Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) subaruwrc válasza ladyka (#3200) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem simán kiszáradt a paszta emiatt melegebb
illetve a fan controller is meghibásodhatott, emiatt mutat fals értéket.
gigabyte kártyáknál sajnos nem ritka hogy a 3 év lejárta előtt kiszárad a paszta

(#3202) KAMELOT válasza ladyka (#3200) üzenetére


KAMELOT
titán

Probáld meg visszavinni. Előtte a problémát vedd fel videóra. AB, gpuz és azt is hogyan pörögnek a ventik milyen helyzetben. Emailban majd küld is el nekik.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3203) Sunnyslow42 válasza ladyka (#3195) üzenetére


Sunnyslow42
csendes tag

Szia. Nekem egy Extreme van a gépemben és pontosan ugyanez a problémám volt. 74 foktól ordított a kártya és nem lehetett szabályozni a ventiket semmivel. Kicsi böngészés után kiderült, hogy van ezeknek a kártyáknak egy kellemetlen betegsége, mégpedig a silány pasztázás. Egy-két éven belül egyszerűen kiszárad a kártya. Egyetlen megoldás van rá: szétkapod és átpasztázod. Megtettem, azóta finom hűvös és csendes.

(#3204) ladyka válasza Sunnyslow42 (#3203) üzenetére


ladyka
csendes tag

Köszi, sejtettem, hogy valakinek van/volt még ilyen gondja. Garanciás meg a kártya. Bepróbálkozom hátha szerencsém lesz. Max visszakapom ujrapasztazva :)

(#3205) - = Zk = - válasza Doblós (#3199) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sajnos egen... volt 2080 BG-m..... ilyen meleg volt az is..

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3206) Doblós válasza - = Zk = - (#3205) üzenetére


Doblós
aktív tag

Remek,de ha ez nem károsítja,akkor pont nem érdekel.

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#3207) - = Zk = - válasza Doblós (#3206) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nemtudom, 1-2 hónapra rá kapott gyári EVGA vizet....
am sztem a fix 100+ az ami károsíthatja hosszabb távon.. sztem!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3208) ladyka válasza Sunnyslow42 (#3203) üzenetére


ladyka
csendes tag

Ujrapasztazas után mik a tapasztalataid? Milyen hőfokot produkal?

(#3209) Sunnyslow42 válasza ladyka (#3208) üzenetére


Sunnyslow42
csendes tag

Pont most játszottam modern warfare multit low beállításokon, 1080p-ben, 170 fps, maximum 67 fok volt a processzor. Egyéb esetekben nem megy 75-nél feljebb. Kivétel talán a Crysis remastered, ott felment 78-ra. Viszont én saját fancurve-öt használok.

(#3210) Strezi válasza KAMELOT (#3202) üzenetére


Strezi
őstag

Hogy megy az "új" kari? Kihajtottad már maxra? Mármint amit a PowerLimit-jével enged. Nekem 2050 volt a teteje, amíg hideg volt, ram jól bírta a +1000-et. Persze csak tesztelés idejére ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#3211) KAMELOT válasza Strezi (#3210) üzenetére


KAMELOT
titán

Karácsonykor leszek otthon :) Köszi az infót, legalább tudom mennyire kell állítani! Előtte még kis flexelés, csövezés stb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3212) Strezi válasza KAMELOT (#3211) üzenetére


Strezi
őstag

Értem, akkor hosszú távú projekt még :Y Talán addigra meglesz nekem is az utódja. Addig lehet hogy megyek angliába, ott jobban beszerezhetők az új karik. Legyan az 6800 vagy 3080...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#3213) KAMELOT válasza Strezi (#3212) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha megvan minden (+1 radi, cső, fittingek), akkor pár óra alatt beszerelem!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3214) fisi válasza ladyka (#3193) üzenetére


fisi
senior tag

Mondom anno én ugyanígy jártam a Gaming X Trio val. De az talán csak a középső ventit tekerte ezerrel. Felkuldtem szervizbe másfél hónapot ültek rajta majd vissza küldtek hogy jó a kártya bevizsgalta a bolt és a forgalmazó is.
Biost frissítettem előtte rajta stb semmi sem használt.
Na vissza jött a kártya lerabolva dugók sehol belőle stb de akkor érdekes jó volt tényleg. El is adtam gyorsan a picsaba persze a másik tulajt tájékoztatva! De utána már nála se jött elő a hiba meg át rakta vizhutesesre..

