Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28551) Tothgera30 válasza venember83 (#28544) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Image, az egy vicc, itt olyan már régen nincs :N . Már olyan vagyok mint Zirig Árpád úr (totalcar), aki egyszer valamiről pozitívan vélekedett, de csak Chuck Norris tudja mi volt az :D . Tehát itt mindenkiről kiderül minden, és mindenféle álcázott perverziója ;] .

Dylen:Örülök hogy rendbe jöttél, kicsit jobb kedvem is lett :K . De már látom is hogy elindult a macska-egér játék a fórumozók között :) . Kicsit én is megvagyok fázva, de mostanában (néha) bedugul a bal fülem, pedig fülgyertya, meg minden volt már :U .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#28552) ladybug válasza Dylen (#28548) üzenetére


ladybug
őstag

A gőzölést próbáltad? Tehetsz bele citromfű, levendula vagy fenyő illóolajat. Sokat segít. Én is ezzel az orrdugulással küzdöttem az elmúlt héten. Viszont leghatásosabban tényleg az orrspray segít. Viszont erre akár a tengeri sóoldat is teljesen jó.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#28553) kételkedem válasza ladybug (#28552) üzenetére


kételkedem
addikt

A tengeri sóoldatnak megvan az a nagy előnye, hogy nem roncsolja az orr nyálkahártyáját.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#28554) Pisztillus válasza Dylen (#28548) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Bah, bar nap alatt elbulik, aztan deb is eblekszel bajd ra... :)

Jobbulast, holnapra minden rendben lesz.

Epp Ymlf OS-t installalok a gepre, ez a kinai XP-nek alcazott Ubuntu 9.10
Ezert nincs ekezetem... :B

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#28555) tope


tope
addikt

Szép estét mindenkinek, a hölgyeknek, és az uraknak

(#28556) kételkedem válasza Pisztillus (#28554) üzenetére


kételkedem
addikt

Az eszem megáll!
kinai XP-nek alcazott Ubuntu 9.10-et telepítesz? mire? minek? :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#28557) bolondember válasza Pisztillus (#28554) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

a mazochista formádat... :P

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28558) Tothgera30 válasza tope (#28555) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Neked is. Na, nálam megy az altató zene, szóval csucsuidő van már lassan.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#28559) Dylen válasza ladybug (#28552) üzenetére


Dylen
aktív tag

Nem, mert egy lusta dög vagyok :) És még feledékeny is. Szóval nincs most itthon ilyesmi. De amúgy tényleg használ, anyukám is mindig mondja, és az anyukáknak mindig igazuk van :)

Pisztillus: az a baj, hogy a holnap már az 5. nap lesz, de köszi:)

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#28560) Pisztillus válasza kételkedem (#28556) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Hallottam róla, hogy a kínaiak kidobtak egy olyan ubuntu verziót, ahol a gnome ablakkezelőt teljesen átszabták az XP kinézetére. Na ezt most a C*ip feltette a DVD mellékletére, én meg gondoltam, kipróbálom a nyúzógépen (Toshiba Satellite L500 1EQ). Megdöbbentő, hogy ugyan kinézetre tényleg XP-s, de jól tetten érhető alatta az ubi is. A wine részét még nem teszteltem, de magyarul már tud... :) És csak puszta kíváncsiságból... :D

BSA riogatónak meg tökéletes: elsőre tényleg bedől neki az ember, csak alaposabb szemügyrevétel után derül ki, hogy ez mégsem az, aminek kinéz... :)

Dylen: Akkor már kifelé jössz a náthából. A sóoldat pedig mehet, segít megakadályozni az orrnyálkahártya kiszáradását (mert ilyenkor meg mindig az jön). (Sterimar, Marimer, Aqua maris, Freenasal, Fluimare - csak egy pár a teljesség igénye nélkül.)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#28561) bnss


bnss
veterán

Szép estét! Van valakinek tapasztalata ezzel az oldallal kapcsolatban? Túl szép, hogy igaz legyen... :N

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28562) tope válasza Dylen (#28559) üzenetére


tope
addikt

A macska már csak ilyen, olyan jókat tud heverészni :D

(#28563) bolondember válasza tope (#28562) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ez meg heherészni. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28564) Pisztillus válasza bnss (#28561) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ahogy mondod: túl szép, hogy igaz legyen.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#28565) Psychonaut válasza bnss (#28561) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ugyanaz, mint a többi ilyen fordítva licitálós oldal. Bullshit.

