Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) tbw válasza Találtgyerek (#2896) üzenetére


tbw
aktív tag

Szegény gyere tök hülye.
2080 Ti 100 alatt.
Nekünk sürgős neki nem. De kár hogy nincs komment lehetőség.

TBW

(#2902) nexplo válasza tbw (#2901) üzenetére


nexplo
őstag

Jobb hogy nincs. Megfagyna a ph szervere szerintem :W Maximálisan elítélem az ilyet , gusztustalan amit csinál. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2903) Laraxior


Laraxior
titán

Tud róla, már említettem neki... :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2904) - = Zk = - válasza Laraxior (#2903) üzenetére


- = Zk = -
félisten

húúú, apám.... nagyon lematekolta neked...kész.. "fix-iksz" :D

apropó, mikorra ígértek a 3080-ad? elfelejtettem.. vagy megjött már?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2905) Laraxior válasza - = Zk = - (#2904) üzenetére


Laraxior
titán

Majd a kovetkezo turnusba, majd irnak emailt. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2906) GEIL válasza SkyTrancer (#2863) üzenetére


GEIL
addikt

Azért ez így nem hangzik acélosnak...hogy egy 300 rugós kártyán FullHD-n menjen a game és még butítva is a megjelenés. :DDD :F :Y :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2907) nexplo válasza Laraxior (#2903) üzenetére


nexplo
őstag

Aki eladja neki az meg is érdemli :) főleg ennyiért..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2908) Devid_81 válasza nexplo (#2907) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha az enyemert kijon Angliaba en odaadom neki, de a 2 het karantent ugy oldja meg ahogy akarja ;] :DDD

...

(#2909) - = Zk = - válasza Devid_81 (#2908) üzenetére


- = Zk = -
félisten

óó, van 1-2 tippem, hova tudnánk elszállásolni angliában az efféle mókaficeket :D :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2910) hackeeeee válasza syIex (#2838) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Láttam pár érdekes matekot itt az utóbbi időben. :DDD

Nekem itt az jött le amúgy, h alapesetben nem feltétlen éri meg váltani.. Főként ha elégedett valaki.. 1440p-ig bőven elég a 2080 Ti is.. 100Hz felett is. :K

Ez a 3070 is, mint 2080Ti verő is szerintem elég erős meglátás, bár persze, ha közel azonos szint lesz az tök jó lesz, de, kevesebb vram.. Pl. warzone-ban masszív szívás, ami 1080P-ben telepakol 11GB vram-ot.. Stb, stb.. Szóval nem tudom.. Szerintem kicsit túl lett tolva a marketing, ez miatt pedig megkattant mindenki.. :)

Majd meglátjuk mennyi lesz, így is már megy a hiszti, hogy drága lett a 3080. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2911) Devid_81 válasza - = Zk = - (#2909) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Leyton, East Ham stb...ahol egyedul lenne az utcan feher, rogton rajonne nem is elado a GTX1070, jovanaz meg par evig ;] :D

...

(#2912) - = Zk = - válasza Devid_81 (#2911) üzenetére


- = Zk = -
félisten

;] ;] ;]
így-így....
biztos sokan megvennék azon a környéken :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2913) tbw


tbw
aktív tag

Na mi lett a fórummal.
Senkinek nincs még 3080?
Vagy annak új topik van már?

TBW

(#2914) Devid_81 válasza tbw (#2913) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Van es ott mar engem utalnak is mert kotsog 2080Ti tulaj vagyok... ;]
Legjobb, hogy ex 2080Ti tulaj szerint is en vagyok a kotsog, mikozben egy fel szoval nem emlegettem semmit a 2080 Ti teljesitmenyerol mostansag.
Es nem is azert mentem oda, hogy barkit ezzel birizgaljak, egyszeruen csak tenyeket kozoltem, de mindenki sertesnek vette... :U

Nekem nagyon fura lett ez az egymasra valo kopkodes es a 2080 Ti tulajok mind barmok stb...lassan ugy erzem magam mintha rossz csapatnak szurkolnek, pedig meg csak focit se nezek :D
Lassan kisebbsegnek erzem magam mert masfel eve vettem egy hasznalt 2080Ti-t kb 2080 aron... :U

...

