Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) F e Z o válasza juliabrilke (#12950) üzenetére


F e Z o
veterán

1900MHz-et megy a gpu-m 900mV-on, így játékok alatt 225W-ot eszik, most kettő kártya az 450W, azt passzívan nehezen fogod lehűteni radikkal, úgy hogy normális hőfokaid legyenek...

H2O über alles!

(#12952) david_97 válasza Krisz0418 (#12948) üzenetére


david_97
senior tag

Zotac gtx 1080 ti amp edition 2ventis verzió, nem volt túl acélos, 80fokot verdeste játék közben, 80% fordulat mellett. Az nekem már sok volt. Az oc eleve nem túl jó nekem, maximum 2012 mhz-et tudok kihozni belőle +400 memóriát. De hidd el, játék alatt 1920 és 2000 között maximum 1-2fps a különbség. Ajánlom lődd be 1025mv-al 1974 mhz-re. Nekem az vált be a legjobban, bár van akinek bír 1000mv-al 2000-et is menni. A 3 bejövő venti pedig mindenképpen ajánlott szerintem.

(#12953) Krisz0418 válasza david_97 (#12952) üzenetére


Krisz0418
őstag

Azért mondtam az oc-t. Én 1mhz-et se tudok oczni rajta mert fagy még a jó isten is :DD

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#12954) juliabrilke válasza F e Z o (#12951) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem sok az egy kicsit fogyasztásnak alulfeszelve?

Most egy 1080ti waterforce van rákötve 2x3 slotos radiátorra, az nem ment 45 fok fülé soha.
Meglátom passzívan meddig melegszik, max. megy majd rá pár venti.

(#12955) juliabrilke válasza juliabrilke (#12954) üzenetére


juliabrilke
addikt

Bocs benéztem a 325W-ot láttam. :B

(#12956) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!Érdemes lenne lecserélni egy EVGA 1080ti sc2-t egy 2080 superre?Vagy várjam meg az új generációt?

[ Szerkesztve ]

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#12957) Puma K válasza juliabrilke (#12955) üzenetére


Puma K
veterán

Nálam korábban maximum 1,025v-ot adva a GPU-nak 360W-ot is berántott a korábbi MSI Gaming X-em :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12958) Puma K válasza Doblós (#12956) üzenetére


Puma K
veterán

Most már várd meg az új szériát.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12959) warcat válasza Doblós (#12956) üzenetére


warcat
veterán

Ennyire közel az új szériához (kb 1 hónap) komoly készletkiszóró akciózás nélkül én nem vágnék bele új kártyába (ami ugye nincs). Ha eddig kibírtad ennyi idő már nem lehet akkora probléma, legalább látod mit tud az új generáció és ennek ismeretében dönthetsz, esetleg szemezgethetsz a használt piacról is, biztos lesznek 2080 Superek még ~ két év garival.

EA: It's in the crate!

(#12960) LacHUNt3r


LacHUNt3r
tag

En a napokban gondolkoztam azon, mitevo legyek mivel a mostani strix 1080 ti-m elkezdte magat megadni (par hete kerdeztem is itt afelol, szerintetek mi lehet a hiba). Alapvetoen mar most jo lenne egy csere gpu mert egy sos-960-nat hasznalok jelenleg, de nem tudom, erdemes-e egy 2080 supert vennem es mondjuk fel ev mulva valtani az uj szeriara, vagy varjam meg ezt a kb egy honapot - mit gondoltok? Gondolom mindenkepp veszitenek valamennyit egy 2080 superen, mert valoszinu lejjebb kerulnek majd az araik. Egyebkent azt olvastam, a 3rd party gyartok kartyaira akar novemberig kene varni, viszont nem szivesen varnek honapokat.

