Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ffodi


ffodi
veterán

Az előbb letöltöttem egy Nvidiás Omega Drivert. Elkezdem telepíteni majd kiírja hogy: '' Please insert disc 2''. Ez mitől van. Pedig 20 mega volt.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2) e-biza válasza ffodi (#1) üzenetére


e-biza
őstag

valoszinüleg hogy crcs amit elszedtél, ha más forrásbol is u.ez a gond támad akkor a telepitö a ludas

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#3) geni


geni
csendes tag

Mi az, hogy ''omega'' driver.

És honnan töltötted le?

(#4) ffodi válasza geni (#3) üzenetére


ffodi
veterán

A www.omegacorner.com-ról. :) :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Az omega honalpján ott van, hogy ha a telepítő kéri a második lemezt, akkor hibásan töltötte le. Próbáld meg mégegyszer, vagy ha nem megy, akkor próbáld meg máshonnan. Elég sok mirror van ott.

hey-ho-let's-go

(#6) ffodi válasza geni (#3) üzenetére


ffodi
veterán

A www.omegacorner.com-ról. :) :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7) Asusfan válasza geni (#3) üzenetére


Asusfan
senior tag

OMEGA drivert nem érdemes csak ATI kártyáknál használni.
Csak úgy leírom.

(#8) Johnny


Johnny
senior tag

Utolsó Nvidia Omega driver 2003.09.20-as dátumú. Mostanában nem foglalkoznak vele, csak Ati driverekkel - ergo az van, amit Asusfan írt :)

(#9) Asusfan válasza Johnny (#8) üzenetére


Asusfan
senior tag

Egyébként is,úgy tudom hogy amikor anno frissen le lehetett tölteni,már lelasította a kártyát.ATI-nál van csak jó hatása az OMEGA drivereknek.

(#10) Johnny válasza Asusfan (#9) üzenetére


Johnny
senior tag

Kb. ugyanott volt sebességben, mint a normál driver. 3dMarkben volt lassabb. Kicsit több dolgot lehetett beállítani rajta, mint az uo. ref. drivernél, de ennyi. Ebben a mostani drivereknek - föleg tv-out tekintetében, amik már a tv tool-t is feleslegessé teszik - a közelébe se ér.

(#11) LordX válasza Johnny (#10) üzenetére


LordX
veterán

Nah, egy kis gyorstalpaló az nV Omega Driverről:

1. Az eredeti drivert adja ki a csávó, registry meg inf átkonfigurálással.
2. Az átkonfigolt driverhez még ad egykét nagyon hasznos segédprogit is.
3. A legújabb (nV-s) a 45.23-ason alapul. Ez kétféleképp lehet telepíteni: ''quality'': ugyanolyan sebesség, jobb képminőség, mint az eredeti, vagy ''speed'': ugyanolyan képminőség, több FPS (bár nem sokkal).
4. A fejlesztés azért állt le, mert a csávónak meghalt a GeForce-ja. Néhány hete kapott egyet, és már kész is a ForceWare 53.03-as átírásával (állítólag teljesen át van írva a driver a Detonator XP-k óta, így bonyolultabb). Ezt nem adja ki, bétatesztelés alatt van.
5. A fentiekből hamarosan várható az 53-as sorozatból egy moddolt driver. Ez még mindig nincs ott, mint az 55(? 56? Melyik a legújabb?)-os sorozat, de néhány héten belül az is át lesz írva, garantálom.

(#12) Angie™ válasza LordX (#11) üzenetére


Angie™
addikt

ez miért éri meg a csávónak???:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#13) Asusfan válasza Angie™ (#12) üzenetére


Asusfan
senior tag

Csak úgy.Hogy ő írhasson tuningdrivertt.:DD

(#14) anulu válasza Angie™ (#12) üzenetére


anulu
félisten

Kihívás/hírnév combo

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Asusfan válasza anulu (#14) üzenetére


Asusfan
senior tag

Valahogy úgy.:)

(#16) divot válasza LordX (#11) üzenetére


divot
veterán

Arra azért kíváncsi leszek, hogy fogja megoldani a Forceware eltávolítását a gépről., mert per pillanat, ha rátelepítesz egy korábbi verziót, annak csúnya kékhalál a vége.

