Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) hackeeeee válasza marklorincz (#7249) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annó ezt a 1080-nál próbáltam ki, 5-10% közötti szórásban hozott jobb eredményt 2 szálon bekötve, mintha 1 szálról ment.

Véleményem szubjektív...

(#7252) ÁdiBá válasza Puma K (#7250) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezt még mindig nem értem hogy lehetséges. Visztont érdekel a téma, utána kérdezek most ennek.
Elviekben semmi változást nem szabadna tapasztalnod azzal kapcsolatban, hogy 1 ágról vagy 2 ágról megy ha megfelelő tápod van hozzá.

ÁdiBá

(#7253) Ringman válasza ÁdiBá (#7252) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem 150W-ra van hitelesítve 1 ág?

egyébként 1 molex ágra rá lehetne kötni egy 2×molex -> 6+2 pin átalakítót?

(#7254) hackeeeee válasza ÁdiBá (#7252) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint írtam, működik.. Én kipróbáltam annó. Megkeresem.

Meg is van:
Íme az eredményeim erről a témáról..

Ezek mellett játékokban is hozott pár %-ot.. És ez nem random szórás volt, hanem tényleg ennyi volt a különbség.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7255) ÁdiBá válasza hackeeeee (#7254) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Na ezt holnap megejtem én is.
Csinálok róla egy - egy mérést.

ÁdiBá

(#7256) hackeeeee válasza ÁdiBá (#7255) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Ti-vel már nem próbáltam ki külön, mert már alapból 2 külön szálra tettem. Pár %-kal szinte biztos, hogy jobb lesz. Lehet, hogy elenyésző, de pl. bench-ben észrevehető lesz.

Véleményem szubjektív...

(#7257) TTomax válasza ÁdiBá (#7252) üzenetére


TTomax
nagyúr

Többek között ö is kimérte: [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7258) hackeeeee válasza TTomax (#7257) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én annó ez után a videó után próbáltam ki.

Véleményem szubjektív...

(#7259) Puma K


Puma K
veterán

Azért az apróságokból milyen plusszokat össze lehet hozni...

Egy kis CPU tuning fixált órajellel-fesszel, egy kis RAM tuning időzítés finomhangolással, egy kis VGA stabil max keresgélés úgy hogy necsökkenjen a magasabb órajelen a teljesítmény, 3D terhelés alatt fixált órajelekkel a VGA esetén... a Windows-t telepítés után nem teleszemetelni háttérben futó programokkal...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7260) TTomax válasza Puma K (#7259) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pontosan,nagyon gyorsan megvan 10-15% is... :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7261) marklorincz válasza Puma K (#7250) üzenetére


marklorincz
kezdő

+ (#7251) hackeeeee
Hmm.. köszi az infót. Egy következő nagytakarításnál átszerelem duplára. :)

(#7262) Werkly válasza hackeeeee (#7248) üzenetére


Werkly
őstag

Tulajdonképpen miért dob Power Limitet Witcher 3 alatt? Túlfeszelné magát ez ellen védi?

(#7263) TTomax válasza Werkly (#7262) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert a játék ennyire használja a vgat.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7264) Werkly válasza TTomax (#7263) üzenetére


Werkly
őstag

Köszi! Problémát nem ookz gondolom csak limitál?

(#7265) TTomax válasza Werkly (#7264) üzenetére


TTomax
nagyúr

Így van. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7266) hackeeeee válasza Werkly (#7262) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egy jó kérdés.. Alapból nem nagyon sikerült rájönni.. Nekem volt olyan, hogy kitolt powerlimit mellett monitorozva elvileg 80-90% körül járt, és tolta a powerlimitet mint a huzat...

Véleményem szubjektív...

(#7267) Ringman válasza akoska07 (#7237) üzenetére


Ringman
nagyúr

végül visszamondtam a rendelést, mert vettem egy 1070-est 154k-ért - vsz amúgy is overkill lett volna a 1080ti, így meg majdnem egy százassal beljebb vagyok.

(#7268) akoska07 válasza Ringman (#7267) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ahh
Sajnálom,hogy visszamondtad.

