Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52901) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Tegnap +5fok ma 0 meg van ez kergulve....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#52902) EQMontoya válasza neduddki (#52901) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fura ez az új avatar, Bleki!

Same rules apply!

(#52903) B1T3 válasza neduddki (#52901) üzenetére


B1T3
addikt

Nem olyan rég meg +10 fokok voltak. Érdekes ez a tél is.

(#52904) Integra válasza tope (#52898) üzenetére


Integra
titán

letojod, de vonát nézel :DDD
ezeket lekell bombázni, jobbikkal együtt..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52905) bandus


bandus
veterán

itt a cégnél szerintem tudnak valamit, hogy már 326 ft-tal számolják el a külföldi napidíjat :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52906) bobsys válasza neduddki (#52901) üzenetére


bobsys
addikt

-12 celsius reggel 6-kor

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#52907) Winner_hun


Winner_hun
félisten

31 nap alatt 196 termék, eddig ez a rekord.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#52908) fokukac válasza bandus (#52905) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát nem tudom, most vagy az mnb treasury kapcsolt rá, vagy tényleg zárják a shortjaikat, mert a ma reggeli 314-ről már 309-re esett, ami azért elég nagy mozgás.

--------------------------

A következőt pedig Blekinek küldöm (és minden, a munkájával elégedetlenkedőnek: :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#52909) tope válasza Integra (#52904) üzenetére


tope
addikt

Igazából nem nézek ilyet soha (politikai dolgokat), csak a szememet fogta meg egy cikk, abban volt a videó.
UI: Bomba helyett pár tonna kénsavval (és származékaival) tudok szolgálni, ha megfelel, szerintem jobban járnának a bombával. ;]

(#52910) fokukac


fokukac
nagyúr

Egyébként, képzeljétek, még mindig nem jött mega távhő számlám, pedig általában minden hónapban 20-25-e környékén szokták kiállítani, és kb. hó 8-áig kell befizetni.

Most nem tudom, hogy a rezsicsökkentési szimplicity kavart be, esetleg a díjnettel összeveszett-e a főtáv is, mindenesetre azért érdekes.

Nem mintha hiányozna, hogy fizetni kelljen... :)
-------

Amúgy tegnap beszéltetek erről, hogy mennyiből lehet megélni.
Nem szoktam ilyet csinálni, de most kiszámoltam, hogy januárban kevesebb, mint 100 ezer Ft-ot költöttem, pedig ebben már benne volt a rezsi is (kb. 25k) meg a fundamenta (20k) meg az egyéb, kommunikációs számlák (11k), meg vettem egy bkv-bérletet (9,5k), meg elköltöttem 25k-t kajára (na jó, még a csajom is kb. ugyanennyit), és voltam háromszor kocsmázni is, lájtosan. Viszont egy hétig itthon voltam influenza miatt (bkv rulez), így most nem mentem sehova, meg mivel a kocsim szervízben volt, így tankolni sem kellett.
SZóval, alapvetően, ha van hol laknod, és nincsenek extra költségeid, azért elég olcsón el lehet itt lenni.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#52911) bandus válasza fokukac (#52910) üzenetére


bandus
veterán

Maga a megelhetes szerintem sem "veszes" havi szinten. Nalam 15k rezsi, 15k a kozos bevasarlasok. Van telefonszamla 6k-ert, meg ugye 9,5k a berlet. Ezen kivul kajara elfogy meg a 20k erzsike meg a 12500 szep kartya, de nyilvan ha ezek nem lennenek, akkor kp-bol nem koltenek ennyit. Ebben azert benne van, hogy alig eszek otthon keszitett kajat. Ez olyan 80k mondjuk. De jelen esetben ugye meg 40k elmegy albira is, es emellett azert megtakaritani is kell. Plusz nincs benne ebben egy ruha, vagy muszaki cikk sem. Baratnomnek hala az auto jelenleg nem kerul egy forintunkba sem, ez is oriasi elony.

Szoval abban egyetertek, hogy el lehet lenni, de azert egy normalis eletszinvonalhoz a fovarosban szerintem el kell kolteni 200k-t. Ami meg marad azt lehet felretenni.
Nekem nem celom pl. hogy tiz evig minimal eletszinvonalon eljek, hogy aztan legyrn egy kecom. Inkabb elmegyunk hetente parszor kajalni, nyaron nyaralni, telen sielni es megveszem azt a ruhat ami tetszik :) lakasom meg lesz egyszer, legvaloszinubb, hogy itthon, de kulfoldi fizubol.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52912) BlacKSouL válasza fokukac (#52910) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Számlának érdeklődj utána, mert míg ÜFSZ-on melóztam, számtalanszor volt belőle probléma az előfizetőknek, és a cég hozzáállása az volt, hogy "..az előfizetőnek kötelessége a számla meg nem érkezését megreklamálni az ÜFSZ-on, hogy mi lehet az oka, ez esetben a szolgáltató újraküldi a számlát/csekket..."
Tehát aki nem fizetett, mert nem kapott számlát, csekket, és nem is szólt, annak nagyon nem nézhettük el az elmaradást, aki szólt, annak megnéztük, újraküldtük.

