Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) mihione válasza lafaty80 (#13500) üzenetére


mihione
őstag

Ja sry,azthittem kaphato meg :(

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13502) Benhill válasza lafaty80 (#13500) üzenetére


Benhill
senior tag

Én accelero iv-ert anno rairtam itt apron jópár emberre hogy tudnak-e szerezni, senki se tudott ez volt kb 1 eve... 3-4 honapig nem is találtam eladót, szerencsere iii-ba belefutottam itt apron, vettem is meg egyből.
Általában aki ilyet vesz, az max akkor adja el ha kinyiffan a kártya alóla.

(#13503) mihione válasza Benhill (#13502) üzenetére


mihione
őstag

Durva hogy igy lehalt az aftermarket gpu leghutok piaca.Bar lehet az uj szeriak miatt mar nincs ra igeny.Esetleg aftermarket vizet vesznek inkabb az emberek?Vagy az is halott mar?

Most nezem hogy mar kb csak g12 lehet kapni,de annak az ara is.megugrott.rendesen :Y

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13504) lafaty80 válasza Benhill (#13502) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen, én 3-ast vettem annó, 14k volt. Porosodott a polcom fél évig, mire rávettem magam, hogy feltegyem. Aztán felment az ára 20k körülire, akkor még vga árak sem szálltak el, így nem vettem a 1070-re.
Most meg hónapok óta keresek egyet, de vagy aranyáron adja valaki valahol, vagy elérhetetlen, még a gyártónál is.
Nem is értem, hogy nincs alternatíva... (mármint ilyen pack-ra)

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#13505) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv néktek! Egy hete 1070 ről váltottam 1080 Ti ra, így átnézek hozzátok is már a fórumra :R

(#13506) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Adott a cimborám ASUS GTX 1080Ti Turbo videókártyája Arctic Accelero Xtreme IV hűtéssel, amit még plusz RAM sünikkel is megfejeltünk (max. 50°C-os így a kártya).
Sajna vásárláskor kicsit csőbe húztak, a kártyán nincs ventillátor csatlakozó (letört???), így az accelero egy molexen keresztül kapja az áramot, ezért nem lehet változtatni a venti fordulatszámot, csak 2 fix fordulatszám opció van, egy lassabb és egy gyorsabb.
A napi használat során semmit nem számít, szuper kártya, erős, hangtalan és hűvös, hozza a szintetikus tesztekben elvárható számokat, de a gyári hűtést jelenleg szerintem nem lehet rátenni a karira. Javítható lehet egy ilyen hiba? Mi a reális ára ma egy ilyen kártyának? A cél az lenne, hogy kis ráfizetéssel hasonlóan erős RTX kártyára válthasson.
Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#13507) Baryka007 válasza pacni120 (#13506) üzenetére


Baryka007
őstag

A PCB-n rajta kell hogy legyen a venti kimeneteknek... Szerintem nem nagy szám odaforrasztani egy csatlakozót... Viszont javítva, nem a pcb re forrasztanám egyből, hanem egy 2cm es dróttal kihúznám a "levegőbe" és ott lenne a csatija, így kissebb eséllyel sérül a nyák.

A válasz igen, ez egy egyszerűbb javításnak felel meg.
Amúgy tegyél rá PWM es ventiket akkor, azokat tudod szabályozni! :R

(#13508) Savageboy válasza pacni120 (#13506) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Hello!

Egy ilyesmi adapter kábellel és a megfelelő szoftverrel vezérelhető a hűtés, amennyiben egy megfelelő alaplapi ventillátor-csatlakozóra kötitek.