Ha neked a 1070 is akkor nem baj,ha megmarad 100K a zsebben. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#7269) Ringman válasza akoska07 (#7268) üzenetére


Ringman
nagyúr

utánaolvastam még a szoftverspecifikus dolgoknak és az alapján ár/érték arányban ezzel jobban fogok járni - nem adna annyi pluszt a 1080 ti, mint amekkora felára van.

(#7270) TTomax válasza Ringman (#7269) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az biztos,de már a 1070 se ad annyi pluszt mint amivel drágább mint a 1060.Az ár sosem egyenesen arányos.Egyébként ne bánd az a 1080Ti-t szerintem az egyik,ha nem a legrosszabb Ti amit vehettél volna,meleg is hangos is az pcbn VRM is olcsó komponensékből épül fel,az a pcb ugy ahogy van jóval gyengébb mint akár egy ref. nem véletlenül a legolcsóbb 1080Ti.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7271) lofagi


lofagi
addikt

A gyöngyszem amit használok és rettentően meg vagyok vele elégedve. A fő cél az volt,hogy egy csendes léghűtéses kártya legyen a gépben. Ennek a feltételnek 100%-ban megfelel!!! Még teljesen terhelés alatt sem kell a zajjal foglalkoznom. Iszonyatos mit csináltak vele a MSI-nél.




Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#7272) sqpp válasza lofagi (#7271) üzenetére


sqpp
őstag

Jó az a CM tartó igaz? Eleinte én is sajnáltam rá a pénzt, de elég beteg mágnes van benne meg bitang stabil vagy neked ez a "gyári"? Házhoz járt?

Amúgy biztos jó hőfokok lehetnek itt :C

[ Szerkesztve ]

(#7273) lofagi válasza sqpp (#7272) üzenetére


lofagi
addikt

Az a tartó nagyon adja. Adtak a kártyához egy tartót, de az ugyebár csak egy fémlemez. S néztem róla videót, nem olyan, hiába. S ez egy nehéz kártya.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#7274) sqpp válasza lofagi (#7273) üzenetére


sqpp
őstag

Én is emiatt vettem, mert még akarok Noctuara is váltani (meg ugye Chromax) aztán az elég nehéz darab, na meg még ott a VGA is, szegény lap meg már lassan sérvet kap. Úgy hogy én is beszereztem anno mielőtt jött a kártya és nem is bántam meg :) 0.3° körül van az egész, anélkül meg azért nem tudom mi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7275) marklorincz válasza lofagi (#7273) üzenetére


marklorincz
kezdő

Jó választás. Halk, hűvös és szép kártya ez. Bár az utóbbi szubjektív. Az a gyári kártyatartó szinte semmit nem ér, én az alábbi kábelkötegelős megoldást választottam, célnak megfelel... :D

(#7276) RazoR válasza marklorincz (#7275) üzenetére


RazoR
veterán

Nem biztos, hogy annyira jó ötlet a tápcsatlakozónál rögzíteni a kártyát! Nem tudod valahol a ventikeretnél átfűzni azt a kötegelőt?

(#7277) lofagi válasza RazoR (#7276) üzenetére


lofagi
addikt

Vagy ha már be van téve az a lap, ami tartja, akkor azt is lehetne "húzni" szerintem.

Bár azért azt nem hiszem,hogy akkora terhelés lenne azonok a csatlakozókon, mert ugye az a fémlap is tartja valamennyire.

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#7278) RazoR válasza lofagi (#7277) üzenetére


RazoR
veterán

Vagy a még egyszerűbb megoldás :U

[ Szerkesztve ]

(#7279) marklorincz válasza RazoR (#7276) üzenetére


marklorincz
kezdő

+ (#7277) lofagi

Az a baj, hogy csak a gyári "léc" nem tartja meg, két felfekvőpont van, egy középen és egy a végén, de az utolsó az nem ér hozzá a kártyához, akárhogy és akármennyire van meghúzva, mindig "lelóg" kicsit a kártya vége, azért rögzítettem a tápcsatinál is. Nincs túlhúzva a kábelkötegelő, pont vízszintbe van állítva és hozzáigazítva a gyári tartóléc ami alulról (inkább csak a kártya közepénél) tart valamit. Az igaz, hogy nem túl szép és jó megoldás, lehet beruházok így profi tartóra vagy valami más kitalálok. :)

