Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 20 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3501) erdeya válasza tiv83us (#3479) üzenetére


erdeya
senior tag

Hát megvallom őszintén, ahogy olvasom amiket ítál, piszkosul irigyellek.
Hihetetlen, hogy te csak borravalóval keresel közel annyit, mint nekem a havi fizetésem. És magyar viszonylatban bőven az átlag felett keresek.

Dolgoztam szálodában 4 évig. Én úgy örültem, ha öszejött napi 1000-2000 forint borravaló. Ráadásul azt ki kellett fogni. Mert ugye a délutános keres az érkező vendégekkel. Ha az ember délelőttös, főleg éjszakás volt, akkor nem nagyon volt zsé. A legjobb évemben a nyári (3 hónap) szezon borravalójából egy elektronyos gitárra futotta. Az akkor 60e volt.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3502) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Bővebben: link

A fentire még reagálva:
Ha tényleg nagyon fanatikus mit ér a ban? Regel magának egy új usert és siránkozhat újra. :)
Vagy van IP kitiltás is?

(#3503) erdeya válasza T. Almeida (#3502) üzenetére


erdeya
senior tag

van IP kitiltás is, de dinamikus IP-nél az sem ér semmit

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3504) T. Almeida válasza erdeya (#3503) üzenetére


T. Almeida
senior tag

De az emberünk melóhelyről netezett. Ott azért valszín fix ip-k vannak.

(#3505) erdeya válasza T. Almeida (#3504) üzenetére


erdeya
senior tag

...honnan tudhatnám...
Ha fix IP, akkor fix kitiltás :D

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3506) Grafiqs válasza T. Almeida (#3502) üzenetére


Grafiqs
őstag

Szerintem egyszerű önuralom kérdése. Ha jönni akarok jövök, ha nem akkor nem. :(

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#3507) erdeya


erdeya
senior tag

Offoljatok már gyerekek!
Elunom az életem. Így sosem lesz vége a mai napnak :O
Persze majd ha menem kell értekezletre, akkor megered a nyelvetek... :(((

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3508) T. Almeida válasza Grafiqs (#3506) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Igen, normális embereknél egy elvileg így működik.
Én pl. nagyon sokat csetelten régen (munka rovására is ment majdnem), aztán kb. 3 éve mondtam, hogy ''első a meló'', azóta talán 3-4x voltam fenn, 10 percre, és csodálkozom magamon, hogy hogy a fenébe tudtam éveket ott nyomulni. Hja, hát ahogy örexik, komolyodik az ember.
Persze a pH más tészta :)

(#3509) Bazsesz válasza tiv83us (#3463) üzenetére


Bazsesz
őstag

Huha...

Nálunk 10 felett csak a gazdagoknak vagy a fanatikusoknak fogyaszt az autójuk, mert itthon 250 Ft körül mozog a benzin literje, és azt a minimálbérhez számolva hajjaj...

25 liter az 6250 Ft, ami a minimálbé (50k) 12,5%-a. és akkor annyit csináltál, hogy mondjuk kétszer bementél barcikáról miskolcra az egyik bevásárlóközpontba...

Modnjuk errefele nem divat az 5-6 literes motor, bár sztem azokat csak rendelésekre lehet hozni. Itt általában 2 literesnél nagyobbat nem sokmindenki vesz, inkább a kisebb autók a divatosak (1.2, 1.4).

De ahogy láttam, hogy 65$ a bizti ott havonta, azt átszámolva annyi lenne nekem egy negyedévre, illetve anyámnak az egy félévre is kihúzza... Bár nem egy kategória a két autó...

Átszámoltam egy ilyen ajánlóval, negyed évre lenne 30213 Ft a legolcsóbb helyen, tehát nagyjából ottvan. csak ennyit magyarországon nem adnak ki egy autóra :)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#3510) faster


faster
nagyúr

Szerintetek rgb megváltozott?
Bővebben: link

Mert a modik szerint próbál beilleszkedni. Szerintem meg pont ugyanolyan, amilyen volt.

(#3511) T. Almeida válasza faster (#3510) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Egyáltalán: ki ez a srác? Én később jöttem, nem ''ismerem'', de jót nem hallottam róla.