(#13509) pacni120 válasza Baryka007 (#13507) üzenetére


pacni120
tag

Szia!
Köszi a választ! A kártya nem az enyém, ajándékba vettem 30. szülinapra a cimborámnak, ezért is olyan kellemetlen a dolog számomra.
A venti csati "apa" részének helye megvan a PCB-n, de maga az apa csati teljesen hiányzik. Egy 3070 kártyát már hazavágtam, szóval tutira nem nyúlok hozzá, szakemberrel csináltatnám.
A kártyán lévő arctic hűtőnek tutira PMW-s ventijei vannak, de igazad van, egy hosszabbító-átalakítóval végülis egy alaplapi 4pines helyre rá lehetne kötni ezt is, köszi a tippet!
A javíttatás, akkor ilyen 5k körül ki kell, hogy jöjjön, igaz?

(#13510) Baryka007 válasza pacni120 (#13509) üzenetére


Baryka007
őstag

Noh akkor ha jól értem a csatlakozó az ott van a PCB-n csak a műanyag nem ?

Tudnál küldeni egy képet? :))

(#13511) pacni120 válasza Baryka007 (#13510) üzenetére


pacni120
tag


Szétszedve nem, max oldalról tudok képet küldeni (nincs nálam a kari már). Egy sík PCB lapot képzelj el, amin látszik, hogy hol lenne a műanyag pöcök helye, de nincs ott semmi ezért az arctic venti kábelére lett téve egy átalakító molexre, ami meg megy a tápra és így forognak a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#13512) Raidon válasza pacni120 (#13511) üzenetére


Raidon
őstag

Dominik műhelye Youtube-on keress rá ő meg tudja oldani a csatlakozó pótlásást!
Nekem ugyanilyen gondom van illetve csak annyi, hogy a kártyám a korábbi tulajnál vízezve volt azonban szétszerelésnél az rgb csatlakozó műanyag háza eltörött. így csak simán rá van dugva de hibátlan. Megcsináltatnám de folyékony fémes a pasztázás meg mivel nincs vele gond így annyira nem érdekel hibátlan.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#13513) Baryka007 válasza Raidon (#13512) üzenetére


Baryka007
őstag

Azzal csak annyi a baj, hogy hónapokat kell várnia míg sorra kerülne ez a 1080ti... a probléma pedig nincs ekkora....

(#13514) pacni120 válasza Baryka007 (#13513) üzenetére


pacni120
tag

Esetleg tudtok ajánlani valaki mást? Amúgy szerintem már eldőlt, hogy eladjuk a kártyát, de "kishibásként" necces, meg hát nem szeretném átvágni a következő tulajt...

(#13515) Baryka007 válasza pacni120 (#13514) üzenetére


Baryka007
őstag

Necces így eladni tényleg... Mert sokan hasznot húznának egy ilyen kis "piti" hibából... És rendesen lealkudnák a VGA-t....

Én nem vagyok remegős kezű, én magamnak megcsinálnám, a PCB-n biztosan ott vannak a csatlakozási lehetőségek...

Egy olyan kábelt rendelnék, amit fentebb linkelt Savageboy elvágnám, és az elvágott kábel részt rá forrasztanám a nyákra, és kész... Ott lenne a csatlakozó.

(#13516) Raidon válasza Baryka007 (#13513) üzenetére


Raidon
őstag

Csak azért ajánlottam mert ügyesen dolgozik a srác. Én is műszerésznek tanultam de nincsen meg a kellő felszereltségem. Én azért szeretem ha majdnem "gyári minőségben van javítva". :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#13517) pacni120 válasza Raidon (#13516) üzenetére


pacni120
tag

Igen, javíttattam már kártyát, aminek aztán a következő tulaja meg is jegyezte, hogy jó csúnyán lett megcsinálva.
Én sem vagyok remegős kezű, de tényleg nem nyúlok többször kártyához, nagyon rosszul esett az a halott 3070 :D Nem azért mert nem tudnám megcsinálni, de ki tudja mi lehet még ezzel a kártyával, amiről elfelejtettek szólni. Lehet kell neki egy bios reset, vagy kiszáradt egy kondi, franc tudja. Ezektől még simán tud üzemelni egy kártya, de egy ilyen után már bármit kinézek a kollégából :D

