Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) unic válasza Apophis (#250) üzenetére


unic
tag

''Filmes baki a la Predator: a nagypapa lőszere egy kb. 2, hosszú töltényfüzér, ami soha nem fogy vagy mozdul, de mikor a fegyver kimerül, akkor is ott van...''
erre írtam...

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#252) Apophis válasza unic (#251) üzenetére


Apophis
őstag

Hol említek ott gatlingot vagy ilyesmit? Egyszerűen amennyi lőszert ellő Duke fiú, ahhoz 100 méter füzér dukálna, és egy takaros hüvelyhalom (ezt a szót...)

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#253) unic válasza Apophis (#250) üzenetére


unic
tag

Neked a szakmád vagy a hobbid? érdemben vitatkozni... haha

[Szerkesztve]

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#254) unic válasza Apophis (#252) üzenetére


unic
tag

Arra írtam, hogy az egy vezető csatorna, és nem töltény füzér, az benne van...
A gatling nem feltétlen neked szólt, csak valahol mintha láttam volna megjelenni...

[Szerkesztve]

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#255) Apophis válasza unic (#253) üzenetére


Apophis
őstag

Hét nem is szakmám, ezért nem is írok ilyet, hogy '' engem már lőttek meg, hogy mellény volt rajtam...'', de elég sokat foglalkoztam, vele. Te viszont miért magyarázol nekem a Nagypapával kapcsolatban?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#256) Apophis válasza unic (#254) üzenetére


Apophis
őstag

És szted hol van a töltény? a zsebében? És a hüvelyek? Megmondom én: sehol. Nézd meg újra a filmet, az egy töltényfüzér akar lenni.
Nem várd el egy ilyen filmtől, hogy pontosan másolja a fegyvert, de azért még B-kategóriás filmrkben is vannak kirepülő hüvelyek.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#257) unic válasza Apophis (#255) üzenetére


unic
tag

A hüvelyek eltünése meg azzal magyarázható, hogy: egyik adagoló be, a másikon ki. Egyébként ha jól tudom a filmekben vaktöltényt használtak, tehát tényleg löttek velük...


[Szerkesztve]

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#258) Szőrös  válasza Apophis (#256) üzenetére


Szőrös 
veterán

na az a gáz, hogy sok B kategóriás filmben nincs kirepülő töltényhüvely. marha mókásak az ilyenek. inkáb vicces mint komoly :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#259) Apophis válasza unic (#257) üzenetére


Apophis
őstag

De ezek mind kamu fegyverek, műanyag vacakok! Semmi vaktöltény nincs bennük: egyszerűen egy lángadagoló mechanizmus, és egy kis motor, ami dobálja ki a használt hüvelyeket. Nem is használhatnának sztem valódit. Meg a vaktölténynek is van visszarúgása, ami a filmekben nem nagyom látszik...
Nézd meg bármelyik bénább filmet, amiben van géppuska, gépágyú: ott lóg egy 2 méteres kamu füzér, és nem repülnek ki hüvelyek... LOL

Jó kép, de az sztem egy töltényfüzér akar lenni. És hol mennek szerinted be a töltények??? (És miért nem repül el Duke???)

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#260) Zenty válasza Szőrös  (#258) üzenetére


Zenty
őstag

Nah azért ez jóh film volt ,meg mondjuk nem mai gyerek igy lehet akkor nem tudták megoldani a töltényt hüvely repülés dolgot! :)
Meg öszintén ki a franc nézi ,hogy repül a hüvely amikor közbe a predator támad és megy a hangzavar föleg dolbyba! :DDD

Guild Wars - Zenty a survivor

(#261) Apophis válasza unic (#257) üzenetére


Apophis
őstag

'' Lááátooomm! Látooooommm! B@szd meg a k... anyád!!! Höörrr, hhiihaho, háááááááááá!!!!!! Dögööööljjj meeeeegg!!! ''