Persze azért jó tudni, hogy kivételes esetben volt hatalmunk felülbírálni a dolgokat, szóval ha úgy ítéltük a dolgot (pláne a vége felé, mikor már kihúzták alólunk az ÜFSZ helyi irodáját) akkor az előfizető megelégedettségét néztük, és nem feltétlen a 100-200 Ft-nyi késedelmi kamatot, vagy a szolgáltatás korlátozás feloldási költségét, stb.

(Nyilván, ha ki sem ment a számla, akkor céges hiba volt, de ez 0,1%-ban fordult elő. Olyan viszont volt, hogy a postás kutyája megrágta, beleesett a vizeshordóba, stb, tehát kiküldve ki lett, meg viszont már kvázi nem kapta, vagy begyújtott vele, stb.)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52913) tildy válasza bandus (#52911) üzenetére


tildy
nagyúr

Fejenkent, vagy paronkent?

Fejenkent el lehet otthon lenni 100-bol. Szvsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52914) bandus válasza tildy (#52913) üzenetére


bandus
veterán

fejenkent. es ahogy irtam valoban el lehet lenni, de ha albit is fizetsz es elvezned is az eletet (semmi extra, csak elmesz heti egyketszer kajalni, moziba havonta, egy kis szauna, szinhaz esetleg), ahoz szvsz keves a 100k.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52915) concret_hp válasza bandus (#52914) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem meg minél több, annál jobb :D

a legtöbb ember egyébként nem számolja bele a hosszabb távú kiadásait, úgy mint ruházat, technikai kügyük, autó (amortizáció, biztosítás, stb), vagy pl nekem most egyetem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52916) B1T3 válasza bandus (#52914) üzenetére


B1T3
addikt

Egyetértek. És akkor még ott van a ruha, kütyük vásárlása, ami már szintén említve volt. Arról nem is beszélve, hogy ebből félrerakni nem is nagyon lehet, pedig bármikor elromolhat a tv, hűtő, mosógép stb., és akkor az ember nem szívesen fizeti ki az ár 140+%-át.

(#52917) Tothgera30 válasza bandus (#52914) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Fejenként 150k-nak is örülnének sokan ;) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52918) tope válasza Tothgera30 (#52917) üzenetére


tope
addikt

Hát bevallom én nettó 150-nek örülnék itt helyben, de Pestre pl. 200 alatt fel se mennék (csak nézzük azt, hogy lakni kell valahol, az elvisz legalább 50-et, de inkább többet).

(#52919) bandus válasza Tothgera30 (#52917) üzenetére


bandus
veterán

nem kétlem, de szerintem nem erre van kihegyezve a téma, inkább arról volt most szó, hogy ki-ki, a saját preferenciája és lehetősége szerint mit gondol, mennyiből lehet megélni. valahol e körül van a fizetésből élők átlagkeresete, tehát pont ezen emberek fele örülne neki, másik fele meg kevésnek tartja (sarkítva). ha kevesebbet keresnék, biztosan máshogy gondolnám, és akkor is, ha többet.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52920) tbs válasza bandus (#52914) üzenetére


tbs
addikt

:K Ez igaz lehet. Eszemet nem tudom mikor voltam kajálni étteremben...

(#52921) fokukac


fokukac
nagyúr

a tegnapi középosztályos témához
cseh középosztály = magyar felső decilis?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#52922) concret_hp válasza fokukac (#52921) üzenetére


concret_hp
addikt

több helyen is csúsztatnak (mint kb. minden cikkben mostanság mindenhol), de sajnos kb. ez a helyzet :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52923) fokukac válasza concret_hp (#52922) üzenetére


fokukac
nagyúr

csehül állunk?
:P
(bocs)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#52924) FehérHolló válasza tope (#52918) üzenetére


FehérHolló
veterán

Pesten én simán kijöttem 80k-ból mindenestül. Igaz, hogy spórolós típus vagyok. Meg alkoholista, de így is.

Skynet is real. It's called Google.

(#52925) tildy válasza bandus (#52914) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mennyit valtoztak az arak 2009 ota, gondolom sokat. Akkoriban havi 1-2szer sorozes , 2-szer mozi , edzes, albi +rezsi ram eso resze mind belefert 100-120-ba/kopf. Szal kb az, amit kukuc is irt.