(#13518) Raidon válasza pacni120 (#13517) üzenetére


Raidon
őstag

Úgy értem az aggodalmad. :DDD Én annak örülnék ha normális áron tudnék szerezni egy 3060Ti-t. :DDD Hibátlant :DDD :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#13519) pacni120 válasza Baryka007 (#13515) üzenetére


pacni120
tag

Szia(sztok)!
Kaptam egy szervizes véleményt, mely szerint nem lehet javítani. Megbízom az illető szaktudásában, de még megpróbálnék kérni 1-2 független véleményt, hátha...
A venticsati helye perpill így néz ki:

A korábban már említett "szuper szervizes srác" csoportjában is feltettem a kérdést, nektek esetleg van ötletetek?
Felmerült, hogy az arctic accelero xtrem IV csatijára egy 4pines csatira átalakító cuccot rárakok, azt pedig alaplapi 4 pines csatira dugom, így szabályozható lenne a fordulat. (amúgy mi a hivatalos neve az arctic csatijának??? :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#13520) Baryka007 válasza pacni120 (#13519) üzenetére


Baryka007
őstag

Továbbra is azt mondom, hogy rendes kábeleket forrassz azokra a pontokra, a kábelek végére a csatlakozot... Nem lesz vele semmi baj :R

(#13521) pacni120 válasza Baryka007 (#13520) üzenetére


pacni120
tag

A kari nincs nálam ,de tényleg nem nyúlok már hozzá semmi ilyesmihez :DDD
Idézem a szervizet: " fel vannak tépve a nyákfólia forrasztó padjai, magyarul nincs mihez rögzíteni / forrasztani. "

(#13522) Baryka007 válasza pacni120 (#13521) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez kép alapján nekem nem úgy tűnik... Plusz ha fel lenne tépve, akkor nem lenne ott valami zárlat? :DDD

(#13523) pacni120 válasza Baryka007 (#13522) üzenetére


pacni120
tag

Fogalmam sincs... ezért is szeretném megnézetni valakivel, fotó alapján az illető szervizes nem vállalta, mert legjobb tudása szerint "nem javítható státuszban van", csak ilyen átalakítós módszerben tudott gondolkozni.

(#13524) helkis válasza pacni120 (#13523) üzenetére


helkis
addikt

Így van, fel van szakadva a forrpad, ergo a fólia, ami a vezetőréteget jelöli, tehát amit látsz az az alatta lévő műanyag réteg, ami nem vezető. Áramkörbe bármilyen fogyasztót bekötni csak forrassztással lehetne, így ez javíthatatlan..
A megoldás az amit írtatok is külső tápforrásra kell kötni a ventiket..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#13525) tyielow válasza helkis (#13524) üzenetére


tyielow
aktív tag

Basszus tényleg. Nem vagyok nagy szakértő de második szemrevételezésre teljesen jól látszik a csati jobb oldalán a felszakadt réted :) Hát ez van ezzel kell együtt élni, van más megoldás a ventikre. A lényeg hogy a kártya bika és van rajta egy frankó venti.

YouTube: toty1ka

(#13526) pacni120 válasza tyielow (#13525) üzenetére


pacni120
tag

Képzeljétek, megcsinálták :D Az általatok ajánlott Dominik műhelye Fb csoportban fél óra alatt jelentkezett egy srác, de sajna debreceni volt, szóval ajánlott egy bp-i úriembert. "Preparálásnak" hívják a technikát, nyilván ez már nem a "forrasztgatás" kategóriája a szerviznek, de este átvette, másnap délután már a gépben volt.
Órabérben dolgozik a fickó és valami nem várt gubanc is volt, meg ugye arctic IV le-fel is elég macerás meló tud lenni, de rendes volt és az eredeti max 15k-s árban csinálta meg. Sőt még talán BIOS-t is kellett rá rakni, mert azt is összebarmolta akitől vettem.
Ha valaki érdekel van egész fotó/videóalbum is a javításról.
Szóval végülis hepiend, de tanulság, hogy vannak nem korrekt hardveres eladók...