(#2915) syIex válasza Devid_81 (#2914) üzenetére


syIex
veterán

Nem akartam személyeskedni egyáltalán, de nagyon úgy jött le az írásodbol, hogy a 3080 szinte értelmetlen egy 2080 Ti után holott ez hülyeség hiszen a számok magukért beszélnek. Nyilván a FHD esetén más a dolog, de azt tudjuk is miért. Szóval elnézést, ha magadra vetted és amint látom tényleg elég nyersen írtam, de no offense pls. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2916) Devid_81 válasza syIex (#2915) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem gaz, lehet velem van a baj, barhova irtam ma mindenki tamadasnak vette :DDD
Szoval en kerek elnezest, viszont nekem ez a helyzet, hogy a 2080Ti tulajok=idiota emberek nagyon fura hozzallas.
Az ara tudom borzalmas volt foleg aki ujonan vette.
Teljesitmeny se volt fenyes elorelepes :(
Ha visszanezel a topik elejre amikor csatlakoztam akkor valoszinuleg talalsz olyat, hogy emlegettem a Turingot mint egy fing elorelepes kb, de a 2080 topikban tuti :D :R

Lenyeg a lenyeg, attol fugg milyen felbontason jatszol. :K
4K egyertelmu, alatta nem annyira egyertelmu a dolog most meg szvsz.
Persze mindenki csinal amit szeretne, senkinek nem mondhatom meg, hogy mit vegyen mit ne :N

A legjobb az lenne ha sokan nem fejvesztve eladnak a regi VGA-jukat, csak hogy ne legyenek kitaszitott 2080Ti tulajok es aztan meg mehetnek sorbaallni 3080-ert.
Jelenleg csak azt latom sokan aggresszivan ott toljak mintha valaki fegyvert fogna rajuk, hogy vasaroljanak, de ugye sajnos keszlet az meg nincs a foldon. :(
Nekem ez furcsa nah, de mar kaptam erte ma :D

...

(#2917) Laraxior


Laraxior
titán

Volt a Strixnek fehér változata? :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2918) syIex válasza Laraxior (#2917) üzenetére


syIex
veterán

Igen. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2919) Laraxior válasza syIex (#2918) üzenetére


Laraxior
titán

Meg is van hát ez már majdnem KFA2 HOF :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2920) syIex válasza Laraxior (#2919) üzenetére


syIex
veterán

Iponon is volt fent 629-ért régebben. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2921) Laraxior válasza syIex (#2920) üzenetére


Laraxior
titán

...és a sima mennyiért volt?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2922) syIex válasza Laraxior (#2921) üzenetére


syIex
veterán

Akkoriban talán 560-580 körül ment ott.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2923) nexplo válasza syIex (#2922) üzenetére


nexplo
őstag

Szinte ingyen volt :Y Ilyen árakon mindig megdöbbenek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2924) jilian válasza nexplo (#2923) üzenetére


jilian
addikt

Most se sokkal kevesebb a "csúcs". :DDD ;]
Sőt....

(#2925) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,
Az irodai gépemben van/volt egy RTX 2080TI, de akármit frissíttetem rajta csak fagyott állandóan a premiere pro, ezért most beraktam egy régebbi 1070TI-t, minden megy, de nem tudom hogy kell-e valamit frissíteni a driveren, vagy ez hogy működik?

Az RTX 2080TI-nak lehet azért baja, mert nem elég friss a bios? Az az egyetlen amihez nem nyúltam, minden más a legfrissebb, studio driver, premiere, mégis nagyon köhög, mióta van hardware acceleration a programban.
Bármi tanács jól jönne.

Ez a pc-m

Érdekelne hogy valós-e az a hiedelem miszerint a 2080ti egy annyira drága kártya, hogy szinte senki nem használja szerkesztésre maximum játékra, és ezért nincs optimalizálva a premierehez, illetve kalap sz@rt sem ér a studio driver, mivel nincs benne komoly pénz, ezért nem optimalizálják úgy mint a game ready drivert.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2926) GEIL válasza trialboj (#2925) üzenetére


GEIL
addikt

Egy "quadro" volna a barátod inkább. :U :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2927) arc82


arc82
tag

Sokan akarnak venni rtx 2080 ti kártyát 150 ezerért.Bíznak benne,hogy nagyot esik az ára,csak azt felejtik el,hogy nagyon kevés embernek van ilyen kártyája.Így ha véletlen esik is az ár,akkor is korlátozott lesz az elérhető példány a piacon.

Üdv

(#2928) jilian válasza arc82 (#2927) üzenetére


jilian
addikt

...de mi kivárunk és az utolsó példányokat horribilis áron fogjuk eladni.....
;] ;]
:P :P

(#2929) warcat


warcat
veterán

Azért az átlag Ti tulajokat sikerült Jensennek duplán megszívatnia, bejelentés után elszórták 4-500 $-ért a kártyát, nem volt/nincs mit venni helyette és visszament 600-ra ;]

EA: It's in the crate!

