Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) kellcucc válasza MPowerPH (#12699) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Én is arra gondoltam, hogy ilyen hosszú full terhelés után eléggé elhasználódik a kártyán minden.
Eddig se néztem bányász kártyákat, szerintem ezután se fogok :R

(#12702) mihione válasza kellcucc (#12701) üzenetére


mihione
őstag

Legnagyobb gond h baromi dragan is adja szvsz.Bar nemtom a mostani arakat de en 130-ert vettem az enyemet nem banyasz es nem blower hutesu.(igaz kb 6 honappal ezelott)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12703) oriic válasza mihione (#12702) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1

120-ért vettem Gallardo-t, bár gari nélkül, viszont nem bányász cucc volt. Ki lehet kapni jó áron, bár mostanában kicsit ritka. :R

Live-Die-Respawn

(#12704) Krisz0418 válasza mihione (#12702) üzenetére


Krisz0418
őstag

Én 1:1ben cseréltem az rx 5700am strix 1080ti-re. Számomra megérte. Meg gari is van rá év végéig.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#12705) mihione válasza Krisz0418 (#12704) üzenetére


mihione
őstag

En anno a garis 1080 strixem adtam el es +15k hozzateve lett a 1080ti,nekem is megerte :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12706) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sziasztok. Tegnap új házba költözött a gépem. Tegnap kb 6 órát használtam problémamentesen. Ma a biosig sem jutok el. Ha kiveszem, akkor az inegrált gpu-val működik (I7 9700). Mi lehet a gond?

(#12707) MPowerPH válasza Jocikablack (#12706) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meghalt a kartyad?! Post code mit mutat, hol all meg?

Don't Tread On Me

(#12708) Jocikablack


Jocikablack
tag

Átraktam a pcie4 slotba, ott működik. Akkor valószínüleg alaplap?

(#12709) Puma K válasza Jocikablack (#12708) üzenetére


Puma K
veterán

Lehet nem jól raktad be az elsődleges slot-ba vagy netalántán piszok került a PCI-E sínbe.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12710) MPowerPH válasza Jocikablack (#12708) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, azert ellenorizd a slot belsejet, fujasd ki. Es rakd be a kartyat, lehet kilazult.

Bar ketlem, ha elotte jol ment, aztan hirtelen se kep se hang.

Don't Tread On Me

(#12711) Jocikablack válasza MPowerPH (#12710) üzenetére


Jocikablack
tag

Egyre érdekesebb a helyzet. Visszaraktam a 16-os slotba. Ott továbbra sem működik. Mostmár a 4-es slotban sem.

(#12712) MPowerPH válasza Jocikablack (#12711) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megpurcan az alaplap? A tap meg felelos lehet ezert. Probald meg azt atvarialni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12713) Puma K válasza Jocikablack (#12711) üzenetére


Puma K
veterán

A táp csatlakozói jól vannak rádugva az alaplapra?

Nincs égett szag esetleg égett csatlakozó...? Húzd le őket és nézz bele a belső részekbe...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12714) Jocikablack


Jocikablack
tag

Nincs égett szag. Leellenőríztem a csatlakozókat. A a pcie16-ban is elindult csökkentett módban. Viszont a normál üzzemmódban hektikus a működése. Persze mozgattam a slotban a kártyát kikapcsolt állapotban, és ujra rögzítettem. Így működik jelenleg. Lehet az alaplapom kissé hitvány. Gigabyte B365M aorus elite.

(#12715) Puma K válasza Jocikablack (#12714) üzenetére


Puma K
veterán

Hitvány vagy sem attól még nem kellene, hogy ilyet csináljon...

A hektikus a működése mit jelent a gyakorlatban?

A tápod az milyen típusú?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12716) Jocikablack válasza Puma K (#12715) üzenetére


Jocikablack
tag

Lc power 1200w platinum. A hektikus alatt azt értettem, hogy hol indul, hol nem. Jelenleg hdmi-vel működik fél órája. Kipróbálom a display portot is.