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#262) unic válasza Apophis (#259) üzenetére


unic
tag

''A Gatling-géppuskánál nem lehet elmenni amellett, hogy Hollywood is ''rátalált'' a fegyverre. Az első bemutatkozása az 1987-es 'Predator' c. filmben volt, ahol egy erősen átalakított M134-et használt Jesse Ventura szinész/wrestling birkózó (jelenleg pedig Minnesota állam kormányzója). Ez át lett alakítva direkt a film céljaira, hogy vaktöltényel is működhessen. A 4kW-os elektromotort a szinész nadrája alatt elvezett elektromos kábel látte el árammal, és védőmellényt viselt a repkedő hüvelyek miatt. A Termiátor második részében ugyan ez a fegyver szerepelt immár Arnold Schwarzenegger (immár szintén kormányzó) kezében. A filmek által sugaltakkal ellentétben, az M134 nem alkalmas semilyen szinten kézifegyvernek. A tömege üresen is kb. 19kg, emellett még el kellene látni árammal, ami ilyen szinten akumulátorokat jelenthet (számoljunk 10kg-al, bár ez erősen optimista becslés) és lőszerrel (1000db 7.62x51mm NATO lőszer tömege durván 17kg, ehez még jön a heveder és a lőszertároló tömege, legyen mondjuk összesen 25kg), az egész hóbelevanc nyom úgy 54kg-ot, optimista becslésem alapján. Hát bizony nem árt, ha minimum olyan fizikummal rendelkezünk, mint Jesse és Arnold fénykorában, ha ezt szeretnénk cipelni. A gond azonban akkor kezdődik, ha lőni is szeretnénk vele. Az M134 ugyanis mintegy 120kg-os (~1200 Newton) visszarugással rendelkezik. Namost ezt azonban már senki sem fogja meg a valóságban...''

Olvasd végig az oldalt amit a #240-esben belinkeltem, ha érdekel...
Egyébként isten mencs, hogy a B ket védjem...

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#263) unic válasza unic (#262) üzenetére


unic
tag

Bazze:DDD

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#264) Apophis válasza unic (#262) üzenetére


Apophis
őstag

Jó, igazad van, én azt hittem, hogy műfegyver. Bocs.

De a dzsungelt mindenesetre szépen kivágja...
Ja, és tudod meddig elég bele párezer töltény? Hát nem sokáig. Egy 4 fős szakasz állvánnyal kezelhetné ''kézifegyverként''...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#265) unic válasza Apophis (#264) üzenetére


unic
tag

Mindenesetre a #240 -es linket olvasd el érdekes... :DD

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#266) Szőrös  válasza Zenty (#260) üzenetére


Szőrös 
veterán

hát izé .én pl imádom azt amikor lehet hallani a hüvelyek kopácsolását. mármint amikor padlót fognak. ok predatorban ez nem hallaccik mer dzsungel van. :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#267) unic válasza Varga Csaba (#246) üzenetére


unic
tag

Csak viccnek szántam az .50 -est. De ha jól tudom a gepárdhoz nem BMG-t használnak, csak a kalibere egyezik.

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#268) Apophis


Apophis
őstag



Tiszteletem, Kormányzó Úr!

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#269) Varga Csaba válasza Apophis (#250) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Én max. olyan ember vagyok aki látott pár fegyvert, esetleg lőtt is néhánnyal.
De mivel érdekel a téma és a bátyám révén mozgok néha rendvédelmi szervek dolgozóinak közelében van egy (nagyon) pici fogalmam a dolgokról.

Azt, hogy a kevlar sisakot átüti e a gépkarabély lövedéke sajna nem tudom, de kíváncsi lennék rá én is.

SZVSZ: a sisakot érő lövésnél nagyon sok függ a becsapódási energiától, és a szögtől. Elvileg egy kellően lapos szögben érkező lövedéket a sisak íve eltéríthet igy a fejre ható erők is az elviselhetőség keretein belül maradnak.
Ha a lövedék merőlegesen csapódik be és a sisakot átüti akkor a nyaktörés lehetősége már másodlagos jelentősségű.

A CS anyag NEM, ismétlem NEM ideggáz. Mivel semmiféle köze nincs a szerves foszforvegyületekhez, ami az ideggázok alapját képezi.

Ha pedig ideggáz akkor attól aki azt állítja, hogy igen, szívesen látnék egy kis esszét, hogy a CS anyag miképpen befolyásolja a neuronok ingerületvezető képességét ill. blokkolja az ATP működését......

üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#270) Varga Csaba válasza unic (#267) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

A gepárdot igény szerinti kaliberben gyártják.