Szerk.: Olvasgatva a hozzászólásait, nekem elég gyerekesnek tűnik..nem olyannak, akit komolyan lehet venni, szal az én agyam valahogy nem tudná felhúzni.

[Szerkesztve]

(#3512) erdeya válasza faster (#3510) üzenetére


erdeya
senior tag

Azt hiszem egyre gondolunk boci testvér, de mostanában ''támogassuk a kisebbséget, értsük meg a másságot'' front van. Nem csak a PH-n :(

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3513) faster válasza T. Almeida (#3511) üzenetére


faster
nagyúr

Inkább nem írok semmit, még a végén bannolnának érte. Bár az is lehet, hogy már épp itt az ideje, hogy bannoljanak.

(#3514) faster válasza erdeya (#3512) üzenetére


faster
nagyúr

De most komolyan, amikor valaki netes fórumon fenyegetőzik, nem óvodás színvonal egy kicsit?

(#3516) T. Almeida válasza faster (#3514) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Dehogynem az :)
Ezért is írtam, hogy nem tudnám komolyan venni.

(#3518) Szőrös 


Szőrös 
veterán

A NEMLÉTEZŐ LOVAMAT EGY MODERÁTORÉÉÉÉÉRT !

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3519) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

LOL.
Arany szíve...
**buksisimogatás**

(#3520) faster


faster
nagyúr

Miért, kivel állok szemben, Lagzi Lajcsival vagy a Cosa Nostrával vagy valami más szelebritivel?

(#3521) erdeya válasza Szőrös  (#3518) üzenetére


erdeya
senior tag

Nemlétező országomat a nemlétező lovadért!!! :DDD

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3522) tildy


tildy
nagyúr

Kösz mbit, szvsz megtudom védeni magam. Még fasterrel szemben is.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Faster rosszul fogalmaztam abban a topikban, mint már a ringben is írtam, nem a normális szót kellett volna használnom.
Mindezek mellett számomra továbbra is érthetetlen miért használnak a ''nők'' retiküllt, és vajon a férfiak miért nem. Egyébként igazad van , nem csipázom a retikülös csajokat, (a válltáska az más) , mert valószínűleg többet foglalkoznak a külsejükkel (mindig pöpeccül nézzenek ki, valószínűleg ezért viszik magukkal a kis rúzst, stb...), mint esetleg a ''belsőjükkel''.
Magyarán mondva nem csipázom a ''macás'' csajokat, de ha nem zavarják a köreim, akkor engem teljesen hidegen hagynak (persze véleményem talán lehet).

ERdeya: nem hiszem . hogy egy olyan 24 éves , vezető pozicióban lévő embernek el kéne magyaráznom azt, hogyha pl.. egy kutyát ''ingerelnek'' az vissza fog harapni.
Ez vonatkozik rátok is, mindazonáltal mbitre is, teljes mértékben.
A '' mocsok drogos'' jelződet pedig amíg élek nem felejtem el:(((

Mbit: Legalább az én kedvemért fejezd be ezt a gyerekes viselkedést. Semmi szükség rá, neked is csak a kutyás példát mondhatom... Ne incselkedj a többiekkel, bár ha neked ez a jó, akkro ne lepődj meg ha közutálat tárgya leszel.

faster: muszáj ezt? Legyen már annyi eszed, ha már másnak nincs, hogy nem szólsz vissza. Ha nem szólsz vissza , ő is lecsillapodik idővel, de így csak adod aláa lovat.


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3523) bebean


bebean
aktív tag

az a jo ebben a topikban, h. mikor nem olvasom egy hetig & megnezem, mindig ugyanazon van a tema. tul kiszamitható. azt is mondhatnam, hogy az off topik az egyetlen biztos pont az eletemben :F remelem ezzel senkit nem bantottam meg, mert nem allt szandekomban.

...

(#3524) Sanya válasza erdeya (#3503) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát, az ip alapú bannak nem sok értelmét látom, mikor:
Bővebben: link

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3525) erdeya válasza tildy (#3522) üzenetére


erdeya
senior tag

Most megint harag lesz, de megkérdem: neked eperhét van, vagy csak mbit hipnotizált? Tisztára mint a sztár vórszban, átáltál a sötét oldalra.