(#12717) Jocikablack válasza Puma K (#12715) üzenetére


Jocikablack
tag

A displayportok nem működnek. Inditáskor semmi kép nincs. A monitor kap valami jelet, mert átvált a dp-re. Viszont néha inditáskor az usb-sem működnek (egér,billentyű) ha a dp-be van dugva a monitor.

(#12718) Puma K válasza Jocikablack (#12716) üzenetére


Puma K
veterán

Az a gond, hogy az a LC POWER minden csak nem megbízható és minőségi tápot gyártó cég... nem is tudom kiktől veszik a belsőt...

Nekem tízen X éve gyorsba volt egy 550W-os LC POWER borzalom... még az AMD A64 Venice 3200+ + Nv 6800 GT korszak idején... az arra volt, hogy hogy amíg nem tudtam venni egy Corsair VX450-et, addig valamiről pörögjön a gép...

Én a helyedben kérnék egy kölcsön tápot vagy kapásból átfáradnék ide:

Melyik tápegységet vegyem? (kiemelt téma)

és itt kérnék egy ajánlást, hogy egy a géped teljesítményének megfelelő és minőségi tápot javasoljanak... azt az LC POWER-t meg kidobnám a kukába ahogy van.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12719) Jocikablack válasza Puma K (#12718) üzenetére


Jocikablack
tag

Köszönöm a segítséget, de akkor sem értem miért kell mozgatnom a videókártyát a slotban, hogy működjön a hdmi. Az alaplapnál is lehet valami gond. Holnap jön egy riser. Kipróbálom azzal is.. Nagyon jó teszteredményei vannak ennek a tápnak.

[ Szerkesztve ]

(#12720) Puma K válasza Jocikablack (#12719) üzenetére


Puma K
veterán

Meglehet az alaplap van egy kicsit elmozdulva ahhoz képest "mint lennie kellene" vagy nem jól rögzítve és lehet feszül a VGA a slot-ban.

A házat fektesd az oldalára persze áramtalanítva, majd lazíts az alaplapot rögzítő csavarokon, de mindezt úgy hogy ne legyen benne a VGA erre az időre... majd tedd be a VGA-t az alaplapi csavarok lazítása után és a VGA-t rögzítsd a házhoz ahogy alapból tennéd és kapcsold be a gépet és nézd meg úgy, ad-e képet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12721) Puma K válasza Puma K (#12720) üzenetére


Puma K
veterán

Persze a ház még mindig legyen fektetve a próba során :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12722) Jocikablack válasza Puma K (#12721) üzenetére


Jocikablack
tag

Megcsináltam amit írtál. Sajnos ugyanúgy pozicionálnom kellett utólag a kártyát. Rögzités nélkül eléggé mozog a slotban. Viszont a display port így sem működik. Holnap nézek valami szervízt. Nézzék meg egy másik gépben.

(#12723) Jocikablack válasza Puma K (#12721) üzenetére


Jocikablack
tag

Bevittem ma a szervízbe. Új dp kábellel tesztelték működött.
Itthon viszont a windowsbol kifagy. (kék halál) Felpörgeti a ventiket. Csökkentett módban leszedtem az nvidia drivereket. Igy nűködik stabilan, viszont nem tudok játszani. Kb 3 napja jött az új szoftver. Ilyenkor mi van :) :W

(#12724) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sajnos driver nélkül is kifagyott kb 30 perc múlva. Sztem a videókártya kuka.