Lehet 50es NATO ill 50 Varsó Sz. kaliberben kérni.

De van 14,7 mm-es is.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#271) aurum válasza Avicularia (#236) üzenetére


aurum
senior tag

ja persze. a sorozat a fakezueknek van :D

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#272) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Itt lehet HM berkekbe kicsit belelesni:

Bővebben: link

Van itt minden, páncéltörő lőszer, gepárd, lövedékálló mellény stb.

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#273) unic válasza Varga Csaba (#272) üzenetére


unic
tag

Az M3-as gepárd lőszere nagyon brutális, 2x akkora a torkolati energiája mint a BMG-nek, nem semmi. Kösz a linket...

[Szerkesztve]

A Föld a naprendszer elmegyógyintézete.

(#274) Apophis válasza Varga Csaba (#269) üzenetére


Apophis
őstag

Nem attól ideggáz valami, hogy blokkolja a neuronok átviteli erősségét, pláne nem azért, mert ATP szintetizálást vagy működést blokkol. Én olvasmányaimban ideggázként kezelték, valami háborús könyv volt, harcászatban ezeket így hívják.
De lehet, hogy a szembe kerülve a receptorokat kémiai úton blokkolja, nem tudom.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#275) Apophis


Apophis
őstag

Semmi.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#276) Shim


Shim
őstag

Fegyver topik

Bővebben: link

Itt kéretik folytatni az engedélyköteles fegyverek, ideggázok, gépfegyverek, gránátok, helikopterágyúk tárgyalását, köszönöm.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#277) Varga Csaba válasza Shim (#276) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Kedves Shim,

Megnéztem az ajánlott topikot 2004.08.06. volt az utolsó hozzászólás.
A topik 90% nem fegyverekről hanem jogről, önvédelemről szól.

Miért ne lehetne fegyverről szóló hozzászólás az önvédelem topikban?

Lehetne az okokat bővebben?

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#278) Shim válasza Varga Csaba (#277) üzenetére


Shim
őstag

minden topic maradjon a saját berkein belül. ami itt van az offolás. az elején még elment de ez már kicsit sok. az eredeti kérdéshez mi köze van pl. az AK pontosságához?
itt arra próbálunk választ találni, hogy mit lehet használni engedély nélkül önvédelemre.
ha meg vmilyen topichoz nem szóltak hozzá egy ideje, az téged miért zavar? esetleg akkor rögtön újat kelljen csinálni, vagy a régit ott kell hagyni porosodni? az attól még egy tökéletesen megfelelő hely megbeszélni a gépfegyveres kérdéseket. ez a topic nem arról szól. túl van tárgyalva.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#279) Varga Csaba válasza Shim (#278) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Kedves Shim,

Bocs a kekecért, de nem tűnt következetesnek a hozzáállásod, mert átolvastam az általad ajánlott topikot és nem találtam részedről hozzászólást amelyben hasonlóképpen kéred a hozzászólókat az offolás befejezésére, mert ugye van a fegyvertopikban offolás bőven....

Önvédelmi kérdések, jogviták, okfejtések, kiváltságosok szidása stb...

Az hogy a fegyvertopikba már régen nem érkezett hozzászólás, az nem zavar.

A gépfegyverek, ideggázok kérdését pedig nem én hoztam szóba..

Illetve idézem a topiknyitó hozzászólásának első sorait:

''Hali!
Kéne nekem valami önvédelmi eszköz....
Viperát hol lehet szerezni, és mennyiért?''

Ez szerinted mennyiben szükíti le a kört az engedély nélkül tartható eszközökre?
Mert a topiknyitó kérdése nem ez volt...
Maradtam tisztelettel:

[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#280) Zenty válasza Varga Csaba (#279) üzenetére


Zenty
őstag

Vipera kérdése még nem zárult le ,hogy kell e engedély hozzá vagy sem, (mivel a 40-szer már linkelt egyik boltba) szabadon tarthatóan ,vásárolható elméletileg!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#281) pweisz válasza Zenty (#280) üzenetére


pweisz
senior tag

Valaki már írta, nem kell engedély hozzá, de utcán nem tarthatod magadnál.