(#7280) Borisz76


Borisz76
veterán

Batár hűtő, hatalmas VGA ? ....nem gond ha fekszik a házban az alaplap :K
Ezért is vettem Cooler Master HAF XB házat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7281) subaruwrc válasza sqpp (#7272) üzenetére


subaruwrc
félisten

sok levegőt kaphatnak így

(#7282) ÁdiBá válasza lofagi (#7273) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sajnos ezen a szinten már mindegyik kártya nehéz, nálam a full cover blokkos vizhűtéses kártya nehezebb lett mint a gyári STRIX.
Pedig azt hittem a viz egyik előnye hogy picike, és könnyű kártyát csinálok, de mikor a kezembe vettem a blokkot meg a hátlapot, néztem is nagyokat.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#7283) TTomax


TTomax
nagyúr

Far Cry 5 4K ultra

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7284) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

(#7285) ucli válasza 2thletme2day (#7284) üzenetére


ucli
senior tag

Én azt hallottam, hogy a 1060-nál nem fog többe kerülni. :Y

;]

(#7286) Találtgyerek válasza 2thletme2day (#7284) üzenetére


Találtgyerek
addikt

4k-ban +100 fps a 1080ti-hez képest nem rossz. :C :DDD

06-3o/9759I39

(#7287) VTom válasza Találtgyerek (#7286) üzenetére


VTom
veterán

Főleg a half life 3-ban, 4K-ban. Én ez miatt fogom megvenni. :K :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#7288) Puma K válasza VTom (#7287) üzenetére


Puma K
veterán

Úristen... HL3...? 137 FPS...? :Y

2-őt! KETTŐT veszek a GTX 1180 Ti-ből!!4 :K

;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7289) Laraxior


Laraxior
titán

Gyorsan az aprora az osszes 1080ti-t, 150ezerert. =)

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7290) torma1981


torma1981
veterán

Hát igen. :D Április bolondja. :D

(#7291) KAMELOT válasza 2thletme2day (#7284) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha tényleg ilyen lesz akkor ez visz mindent. Csak 3x több a CUDA benne! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7292) KAMELOT válasza KAMELOT (#7291) üzenetére


KAMELOT
titán

Éppen nézem! Ez már valami hivatalos adat infó? Inkább én majd csak akkor hiszem el ha már ténylegesen bemutatták és árulni fogják!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7293) Devid_81 válasza KAMELOT (#7292) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Aprilis 1.-et szamold bele ;]

...

(#7294) =HG= válasza hackeeeee (#7254) üzenetére


=HG=
addikt

És milyen táp volt a mérésnél?

(#7295) Srob válasza Laraxior (#7289) üzenetére


Srob
tag

A fiam már örül,mert 14 évesen lesz neki egy 1080 ti! :)

"curiosity killed the cat"

(#7296) ScomComputer válasza Srob (#7295) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azért tényleg mennyit változott a világ,nekem 14 évesen csajom lett, 1080Ti-m meg csak most.... :D :DDD
Áldott,boldog húsvétet minden fórumtársnak!

(#7297) hackeeeee válasza RazoR (#7278) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

HAF XB for president. :)

Agyaltam ezen a házon is nemrég a kisebb fizikai mérete miatt, de végül letettem róla.

Véleményem szubjektív...

(#7298) hackeeeee válasza =HG= (#7294) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor már azt hiszem, hogy a V850, bár lehet, hogy még a Supernova 850 G2.

Véleményem szubjektív...

(#7299) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Lehet, hogy tényleg történik valami jó a világban?!? Ámerikában tegnap óta kaphatóak ezek a termékek (FTW3 Gaming/Elite) Most vagy nem kapkodnak érte annyira, vagy telepakolták a raktárat. Az euban 2-3 óra alatt elvitték volna a készletet.
Ha nekik nem kell, nyugodtan tegyék fel hajóra-repülőre, mert már nagyon húzza a zsebemet az ára!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#7300) TTomax


TTomax
nagyúr

33K GS :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.