Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 14 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2901) rog válasza rATdrAgOn (#2897) üzenetére


rog
addikt

dettó.
nekem az oktató kocsi egy diesel ax volt. még aznap beleültem egy trabantba amin alapjárat, lengéscsillapító, és fék egyáltalán nem volt. :)) hamar megtanulja az ember, hogy azért van három pedál, hogy mind be legyen nyomva. ;)
egyébbként most hogy már 1,5 éve egy diesel autómata váltós mercit vezetek. elég vicces volt, amikor átültem egy 1.3-as suzukiba. az első pár kilómétert úgy tettem meg mint egy ámokfutó, mire megszoktam hogy itt ha gázt adok, valami egészen más történik.... az utasaim meg úgy néztek ki mint az ufók. (fehér hosszúra nyúlt arc, csészényi szemek..)

(#2902) rog válasza _Volkovy_ (#2900) üzenetére


rog
addikt

na látod, akkor mégsincs mire verned magad :)

(#2903) _Volkovy_ válasza rog (#2902) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Miért,ajnároztam itt magam valaha is?
Csak mert nem szokásom.

Az,hogy a másikat baszogatom,gyarló emberi magatartás.

(#2904) rog válasza _Volkovy_ (#2903) üzenetére


rog
addikt

látom nem vágod..
csak azt kapod amit adsz.

(#2905) rATdrAgOn válasza _Volkovy_ (#2903) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag


''...Ralliztam 3/4 órát Cegléden illetve a környező falvakban,üvölt a Prodigy szétviszi a fejemet,4000 rpm,megrökönyödött gyalogosok,rulllz

...''

Ennek azert kicsit ontomjen szaga van na... :)


Masreszt, friss jogsiskent nem tul egeszseges, ha egyedul vagy es uvolteted a zenet... nem hallasz semmit sem a kornyezo forgalombol... idovel, ha mar rutinod is lesz, akkor majd lehet esetleg elkezdeni zenet hallgatni, addig inkabb azon legyel, hogy biztonsagosan eljuss az uti celodba. Nem tudom, mondta-e neked az oktatod azt amit nekem: ''Ha a volan mogott ulsz akkor fel labbal a sirban, fel labbal a bortonben vagy!''. En probalom magam ehhez maximalisan tartani - persze neha megszegem a KRESZT - de az elsodleges szempont szamomra a kozlekedotarsak maximalis biztonsaga. :) A sajatom az huszadrangu kerdes, ertem nem kar ;]

A menni tudas sem jelenti azt, hogy ''fuuu ez mar jol megy'', menni barki tud - ahogy az oktatom mondta detto: a gazt a hulye is tudja nyomni - hanem a cel az, hogy lenduletesen, hatarozottan, kiszamithatoan es egyertelmuen kozlekedjel, akkor is ha ismeretlen kornyeken vagy (en peldaul elkepesztoen hatarozottan el tudok tevedni barhol - igaz konnyen rajovok, hogy merre is lesz az arra). Nem mondom azt, hogy en ilyen vagyok - majd talan jopar ev es nehany szazezer (millio?) kilometer utan talan ilyen leszek. :DDD
Szoval, csak ovatosan, megfontoltan. :)

Ja, meg egy jotanacs. Ha csaladodban van valaki akinek mar tobb eves gyakorlata van, akkor ugy menjel vezetni, hogy o ott ul melletted a jobb egyen. Atyam ehhez ragaszkodott az elso harom honapban, most mar ertem miert - tobbet tanultam az alatt a harom honap alatt mint az egesz ''hivatalos'' procedura alatt.
Aztan meg ha mar ~1-1,5 eve vezetsz, mogotted van 10-15e km es netan van sajad vasad, akkor menjel el egy vezetestechnikai kepzesre. Ra fogsz dobbenni, hogy nem is tudsz vezetni. :DDD