(#12961) warcat válasza LacHUNt3r (#12960) üzenetére


warcat
veterán

Egyszerre jöhetnek a Founders Edition és az egyedi Ampere alapú GeForce videokártyák

Döntsd el magadnak, melyiknek van igaza, de a november eleve túlzó becslés volt, egy hónap után bőven ki szoktak jönni a partner kártyák.Októberig kellett volna várni, de úgy tűnik most nem kell.

Akárhogy is lesz, én továbbra sem vennék semmit (munkához szükséges esetet kivéve) míg nincsenek biztos adatok az új széria teljesítményéről.

EA: It's in the crate!

(#12962) LacHUNt3r válasza warcat (#12961) üzenetére


LacHUNt3r
tag

Oh, koszi az infokat, habar munkara es szorakozasra is hasznalnam igy lehet, hogy megprobalom kihuzni ezt a kovetkezo egy honapot.

(#12963) laychi válasza laychi (#12922) üzenetére


laychi
veterán

Nem tudom segít e valamit a vram órajel emelésében, de mindenesetre rendeltem és végre megkaptam a heatsink-eket.
Amint jut időm felszerelem.

VRM-re is rendetem, az ezüst színű arra megy majd.

[ Szerkesztve ]

(#12964) Laraxior válasza laychi (#12963) üzenetére


Laraxior
titán

A légmozgás kelleni fog neki mindenképpen. :K
Legyen mindenhol süni ahol kell, az a legbiztosabb:

alt="" title=""

(Hát nem tudom, hogy honnan szedtem elő ezt a képet, de jó buta... a lényeg látszik) :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12965) laychi válasza Laraxior (#12964) üzenetére


laychi
veterán

Biztos forrasztott rá még ramot xD
Nem volt elég 11gb :DDD

(#12966) Laraxior válasza laychi (#12965) üzenetére


Laraxior
titán

Saját fotó :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12967) laychi válasza Laraxior (#12966) üzenetére


laychi
veterán

Ohh, tut mir leid.
Optisch besser :D

[ Szerkesztve ]

(#12968) keIdor


keIdor
titán

Nem rémlik, hogy valaha is néztem volna, de a GTX-1080Ti-n jellemzően meddig stabil a ram?
Hol kell számítani fagyásra, artifactra?
Mondom a maradék 1-2 hónapban megnézem hol a vége a kártyának, ha már eddig elhanyagoltam teljesen ezt a részét. :)
VGA-nál a memória OC elég sokat tud dobni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12969) Puma K válasza keIdor (#12968) üzenetére


Puma K
veterán

Az én MSI Gaming X-em +200-300MHz-cet sem bírt tuningban... így inkább alapon járattam a VRAM-ot. A GPU meg kapott egy csekély de hőmérsékletben mérhető alulfeszelést... konkrétan a korábbi max 1,063v helyett 1,025v-ot kapott maximum.

"... a GTX-1080Ti-n jellemzően meddig stabil a ram?"

Nem lehet megmondani és inkább jobb ha te magad kiteszteled, hogy a nálad lévő példány mit bír.

Ugyan más kártyák de szemléltetésként megemlítem:

Korábban TTomax-nak volt egy 1050 Ti-je az +1000MHz-cet bírta ha annyit kapott a VRAM MSI AB-ben. Nálam meg ugyan az a Asus Strix 1050 Ti OC jó ha 450-500MHz-cet bírta szemetelés nélkül....

Most ugyan ez van az Asus RTX 2060 Turbo-nál is, hogy nálam +900MHz-cet bírja de van akinek jó ha +600MHz meg van.

Viszont az általánosságban elmondható hogy ha a GPU-t alul feszeled akkor nyersz némi teret a VRAM tuningnak, mert a kártya kompletten nem ránt be annyit mintha a GPU is "szabadon" kérhetne magának szuflát.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12970) helkis válasza keIdor (#12968) üzenetére


helkis
addikt

nálam pl kevés a csúszka hozzá, hogy hibázzon.. 1626mhz.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#12971) keIdor válasza Puma K (#12969) üzenetére


keIdor
titán

GPU nálam 1.0V-on jár, ahhoz nem nyúltam kb. 2018 február óta.
1.0V@2015 MHz-et néztük még pont TTomax-al Far Cry 5 co-op közben, vitte nálam stabilan.
Csak mintha lett volna egy anomális más játéknál, azóta az 1.0V maradt, de a freki visszakerült alapra, így olyan 1936-1970MHz között megy.