(#2930) GEIL válasza arc82 (#2927) üzenetére


GEIL
addikt

Akkor marad a a garanciás 3070.....jó vétel lesz 200 alatti áron. :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#2931) hackeeeee válasza Laraxior (#2917) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt, ezért is írtam, h majdnem a white ediition órajelén megy most nálam a A11G :)

Véleményem szubjektív...

(#2932) nexplo válasza warcat (#2929) üzenetére


nexplo
őstag

Bizony ez jó nagy szívás volt kompletten.... a piac be lett sz*patva ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2933) Devid_81 válasza warcat (#2929) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor lesz meg tobb hab a tortan ha kiderul a 3070 msrp mission impossible-ba megy at, plusz ha 10-15% al gyengebb lesz a 2080Ti-tol :DDD
Nah akkor lesz egy par elegedetlen user :K

...

(#2934) Csavez™


Csavez™
veterán

Ha tehetném vártam volna az eladással, a caseking nem csak engem, hanem sok embert beszopatott az időpontokkal, kaptam egy emailt, hogy mégsem tudják teljesíteni a rendelést, meg a kártya ára felment 56 euroval, az elérhetősége meg ismeretlen, ha gondolja vissza utaljuk a pénzét, vagy levásárolhatja! :C

(#2935) trialboj


trialboj
őstag

Segítsetek már pls, mi a teendő ha videókártyát cseréltem, kell frissíteni az nvidia drivert, vagy ha eleve a legutolsó volt, akkor megoldja magától?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2936) nexplo válasza Csavez™ (#2934) üzenetére


nexplo
őstag

Uhh ez szívás. Én még kivárok. Szeretem a 2080Ti karim , nem érzem hogy sos kevés lenne... főleg fhd-ra max 2K-ra. A piac úgy meg van bolondulva hogy az hihetetlen...

(#2935) trialboj
Milyen kari volt előtte? :U

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2937) Laraxior


Laraxior
titán

MSI 2080 Ti Gaming X Trio

Van ilyen valakinek? Mennyi tuningot enged a VGA? Igazából a TDP limitje érdekelne :D :R
Valaki megkukkantaná GPU-Z-ben? :R

(#2930) GEIL: Nem lesz az a 3070 200k alatt, szerintem arra ne várj.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2938) nexplo válasza Laraxior (#2937) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem is ez van. De már beszéltünk :D Csak délután tudom megnézni, de a 6pin+8+8 tápcsati sokat enged sejtetni :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2939) Laraxior válasza nexplo (#2938) üzenetére


Laraxior
titán

Oké, találtam tesztet róla guru3d-n, de ezek a nyomorultak 42%-os ventivel járatták. 70°C+ a GPU... :W
Nálam már 50°C-on 80%-on mennek a ventik. :(((
Bár megjegyzem, hogy a 3080 is tök auto ventivel ment a tesztben. (76°C, 48%)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2940) nexplo válasza Laraxior (#2939) üzenetére


nexplo
őstag

Én stabilan 50 fokon tudom tartani úgy hogy tényleg nincs hangja. Sosem voltam MSI párti de ezt a karit b@szottúl eltalálták. Egy baja van talán, mégpedig hogy hatalmas batár nagy. De gyárilag jár hozzá merevítő, ami szintén nagy piros pont a gyártónak :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2941) DeathAdder válasza GEIL (#2930) üzenetére


DeathAdder
veterán

Előbb lesz a 3070 250k felett mint 200 alatt :)

(#2942) trialboj válasza nexplo (#2936) üzenetére


trialboj
őstag

Ez a szutyerák 2080TI volt :B , most 1070 van, de ez is döglődik, lefagy az egér is premiereben, 5-10mp-re
Valami a driverekkel lesz.

Azért kérdezem hogy szabad-e használni a geforce expereience-et, vagy sem. Rengeteg driver frissítés jön ki, mindegyiket a fent említett szoftveren keresztül raktam fel, bejelöltem hogy törölje ami eddig volt, studio és game driver is volt. Mégis elkezdett döglődni a 2080TI, lefagy az egér, franc aki megette, most másik kártya van benne ezzel is fagy, tehát nem a vid kari a hibás.
Hogy tudom teljesen legyalulni a drivereket, olyan szűzre mint mikor új a win? Tény hogy rettentetsen instabil a premiere, de nem volt ilyen mértékű a baj kb 1 hónappal ezelőtt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2943) perfegor17 válasza trialboj (#2942) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nekem is volt ilyen problémám táp csere megoldotta :)

(#2944) trialboj válasza perfegor17 (#2943) üzenetére


trialboj
őstag

Tudnál írni róla kicsit bővebben? Mikor fagyott az egér, vagy milyen programban? Nekem csak és kizárólag a premiere szarakodik, minden más program tökéletesen működik, pl az after effects is, ami sokkal inkább tudja használni a procit meg a videókarit is, nem beszélve a rammról, és ott nincs ilyen gondom.