(#3215) Werkly


Werkly
őstag

Elnézést ha lerágott csont amiről kérdeznék de ez a startkor való artifacts dolog mely kártyatípusokat érintette vagy érinti? Hardware vagy software a hiba forrása? Kösz!

(#3216) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Azt hiszem az elmúlt 24 órában komoly %okat vesztett a frissen szerzett kártyám az értékéből :O egyik szemem sír, a másik üveg :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#3217) Chalez válasza Sontir Fel (#3216) üzenetére


Chalez
őstag

Ne törődj vele, a következő gen-ig kibírod, addig csak használd, élvezd, hisz szinte mindenre is elég még ma is. Aztán akkor majd el lehet gondolkodni egy váltáson :K

(#3218) Találtgyerek válasza Sontir Fel (#3216) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Neked legalább van kártyád. ;) Akik az új kártyákra pályáznak,azoknak lehet még hetekig nem lesz.

06-3o/9759I39

(#3219) GAbre


GAbre
veterán

Artifactos kártyát lehet javítani,ha esetleg nem lehet gart intézni már rá?

Avatar

(#3220) syIex válasza Találtgyerek (#3218) üzenetére


syIex
veterán

Vagy csak jó esetben hetekig... :DDD
Egyébként a 2080 Ti sem nagyon van már használtan sehol szóval inkább mindenki tartogatja gondolom a biztos készletig.
Terveztem egy FE 2080 Ti beszerezni, de ritkább, mint a fehér holló.. :O

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3221) GAbre válasza syIex (#3220) üzenetére


GAbre
veterán

Hát jah,én is még kb/minimum 12 hét mire kapom 3080-at.
Ott van neked 1 jó erős 3080.Talán nem az első.
Miért érdekelne téged 2080 ti gyári?

Avatar

(#3222) Chalez válasza syIex (#3220) üzenetére


Chalez
őstag

Nekem van egy, van az a pénz ;)

(#3223) syIex válasza Chalez (#3222) üzenetére


syIex
veterán

Minden a matekon múlik.. :U
Ha komolyan eladnád akkor írj rám. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3224) syIex válasza GAbre (#3221) üzenetére


syIex
veterán

Ja, hát igen... Én egésznap 24/7 a gép előtt ülök és F5-el frissitgetem az összes oldalt ahol kapható a 3080.... ;]
Ja, nem! :U
Egy komoly 1650-el nyomom jelenleg és a Legion a nyakunkon... :DDD

Long story short:
Volt 3 darab 3080-am amiből kettőt itt aprón vettem. Egy Trio és egy Strix.
A Trióért 400-at adtam és azon valóban nyertem is 60K-t és volt a Strix amit L-Bandi kollégától vettem 500-ért és ugyan annyiért adtam itt tovább egy másik kollégának tehát azon egy forintot nem nyertem.
Ezen kívül volt egy FTW3-am is amit iPonon pont szerencsés frissítés közepette ütöttem le és azt szintén többért adtam itt el 50K-val, mint nekem volt.
Mindegyik kártyát felbontottam és mindegyiket használtam is.
A Strix a vágyam és az fog maradni is, viszont mivel számomra is irritálóan sok az ára ezért egyszerűen pár nap után "nem bírtam" nézni a gépben, hogy ennyibe került és ezért adtam tovább rajta.
Azóta iGpun voltam és most egy hete haverom adott kölcsön egy 1650-et.
Most van fent aprón a negyedik kártya amit árulok (igaz volt még két Giga, de azokat nem én ütöttem le csak megkértek, hogy mivel sok a zöldem hirdessem), de azon a Colorful-on kemény 20k van szóval aki nagy scalper akar lenni az ne rólam vegyen példát, bármennyire is hirhedt lett a "kacsa".. :))

Szóval nincsen 3080 jelenleg a birtokomban és azért szeretnék 2080 Ti FE-t, mert nagyon bejön a dizájn.. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3225) GAbre válasza syIex (#3224) üzenetére


GAbre
veterán

Köszönöm a részletes leírást.
De nem kellett volna.
Persze a "külső" IS fontos.De a belső még inkább (férfinak főleg,hogy "milyen szűk") :D xd
Csak furcsállom,mivel 3080 azért erősebb ti-nál.Elvileg jobb a fogyasztási aránya is,bár én a 250 és 320 W-os különbözetet kicsit sokallom.
Pénz is beszélhet persze,nekem is van az a pénz,amiért eladnám 3080-am,már ha lesz 1eltalán....