Csak most mondom ránézek a ramra. 1500MHz stabil eddig.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12972) Laraxior válasza keIdor (#12971) üzenetére


Laraxior
titán

Warzone hamar ki fogja dobni, hogy mennyin nem stabil a vram :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12973) keIdor válasza Laraxior (#12972) üzenetére


keIdor
titán

Sima S&D is jó? Nem szeretem a BR-t. :B

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12974) Laraxior válasza keIdor (#12973) üzenetére


Laraxior
titán

Menjél blood money-t. Az sokkal nyugisabb, nem olyan stresszes.
Az a fos minden szarért kidobál, nekem a 2070S bírna vramra +1000MHz-et, de a Warzone miatt csak +500MHz-et lehet adni neki. :((( :DDD
szóval nem kell már 3dmark, meg unigine :K :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12975) bpx válasza bpx (#12069) üzenetére


bpx
őstag

Na megint itt vagyok. Én panaszkodtam anno, hogy az EVGA SC2 Hybrid 1080 Ti hangos.
Volt itthon egy használaton kívüli NZXT Kraken X61-em, amit még 3 éve vettem az akkori CPU-ra.
Már tavaly december végén vettem egy Kraken G12-t, aztán igazából csak a szekrényben volt, nem vitt rá a lélek, hogy nekiálljak szétszedni a gépet meg átszerelni a hűtőt.
2 hete megvettem a PC-s Horizon Zero Dawnt, játék közben az MSI Afterburner már 69 fokot is mutatott a GPU-ra, szóval nem volt mese, cselekedni kellett, ez már bántotta a szemem.

Róla van tehát szó (3 éve vettem):

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Igazából nem volt koszos meg semmi, elfáradt, vagy nem tudom.
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Gyárilag ez így nézett ki:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Itt azért már kezdtem unni a takarítást precíziós papírzsebkendővel meg fültisztítóval, gondoltam utána úgyis összekenem MX4-gyel:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Ami lett helyette:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Itt ez a képen nem látszik, de ránézésre nekem úgy tűnt, mintha lett volna valamennyi rés még a GPU meg a hűtő között, szóval már előre szidtam az egészet, hogy szar lesz és szedhetem szét és csak elpazaroltam vele vagy 2 órát.

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Végén a ventlátorok is felkerültek az AIO-ra:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Ezután kellemes meglepetés, hogy rögtön ment minden, és jó is volt.
Új korában tudott 50-55 fokokat:

[link]
[link]

Ami azóta tovább romlott. Ahhoz képest most a full default venti profillal ugyanolyan overclockkal, mint 3 éve:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Horizon Zero Dawnban is néztem (OC-t itt már visszavettem, defaulton ment a kártya), ultra + vsync off, otthagytam 10 percre fűteni:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Mindezt úgy, hogy végre idle csend van, és a default profillal (NZXT CAM) terhelés közben sem melegszik addig, hogy a ventik hangosak legyenek, a silenttel meg hangban sincs különbség. Szóval öröm, boldogság.