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#2906) _Volkovy_ válasza rog (#2904) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Tisztában vagyok vele,nem is várok mást:D

(#2907) rog válasza _Volkovy_ (#2906) üzenetére


rog
addikt

dehogynem...
''A személyeskedést hagyjuk,ha nem tetszik a pofám,nem kell hozzám szólni.''

de mindegy. asszem inkább a falra kéne hánynom valami zöldséget, az is többet érne.. :)

(#2908) _Volkovy_ válasza rATdrAgOn (#2905) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Tudom hogy baromság volt,de ki kellett próbálnom a kis aranyost,különben honnan tudnám,hogy viselkedik?
Így már merek menni mindenfelé vele,tudván hogy mihez mit szól.

Köszi a tippeket,kb így csinálom ahogy mondod.Legalábbis igyekszem.:)

(#2909) Som@ válasza rog (#2907) üzenetére


Som@
őstag

Csak szólj, hogy van-e benne sárgarépa.
''Ugyanis mint tudjuk, minden hányásban van sárgarépa''. :D

Amúgy tényleg fejezzétek be, már kezd nagyon unalmas lenni. Goto Ringtopic.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2910) rATdrAgOn válasza Som@ (#2899) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

:)
En is altalaban tukorbol. :)
Kiveve, ha eleg necces a hely ahova be kene magam preselni... az eleg jajj. :)
Plane, hogy nekem meg vonohorgot is bele kell szamolni az auto hosszaba, bar volt mar olyan hogy csak ugy birtam beszuszakolni a jarganyt ket auto koze, hogy lefektettem parkolasi magassagba es ugy szepen becsurogtam a ket parkolo vas koze.(ilyenkor a vonohorog annyira lent van, hogy szepen be lehet csusztatni a mogottem allo lokharitoja ala :DDD). Igaz, ilyenkor meg kell nezni, hogy befer-e ala a vonohorog, masreszt nem szabad elfelejteni, hogy a magassagszabalyzohoz nem szabad nyulni kiallaskor. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#2911) _Volkovy_ válasza rog (#2907) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Oké.

Tökjó,hogy minden apró-cseprő nézeteltérés után 3 óra hosszat kell magyarázkodnom,amiatt,amit én írtam.

Neked is,és a többieknek is ezt tudom tanácsolni:ha nem tetszik a pofám,vagy nem tetszik amiket írok,nem kell hozzám szólni.Ha tetszik,király.

(#2912) _Volkovy_ válasza Som@ (#2909) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Szerintem is kezd unalmas lenni,megtennéd hogy az egészet kitörlöd?:D

(#2913) Som@ válasza rATdrAgOn (#2905) üzenetére


Som@
őstag

Mindenben egyetértek, főleg a vezetéstechnikai részt.
Én azt alapból kötelezővé tenném.
Nekem volt szerencsém ilyenen még jogosítvány előtt részt venni. Maximálisan megérte...
Nagyon sok dolgot máshogy csinálok azóta.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2914) VladimirR válasza Som@ (#2899) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tukorbol tolatni miert baj? --- illetve miert jobb hatrafordulva tolatni, miert ez utobbit tanitjak, foleg, hogy sok autonak igen magas a segge

[Szerkesztve]