Ami afolott maradt: na az lett szepen elpakolva, es abbol jottunk ki.:)

Mondjuk szo-mi szo eleg olcso alberletet fogtam ki. Rezsivel fizettem erte 35-t.

Ertem mar, miert is akarnak paran visszamenni, ha kulfoldon keresed meg a penzt ( akar tavmunkaban bedlgozva) , de otthon koltod, valoban szepen lehet elni. Bar nem lennek meglepve, ha erre is raszallna az apeh elobb utobb.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52926) neduddki válasza FehérHolló (#52924) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te smucik disznyo: bof

udv

neduddki

mod: bof

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#52927) bandus válasza tildy (#52925) üzenetére


bandus
veterán

akkor azert mas arak voltak emlekeim szerint.

az apeh/nav erre pedig nem tud raszallni, hogyan is tehetne meg.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52928) tildy válasza bandus (#52927) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha csak kulfolrol van beveteled, akkor talan valoban nem. De ha belfoldrol is, akkor regebben ugy volt, hogy bar otthon nem adoztathato a kulfoldon szerzett jovedelem, de beleszamitott az adoalapba, azt nyomta fentebb, ami altal az otthon szerzett jovedelem magazabban adozott.

Nomeg, nem kell felteni a navot, probalkoznak ok lelkesen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52929) EQMontoya válasza FehérHolló (#52924) üzenetére


EQMontoya
veterán

Koliban? Együtt lakva valakivel, saját szobában mondjuk havi 40-45k a lakhatás. 35-öt a tankba is beborítok havonta. ÉS akkor még nem ettem, nem ittam (én is alkesz vagyok), nem fizettem be a telefonszámlát, stb.

Same rules apply!

(#52930) tope válasza FehérHolló (#52924) üzenetére


tope
addikt

Ezt albérlet (bérleti díj, rezsi ...) nélkül talán kihozható.

(#52931) fokukac válasza EQMontoya (#52929) üzenetére


fokukac
nagyúr

bazzeg, ennyi alkeszt egy rakáson..! :P

Kéne már alapítanunk egy anonim péhás alkoholisták klubját, mondjuk valamelyik kocsmában... :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#52932) EQMontoya válasza fokukac (#52931) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk a belga sörözőben a clarkon? :D

Same rules apply!

(#52933) Tim82 válasza EQMontoya (#52932) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Clarkra költözött volna a Bem rakpartról?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52934) parandroid válasza bandus (#52914) üzenetére


parandroid
nagyúr

Főleg, ha összeadod, hogy mondjuk 2013-ban mennyit költöttél ruházkodásra, kultúrára, lakásfelszerelésekre, kütyükre, esetleg nyaralásra, hétvégi kirándulásokr, rekreációra. Esetleg még az ingyenes egészségügyből adódó egészségügyi költségeket is szedd össze. Érdemes így, kategóriánként gyűjteni, tanulságos dolgok tudnak kiderülni belőle. Ha megvan, oszdd el az egészet 12-vel, és add hozzá ahhoz a 100k-hoz, amit kaptál.

És nincs még fenntartandó autód, és nincs (esetleg több) gyereked (étkezés, ruházkodás, iskoláztatás, inkluzíve szabadidős programok, logisztika, és még kb minden, amit meg tudsz adni nekik). Lakhatást nem nem mondom, mert vagy lakáshitel, vegy a bérleti díj, nektek meg az utóbbi már bele volt kalkulálva, ahogy a rezsi is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52935) EQMontoya válasza Tim82 (#52933) üzenetére


EQMontoya
veterán

Úgy testvér, úgy :)

Same rules apply!

(#52936) Tim82 válasza EQMontoya (#52935) üzenetére


Tim82
nagyúr

Clark Ádám tér Apor Péter u. 1. ;] (Never mind, csak kötsögösködök. :)) )

De amúgy köszi, ebben még nem is voltam. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52937) bandus válasza parandroid (#52934) üzenetére


bandus
veterán

igen, nyilván ezeket is számításba kell venni, bár kevésbé tervezhető költségek. az elmúlt 3 hónapban pl átlag havi 100k-t otthagytam a fogorvosnál, ami marhára nem volt betervezve :) meg az se, ha elromlik a hűtő, tévé, akármi. így ezeket figyelembe véve az a 200-as is kell, de még kevés is, ha mindezek mellett fája a fogad egy nyaralásra vagy autóra még a lakásvásárlás előtt. de ha ez megvan, utána meg a gyerek viszi el a pénzt, tehát a lénye,g hogy minél több, annál jobb :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52938) BlacKSouL válasza bandus (#52937) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És eljutottunk oda, hogy a pénz nem boldogít, 37k-ból ki lehet jönni simán, és a szokásos dolgok... :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52939) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Napi rettenetrash :DDD

Same rules apply!

