fut. restart ismét. Le kell kézzel állítani és utána a win, ha nem akarok hibát

2: performance drop akkor is ha épp nem vesz fel, nem streamel. ha fut az obs, akkor 10% perf drop van, ott tűnt fel, hogy tesztelgettem az új vga-t (3080 ti egy i5-11600k-val) és egyszer elfelejtettem lelőni, és 14600pont lett 16500 helyett, max fps 143 (limiter) helyett 130 lett. ha fut a felvétel ha nem, ez a drop jelenik meg. erre sem emlékszek 29-es verziónál, de visszarakom tesztre szerintem

3: elmentett projektbeálításokat is frissíteni kellett.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#238) bobalazs válasza biker (#237) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

29.1.3 portable-t használok a portableapps.com launcherosat, annak nincs semmi nyűgje.

(#239) biker válasza bobalazs (#238) üzenetére


biker
nagyúr

délután ha kiadja időm, nyomok egy tesztet obs30 és obs29-el is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#240) biker válasza biker (#239) üzenetére


biker
nagyúr

Nyomtam pár tesztet, a 29.x több erőforrást fogyaszt mint a 30.0, eddig szerintem nem tűnt fel, mert autostarton van az obs, és mindig ment, most hogy kikapcsolgatom mert ha nem állítom le, akkor restartkor jön a hiba, tűnt fel, de már a 30-as verziónál.
És mindegy, hogy rögzít, streamel, vagy csak fut a háttérben, ugyanannyi erőforrást fogyaszt, kb 10-12% fps csökkenést okoz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#241) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Beálltási tanácsokat kérnék az OBS hez.

Full HD ban gémelek és azt rögzítem, de a végeredmény nem annyira meggyőző. Jobb minőséget hogy lehet?
Kimenet és bemenetnek is Full HD 1080p 60 van beállítva. Mi kell még?

A gépem i5 12450H
RTX 3050 6GB
2x 8GB DDR4 3200

Előre is köszi a tippet.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#242) biker


biker
nagyúr

Én is tanácsot kérnék.
Eddig 3070ti kártyám volt, most 3080ti lett, kb minden beállítás maradt, 30-as obs
Tegnap streameltem először vele, és visszanézve látom, borzalmas droppok vannak benne. Ezt hogy lehet kiszűrni? nvenc h264 és 20.000kb/s elvileg, fejből mondom.
A nagy video az dldsr-el 3144x1440 ami 2560x1080-ra van méretezve, eddig is így volt.
[link]
Erre bármi tipp?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#243) bobalazs válasza biker (#242) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Menő a setuppod! :D
Twitch streamingre ez javasolt, youtubera meg nem tudom, lehető legnagyobb bitrate szerintem. Megszűrni hogy lehet? Fogalmam sincsen.

(#244) bobalazs válasza Lalikiraly (#241) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#245) biker válasza bobalazs (#243) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi, nem twitchelek, csak YT, meg recording. De most hogy mondod, eddig 30.000bps volt levettem 20.000-re lehet ettől több a drop?

Illetve van lényegi különbség a render missed frame és a skipped frame közt? melyiket érdemes figyelni és melyiket mivel lehet csökkenteni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#246) biker válasza biker (#245) üzenetére


biker
nagyúr

Ja igen CBR-ben vagyok. De nem a teljes kép lagolt, hanem csak a főképernyő ami a játékból veszi a képet, alul a kisablakok, kamera, simhub képe nem akad.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#247) bobalazs válasza biker (#246) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Erről én ezt találtam. Prioritást kell megnövelni.

Jeleneteknél is ha túl sok van egyszerre (elég egy) azt hiszem okozhat még problémát.

[ Szerkesztve ]

(#248) biker válasza bobalazs (#247) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi, igazából "sok minden" változott egyszerre, és nem volt közte teszt
3070ti >> 3080ti
az adott játék (DR2.0) eddig 2560x1080-ban ment most 3144x1440 dldsr, eddig ez az egy játék nem bírta ezt, 60fps se volt meg
obs 29 > 30
szóval hirtelen ennyi változás, és a 4-5 inputból egy akad, akkor azért nekiállok gondolkozni, hogy ehh?
na mindenesetre kiraktam a simhubos sysmonitorra az obs fps-drop-miss-cpu számokat is, meglátom ma este raceroomban mit hoz, játék közben a DR2 se akadt, csak mikor visszanéztem, akkor néztem ezmiaszar??? :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#249) Lalikiraly válasza bobalazs (#244) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm!!! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#250) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

hogy is kezdjem el, ok szóval, játszom steamen, és van egy barátom aki nézni szokott, beinvitálom steamen, BCben, és játszom, mostanában a steam nem jó bcben, tegnap vagy 20 percig töltődött neki be :( ara gondoltam hogy egyszerűbb lenne ha livestremelnék a youtube on inkább oda mint twitchre. egyszerűbb és senki nem fog megtalálni :)
Jelen pillanatban 21 órát ír a youtubeon hogy kezdhetek livestreamelni,

"2023. december 14. dátummal hozzáférést kértél a streameléshez. Amint a funkció rendelkezésre áll a csatornádon, streamelést ütemezhetsz, vagy akár azonnal elkezdheted az élő közvetítést."

És van pár kérdésem :)
hogy tudom fixálni az OBS hogy egy bizonyos ablakom streameljen? és ha mondjuk lelépek arról az ablakról akkor is csak a fixált ablakot mutassa a streamben.
és csak annak az ablaknak a hangját lehessen hallani az élő közvetítésben mondjuk.
Ennyi kérdésem van mára :) még egy napig kell várnom hogy technikai kérdést is fel tudja tenni :D

Talán még annyi lenne hogy ez a gépem ":ASUS PRIME H610M-E D4-CSM | INTEL I3 12100F | Kingstom 2x16GB 3200 MHZ Ram | Sapphire RX 6600 XT 8GB"
minden játék max beállításban megy 1080p ben, és jó ha a gépem erejének 50% megy el, gondolom eszre sem fogom venni az OBS terhelését vagy igen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.