(#2915) rATdrAgOn válasza _Volkovy_ (#2908) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szvsz ez csak duma. :)
Igazabol akkor tudod meg mire kepes a vas, ha varatlan helyzetben teszed probara. :)
Meg esetleg extrem idojarasi korulmenyek kozott. :)
Nem tudsz te meg semmit, maximum sejtesz (bocsika :DDD) - a tudashoz sok-sok km es sok-sok ev kell. Aztan vagy elered, vagy nem. En magam is meg csak az osveny elejen jarok. :DDD
Amugy nem tudom, hogy te hany eves vagy, en mar korant sem az a tinedzser tipus, talan emiatt latom az egesz kozlekedessel/autovezetessel kapcsolatos kerdeskort kicsit maskeppen - engem hidegen hagynak a loerok, a gyorsulas 100-ra (amit persze azert ha olyan vas kerul a kezem koze ki szoktam probalni - szigoruan nem kozuton ;]), az ilyen-olyan elektronika stbstbstb. Ha kozuton vagyok, akkor en mar nem csak arra figyelek, hogy en mit csinalok, hanem arra is, hogy masok mit csinalnak - idaig bejott, jopar fiatalabb gyerek az izmosabb vasnak koszonheti azt, hogy egyben maradt o es apuja kocsija, hogy lattam, hogy mit csinal, segitettem neki abban, hogy a szabalytalan cselekedet be tudja fejezni es utana mar arra megy amerre akar. Ezert nem szoktam annyira felkapni a vizet azon, ha valaki 50-es teruleten hajt 70-el, nem indexel, stbstb. Probalok a szabalytalankodora is vigyazni, mert ot is varjak valahol. Nem ugy mint egy masik kartacs ebben a totyikban: [L]http://www.prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=79586[/L]
Ez a hozzaallas pedig meg igen messze van a tudas leghalvanyabb kezdetetol. De torekedni kell ra. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#2916) Som@ válasza VladimirR (#2914) üzenetére


Som@
őstag

Nem mondtam, hogy baj. Inkább rossz szokás.
Nem véletlenül nem így tanítják. :P
De legtöbbször csak így lehet.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2917) rATdrAgOn válasza VladimirR (#2914) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Tukornek tul nagy a holttere, meg torzit - tehat neheziti a tavolsagok felbecsleset. :)
Meg a KRESZ eloirja, hogy tolatas megkezdese elott meg kell gyozodnod arrol, hogy ellenorizd, hogy nincs-e mogotted akadaly, illetve elo akadaly (gy.k. gyalogos, kisgyerek, kiskutya, stbstbstb). Namost, ezt tukorbol eleg nehez ellenorizni.

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#2918) Som@ válasza rATdrAgOn (#2917) üzenetére


Som@
őstag

Ezért szoktam a helyzettől függően dudálni tolatás megkezdése előtt. És ez nem vicc. :P

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2919) fokukac válasza Som@ (#2918) üzenetére


fokukac
nagyúr

végül is igazad van, nehéz látni, hogy ki mászott be a szán mögé.... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2920) vsz válasza rATdrAgOn (#2910) üzenetére


vsz
tag

Netán Citroen CX?

(#2921) _Volkovy_ válasza rATdrAgOn (#2915) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Törekszem is,remélem előbb-utóbb belejövök..Inkább utóbb:)



(#2922) rATdrAgOn válasza vsz (#2920) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Majdnem, oreg BX14TE :D

De nagyon szeretnek CX-et, vagy egy XM-et. :)



[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#2923) VladimirR válasza Som@ (#2918) üzenetére


VladimirR
nagyúr

vegyel ''tilinkozos'' izzot a tolatolampaba :DDD
bar lehet, hogy ez baleset megelozesenek minosul s lehet dudalni, de a kresz-ben szerintem nem erre ertettek, s a forgalomban haladokat - ha olyan helye tolatsz - is megtevesztheti (engem pl kurvara zavar, ha csak ugy dudalgatnak, mindig nezek szanaszet, hogy hol kell vigyazni) --- nem megkovezni: maganvelemeny

[Szerkesztve]

(#2924) Som@ válasza VladimirR (#2923) üzenetére


Som@
őstag

Nem picsakocsit vezetek :DDD

Igen, csak képzeld el, hogy egy nagy hodály teherautóval tolatsz le a járdáról. Hogy a fészkes fenében látod, hogy van-e mögötted valaki? Jó hogy úgy szállsz be az autóba, hogy megnézed, nincs-e valami akadály hátul, de mire beülsz, már rég mögéd mehett pl. egy gyerek. Vagy egy kismama a babakocsijával.
És én leszarom (már bocsánat), hogy nincs a KRESZ-ben, de én maximálisan próbálok vigyázni az embertársaimra.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2925) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A Valami Amerika soundtrack tracklist-jét valaki be tudná lökni nekem?
Google nem talál semmit..
köszi!:)