(#282) Shim válasza pweisz (#281) üzenetére


Shim
őstag

akkor betörés esetére tökéletes...lenne, ha lenne annyi hely h jól meg lehessen lóbálni. de otthon meg úgyis ott a harminc centis konyhakés szal tökmind1

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#283) Varga Csaba válasza Shim (#282) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Ha betörő ellen kell akkor vegyél egy gázdefendert.
Első skuló a dobban vaktöltény, a todatban gumigolyó, a maradék 5 pedig gázskuló.

Ha a gumival elsőre elkapod a tagot akkor az már le fog pihenni egy kicsit, vagy menekül, ha ez kevés lenne, akkor még mindig van 5 gázlőszered amivel elfáraszthatod.

Árban pedig majdnem a vipera áránál vagy és nem kell a sittől félned (fejbesomod a tagot az meg elpatkol).

üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#284) Shim válasza Varga Csaba (#283) üzenetére


Shim
őstag

hogy érted h elfárasztja? mi a hatása? nem vagyok otthon gázgun téren :U

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#285) Zenty válasza Varga Csaba (#283) üzenetére


Zenty
őstag

Erre gondolsz?
Magnum Defender 4'' Nikkel (25 Joule, elöltöltős)
10mm,800g

ár:31 000


Kicsit drágáb a viperánál(Teleszkópos bot, nikkel (acél, 53cm) ár :11 000!
De ez a defender elméletileg stuker féle nem?
Mert akkor nuku ,mert még a betörö jelentene fel ,hogy rá löttem gyilkosági kisérlet :D stb.
Ha törvényileg nézzük a dolgokat a rend örijei jobban begerjednek akármilyen ki pisztojra még ha nem is igazi!
De majd megkukantom ezt a defendert ,egyelöre a vipera a favorit! :)

Guild Wars - Zenty a survivor

(#286) Shim válasza Zenty (#285) üzenetére


Shim
őstag

''Ha törvényileg nézzük a dolgokat a rend örijei jobban begerjednek akármilyen ki pisztojra még ha nem is igazi! ''
Kit érdekel ha begerjednek? Semmi joguk nincs eljárást indítani ellened, hisz egyrészt a fegyverhasználat jogos volt, másrészr a gázpisztoly teljesen legális. Ha még el is indul az eljárás azonnal felfüggesztik mert nincs jogi alapja.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#287) Zenty válasza Shim (#286) üzenetére


Zenty
őstag

''Semmi joguk nincs eljárást indítani ellened, hisz egyrészt a fegyverhasználat jogos volt,''
Sajna van, ez amit mondasz max amcsiba müködik! :( A legnehezeb bebizonyitani ,hogy jogos volt e a fegyver használatt ,nem számit ,hogy egy bünöző ellen használtad! (pl nem régen volt híradóba ,hogy az otp banki biztonsági őr le löt egy bank rablót! Abból milyen nagy balhé volt már!)
Csak a hülye magyar jog ,azt nézi ,hogy egy embert meg akartál sérteni még ha lakásodon folytogatot és ki akart rabólni akkor is ! :)
Nem is régen volt ilyen másik hír már nemtudom hol ,hogy egy csákonak kocsiját el akarták csorni,észre vette aztán tulaj a saját floberével rá lött a bünözökre ! Had ne mondjam a kocsi tolvajok jelentették fel öt és a kocsis majdnem börtönbe került! Elég vicc ,de sajna most igy áll a helyzet!
Nálunk a törvény szerint piros pacsi alapon lehet megvédeni magát az embernek! Harmüvészet se lehet ,mert az nem fer a gyilkosal szembe érted? :DDD

Guild Wars - Zenty a survivor

(#288) Shim válasza Zenty (#287) üzenetére


Shim
őstag

tudom én, h alapból ez a helyzet, de egy nyamvadt gázfegyver esetén, ugyan már?! inkább mutassam meg hol tartom a pénzem és adjak nekik egy zacskót is nehogy már csak úgy a zsebükbe kelljen tűrni az ékszereket? kész ez az ország...