[ Szerkesztve ]

(#13527) mihione válasza pacni120 (#13526) üzenetére


mihione
őstag

Grat hozza!Jo tudni hogy vannak ilyen korrekt es profi szolgaltatast nyujto emberek :K

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13528) Baryka007 válasza pacni120 (#13526) üzenetére


Baryka007
őstag

Szerintem itt mindenkit érdekelne, akik nyomon követtük a kártya sorsát, be tudnád linkelni ide a fotókat? :R

Grat hozzá! Használjátok egészséggel!

(#13529) pacni120


pacni120
tag

Köszönjük! Már 1000-el pörög rajta a Lost Ark :C
Szegény kártya elég retkes volt már, meg a plusz bordák is hiányosak, de ki is takarította, így egészen 39 °C-ig felkúszott a furmark teszt alatt a gpu hőmérséklete :( ;]

Egyébként bárki bármit mond, ez az arctic IV még mindig a legdurvább hűtés... Iszonyat rusnya, de nagyon hatékony.

Itt a link a fotókkal/videóval.

[ Szerkesztve ]

(#13530) Savageboy válasza Baryka007 (#13528) üzenetére


Savageboy
aktív tag

+1

Mondjuk azt sejtettem, hogy megoldható, de azért kíváncsi lennék én is, hogyan oldotta meg végül.

#13529 pacni120: Azok a hűtőbordák mondjuk elég érdekesen vannak feltéve, a tekercsekre meg a Vcore szűrést végző tantál kondikra felesleges tenni, ellenben a DrMOS-ok felén nincs ahova pedig nagyon kellene. Remélem nem így használjátok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13531) pacni120 válasza Savageboy (#13530) üzenetére


pacni120
tag

Mondanám, hogy nem így használja, de Nektek nem hazudnék :DDD Mindenhol volt borda, valszeg elereszthetett a ragasztás.
Igazából ezt a kártyát már legalább 1 éve vettem a cimborámnak, azóta aránylag jól működik. Voltak fura dolgok, pl. MSI-ben a power limitet állítani kellett, hogy normális áramot kapjon a kártya (valszeg ugye a BIOS volt rossz/más). De úgy voltam vele, hogy majd kezd Ő vele valamit, ha zavarja.
Aztán most jött egy térdszalag szakadás+covid karantén kombó és elkezdtem lomtalanítani, meg foglalkozni az ilyen régóta esedékes dolgokkal. Ha megnézed csomó hülyeséget meg is hirdettem, szóval mindennek megvan az előnye :D

Ha esetleg volna kapacitásod, akkor bekarikáznád valamelyik fotón mondjuk zölddel, ahová kell, és pirossal, ahová tilos ilyen süniket rakni?

(#13532) Savageboy válasza pacni120 (#13531) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Tilosnak éppen nem tilos tenni sehová (ha nem zársz vele rövidre semmit), maximum felesleges. Most nem vagyok otthon, de később szívesen csinálok egy képet arról, hogy hová kellenek hűtőbordák (de valószínűleg a neten is van sok magyarázó ábra).