(#2926) Som@ válasza fokukac (#2919) üzenetére


Som@
őstag

A rénszarvasok hátramenetmentesek...:D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2927) Som@ válasza _Volkovy_ (#2925) üzenetére


Som@
őstag

Esetleg ez?
[L]http://www.cdbt.hu/index.html?wtd=atinfo&aid=59831&wb=search&oix=161667[/L]

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2928) _Volkovy_ válasza Som@ (#2927) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Esetleg ez,igen.Köszi:)

(#2929) Som@ válasza _Volkovy_ (#2928) üzenetére


Som@
őstag

Szívesen. Gúglival találtam. :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#2930) _Volkovy_ válasza Som@ (#2929) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én ilyet nem találtam benne,pedig 30 találatot átnéztem:F

(#2931) pweisz válasza rATdrAgOn (#2878) üzenetére


pweisz
senior tag

BKV-nál lehet hogy nem,de Pécsett nagyon ritkán látni kéziváltós helyi járatot. De egyébbként helyijáraton tényleg jobb az autómata. Persze Taxisoknak szokott lenni,de ott se mindenkinek, egy személyautó váltóját azért nem olyan fárasztó kezelni. Egyébbként kamionosok se használnak autómatát, a teherautókban sincs, de jövő gondolom ott is az autómatáké lessz valamikor, de a manuális váltó se fog kiszorulni szerintem teljesen. Én ha soförködnék akkorse kéne autómata, mondjuk busznál már azért más lenne a helyzet, de nem fogok soförködni, mer csak személyautóra van jogsim.:)

(#2932) Matr x válasza pweisz (#2931) üzenetére


Matr x
aktív tag

Debrecenben és Nyíregyházán is vannak kéziváltós buszok.

A sofőrök elmondásai szerint egyszerűbb vezetni az automatát - és talán ennyi is a jó benne...

Jah, még valami - spórolni a kéziváltóssal egyszerűbb, nem fogyaszt annyit. Bár ezeknél, a 18-20éves buszoknál talán már mind1, hogy kézi vs. automata... sok.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#2933) fokukac válasza Matr x (#2932) üzenetére


fokukac
nagyúr

hoppá, micsoda aláírásod van! :B

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2934) VladimirR válasza Som@ (#2924) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt ertem, es egyet is ertek vele --- erre irtam a zenelo tolatolampat ;]

(#2935) fokukac válasza VladimirR (#2934) üzenetére


fokukac
nagyúr

útálom a zenélő tolatólámpát.

pl. amikor valaki éjszaka tolat, akkor miért kell az egész környéknek felébrednie rá???

apám lakásával szemben van egy kisbolt, és minden hajnalban 3 és 5 óra között jönnek az áruszállító kisteherautók, és mind sípol, amikor odatolat a bejárathoz... :((( grrr.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2936) Integra


Integra
titán

nézem a híreket, kezd a tököm tele lenni a zalatnay-val és médiával de most már nagyon

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2937) fokukac válasza Integra (#2936) üzenetére


fokukac
nagyúr

engem pl. ő szoktatott le a playboy c. magazin vásárlásáról. :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2938) hungeek


hungeek
senior tag

mostanában egyre furcsább dolgok történnek velem:
1. minden nap felébredek reggel 4.30 körül (eddig soha nem volt ilyen, de ezen a héten minden nap)
2. már 3 hete MINDEN pénteken, de CSAK pénteken vérzik az orrom

röhej :)

