Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  On line banki átutalás külföldre (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy all
lenne pár kérdésem a témával kapcsolatban
Németországba kéne utalnom pár eurot a számlámról
Elméletileg neten keresztül ezt el tudom intézni, csakhogy
amit a németéktöl kaptam ogy hova, az igy néz ki:

Tulaj neve
Bic: xxxxxxxxxxx
Iban: dexx xxxx xxxx xxxx xxxxxx
volksbank vilshofen
stadplatz 12, d-xxxxx vilshofen

ezzel nicns is semmi baj, csakhogy nálam meg ilyeneket kéne kitöltenei hogy:
Átutalás összege / pénzneme
Kedvezményezett számlaszáma
Kedvezményezett neve
Országkód
Kedvezményezett címe
Kedvezményezett bankjának azonosítója
Kedvezményezett bankjának neve
Kedvezményezett bankjának címe

a kérdés az hogy a bic az most pontosan mi is?(banki azonosító?)
az iban meg a számlaszám lenne?(mi az a DExx az elején? vagy ez az azonosító, és számlaszám együtt?)
plz aki vágja ezt segítsen már kitölteni :B
thx

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) TitiRii


TitiRii
senior tag

ha rosszul töltöm ki és küldöm el, abol károm nem származhat nein?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#3) L3zl13 válasza TitiRii (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát én így nem utalnám el az biztos. Bank infóvonalán vagy ilyesmi nem tudnak helpet nyújtani?

A BIC egyébként valami SWIFT kód, az IBAN pedig international bank account number. De ennél többet én sem tudok.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) TitiRii válasza L3zl13 (#3) üzenetére


TitiRii
senior tag

semmi gond nincs az igy elutalt pénzel,
csak az hogy hogy töltsem ki az otp ürlepját a kapott adatokkal helyesen
hát nem hiszem hogy van ilyenkor suport ,de ha nem lesz megoldás muszály lesz telefonálnom

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#5) Den válasza TitiRii (#2) üzenetére


Den
veterán

netről rendelsz valamit?

www.simson4t.hu

(#6) Den válasza TitiRii (#4) üzenetére


Den
veterán

sztem otp-ben van ilyenkor is telefonos help

www.simson4t.hu

(#7) TitiRii válasza Den (#5) üzenetére


TitiRii
senior tag

már megtettem, de lényegében nem sok köze van a netes rendeléshez
csak igy kell fizetnem

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#8) Sunzi


Sunzi
aktív tag

Az iban-ban a DE Németországot jelöli, a lényeg az, hogy az IBAN egy egységes számlaszám rendszer, és amennyire tudom, a nemzetközi utalások már csak így működnek. Mindenképp beszélj velük telefonon, bár az szinte biztos, hogy ez a form jó lesz Neked.
(A BIC a bank kód,a Volksbank a bank neve, ugye, az IBAN a számlaszám, de, hogy az országkód pontosan micsoda? illetve, a kedvezményezett címét Neked kéne tudni... A többi sztem egyértelmű)
A pénzed egyébként valószínű nem veszne el, ha nem jól töltöd ki, akkor sem, de sok idő lehet, míg visszakapod...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#9) petakpa1 válasza TitiRii (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Az a BIC számokból vagy betűkből áll?? Ha számokból áll van valami hasonlóság az IBAN számokból álló része és a BIC között?

Amúgy a BIC-et én is a SWIFT kódnak tippelem feltéve ha betűkből áll.


A többi szerintem elég egyértelmű:
Átutalás összege / pénzneme
-pl x EUR (gondolom a pénznemet listából lehet választabi?)
Kedvezményezett számlaszáma
-ide kerül az IBAN (ha kötött a formátum és csak számokat fogad el, akkor az DExx nem kell az elejére, csak a 3*8 számjegy(ha a teljes IBANt be tudod írni akkor annak már önmagában elégnek kell lennie, de a biztonság kedvéért add meg a Bank többi adatát is lentebb))
Kedvezményezett neve
-Tulaj neve
Országkód
-Szerintem DE
Kedvezményezett címe
-a számlatulajdonos kinti címe
Kedvezményezett bankjának azonosítója
-Ide a SWIFT code megy, ami szerintem nagyjából=BIC
Kedvezményezett bankjának neve
-volksbank vilshofen
Kedvezményezett bankjának címe
-stadplatz 12, d-xxxxx vilshofen

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#10) TitiRii válasza petakpa1 (#9) üzenetére


TitiRii
senior tag

a bic betükböl áll és van benne egy szám
az ország kodot listábol választam ki(mint a pénznemet)
itt csak az a kérdés hogy a számlaszámhoz ales cu zammen irjak be mindent a de -töl kezdöddöen, és az azonosítohoz meg a bic et, vagy valami egyébb turpiság van a dologban?