Persze ha ellenállhatatlan lesz az új széria, akkor valamit újítani kell, de ha odaadom másnak, akkor legalább rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#12976) Krisz0418 válasza bpx (#12975) üzenetére


Krisz0418
őstag

Akkor én örüljek hogy a 3éves strixem gyári állapotban (se pasztázás se semmi) 55-60fok? :DD Egyébként szép, én is gondolkoztam anno ilyenen.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#12977) mihione válasza bpx (#12975) üzenetére


mihione
őstag

Nekem gyanus hogy egy sima ujrapasztazas is eleg lett volna. :DD

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12978) Puma K válasza mihione (#12977) üzenetére


Puma K
veterán

Nem akartam írni... :U ;] de amúgy jah :K

Ráadásul a gyári megoldása még a VRAM-okat is hűti...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12979) lafaty80 válasza bpx (#12975) üzenetére


lafaty80
őstag

Hát elnézve a "gyári" paszta mennyiséget, nem lepődök meg. Amennyi volt körülötte, nem csoda hogy nem feküdt esetleg fel rendesen a hűtő.
Én még jó áron vettem arctic extreme 3-at, fostam is tőle, főleg vram borda ragasztgatás miatt, de kopp...kopp...kopp sikerült és azóta teszi dolgát elég jól.

mihione: így azért érthető lehet az újrapasztázás utáni javulás :D

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#12980) bpx


bpx
őstag

Igen, benne van, hogy javított volna vagy elég lett volna egy sima újrapasztázás. VRAM1-3 van (ICX szenzorok), ahol több, van, ahol kevesebb, a korábbi, újkori gyári állapothoz képest, 3-4 fok eltérés. A PWR1-5-ből mindegyik kevesebb szintén 3-4 fokkal.

(#12981) Puma K válasza bpx (#12980) üzenetére


Puma K
veterán

Ezeket a hőfokokat azonos mértékű terhelésnél látod?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12982) laychi


laychi
veterán

Végre volt egy kis időm és felraktam a ramsüniket.

(#12983) bpx válasza Puma K (#12981) üzenetére


bpx
őstag

Igen, de azért túlzásba nem vittem, csak néhány teszt futást néztem: Superposition 1080p Extreme + ugyanolyan OC mellet, a mostani és 3 éves screenshotról néztem az értékeket.
A memóriákon most így nincs közvetlen érintkezésű hűtés.
A maradék részen a gyári hűtéssel volt érintkezés + borda a kártyán levő kis ventilátor alatt is, a default beállítással az a ventilátor nagyon ritkán indult be, nyilván állítható volt. Helyette a Kraken G12-n van egy nagyobb, 92-es ventilátor, ami folyamatosan megy.

[ Szerkesztve ]

(#12984) Puma K válasza bpx (#12983) üzenetére


Puma K
veterán

Van mikor az is segít ha az ember nem akarja a kártyát szétszedni, de érezhetően romlanak a hőmérsékletei terheléskor, hogy a kártyán lévő csavarokat óvatosan -ha még garanciális, akkor azokat amelyeken nincs matrica- finoman 2 ujj közé fogott megfelelő bitfejjel finoman rá kell húzni.

Volt akinek még az 1070/1080-as topikban ez oldotta meg a melegedési problémáját, mert a csavarok amik a hűtést a kártyához fogták azok lelazultak és nem volt jó a hőátadás terheléskor.

De most már te megoperáltad a tiédet.

Viszont ha majd tovább adod akkor lehet jobban jár a leendő tulaj ha a gyári hűtésével kapja majd meg a szóban forgó kártyát.

A zárt kialakítású-házból kifelé fújós és minden komponense hűtést kapó fémlapkás, mókuskerekes + AIO a GPU-n a lehető legjobb a VGA-nak meg a gépházon belüli komponenseknek. Aztán efelett csak az épített vizeknél használt full cover blokkok a még jobbak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12985) laychi válasza laychi (#12982) üzenetére


laychi
veterán

Na erre meg úgy néz ki, hogy megadta magát az AIO pumpája :O

(#12986) Laraxior válasza laychi (#12985) üzenetére


Laraxior
titán

Van fent aprón egy huszasért egy nova radi... építs egy normális rendszert ;] :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12987) mihione válasza bpx (#12983) üzenetére


mihione
őstag

Azert egy kor superposition messze van a relais homerseklettol amit 1-2 ora jatek utan mernel.Ennel komolyabb teszteket erdemes vegezni ha ossze akarod hasonlitani oket,3-5 kor superposition mar elegge be tud futeni egymas utan.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12988) laychi válasza Laraxior (#12986) üzenetére


laychi
veterán

Egyenlőre úgy néz ki helyre jött, szugerálni kellett kicsit.
Meg megbontottam és a biztonság kedvéért a kábel mindkét végénél kapott egy kis kontakt spray-t. meg a nyákja is.