(#2939) Matr x válasza fokukac (#2933) üzenetére


Matr x
aktív tag

nem tetszik? :D

keresek/kérek jobbat, ha nem tetszik... :P

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#2940) Predator666 válasza anaqer (#2836) üzenetére


Predator666
aktív tag

Tehat...Minel tobb a luk, es minel nagyobbak, annal, erdemesebb nagy atmeroju ventit venni...
Ha sok luk+nagyok, es veszek kisatmeroju ventit, az akkor tobbet er vagy inkabb jobb akkor a nagy atmeroju...
Huuu, tok kreten vagyok ehhez, remelem nem viszonyulsz majd ugy hozzam, mint en a muterhez, ha nem ert vmit:D (ideges vok, orditok kombo:DDD)

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#2941) Predator666 válasza Bash (#2860) üzenetére


Predator666
aktív tag

Jovannaokeokena,sokparasztjuzerakizaklatjaaMODERATORokat:DDDbocsika:Dcsaknemszeretekolyansokatvisszaolvasni.:D
BTW mit dolgozol ottanda, hogy ennyit tudsz PH!-zni:D

[Szerkesztve]

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#2942) fokukac válasza Bash (#2860) üzenetére


fokukac
nagyúr

3 literes kocsid van? :o
gazdaságos amerikai kiskocsi... :D

------------------

Matr x : nekem tetszik, tőlem maradhat... :)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2943) Integra válasza fokukac (#2937) üzenetére


Integra
titán

én soha sem vettem egyetlen ilyen lapot sem, de most a görög zita egy pillanatra megingatott, aztán rájöttem hogy majd valamelyik haver úgysem bírja ki hogy megvegye:)
így megnéztem nála én pedig hű maradtam önmagamhoz és továbbra sem vettem kukalapot:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2944) fokukac válasza Integra (#2943) üzenetére


fokukac
nagyúr

görög zita képei kicsit semmilyenre sikerültek...
az előzmények után nem is tudom, mit prűdködik ennyire... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2945) Integra válasza fokukac (#2944) üzenetére


Integra
titán

igen, ezen én is agyaltam, főleg hogy aszonta a zitus, hogy végre olyan képeket csinálhat amilyeneket ő szeretne. valszeg olyanok is lettek, csak én más milyeneket képzeltem:D
na nem baj, lesz még csajom a zita is egyszer:D

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2946) Matr x válasza fokukac (#2944) üzenetére


Matr x
aktív tag

Biztos benne van az újságban valahol... :DDD

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#2947) Integra


Integra
titán

nagyon LOL:))
[L]http://index.hu/kultur/media/sppiac0922/[/L]

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2948) Josh válasza pweisz (#2870) üzenetére


Josh
tag

Ha nem tudja egyesben megtanulni, hogy mit jelent az, hogy csúsztatott kuplung, az az ő baja, de ha kettesből indul legalább nem nyírja ki a gumikat.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#2949) fokukac válasza Josh (#2948) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha ügyes, hármasból is indulhat... :D

-------------------

egyébként nekem az első vezetés órám azzal kezdődött, hogy mi az a csúsztatott kuplung. a bácsi megmutatta, majd azt kellett csinálnom egy negyed órát. miután már ment, elindultunk vezetni... s ott száguldottam! :D

és a legviccesebb ebben az, hogy akkor és ott ültem először a volán mögött. és ez nem a tanpályán történt, hanem az Örs mögött, az Álmos vezér útján a parkolóban. S miután elindultunk, bejártuk keresztbe-kasul Zuglót.. pedig elvileg a rutinvizsgáig csak tanpályán vezethettem volna. a tanpálya helyett rendeszeresen a BS parkolójába jártunk... :D
kicsit spórolt a bácsi. na. de legalább laza volt... :)

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2950) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

a poén az hogy én is a kuplung csúsztatásával kezdtem,ment is mint az álom,többféle dízeles kocsin..

csak a miénk fog ki rajtam,de az nagyon:D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 14 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.