(#12725) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok ismét!
Aprón hirdetett asus strix 1080ti megérhet 190 ezer forintot? 2023-ig garis. Régebbi technológia, az év végén megjelenő uj rtx sorozat miatt biztos sokat fog az értékéből veszteni, illetve gondolom valamikor a közeljövőben kihoznak non rtx kártyát, ami erősebb már ennél. Kérlek segítsetek a döntésben :)

(#12726) gainwardgs válasza kellcucc (#12725) üzenetére


gainwardgs
addikt

190ezer...vicces lehet az eladó :DDD

(#12727) kellcucc válasza gainwardgs (#12726) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Árukeresőn 340e volt az utolsó ára. Nagyon sok még így is egy használt kártyáért, de sokáig garis. A "Milyen videókártyát" topikban pont most írták, hogy kilátásban van a 3080 és 3080 ti széria... :U

(#12728) Tomassy00 válasza gainwardgs (#12726) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nem is kicsit :C

(#12729) gainwardgs válasza kellcucc (#12727) üzenetére


gainwardgs
addikt

Volt annyi 2017ben mikor megjelent :DDD

(#12730) kellcucc válasza gainwardgs (#12729) üzenetére


kellcucc
aktív tag

:F Csak mostanság kezdtem vga-k után keresni, így ilyet újonnan már nem tudok/tudtam venni (300+ért amúgy se vettem volna), de árukereső szerint egy januári ár. Akkor szerintetek mennyit érhet? :U

(#12731) Tomassy00 válasza kellcucc (#12730) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ha hibátlan és tényleg van rá hivatalos garancia, akkor max 400 eurót ér reálisan. Számold át forintra...

(#12732) kellcucc válasza Tomassy00 (#12731) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Uhh. :R Köszi

(#12733) Jocikablack


Jocikablack
tag

Kicseréltem egy 2080 OC-re. Azzal tökéletesen működik a gép. Elvileg a 1080ti-t tudják javítani. Az a kérdés, hogy javíttassam és úgy adjam el, vagy javítás nélkül?

(#12734) mihione válasza Jocikablack (#12733) üzenetére


mihione
őstag

Attol fugg mennyi a javitas.Megeri-e hogy profitalj,na meg mi a baja?Mennyire tartos a javitas....

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12735) Jocikablack válasza mihione (#12734) üzenetére


Jocikablack
tag

Displayportal 10-ből 9-szer el sem indul. HDMI-vel van hogy 1 órát bír, van hogy 5 percet.

(#12736) mihione válasza Jocikablack (#12735) üzenetére


mihione
őstag

Azt olvastam hogy mi a tunet,de mi okozza?Gpu mag tokozas kontakt hiba,vagy csak egy csati forrasztasa engedett el,nem mind1.Egy reball eleg ketes hogy meddig huzza.Mig egy kondi vagy kis bizbasz forrasztasa valszeg joval tovabb,es olcsobb is javitani.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12737) ates2 válasza kellcucc (#12725) üzenetére


ates2
senior tag

Annyiért már új 2070s-t kapsz :U

(#12738) Apollo_21 válasza kellcucc (#12725) üzenetére


Apollo_21
addikt

Strixet először 2éve vettem 155ért....aztán kb 7hónapja 130körül....
140be adtam el 1hónapja őket/db

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#12739) kellcucc válasza Apollo_21 (#12738) üzenetére


kellcucc
aktív tag

És volt rajtuk gari? 3.hónapnal több..
Kérdés: ha elromlik egy termék és már nem forgalmazzák és nem tudják megjavítani, akkor a vetelárat visszafizetik?

(#12740) Apollo_21 válasza kellcucc (#12739) üzenetére


Apollo_21
addikt

Egyikre se volt jelentős, az első bányából jött pl....azon 0gar.
A másodikra arra még kb 4hónap, de nyílván lejárt mire eladtam....miért is ne :K
Sokat nem árulok el vele de az egyik nemrég volt fent eladásba talán 165ért pár napig :K az új tulaj által. Nagy hw bizzer

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#12741) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Biztos unjátok már az EVGA-s garancia kérdéseimet, ígérem ez lesz az utolsó! ;]

Szóval most ott tartok, hogy küldjem vissza a terméket... az tiszta sor, hogy a csetreszeket nem kérik, de a dobozát felhasználhatom? Visszaküldik, ha javítják a kártyát?