(#12989) oriic válasza Laraxior (#12972) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nevetsegesen erzekeny az a jatek az OC-ra. :D

Live-Die-Respawn

(#12990) F e Z o válasza oriic (#12989) üzenetére


F e Z o
veterán

Az mindenre, nem csak oc-ra... :W

H2O über alles!

(#12991) oriic válasza F e Z o (#12990) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem mondhatod. :D Imadom, de amikor egy sima grafika allitas utan MINDIG elszall DirectX errorral(ami restart utan mar jo), akkor azert fogom a fejem en is. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#12992) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Vegre volt idom sim -ezni kicsit, most mar rendesen, HMD -vel. Nem sok van a kis 1080Ti -nak vissza, de addig is kihajtom a lelket. A hutest maxra jaratva, mert HMD -ben egyebkent sem hallok semmit, max OC -n ennyit tud a kartya es a hutese, kb. 4 oras session utan. Persze mind a 11GB memoria hasznalatban, VRAM -bol itt mar kifut.
De ez a valaha volt legjobb kartyam, szvsz, nagy talalat volt ez anno.

mod: Memoria 1575 -on porgott, min. -t nyomtam max. helyett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12993) F e Z o válasza MPowerPH (#12992) üzenetére


F e Z o
veterán

Fogyasztásban elérte a kövi generációs 3090-et...

H2O über alles!

(#12994) MPowerPH válasza F e Z o (#12993) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD

Btw, tolem a 3090 is ehetne akar 500W -ot, ha ugyan igy megtudom huteni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12995) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Lesz rajtam kivül még olyan elmebeteg aki előrendeli a 3080-at? Engem megvettek kilora. Amúgy is kell új kártya mert a 1080ti nekem kevés már 1440 165hz-re ultrán. Fogyasztás engem a legkevésbé sem érdekel (kedvezményem van), remélem normális hűtést kap majd és nem 80fokon fog ketyegni.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#12996) warcat válasza Krisz0418 (#12995) üzenetére


warcat
veterán

Mi ezen az elmebetegség? A mostani áron, simán a kiadott paraméterek alapján bátran megvenném ha 1080 Ti-ról váltanék. Ha 899/999 dollárért adnák, akkor kellene tesztekre várni,így mindenképp hatalmas ugrás lesz.

Persze jobb tudatos vásárlónak lenni és pl megvárni,hogy milyen is az a hűtés és milyen alternatívát hoznak az AIB partnerek,de ha a teljesítmény a döntő tényező, azzal aligha lesz probléma.

EA: It's in the crate!

(#12997) Krisz0418 válasza warcat (#12996) üzenetére


Krisz0418
őstag

Lehet varok, egy aorus-ra palyazok nagyon. Lap,aio is aorus aztan eleg faszan nezne ki.

ezek mikor szoktak boltba kerulni megjelenes utan?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#12998) RazoR válasza Krisz0418 (#12997) üzenetére


RazoR
veterán

3080 szeptember 17
3070 szeptember 24
3090 október

(#12999) Krisz0418 válasza RazoR (#12998) üzenetére


Krisz0418
őstag

De ez csak a founders edition gondolom, a strix vagy aorusra leszek kivancsi azok mikor jonnek. Felek ha elorendelnem a 3080 founderst tuti befurdenek a hutesevel.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#13000) RazoR válasza Krisz0418 (#12999) üzenetére


RazoR
veterán

Egyszerre jön a REF és a Custom is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.