Nem értem, megint hogy jövök én a képbe? 3 napja nem szóltam se hozzád, se mbithez. Azaz mégis, mert engem emelsz ki mindig, hogy offolok. A drágalátos lifteres tocsikotokban is én voltam az első a konstruktívan szólt hozzá. Még kapcsolási rajzot is adtam.

Csak azt nem tudom, mia faxnak magyarázkodom neked.

Ezt melyik hsz.-ben mondtam neked: ''mocsok drogos'' ??? De olyat mutass, ahol ezt neked címzem, mert elhangzot ilyen, úgy általában.
De tudod mit? Nem érdekel... már mondtam, hogy písz, meg nem úgy értettem, meg ilyenek, de ha ez nem elég, akkor sry. Sajnos a bocsipuszihoz messze vagy :)
Ne én legyek már minden rossz megtestesítője OK?


szerk: A retikülös háborúhoz annyit, hogy én meg az anyáskodó nőket nem szeretem... vajon miért mondom ezt??? :F ;]

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3526) faster válasza tildy (#3522) üzenetére


faster
nagyúr

Ok, mbit téma jegelve.

Retikül téma:
Direkt rákerestem most guglival a képkereső részben, hogy egyről beszélünk-e, ez pl. retikül:
Bővebben: link

Ami mostanában a nők hordanak, az a vállra akasztható szövetszatyor, lényegében nem sokban különbözik a retikültől, és merem állítani, hogy a metrón több ilyet látni, mint hátitáskás nőt, úgyhogy nem mondanám, hogy ez nem egy átlagos dolog a nők körében és szvsz nőiesebb is, mint a hátizsák.

[Szerkesztve]

(#3527) tildy válasza erdeya (#3525) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hipnotizált senki. Főleg nem mbit.
CSupán, mint azt már leírtam, nem csak az egyén felelős azért, hogy kizáródik a közösségből, hanem a közösség is.
Tény és való , hogy mbit adja alátok a lovat, de abban , hogy nem hagyja abba, az is közrejátszik, hogy be- és visszaszólogattok okkal vagy ok nélkül neki.

Én is éreztem már kitaszítottnak magam egy közösségből, és hidd el nemcsak az egyén hibája.
Pl. főiskolán nem komáltak évfolyamtársaim, legalábbis a srácok, aztán visszaérdeklődtem egy haverommtól , hogy mit modntak neki miért? AZt mondta, nem tudták konkrétan kifejezni, és sokszor őt is furcsállták, hogyhogy leül velem beszélni.
Egyébként szerinte az ok az volt, hogy nem voltam oylan tipikus csajszi, nem voltam nőies. Bár a kinézetem az, de a viselkedésem nem olyan volt.

Ammellett a lifteres ropicban is igen volt egy konstruktív hozzászólásod + 1-2 beszólós is.


A mocsok drogos valami ilyesmi környeztebn volt ''hogy az ilyen mocskos drogosok'' általánosítottál, de nekem címezted szvsz a hozzászólást.


faster:jahm egyről beszélünk.Ez az a kis Sz.r amiben egy mobil egy kis pzs és egy pénztárcán kívűl nem fér el semmi. Hozzáteszem, az anyukák ennek kb a négyszeres nagyságú társával járnak (amibe legalább egy a4-es füzet belefér.
Jahm és nekem ilyen átvetős hátiszákom van :
Bővebben: link Szvsz fel tudom venni bármilyen , nem kiöltözött, harcidíszes ruhához.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3528) Esmein


Esmein
nagyúr

Holnap reggelig bojkottálom az offtopicot mbit felhozása miatt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3529) lorcsi válasza tildy (#3527) üzenetére


lorcsi
veterán

''Pl. főiskolán nem komáltak évfolyamtársaim, legalábbis a srácok, aztán visszaérdeklődtem egy haverommtól , hogy mit modntak neki miért? AZt mondta, nem tudták konkrétan kifejezni, és sokszor őt is furcsállták, hogyhogy leül velem beszélni.''
ez érdekes.....:U

(#3530) faster válasza tildy (#3527) üzenetére


faster
nagyúr

Hát akkor bárki is legyen a hibás rgb ügyben, ebben a formában ez a fórum nem nekem való, nem tetszik. Üdv mindenkinek.