(#13533) Synaptic válasza pacni120 (#13526) üzenetére


Synaptic
senior tag

Pedig hogy kaptam az ívet mikor megemlítettem a Dominik műhelyét :D

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#13534) pacni120 válasza Synaptic (#13533) üzenetére


pacni120
tag

Ja, én is mosolyogtam utólag rajta, hogy végül a Te tipped vezetett el a végső megoldáshoz. :R

(#13535) Savageboy válasza pacni120 (#13531) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Nem egyszerű jó képet találni erről a kártyáról a neten, de nagyjából bejelöltem, hogy a kártya mely részeit kell feltétlenül hűteni. Egyébként a képek között keresgélve láttam, hogy talán a gyári hűtésnél volt egy fekete fém baseplate is a kártyán. Ha az megvan és nem aggat az Accelero Xtreme felfogatásánál, akkor érdemes lenne feltenni, biztos többet ér, mint néhány kicsi alumínium hűtőborda. (Persze ehhez nem árt előtte beszerezni megfelelő méretű gap pad-eket is a baseplate és a hűtendő alkatrészek közé, szóval kicsit macerásabb.)

(#13536) pacni120 válasza Savageboy (#13535) üzenetére


pacni120
tag

Nagyon nagy vagy, köszönöm!!! Az eredeti hűtő is megvan, de semmi ilyesmivel nem találkoztam sajna :( Mondjuk már eleve arctic volt rajta, szóval nem kizárt, hogy akkor került eltávolításra.

(#13537) helkis válasza pacni120 (#13529) üzenetére


helkis
addikt

kajak elektro microscopja van.. :K

közben beléptem a klubba egy Gainward 1080ti phoenix-el.. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#13538) pacni120 válasza helkis (#13537) üzenetére


pacni120
tag

Pont rákérdeztem, mert amúgy sztereó-, elektron- és sok más mikroszkópot használok a munkám során, de azt írta, hogy "Analógban "eyepiece" kamera"
Üdv a klubban :D

(#13539) pszihó


pszihó
aktív tag

Sziasztok. Kis segítség kéne. Evga 1070-röl upgrade hová legyen?
1# ZOTAC RTX 3060 Twin Edge OC 12GB - LHR V2
2# 1080 Ti ( Zotac ; MSI )
Konfig:
Alaplap: ASUS PRIME Z590-P, (VGA Pcie 4.0; M2 PCIe 4.0 x4 mód)
Proci: Intel Core i5-11500 6-Core 2.7GHz@4.6 LGA1200,
Proci hűtő: Bequiet Pure Rock Slim 2,
Memória: hyperx fury beast 2x8gb 3200mhz Cl16,
M2 Ssd : Kingston FURY Renegade 500GB PCIe 4,0 4x NVMe), TLC (Triple-Level Cell), 7300 MB/s olvasási sebesség, 3900 MB/s írási sebesség, 500 TBW elméleti élettartam
Táp: Zalman MegaMax 600W 80+
Köszönöm.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#13540) Baryka007 válasza pszihó (#13539) üzenetére


Baryka007
őstag

Én lassan 1 hónapja 1070 msi gamingx ről 1080ti msi gamingx re váltottam... Nem bántam meg, noha lesz olyan játék ahol nem fogsz észrevenni változást... Ha csak nem az FPS-t nézed 0/24 ... Mert sok helyen ugyan azon beállításokkal elég volt a 1070 is...

Ebből kiindulva mondhatnánk, hogy 3070/3080 ra válts onnan... De jobban belegondolva, akkor ott se látnál különbséget...

Viszont, ha nem csak PUBG zel, és WoWozol... Hanem BFV, Dying Light 2 stb.... Akkor ott lesz különbség...

Józan ész szerint azt mondanám, hogy LHR es 3060 at vegyél, mert az újabb és kisebb eséllyel bányásztak vele...

Én viszont kockáztattam, mivel a 1080 ti olcsóbb... De nem bántam meg, mert nem bányász kezekből vettem.

A konfigurációd alapján ott mindennek elégnek kell lennie egy ilyen szintű VGA kihajtásához, szóval azzal sem lesz gondod.

Én nem bántam meg a 1080 Ti.-t... De azért ne felejtsük el hogy a 3060 egy sokkal újabb VGA, amelyik kevesebbet eszik!