SZERK: Tim bácsi, ha be tetszik ide nézni, tessék betekinteni majdan a Thinkpad totyikba is. Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

(#28566) bnss válasza Pisztillus (#28564) üzenetére


bnss
veterán

A napokban tűnt fel néhány óriásplakáton, ettől függetlenül elég hihetetlen ez az egész... :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28567) Dylen válasza Pisztillus (#28564) üzenetére


Dylen
aktív tag

ha valaki kipróbálta, szóljon:)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#28568) Pisztillus válasza Dylen (#28567) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nos, az nem én leszek, én nagyon nem bízom az ilyenekben...

Jelentem: a Total Commander szépen megy a wine segítségével.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#28569) bnss


bnss
veterán

Sikeres továbbképzés. Igen, megcsináltam! :DDD

Pisztillus: nem vagy Te egy kicsit mazochista? :) Tényleg, milyen nyelven kommunikálsz a klón XP-vel?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28570) Tim82 válasza Psychonaut (#28565) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én sem tudok többet. :F

A Lenovo shopban mindenesetre rendelhető státuszban van feltüntetve, de hogy Magyarországon mikor kerül kereskedelmi forgalomba... :U

Bocs, elvileg április végén már itthon is kapható lesz.

Pisztillus: Ubuntu 9.10/Gnome állandóan maximumon hajtja a kis Portege-met: melegszik, zajos és lassú a böngészés, legalábbis ha töltőn van. Van rá valamilyen ötleted? Az X40-ed hardverileg majdnem ugyanaz (gondolom, ugyanúgy Intel Extreme Graphics/1 GHz körüli órajelű ULV Dothan proci/1.25 vagy 1.5 GB RAM), azon hogy használod az Ubuntut (már ha az van rajta)? Köszönöm! :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28571) bnss válasza Psychonaut (#28565) üzenetére


bnss
veterán

Most vettem csak észre a hozzászólásod, azt hiszem egyet értünk ebben a kérdésben.

szerk.: úgy látszik, nem csak én vágyom egy Thinkpad-re (is), de ennél azért némileg nagyobb méretben. :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28572) Tim82 válasza bnss (#28571) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én is vágyom egy Thinkpad-re egyébként, ezúttal IPS kijelzősre. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28573) pohár


pohár
félisten

Szép estét emberek! De jó idő van még most is :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#28574) Pisztillus válasza bnss (#28569) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Gratulálok!

Meg fogsz lepődni, de magyarul! (Pár kattintás a megfelelő helyen, és az ubi már húzta is le a magyar nyelvi kiegészítéseket.)

Tim: Amikor a wifi utoljára szórakozott, akkor egy live kubuntu-t engedtem rá (KDE ablakkezelővel) - az egész gyorsan futott. De maradt rajta az XP, mert egy wifi driver frissítés helyretette.
Anno, még nem SSD-s korában a hackintosh (10.5.2) is egész szépen elballagott rajta, lehet, kipróbálom, mit szól az SSD-hez... :) (Amúgy 1,4-es proci és 1,5 GB RAM van benne, egy 64GB-s SSD társaságában.)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#28575) bnss válasza Tim82 (#28572) üzenetére


bnss
veterán

Igényes, nem mondom. :)

Ha minden úgy alakul, ahogy szeretném, akkor úgyis szükségem lesz mellé egy elég méretes monitorra.

Pisztillus: köszönöm! Meg is lepődtem, komolyan! :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28576) venember83 válasza Tim82 (#28570) üzenetére


venember83
nagyúr

Megölik az ins-del-stb hatos billentyűcsoportot. :O

Bon3ss: Egy szép napon FIA elnököt tisztelhetünk majd benned, vagy ez az út nem oda vezet? :F

[ Szerkesztve ]

(#28577) Tim82 válasza Pisztillus (#28574) üzenetére


Tim82
nagyúr

A wifivel érzésem szerint nincsen gond, vagy legalábbis nem amiatt érzem lassúnak. Mintha az Ubuntu leterhelné a gépet teljesen. Ha így folytatja, visszakerül erre is az XP...

Hardverileg akkor annyi a különbség, hogy az enyémben 1.2 GHz-es ULV Dothan + 1.25 GB RAM van, ja meg egy 100 GB-os, normál noti HDD. Mondjuk, ebbe se ártana SSD. Tegnap végre megjött a Portege R100-hoz, de azt eldöntöttem, hogy barátnőmnek adom - egy leamortizálódott Compaq Evo N1020V-je, otthon pedig osztozik az asztali gépen a többi családtaggal és amúgy is tetszik neki az R100.