(#3531) erdeya válasza tildy (#3527) üzenetére


erdeya
senior tag

''Ammellett a lifteres ropicban is igen volt egy konstruktív hozzászólásod + 1-2 beszólós is.''

...érdemes lene utánaszámolni...


''A mocsok drogos valami ilyesmi környeztebn volt ''hogy az iylen mocskos drogosok'' általánosítottál, de nekem címezted szvsz a hozzászólást.''

Azt hittem ezt már megbeszéltük, és lezártuk... Én úgy tekintettem eddig és ezután is úgy fogom. Nem szeretek pillanatnyi felhevültség miatt jó viszonyokat felrúgni. De attól még nyugodtan alszom, hogy örökké ezt emlegeted.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3533) tildy


tildy
nagyúr

Tévedsz.Tudnék neked olyat mutatni amiben még te is láma vagy.
Ne legyen túl nagy arcod, mert azt sem én sem mások nem szeretik.
erdeya: anyáskodásra... vajh miért mondod ezt? Azért hogy irritálj. De nyugi én inkább kussolok.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3534) MarKoo válasza Bazsesz (#3397) üzenetére


MarKoo
őstag

Te hülye vagy. ;] Mosmár összeáll a kép.
''És akkor a gránát mellettem robbant fel és a repeszek elől elhajoltam, de azért mégis megvágott...'' :DD

(#3536) erdeya


erdeya
senior tag

Na látod ezért vagy és leszel kiközösítve mindig. A hozzáállásod miatt.

Egy szerencsétlen ember vagy, aki éjszakánként sír az ágyban, mert mindenki utálja. Jó dolog nappal falat húzni magunk köré, hogy ''ezt nektek, nem árthattok'', de hidd el tudom én hogy szar érzés. Félsz attól, hogy ha ''beolvadnál'' az ''átlagos'' fórumozók közé, akkor senki nem foglalkozna veled. És ettől rettegsz pajtás, ebbe borzongsz bele, hogy egyedül maradsz. Miért nyitnál direkt figyelemfelkeltő topicokat? Amint lakad bennük a figyelem (anyázás) már nem érdekel, és nyitod a következőt, hogy még agyobb port kavarj.
Erre utalnak az elvont időigényes hobbik is. Amig azokkal foglalkozol, nem gondolsz másra. Félre ne érts, ez nem bántás, talán most kezdem megérteni, milyen szar lehet neked. De lehetne ám tenni ellene...


Hogy mi alapján modtam mindezt? Tudod mbit ezt a viselkedés formát még a főiskolán is tanítják pszichológiából. A hogyan neveljük a problémás gyerekeket c. részben.

szerk: Mondjuk én a Makarenkó féle problémás gyereknevelés híve vagyok :)

Tildy: Mielőtt belemagyarázol bármit is: úgy értettem, hogy az utóbbi időben (1-2 hét talán) feltünően mbit-védő lettél. Nekem úgy tűnik, de nem értem az apropóját. Ennyi, nem több.

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3537) tildy válasza erdeya (#3536) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért kiváncsi vagyok mitől lesz ilyen valaki. Én is hasonló vagyok, szeretek a figyelem középpontjában lenni. Szvsz egy gyerek sosem a probléma okozója,sokkal inkább az okozatja. Én is menthetetlen feltünési vágyban ''szenvedtem'' nagyon sokáig, mert igazából senki nem értett meg.
Gimiben is ki voltam közöösítve, rajtam lehetett midnig viccelődni, engem lehetett csúfolni stb.
Persze , hogy ilyenné válik az ember.
Hála égnek mióta itt vagyoka ph-n , ezt kezdem szvsz kinőni.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az oka csupán az, hogy én is átéltem hasonlót , és senki nem volt, aki kezet nyújtott volna.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3540) tildy


tildy
nagyúr

mbit most fejezd be! Kérlek!!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3541) I_Am


I_Am
veterán

Khmmmm....

Nem szívesen zárnám takarítás idejére az OFF-ot. :(((

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3542) MarKoo válasza tildy (#3540) üzenetére


MarKoo
őstag

Én is kérem, neki lesz jobb. Nem akarok balhét, különben szünet..