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#289) Apophis


Apophis
őstag

Eszembe jut erről a Rém rendes család idevágó része, aki látta, tudja, miről beszélek. USA-ban már több évtizede ilyen a helyzet, de sajnos ránk is kezd átterjedni. Elsírom magam a mai szituációkon... :(:(:(

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#290) Shim válasza Apophis (#289) üzenetére


Shim
őstag

aki viszont nem látta nem tudja mi a helyzet :P fejtsd ki bővebben mert így semmit nem lehet érteni abból amire gondolsz

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#291) Apophis válasza Shim (#290) üzenetére


Apophis
őstag

Tudod: betörnek Bundyékhoz, a rabló éppen pakolna, amikor az alvó Al álmában fogdosni kezdi a seggét, mire a rabló felkiált, Al felébred. A tolvaj bepereli személyiségi jogainak megsértéséért, és mert Al pofán verte. A bíroság elítéli...
Slusszpoén: Al újra leüti, majd bepereli, amiért felsértette miatta a kezét... :)
Kb. Mondanivalóm: szánalmas a ''fejlett'' világ jogi helyzete, és sajnos Mo.-ra is kezd átgyűrűzni. Röhejesnek és sajnálatosnak egyszerre tartom.

Egyébként erre a fegyveres dologra reagáltam: sztem, ha betörnek, és esetleg megtámadnak, legyen jogod lelőni! Nem kell kinyírni, csak pl.: lábon lőni. Meg ez a ''csak azonos mértékű ellentámadás indítható''dolog is hülyeség. Megtámad egy 2 méteres 120kg-os valaki, én meg csak puszta kézzel védekezhetek? LOL...
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#292) Nimrod


Nimrod
addikt

Valamerre láttam egy kis animációs filmet, amiben azt mutatja meg, hogy amerikában hogy került be a mindennapokba a lőfegyver. A végére már a csecsemők is colttal rohangáltak. :DDD

(#293) Nimrod válasza Apophis (#291) üzenetére


Nimrod
addikt

... és megnyerte a pert... :DDD
Egyébként engem nem érdekelne, csak egyszer kell elkapnom egy betörőt a saját területemen... nem fogja megköszönni, az tuti. :((

(#294) Apophis válasza Nimrod (#293) üzenetére


Apophis
őstag

Ja, én is elvenném a kedvét tőle, az tuti.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#295) Josh


Josh
tag

Mi van akkor, ha rámtámadnak, és én rutinból agyonverem? Arra gondoltam, hogy alapból egy olyan veszélyes technikát alkalmazok, amitől kipurcan a manus. (Hú de könnyű ezt így leírni)

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#296) Apophis válasza Josh (#295) üzenetére


Apophis
őstag

Például reflekszből torkod vágod tenyéréllel? Vagy erősen mellbeütöd? Vagy...
Nagyon könnyű valakit megölni, véletlenül is. Azért próbáld csak harcképtelenné tenni. Bár én nem tudom, ilyen stresszhelyzetben (meglátom a betörőt) nem ütném-e fejbe valami nagyon nehéz dologgal (szék, sütő...), amibe belehalna.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#297) Nimrod válasza Josh (#295) üzenetére


Nimrod
addikt

a. variáció:
Sitt - önvédelemből elkövetett emberölés jó esetben
b. variáció:
Keresel valakit, aki gondoskodik új személyazonosságról.

(#298) Shim válasza Apophis (#296) üzenetére


Shim
őstag

ilyen stresszhelyzetben én szimplán elájulnék :DDD

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#299) Josh válasza Apophis (#296) üzenetére


Josh
tag

Pont ezekre gondoltam. Ököllel eltalálom a nyaki ütőeret, artériás belső vérzés, vagy mellkason jütöm úgy, hogy átszakadnak a bordái, és kifordulnak a szívbillenytűk, és visszafordul a keringési irány. Ezt mondjuk nem meri senki sem kimondani nyíltan, hogy ha valaki nincs felkészülve egy ilyen stresszhelyzetre, akkor nema harcképtelenné tételre törekszik, hanem a teljes megsemmisítésre.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#300) Apophis válasza Josh (#299) üzenetére


Apophis
őstag

Pontosan. Nagyobb ütés a mellkasra halálos, leáll a szív, törött bord átszúrja a tüdőt stb. Torok dettó. Ha már a földön fekszik, ráborítod a ruhásszekrényt is, biztos ami biztos... :))

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.