Bon3ss: látok a Vaterán egy T42p-t (hardverileg majdnem ugyanaz, mint az én gépem, csak a kijelző S-IPS - 15", 1600*1200-as, UXGA felbontás), de máshol láttam egy IPS-es T60-at is, amiben csak vinyót kell bővíteni. Csak az utóbbi nem egészen a pénztárcámra van szabva (majdnem egy teljes havi fizetésemet vinné el), úgy meg rizikós, hogy el kell adnom a T41p-t, hogy meglegyen a pénz...

Monitorom az már van - 24", S-PVA. :)

Vénség: hát, ez leginkább már csak a nevében Thinkpad... én Ideapad-ként árusítanám, de a marketing...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28578) venember83 válasza Tim82 (#28577) üzenetére


venember83
nagyúr

Ej, micsoda sznobizmus. Nem elég, hogy TP, abbból is T széria, ráadásul még IPS-es vagy S-PVA panel is, sok lesz a jóból. :U

Hatos billentyűcsoport: az a baj, hogy már más kategóriában is egyre kevésbé jellemző. Pedig pl. az én munkámnál rendkívül megkönnyíti az életem a nem módosítható billentyűkombinációkkal.

(#28579) bnss válasza venember83 (#28576) üzenetére


bnss
veterán

Nem, az kizárt. :N

Tim: a Thinkpad Edge "széria" egészen jó áron kapható, kérdés, hogy mit spóroltak ki belőle...

Ejha, S-PVA panellel szerelt Acer? Le vagyok maradva... :B

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28580) Psychonaut válasza Tim82 (#28570) üzenetére


Psychonaut
addikt

Most vagy én vagyok vak, vagy ezek tényleg csak a Neo Single Core gépek. Olyan nekem nem kell. :P (multitaskingra nem elég - bizony, néha csinálok én is olyat)

Amúgy az nem releváns, hogy lesz-e itthon, mert ha rendelek valami csoda folytán (és nem b*sz át a vevőjelölt és meg is veszi a notimat), akkor az eBayről lesz. Itthon aranyáron mérik a gépet, kb kétszerese a normál árnak.

Bon3ss: nekem elég 11.6"

(#28581) Tim82 válasza venember83 (#28578) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jóból sohasem sok. És igen, tényleg sznobizmus, ráadásul nem túl költségkímélő... :U

Az alap Logitech Internet Keyboard-omon még megvan. :) De a Portege M300-on - ami 2005-ös gép - már nincs. :(((

Bon3ss: billentyűzetvilágítás, magnézium-ötvözet ház, pöcökegér, merevlemezvédelem, így tippelve, utánaolvasás nélkül... :U

Amúgy ez az én Acer-em, de volt már korábban PH!-n is tesztelve az egyik elődje.

Psychonaut: nem vagy vak, de én csak ezeket láttam a Lenovo Shop-ban feltüntetve... :U

Ja, pöcökegér tényleg van, megnéztem újra a képeit. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28582) venember83 válasza Tim82 (#28581) üzenetére


venember83
nagyúr

Cseppálló billentyűzet se lesz benne, roll cage, tipp alapján... :U

[ Szerkesztve ]

(#28583) Psychonaut válasza Tim82 (#28581) üzenetére


Psychonaut
addikt

Pöcökegér emlékeim szerint van rajta.

(#28584) bnss válasza Psychonaut (#28580) üzenetére


bnss
veterán

Pontosan, egymagos Neo családba tartozó processzorokról van szó, én is így értelmezem.

Tim: billentyűzetvilágítás a 15 és 16"-os modellekben megtalálható, a merevlemezvédelem is, a ház ötvözete jó kérdés. Nagyobb lett a tapipad, ha jól látom, a pöcökegér is maradt.

Venember: elméletben a cseppálló billentyűzet is szériafelszerelés. Vagy csak rossz a forrásom. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28585) Pisztillus válasza Tim82 (#28577) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A wifi csak nálam hülyéskedett - a kapcsolatot rendesnek jelezte, de nem volt hajlandó netet látni. Kubuntu-val csak azért indítottam el, hogy a hardverhibát kizárjam - ezt sikerült is. Aztán felmentem a netre drivert keresni, és találtam egy jóval frissebbet, mint ami rajta volt - ezzel megy XP alatt is rendesen. Sajnos arra nincs ötletem, miért eszi az ubi ennyire a gépet - talán majd ngabor2 (utólag is boldog névnapot neki és minden Gábornak) mond valami okosat, ha erre jár.