(#52940) parandroid válasza bandus (#52937) üzenetére


parandroid
nagyúr

Na jó, de aki hazaviszi havonta a 100k HUF-ját, annak sincs betervezve ilyesmi, a fogfájás viszont nem válogat. Nem is beszélve arról, hogy mennyivel egyszerűbb, és hosszú távon mennyivel hasznosabb lenne a megelőzés, mint a húzás, vagy gyökérkezelés, de mibe is kerül egy fogorvosi kontroll, fogkőtlenítés, vagy akár a tömések? Meg az összes többi vizsgálat, amire legalább párévente érdemes lenne elmenni, nem csak fogorvoshoz...

Arról meg ne is beszéljünk, hogy hosszú távon mennyivel célszerűbb mindenből jó minőséget vásárolni, és itt nem csak a műszaki cikkekre, vagy a ruhákra gondolok, hanem ha már az egészségnél tartunk, akár az élelmiszerre is.

Szóval, persze, összeszedhetitek, hogy ebben a hónapban milyen keveset költöttetek, csak aztán nehogy egyszer majd havonta fixen ennyiből kelljen megélni, mert bukni fog a rendszer.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52941) bobsys


bobsys
addikt

Es az ejszaka esett 20 centi ho
fronthajtasos Chevi Impala a heti auto)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#52942) B1T3


B1T3
addikt

Vajon kihal valaha a „minél több wattos egy hangfal, annál jobb, mert hangosabb” felfogás? (Eleve kapásból nem is igaz.) :D A hangminőség meg le van tojva. Csak arról jutott eszembe, hogy van egy kis Edifier R1600T Plusom a 32 wattjával, és egy ismerősöm kapásból beszólt, hogy ő 25 ezerért már ilyen-olyan hangfalat vett volna. :D Pláne, hogy még soha nem tekertem 60% fölé ennek sem a hangerejét, mert már az is túl sok.

[ Szerkesztve ]

(#52943) Viszlát válasza EQMontoya (#52939) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem kedvelsz te minket... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52944) Integra


Integra
titán

noha usa vagyon megoszlás, képzelet és realitás, de ez a világ más részeire is ugyanígy érvényes, így európára is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52945) tope válasza B1T3 (#52942) üzenetére


tope
addikt

5.000 Ft-ért vettem 2 éve a hangrendszeremet (ehhez hasonló használtan, állványok nélkül), hát hogy is mondjam, nekem bőven elég a minőség és a hangerő.

(#52946) Pttypang válasza B1T3 (#52942) üzenetére


Pttypang
veterán

Lasd meg videokartyak... :(

Everybody lies.

(#52947) gaborbol válasza bobsys (#52941) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem tudod visszavinni es valami 4x4-et valasztani helyette, amennyit szopsz ott az idovel, olyat kene foglani egybol. Nalunk hideg van meg onos eso, most vakarasztam le a kocsikat. Kollega mult heten megcsuszott a jegen egy mellekutcaban, most egy Fiat 500 a hu tarsa, hat azt mondja nem ide valo az 1.4-es motorjaval.

[ Szerkesztve ]

(#52948) B1T3 válasza tope (#52945) üzenetére


B1T3
addikt

Háttérzajkeltőnek teljesen jó az ilyen, de aki zenehallgatásra igazán alkalmas hangfalat akar venni, annak mélyebben a zsebébe kell nyúlnia. Persze kézenfekvő megoldás a fejhallgató, hiszen egész jó minőséget kapunk már egy olcsóbb cucctól is, de igazság szerint nem túl természetközeli így zenét hallgatni, nekem jobban esik hangfalon.

(#52949) concret_hp válasza B1T3 (#52942) üzenetére


concret_hp
addikt

10Kért is lehet 5.1et venni, nem értem mi a problémád ;]
nekem is ilyen van, nagyon frankó cucc, full maxon szerintem nem tudnék megmaradni a szobában :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#52950) bobsys válasza gaborbol (#52947) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor adnak tuti 4x4 ha azt foglalok de azt meg nem lehet. Ceges policy, hogy a compact autot kell valasztani foglalasnal de a Nationalnal az a deal, hogy hiaba compact elhozhatok barmilyet ami kint van a parkoloban (ezert valtottam Hertzrol azok ilyen kis szarokat adtak amiben meghalsz egy koccanasnal) es nem volt 4x4, keson erkeztem (egyebkent nem rossza, az statuszom miatt az executive islebol valasztok es ott minimum a full size autok vannak)
Volt egy Chevi Camaro az Impala mellett :D
Nem volt veszes a kozlekedes ha nem volt elottem valaki akkor tudtam 35el jonni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.