Más:
Én most találtam neten "teszteletlen" újszerű Palitot
Elég olcsó volt,teszek vele 1 próbát.Ha más nem remélem vhogy tudom gariztatni.
Láttam már párat,amit hibásként árultak.
Esetleg vkinek tapasztalata kártyával?

Avatar

(#3226) KAMELOT válasza GAbre (#3225) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért a 3080 esetén a 375-442W@2.15Ghz szerintem egyben sok és kevés. Ilyen fogyasztás mellett 2.5GHz+ kéne tudni. Vga-hoz alap egy AIO vagy FC blokk, nem ilyen xar ventikkel bohóckodni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3227) Sontir Fel válasza Chalez (#3217) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Így lesz. :B

Találtgyerek: hát ez a 290es nyitás a 3070nél igen komoly :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#3228) syIex válasza Sontir Fel (#3227) üzenetére


syIex
veterán

Volt Alzán 220-ért is. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3229) GAbre válasza syIex (#3228) üzenetére


GAbre
veterán

200-ért rendeltem asus dual-t :)
Meglátom mi lesz.De vagy ez marad,vagy 3080 később,ha megjött.

Avatar

(#3230) Sontir Fel válasza syIex (#3228) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ha annyiért találnék aquaban vagy edigitalnal, akkor lehet váltanék :K :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#3231) syIex válasza Sontir Fel (#3230) üzenetére


syIex
veterán

Aquánál 350 ami iponon 290 szóval azért arra még sajna várni kell.. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3232) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezek, mármint az árak, és a készlet miatt tuti megtartom, marad a 2080Ti. :) Szerintem DSR-rel felmegyek 1440p-re, aztán ennyi. :)

Véleményem szubjektív...

(#3233) KAMELOT válasza Sontir Fel (#3227) üzenetére


KAMELOT
titán

3080/3090 nincs, de várják, hogy legyen 3070 :) Ez is érdekes lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3234) Devid_81 válasza hackeeeee (#3232) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam biztositotta magat a gepben a Ti, atszereltem a vizet most hetvegen, mar full blokk van rajta az eddigi AIO helyett.
En ezt ki nem veszem a gepbol addig amig nem jon a kovetkezo generacio, egyedul akkor lesz csere ido elott ha ramdoglik. :U
Majd max leszokok az ultra beallitasokrol es jatszom high-on vagy valami.
De ami most a VGA piacon megy az egy nagy vicc komolyan. :O :W

[ Szerkesztve ]

...

(#3235) KAMELOT válasza Devid_81 (#3234) üzenetére


KAMELOT
titán

Vannak azok a beállítások, amiket ha kikapcsolsz, nem változik semmi, de fps viszont növekszik :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3236) Devid_81 válasza KAMELOT (#3235) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En azokkal is megfogok mostmar elegedni, nem erdekel a mindent ultrara es menjen 100FPS-el dolog. :N
Ezenkivul £650-os VGA-ert biztos nem adok £1000+ , azokat egyenkent feltolhatjak maguknak ;] :DDD
En a Ti-mmel szerencses voltam, mert masodik tulaja vagyok, £800-at nekem masfel eve megert. :K
Most meg jo eroben van, kihuzom vele kovetekezo generaciog :K

[ Szerkesztve ]

...

(#3237) KAMELOT válasza Devid_81 (#3236) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze! Én is így vagyok ezzel. 700€ a kezdő ár akkor üzletben, ne legyen 1000€+, továbbá készlet sincs. Úgy ahogy van nv elrontotta az egész 30xx szériát. Az a fogyasztás is kicsit sok nekem +20fps-ért.
Ha nem tudnak teríteni, minek jelentették be???

Chalez: otthon leszek kipróbálom, mert pontosan nem emlékszem, mert egyszer beállítottam azóta úgy használom

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3238) Chalez válasza KAMELOT (#3235) üzenetére


Chalez
őstag

Mik azok, és akkor minek vannak benne? :DDD Motion Blur-t szoktam amúgy hanyagolni néha...