Én meg holnap beizzítom a HP nc8000-ret az X40 helyére, amíg az almásodik... :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#28586) Tim82 válasza bnss (#28584) üzenetére


Tim82
nagyúr

X100e 15"-16" méretben? :)

Pisztillus: azért köszi. :) Még annyi, hogy úgy tűnik, több napos bekapcsolt állapot - időnkénti altatással - mellett csinálja.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28587) venember83 válasza Tim82 (#28586) üzenetére


venember83
nagyúr

Asztali netbook, hol a gond? :)

(#28588) Psychonaut válasza Tim82 (#28581) üzenetére


Psychonaut
addikt

Áhá, azt tudom ám, hogy eddig ennyi az official, csak gondoltam te jobban vagy informálva ThinkPad témában nálam, ezért kérdeztem a Dual Core-ra.

Bár nem hivatalosan, de már kb. a bejelentés óta megy a híresztelés, sugdolózás, hogy mikor jön a Dual Core változat, Turion alapokon. Igazából ha az is ilyen jó árban lesz (a single-core 500 dolcsi körül van), akkor meggondolnám, hogy veszek egyet.

(#28589) bnss válasza Tim82 (#28586) üzenetére


bnss
veterán

14 és 15", elgépeltem. :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28590) Tim82 válasza Psychonaut (#28588) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennél nekem sincsen jobb információforrásom, de elvileg valóban van már pl. Ausztráliában... :))

Bon3ss: még mindig X100e-ről beszélünk. :) A Thinkpad X széria jelölései valahogy így néznek ki most:

X1xx -> 10.6" (~ 11") méret
X2xx -> 12.1" méret
X3xx -> 13" méret

X-ben nem is lesz ennél nagyobb, elvileg a subnotebook-vonal.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28591) fokukac válasza Dylen (#28545) üzenetére


fokukac
nagyúr

kár érte, kiváló ügynök volt...
:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#28592) Psychonaut válasza Tim82 (#28590) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hm, ezt nem ismertem, köszi! :R

Elvileg Athlon alapú lesz (nem Turion, mint ahogy én olvastam több helyen), de a rendeléseket elhalasztották áprilisra. Gondolom akkor jelentik be hivatalosan is. Legalábbis szerintem valami hiba csúszhatott a számításaikba...

SZERK: megnéztem, már az ausztrál oldalon sincs Dual Core.

SZERK2: kis kiegészítést tennék: x100e (tehát x1xx széria) nem 10.6"-os, hanem 11.6"-os.

[ Szerkesztve ]

(#28593) Tim82 válasza Psychonaut (#28592) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én csak átfutottam most azt a fórumot, úgy tűnik, visszavonták onnan is. :F

A méretet majd megkérem, hogy javítsa át az előző hsz.-ben egy erre járó modi, felületes voltam. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28594) Psychonaut válasza Tim82 (#28593) üzenetére


Psychonaut
addikt

A lényeg ezek szerint az, hogy megy a titkolózás mindenhol, és jelenleg semmi hivatalos info a gépről. Akkor várunk. :))...meg megyünk tanulni, ha nem akarunk összeszedni még egy kettest szóelemzésből.
Jó éjt mindenkinek! :)

(#28595) Dylen válasza Tothgera30 (#28551) üzenetére


Dylen
aktív tag

ez ilyen macska-bárányfarkas-kócosfejű-kukacbéka-ufó-kenny-télapó-pingvin-manó-frédi játék
vagy valami ilyesmi

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#28596) bnss válasza Tim82 (#28590) üzenetére


bnss
veterán

Jóvanna' ne kötekedjé'! ;] ([link])

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#28597) venember83 válasza Dylen (#28595) üzenetére


venember83
nagyúr

(#28598) Tim82 válasza bnss (#28596) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, én beszélni X100e, Te beszélni Edge széria! Mindketten törni mádzsár! ;] :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28599) fokukac válasza venember83 (#28597) üzenetére


fokukac
nagyúr

bazzeg, Te olyan vagy, mint hank moody, hogy guglizod saját magad... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#28600) Dylen válasza fokukac (#28591) üzenetére


Dylen
aktív tag

bud spencer - terence hill film? most nagyot csalódtam benned!
már sokadjára ;]

kócos: most mit nem értesz? :U

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.