Ez céges gép, nem az enyém, eleve hogy teszteled le hogy a másfél éves tápod jó-e v sem?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2945) perfegor17 válasza trialboj (#2944) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nekem render közben fagyott ki solidworks-ben. De voltak random fagyások is csak megállt az egér és annyi. pc boltban szervizes vagyok rányomtam egy teszterre és annyi.de mióta kicseréltem semmi baj nincs.

(#2946) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Gigabyte RTX 2080 Ti Gaming OC videókártya, ami veszett hangos terhelés alatt. A ventillátorok egyszer majdnem alapra visszaállnak majd pár másodpercre max fordulatra váltanak és ez így megy folyamatosan, mintha ki/be kapcsolgatna. Hogyan tudom manuálisan beállítani a ventiket, h egy bizonyos fordulatra álljon rá és menjen azon mindaddig amíg vissza nem hűt?

Üdv!

(#2947) Laraxior válasza tjokai (#2946) üzenetére


Laraxior
titán

MSI Afterburnerben tudsz ventit szabályozni :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2948) hoolla


hoolla
aktív tag

Az Asus rog strix oc 2080ti-m elkezdett crashelni ~70c kornyeken. Semmi gond nem volt amig le nem jott a 4.-ik DLC a borderlands 3-hoz. Azzal kofagyott 1x 2x, ami mar nagyon furcsa volt, mert szinte soha nem volt semmi problema a kartyaval. Meg a rissz-rossz Horizon Zero Dawn is hibatlanul ment sok sok orat.... A fagyasok utan telepitettem az uj Drivert, aztan elkezdett igazan szethullani minden. Most a REdDead2 bench kidob mar 68c-n.... Ami erdekes, hogy a Port Royal, Time spy lefut ha feltolom a ventiket. Azok 73c kornyeken hullanak el. Egyszer sikerult a Red Deadben zolden villodzo anomaliat elohozni mielott kihalt, de nem sikerult kepet csinalnom rola. Szerintetek gariztassam, vagy szedjem szet es nezzem meg a paszta allapotat? Nincs huzva, sot amikor 100mhzet visszabb vettem az orajelbol akkor a kepet is elvesztettem, de lehet csak rosszul csinaltam vmit. Nagyon nem bannam ha gariztatasbol nem tudna visszajonni es visszakapnam a vetelarat, vagy egy vadi uj kartyat kapnek. :)

szerk. Probaltam mindent is!! Visszaraktam ket regi drivert, mindegyiket DDU-val, tisztan. Stb.

[ Szerkesztve ]

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#2949) KillerKollar válasza hoolla (#2948) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Semmiképp se szedd szét, mert akkor elvileg ugrik a gari... Szerintem ha tudod nélkülözni pár hétig és könnyen reprodukálható a hiba akkor próbáld meg gariztatni, ha visszakapod a vételárat akkor nagyon jól fogsz járni, mert használtan örülhetsz, ha a felét megkapod majd érte, tekintettel arra, hogy megjelentek a 30xx-as RTX kártyák.

(#2950) hoolla válasza KillerKollar (#2949) üzenetére


hoolla
aktív tag

Nem, nem fogom szetszedni. Elegge egyertelmu, hogy kartya hiba. Ha downlockolom, -200mhz core es -500mhz memory, akkor ugy crashel, hogy elveszti a signalt. Ha feltekerem a ventiket maxra, +hazventik, akkor eleg sokaig birja, de amint belenyal a 68 c kornyekebe, mar fagy is ki. Amit furcsallok, hogy a time spy, meg a port royal, nem dob ki egeszen 73 fokig. Jatekok hamarabb beadjak a kulcsot. A bencseket akar le is tudom futtatni vegig. :F
Hatalmas lenne, ha vetelarat kapnek vissza, de szerintem ez orvosolhato, talan csak ideiglenesen, bar mar az is eleg lenne, hogy nyugodt szivvel tudjam eladni, ne pedig at*asszak valakit.
Meg annyi, hogy folyamatosan epult le a kartya. Eleinte csak 1x,2x fagyott, aztan tobbszor, akkor realizaltam, hogy koze lehet a hofokokhoz. Akkor meg 75c koreig ment, mostmar 68c is eleg a crashhez...

Nem vagyok egy hozzaerto, de ez gyanusan garis szitu ugye?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.