Az is tiszta, hogy free a visszaküldés és választhatok bármilyen céget, de ezt felvételnél az adott cég is tudni fogja? Vagy fizetem aztán majd utalják mint az Amazon?

www.smart-bus.hu

(#12742) warcat válasza -Solt- (#12741) üzenetére


warcat
veterán

Mindent megválaszoltak a RMA FAQ részlegen.

A németekhez való kiküldés költsége téged terhel, ajánlott de nem kötelező értékbiztosítani, az eredeti csomagolás használata ajánlott de nem kötelező és nem fogod visszakapni, a mellékelt apróságokat nem kell visszaszolgáltatni de ők is csak 1 db videókártyát fognak küldeni, javítva vagy újat, nem lesz mellette semmi.
Ajánlott az antistatic zacsi használata,csak keménydobozos csomagot vesznek át, a kártya körül legyen 4-5 centis bélelés (légbuborékos illetve egyéb ütést elnyelő anyag) ugyanakkor ne lötyögjön a dobozban ide-oda.

Videokártya visszaküldése (pdf)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#12743) -Solt- válasza warcat (#12742) üzenetére


-Solt-
veterán

Kaptam tőlük egy pár soros emailt meg egy PDF fájlt amit nyomtassak ki, de még csak azok a linkek sem voltak benne amiket betettél, szóval köszönöm a fáradozásod! Lehetett volna annyi eszem, hogy megnézem az oldalukat, csak már idegállapotba tettek...

Nem ehhez az RMA ügyintézéshez vagyok szokva amit ezek leművelnek... az meg, hogy nekem kell fizetnem a visszaküldés költségét pedig már túlmegy egy határon. Ha nem jogos az RMA igényem akkor nyilván az én költségem, hogy répa vagyok, de jogos igény esetén vicc kategória, hogy nem fizetik a postát.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#12744) Laraxior válasza -Solt- (#12743) üzenetére


Laraxior
titán

Van olyan gyártó aki droidot küld a tönkrement cuccért? Anno a Samsungnál volt ilyen lehetőség azt tudom, de én nem tudok másról. (Telefonszervíz)
Azért gondolom az a 4-6ezer HUF nem annyira vészes, főleg ha 150-200ezer forintos tételről van szó :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12745) warcat válasza -Solt- (#12743) üzenetére


warcat
veterán

Amíg nem vizsgálják meg a kártyát, nem tudják jogos-e az RMA kérésed, ha visszadobják a kártyát, akkor hogyan hajtsák be rajtad a költségeket? :)
Inkább csak annyi itt a probléma, hogy nincs korábbi tapasztalatod vele.

A csere/javított kártya meg már persze az ő költségükön jön, szerintem taljesen fair a költségek elfelezése valós probléma rendezése esetén.
Kiskereskedőn keresztül hónapokat is állhat az ügyed idehaza, ha rábólint az EVGA a beküldésre, utána pár nap alatt lerendeződik a csere.

EA: It's in the crate!

(#12746) -Solt- válasza Laraxior (#12744) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem kopik el a lábam amíg elviszem a postára, szóval a droid nem kell, de az Amazon, Fanatec, Logitech hármasnál akik most így hirtelen eszembe jutottak, alap, hogy a garancia idő alatt a posta őket terheli!

Már ott húztam a szemöldököm amikor napok teltek el mire válaszoltak, aztán kezdődött a maszatolás... töltsem fel még kétszer(!) a számlát amit már a beregisztrálásnál fel kell tölteni, különben nem is regisztrálják. Még szerencse, hogy az Amazon őrzi a másolatokat, különben túrhattam volna szét a két évvel korábbi könyvelést... Aztán itt van az, hogy ha bármelyik kereskedőhöz visszaviszek egy terméket, elfogadják a garancia igényt, akkor vagy visszaadják a vételárat, vagy ha az értékében veszel valamit, annak a garanciája újra indul!