[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#11) And válasza TitiRii (#10) üzenetére


And
veterán

Hi! Talán ez segít: [L]http://hg2edb.uw.hu/atutalas.jpg[/L]
Én mindent beírtam a számlaszámhoz, és jó volt. Turpisság? Az az átutalás költsége.. :)

(#12) TitiRii válasza And (#11) üzenetére


TitiRii
senior tag

jaja
ráadásul duplán!!
mert hogy a kinti bankot is fizetni kell
és arrol még csak lila gözöm sincs hogy mennyi

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) And válasza TitiRii (#12) üzenetére


And
veterán

Arra az összegre kb. 3500 HUF volt a sarc. Júliusban jóval kevesebbet - nem egészen száz Eurót - utaltam szintén Németo.-ba, arra meg 5rugót fizettem. Máig sem értem, mi benne a rendszer. Talán ennyire függ a jutalék az idegen banktól :F ?

(#14) TitiRii válasza And (#11) üzenetére


TitiRii
senior tag

most elbizonytalanítottál
az iban nekem másképp néz ki
és nekem az a bic nem számokból áll
hjajj, de bonyolult (és még drága is) ez

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) petakpa1 válasza TitiRii (#10) üzenetére


petakpa1
őstag

Akkor a BIC= SWIFT CODE=Bank azonosító

Csináld úgy, ahogy írtam, és jó lesz.

Csak drága:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#16) TitiRii válasza petakpa1 (#15) üzenetére


TitiRii
senior tag

okés
megprobálom
és ha a kezdeményezetnek a cimét nem ismerem? és nem töltöm ki az vajon nagy baj?:)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#17) And válasza TitiRii (#14) üzenetére


And
veterán

Ezt a házibank útmutatót annakidején én is leszedtem:
Űrlap kitöltése
A rendszer által megjelenített adatok:
- Számlaszám: az a számlaszám, amelyről az átutalást kezdeményezi (amennyiben nem csak egy számla tartozik az Azonosító számlakörébe, a Bankszámla műveletek nyitóoldalán, a radio gomb segítségével választható ki az indító számlaszám)
- Devizanem: az a pénznem, amelyben a számla vezetése történik
- Számla elnevezése: a Számlavezető rendszerben rögzített, a számlához rendelt név
- Rendelkezésre álló egyenleg: Pozitív egyenleg esetében a számlán a lekérdezés pillanatában lévő, felhasználható egyenleg. Negatív egyenleg esetén a számlán a lekérdezés pillanatában lévő, a rendelkezésre álló hitelkeretből felhasznált összeg, mely nem tartalmazza a számlához tartozó, lekötött betéteket.
- Tranzakció időpontja: aktuális rendszeridő (adott esetben eltérhet a számítógép rendszeridejétől).
- Kedvezményezett számlaszáma: a menüpont kiválasztás után megadott jóváírandó lakossági forint- vagy devizaszámla, illetve vállalkozói devizaszámla 16 jegyű számlaszáma. A megbízás rögzítéséhez szükséges adatok:
- Átutalás összege: A legkisebb átutalható összeg 1.
- Átutalás pénzneme: listából választható, amennyiben eltér a számla pénznemétől, úgy az utalandó összeg automatikusan átkonvertálódik a kiválasztott pénznemre.
- Kedvezményezett neve: a jóváírandó számlához tartozó kedvezményezett neve, megnevezése, kitöltése kötelező
- Országkód: a kedvezményezett számla országkódját kell legördülő listából kiválasztani.
- Kedvezményezett címe: a jóváírandó számlához tartozó kedvezményezett neve, megnevezése, kitöltése nem kötelező
- Kedvezményezett bankjának azonosítója: kitöltése nem kötelező
- Kedvezményezett bankjának neve: kitöltése nem kötelező
- Kedvezményezett bankjának címe: kitöltése nem kötelező
- Átutalás közleménye: maximum 4x35 karakter lehet
- Sürgősség: értéke NORMÁL vagy SÜRGŐS lehet.
- Idegen bankköltség viselő: Megadható, hogy az átutalás partner bank(ok)nál felmerülő költsége az indító vagy a kedvezményezett számlát terhelje.
- SWIFT értesítőt kér:
- Átutalás jogcíme: Az MNB felé történő adatszolgáltatási kötelezettség miatt szükséges a használata. A ''nyíl'' választását követően megjelenő listából kell kiválasztani a megfelelő jogcímet. Amennyiben a gyors listában nem szerepel kívánt jogcím, úgy az ''Egyéb jogcím megadása'' mezőbe kell beírni a választott jogcím 3 jegyű kódszámát. A teljes jogcímlista a ''Jogcímek listája'' gomb segítségével érhető el.