(#3239) Sontir Fel válasza KAMELOT (#3233) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Előbb volt Alzan "használt" a nagyobb EVGA 3080 355ért, sajnos csak 2 év garanciával :DDD lesz itt minden is... Nem sokára ;]

Hackeee: csak hangosan gondolkodtam. Ha sikerülne 200 körül találni egy 3070est és 250 körül elköszönni a 2080ti-től, akkor az nem egy rossz forgatókönyv :B

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#3240) jilian válasza Devid_81 (#3234) üzenetére


jilian
addikt

Tóljál rá egy friss curvét. :K
Nekem elfosták magukat a profiljaim és amíg elmentem egy klozetra.... hát nagyokat néztem mire vissza néztem rá!
Be lőtte nekem a boost-ot 2055mhz-re :Y (a korábbi 1940 volt)
És oda írta a végére, hogy power limit miatt nem tudott feljebb menni. A max hőfok meg 47° volt.
Nem is bántom így hirtelenjében majd ha lesz időm vissza teszem 2115-re.

(#3241) Találtgyerek válasza Sontir Fel (#3239) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hát elég valószínűtlen. :D Ha 200 körül lesznek a 3070-ek,akkor már sajnos nem tudod 250-ért eladni a 2080Ti-t. Szerintem jobban jársz,ha nem cseréled le.

06-3o/9759I39

(#3242) Devid_81 válasza jilian (#3240) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En manualban adok neki, igy hasznalom mostanaban:

Amikor az AIO volt rajta akkor a vram nem birta egy ido utan a +1000MHz-et, most elvan vele :B

Szerk: nekem igy 2145-re boostol, de altalaban 3x fok felett atugrik 2130-ra, es jatekok alatt altalaban 2115-2100MHz az amit stabilan tart. Max hofok 50 fok korul 330Watton (126% TDP)

[ Szerkesztve ]

...

(#3243) Chalez válasza Devid_81 (#3242) üzenetére


Chalez
őstag

Az miben nyilvánul meg, hogy nem bírja a vram a tuningot? Nekem sima FE-van, és +1000 van a ramon, simán megy 8000-en

(#3244) KAMELOT válasza Sontir Fel (#3239) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak, ha a 3070 annyi lesz egyből esik a 2080ti ára. 8 vs 11gb én nem adnám el, max ha 3080 v 3090 vennék.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3245) Devid_81 válasza Chalez (#3243) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam jatekok alatt egy par perc utan voltak szep szines villogo "extra" dolgok, mint valami kis feny villanasok, de nem pixelek, hanem mint egy kis felvillano folt szeru.
Mint valami tuzijatek :D

...

(#3246) KAMELOT válasza Devid_81 (#3245) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet az ufók jeletek neked :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3247) Sontir Fel válasza Találtgyerek (#3241) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ismerősöm most adja el a kártyáját, elvileg holnap viszik jóval 250 felett. Szóval van még ebben lehetőség, csak gyorsan kellene lépni. Lehet teszek egy próbát... max pár hétig nem lesz kártyám :DDD bár nagyon elégedett vagyok vele :C

#3244KAMELOT:
igazad van, alzán ma 200 alatt nyitott a 3070, el is fogyott ;] ha meg jön a 6800xt még lentebb mennek az árak... tudja fene mi történik itt :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#3248) Chalez válasza Devid_81 (#3245) üzenetére


Chalez
őstag

Ja értem... Nálam egy 100/1000 tuning van belőve, szép kerek számok, meg is elégszem velük, nem piszkálom tovább. Semmi villanás, hasít ezerrel :DDD

(#3249) Találtgyerek válasza Sontir Fel (#3247) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Látom már jegeltették is. Szép munka! ;)
Én még 400-ból kitudtam szállni a 2080Ti-ből. Viszont ennyit még egyszer már nem költök videokártyára.

06-3o/9759I39

(#3250) Sontir Fel válasza Találtgyerek (#3249) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Az a komoly teljesítmény :R köszönöm! mára, vagy holnapra ígérte magát a vevő, remélem nem maradok hoppon... nagyon jó áron szereztem be, az se lesz világvége, ha a nyakamon marad, elégedett vagyok vele ;)

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.