Kivéve az EVGA, aki még arra sem hajlandó, hogy jelképesen annyival meghosszabbítsa a garanciát amíg nincs nálad a VGA, pedig ha javításra kerül a sor, akkor törvény írja elő, hogy a javított alkatrészre két éves garanciát kell vállalniuk! [link]

Is the repaired/replaced product covered by a new guarantee?

The law does not say, but in general, after a replacement, the consumer can claim legal guarantee rights for 2 years. In the case of a repair, the legal guarantee is only extended with regard to the repaired or exchanged parts.

Erről szó sem esik náluk, de a kitételek, hogy mikor ugrik a garancia hosszú sorokban vannak ecsetelve... Mindez ugye azzal fűszerezve, hogy több mint egy éve jeleztem, hogy gond van a VGA-l és nem működik rendesen, elhajtottak a francba azzal, hogy amíg a 100%-s power target-t tartja addig nem érdekli őket. Annyi szerencsém van, hogy végre degradálódott annyira, hogy most már 100%-n is hibázik... még szerencse, hogy nem a 37. hónapban jutottam el ide.

Arról már nem is beszélve, hogy tudtommal ők az egyetlen VGA gyártók akik javítanak, más gyártó termékei esetén ha valami gáz 99%, hogy új terméket kapsz, ami a mi szempontunkból nyilván előnyösebb.

Szóval ha ezeket mind összesítem, akkor a garancia szolgáltatásuk a fasorban sincs a fent soroltakéhoz, vagy akár bármelyik nagyobb magyarországi kiskereskedő gyakorlatához... azok maximum meg akarnak vezetni azzal, hogy mindenképpen vásárold le náluk a termék árát mert ők biza pénzt nem adnak vissza, de az utóbbi időben a tapasztalatom alapján ez a mentalitásuk is gyökeresen megváltozott.

Nem vártam csodát az EVGA-tól, csak annyit, hogy legalább egy itthoni nagyobb kereskedő nívóját hozzák, de még ez sem megy nekik... bezzeg a "Na milyen faszák vagyunk? Értékelj minket" emailból hetente jön egy, mert látják, hogy kapcsolatba léptél velük... legalább várnák meg amíg lezárul a folyamat.

Na mindegy, nem akarom túl sokat ekézni őket, nekem nem volt szerencsém a termékükkel és a híres garancia ügyintézésükkel sem, szóval nagy valószínűséggel ez volt az első és az utolsó EVGA termékem.

(#12745) warcat: Az Amazon például kifizetteti veled, aztán visszautalja amikor megérkezett hozzájuk a termék. Nincs EVGA részvényem, szóval nekem csak a saját érdekeim fontosak és amíg ugyanazért a pénzért jobb szolgáltatást kapok... :) Több mint 20 éve veszem a PC kiegészítőket, soha egyetlen esetben sem húzódót hónapokig garancia ügyem itthon... a legtöbb 30 nap volt, de már az a kisker is megszűnt. Ellenben egy kisebb belga cég 1 évig szívatott, mire a konzulátuson keresztül kicseréltettem velük a terméket...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#12747) Jocikablack válasza mihione (#12736) üzenetére


Jocikablack
tag

Meglett a probléma. Kondenzátorokkal volt a gond. Szervíz javította. Most tesztelik, de már működik :)
Lehet nem ide való, de mivel vettem 2080-at közben, a Zotac 1080 Ti-nek mennyi lehet a reális eladási ára?

(#12748) mihione válasza Jocikablack (#12747) üzenetére


mihione
őstag

Sztem nezd meg a hardverapros arakat es ahhoz merten lodd be az arat.Amugy csak erdeklodeskeppen mibe fajt a javitas?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12749) Jocikablack válasza mihione (#12748) üzenetére


Jocikablack
tag

Holnap megyek érte. Majd megírom.

(#12750) Krisz0418 válasza Jocikablack (#12749) üzenetére


Krisz0418
őstag

Mennyivel erősebb a 2080 mint a 1080ti?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.