#15: a SWIFT-code tényleg bankazonosító, de az a ''Kedvezményezett bankjának azonosítója'' mező a bankfiókot azonosítja. Meg egyébként sem kötelező kitölteni..

(#18) TitiRii válasza And (#17) üzenetére


TitiRii
senior tag

hát nekem az iban az nem 16 számjegy :)
a fákk, lehet jobban járok ha megvárom a holnapot és anyáméknál a bankos megsilabizálja

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19) And válasza TitiRii (#18) üzenetére


And
veterán

Ha ez megnyugtat, az én célszámlámnak se 16 számjegye volt, hanem 18 (8 számjegy van kitakarva a közepéből).

(#20) TitiRii válasza And (#19) üzenetére


TitiRii
senior tag

tehát elég megadnom a nevet meg az ibant
a bic meg a töbi már nem is kéne
és mehet a dolog?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#21) And válasza TitiRii (#20) üzenetére


And
veterán

Amire azt írja, hogy nem kötelező, azt csak akkor töltsd ki, ha biztosan tudod hogy mi kell oda! Ha valamit hiányol, úgyis megmondja. Emlékeim szerint a számlaszámra különösen figyel, mert először én sem jól adtam meg - már nem tudom, mit szúrtam el -, vissza is dobott.. A pénzed semmiképp nem vész el, max. kicsit lassítod az átutalást (vagy remélhetőleg visszajön..). Februárban rákérdeztem, kb. egy hetes határidőt mondtak. Később megtudtam, hogy két nap múlva már biztosan ott volt a pénz.

(#22) TitiRii


TitiRii
senior tag

na elvileg kitöltöttem
és elküldtem
nem szolt viszsa hogy nem jó
azt irja hogy majd küldik ha nyit a nem tom micsoda
na kiváncsi leszek mi lesz

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#23) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Mennyivel eccerűbb a manapság egyre inkább elterjedő E-Goldos rendszer... enm kell ilyen sok macerával szórakozni, ha küldeni akarsz külföldre zsét, hanem csak megadod a címzett E-Gold számát, beirod az összeget, meg h. milyen pénznemben menjen át, és már kész is.

Ajánlom mindenkinek figyelmébe az E-Goldot, könnyű regisztráció, nincs olyan nagy levonás, mint amikről ti irtatok fejjebb, és már egyre több online shop is támogatja: [L]http://www.e-gold.com/e-gold.asp?cid=1588184[/L] :C

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#24) Sunzi válasza Lizzard (#23) üzenetére


Sunzi
aktív tag

csak éppen küldeni az E-gold-ra, majd onnan továbbküldeni az 2 tranzakció, és bankoktól függően még többe is kerülhet mint ez az egy. És egyelőre az említett online vásárláson kívül semmire nem használható :)
Akkor már inkább Western Union, bár ott is van költség, de pikk-pakk ott a pénz...
Egyébként, a későbbiekben jó dolog is lehet belőle...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#25) TitiRii


TitiRii
senior tag

nya
elvileg ma már azt irja hogy átutalva,
és eddig nem látok + költséget, a banki transferért
csak az elutalt 205 eu hiánycik(igaz az elvileg 251,3ft áron váltotta ha jol számolok
kiváncsi vagyok a továbiakra

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#26) TitiRii


TitiRii
senior tag

Ma ért oda az összeg
(jo gyors:t)
szal jövöhétre itt is van a csomim! :D

[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#27) TitiRii


TitiRii
senior tag

na
azóta le is vonták a transfer árát
2001 ft ot
remélem több levonás meg költségem nem lesz

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  On line banki átutalás külföldre (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.