(#17) Johnny válasza LordX (#11) üzenetére


Johnny
senior tag

4. Az utolsó driver megjelenésekor nekiállt átírni az akkor kijövö 50.x-es drivert. Aztán amikor kijött az elsö bétás 53.x-es driver, akkor a weblapra kirakta, hogy azt kezdi átírni, ha kész lesz kinn lesz a weboldalon, hagyják békén. Ez még októberben volt. Azóta csend van/volt. NEM néhány hete kezdte.
Elég sokáig használtam az utolsó driverét. Kipróbáltam mindkét módban, leteszteltem anno rendesen. Quality módban nálam teljesen ugyanúgy ment, a képminöséget én nem láttam jobbnak. Szvsz parasztvakítás. Régebben én is azt mondtam szebb az Omega, mert elhittem. De nem az.

Amit hozzá ad refresh progit nekem nem jött be, még mindig a HzTool-t használom (korrektül mükszik és mindennel kompatibilis).

Régebben rendes összehasonlítást láttam valamelyik tesztoldalon az NV-s és az Omega (plusz egy-két) driver között. Különbségek, ha voltak is minimálisak és vegyesen sebességben, képminöségben semmi. Nemrég volt ugyanilyen teszt Ati driverekkel is, ha jól emlékszem itt is minimálisan más eredményekkel.

(#18) divot válasza Johnny (#17) üzenetére


divot
veterán

Akkor ez egy pszichoszomatikus driver. :P

(#19) Goose-T


Goose-T
veterán

Nekem semmi bajom nincs az Omega driverrel, sôt, szerintem qrwára jó. Minden nagyon szép vele, semmi sem szaggat. Kell ennél több? Ti4200-am van. Ja, TVTool még mindig sokkal többet tud és szebb képet lehet vele varázsolni az nView-nál. A HzTool pedig ha jól tudom, csak Win9x alatt müködik. Aki pedig még mindig 9x-et használ, az vessen magára. Kivéve, ha mondjuk 1GHz alatti régebbi gépe van 128MB v. kevesebb memóriával.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) Johnny válasza Goose-T (#19) üzenetére


Johnny
senior tag

Neked felesleges is lenne az újabb drivereket használni, GF4-hez a 4x.xx-es driverek valók max. KépminQségrQl annyit, hogy ha felrakod ugyanazt a ref. drivert, akkor ahhoz képest SEMMIVEL nem lesz szebb az Omega képe. Ments le pár screenshot-ot, meglátod.
HzTool az Refreshlock 2.02 akart lenni. HzTool-t szerintem azért írtam, mert Hz nevü kis ikont rak ki a taskbarra :F
TV tool jó progi, nem vitás. De a mostani driverekben szinte minden benne van, ami abban. Egyedül a Macrovision kikapcsolása hiányzik. Elég minQségi tv-m van, de én képminQségben a mostani (5900FX) kártyánál nem látok változást. Bár aláírom, az Inno GF4TI4200-amnál volt, nem is kicsi.

(#21) Asusfan válasza Johnny (#20) üzenetére


Asusfan
senior tag

Forceware 5X,XXX FX-ekhez kailbrálják ha jóltom ezért nem érdemes.

(#22) Johnny válasza Asusfan (#21) üzenetére


Johnny
senior tag

Igen, pontosan.

Egyébként meg - ha rám hallgattok - mindenki azt a drivert használja, amelyiket akarja :D

(#23) LordX válasza Angie™ (#12) üzenetére


LordX
veterán

A Linuxot programozóknak miért éri meg? Abban meg több pénz is lenne..

(#24) LordX válasza Johnny (#17) üzenetére


LordX
veterán

A képminőségről azt írtam, amit a csávó állít. Sok különbség tényleg nincs (bár van.. Egy Ti4200-on legalább is volt - mintha egyel nagyobb Anizo-val ment volna)

Lehet, hogy nem 2 hete kezdte az 5x-es sorozat átírását, de nem volt kártyája, hogy letesztelje. Olvasd el az oldalon, tudod te is a címét..

(#25) Asusfan válasza LordX (#24) üzenetére


Asusfan
senior tag

Én elolvastam,és nem küldtem neki mailt.:DDD

(#26) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mint ha Nvida-ra nem igazán fejlesztenék az omega drivert,legutolsó frisités 2003/09/20:(

(#27) Motyi


Motyi
senior tag

Én úgy emléxem,hogy azért nem fejlesztik az Omegások mert az nVidia megtiltotta neki.

(#28) ToBeY válasza Motyi (#27) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nehogy jobbat csináljanak mint a sima Forceware?:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.