(#3544) erdeya válasza tildy (#3537) üzenetére


erdeya
senior tag

Hogy mitől lesz ilyen? Ez nehéz kérdés. Én a legtöbb ilyen eset gyökerét a családi háttér nem megfelelőségére vezetném vissza.
Nem megfelelőség alatt persze sokmindent értek. Például hiába igyekszik egy gyerekét egyedül nevelő anyuka, az apát nem tudja pótolni, így a gyerek máris valamilyen ''hátrányba'' kerül, ami később vagy szerepet játszik, vagy nem.
Végül is egy kiközösítéshez már önmagában az is elég lehet, hogy ''jajj neked nincs apukád'' és innentől a gyerek kénytelen ezeket valahogy elhárítani. Ésszerű reakció, ha érdekessé teszi magát és ő verbuvál új kört, ahova már ő válogathatja be az embereket.


Most akkor ez Bővebben: link megint kit is igazolt?

[Szerkesztve]

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3545) tildy válasza erdeya (#3544) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem volt és van is faterom. Inkább az volt, hogy amint megszületett hugom, ő volt a kicsi, akire figyeni kell, akire vigyázni kell.
Én meg pont ebben a 6-10 éves közötti korzsakomban élhettem át ezt:(
ja és mégvlamai: az igazság odaát van.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3546) Versus69


Versus69
csendes tag

[kép] ''te csak egy átlagos fórumozó vagy, én meg egy legenda...'' [kép]


[Szerkesztve]

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#3547) #70869248


#70869248
törölt tag

Hát legenda az nem vagy.
Egy érdekes figura viszont igen..szvsz
Én még nem szóltam hozzád, mert minek, témához nem volt akkora lövésem, a többi meg nem érdekelt annyira.
Az amiért a boncolgató 'sületlenségeid' :) ellenére mégis vhol szivesen látnak, az szvsz azért lehet, mert mégis hozzol vmi olyat amin lehet gondolkodni, ami esetleg érdekel (persze nem mindenkit) másokat.
Én is csippentem az ilyen fejtágító elfilózgatást, korlátok kifeletologatását (csak más témában).
Tényleg annyi sokszor a sík massza unalmas duma, hogy jólesik az ilyen.
Ami szvsz nem passzol bele, az ez a rengeteg ban/nick, és önpörgetés.
Írj blogot, és kérj engedélyt egy blog társtopicra, ahol lehet dumálni annak akit érdekel, vagy mitnem tudok. De azt nem lehet várni, hogy a fórum úgy fütyüljön ahogy te táncolsz :D
szal nekem nincs veled semmi bajom, sőt, lehet mondani..
De kicsit sok vagy. :)



[Szerkesztve]

(#3548) erdeya válasza tildy (#3545) üzenetére


erdeya
senior tag

Jó példa amit te mondsz. A nagyobb gyerek gyakran úgyérzi, hogy kikerült a középpontból a kis jövevény miatt.
Ezek nem drámai családi problémák, de mégis valamiféle kellemetlen érzést váltanak ki a gyerekben.
De milyen lehet annak, aki alkoholista szülők gyerekeként nől fel...


Ezek általános és tipikus esetek a statisztikák szerint is, már amire emlékszem.
De mint tudjuk, ahogy Kellér Dezső mondta, a statisztika olyan mint a bikini. Sokmindent megmutat, de a lényeget eltakarja :) Hiszen megfelelő odafigyeléssel és az egyén önálló akaratával a helyzet változhat. Középontba kerüli nem bűn, csak a módszert kel helyesen megválasztani. Gyermekként klubot alapítani, érdekessé teni magunkat jó dolog. De elszökni otthonról, verekedni stb. nem éppen a legjobb megoldás. Én a PH-n való ámokfutást a verekedés kategóriájába teszem.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3549) Szőrös  válasza erdeya (#3548) üzenetére


Szőrös 
veterán

''Én a PH-n való ámokfutást a verekedés kategóriájába teszem.'' nyah mondja ezt a főoffos :D no offense ;)

Egyébként ez a blog tényleg jó lehet neki de nézd meg home made topikot...azzal sem nagyon törődik.

be is bejeztem köszönöm szépen leülök magamtól :DDD

[Szerkesztve]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3550) MarKoo


MarKoo
őstag

Mindenkinek szólt az, hogy fejezzétek be az mbit témát. Már lassan a csapból is ő folyik. :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 20 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.