Kontra

A 1080ti még mindig olcsóbb :K

[ Szerkesztve ]

(#13541) helkis válasza pszihó (#13539) üzenetére


helkis
addikt

A legfontosabbat nem írtad, milyen felbontásban fogsz játszani?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#13542) pszihó válasza helkis (#13541) üzenetére


pszihó
aktív tag

Uhd 4K. [Ő az ]

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#13543) mihione válasza pszihó (#13542) üzenetére


mihione
őstag

Ekkora felbontasra mindketto epp hatareset,nativan a 1080ti 2-5 fpsel tobbet tud viszont a 3060 oriasi elonye a dlss amivel kb minosegromlas nelkul tobb fpst fogsz kapni mint a 1080ti-al.Ezt nem minden jatek tamogatja de az ujabbakban joreszt azert mar benne van.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13544) helkis válasza pszihó (#13542) üzenetére


helkis
addikt

Egy szavazat a 1080ti-ra, de érdemes egy jó hűtésűt venned, hogy tudj tuningolni, ha kell, ez a felbontás inkább 3080+ terület,

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#13545) Baryka007 válasza helkis (#13544) üzenetére


Baryka007
őstag

Nem értem miért lenne 3080+ terület a 4k... nekem 43" os 4K TV-n van a gépem, mert 3D modellezek.... Amíg GTX 1070 el hajtottam ezt a monitort, addig sem éreztem kevésnek... Itt ott le kellett húzni a grafot... De olyan nem volt 1070 el sem, ahol nem volt 60fps @ 4K ...

1080 Ti al, bőven überelem azt a szintet.... Innen hol van még a 3080.... Nem értem, ha valahol nincs 200 fps, akkor ott már kevés a vga :F

(#13546) mihione válasza Baryka007 (#13545) üzenetére


mihione
őstag

Milyen jatekokat jatszol?Mert en eleg sokaig hasznaltam 4k-n a 1080ti-om es itt ott mar necces volt a 60fps elerese.Egy 1070-et kizartnak tartom hogy 4k-ra jo legyen ha nem huzol mindent lowra...de meg ugy se lesz 60 fpsed sztem.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13547) tyielow válasza mihione (#13546) üzenetére


tyielow
aktív tag

4k lowon. jol hangzik :D amugy osztom a velemenyed. nekem 1440p izzadosban, de mennek a jatekok 60 fps felett high grafikan. :R

YouTube: toty1ka

(#13548) Baryka007 válasza mihione (#13546) üzenetére


Baryka007
őstag

Pubg, Wow, New world, Dirt rally 2.0...

Mindbe megvolt a 4k 60 fps... 1070 el

(#13549) Raidon


Raidon
őstag

Jó ideje morfondírozok a váltáson… Csak nem tudom megérné e… EVGA GTX 1080Ti FTW3 van most jelenleg.
Egy Asus 24” 1920x1080 G-sync Freesync monitor mellett. A jelenlegi árakat nézve meg azt, hogy csak Full HD-n lenne használva nem tudom mennyire lenne érdemes cserélni. Mert az igazat megvallva amivel most jelenleg játszom arra bőven elég. Ami miatt maximum cserélnék az a frissebb architektúra meg a kevesebb fogyasztás. 3060Ti lenne amivel szemezek. Csak, hogy az 8Gb…. Van olyan cím ami bekajál simán 8Gb Vramot. Csak valahogy nem visz rá a lélek kiadni 3-400 ezer forintot egy olyan kártyára ami nem “sokkal” tud többet adni nekem. Ti mit gondoltok erről a dologról ami most megy? Az, hogy fel kúsztak az árak az egekbe. Lehet igazából totál le kellene tojnom az egészet. A gépbe minden új szinte egyedül a VGA ami nem mai. De hála a jó égnek semmi baja se teljesítményben sem pedig hűtés téren.

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#13550) F e Z o válasza Raidon (#13549) üzenetére


F e Z o
veterán

Melyik játék zabál fel 8GB vramot fullHD-n?

H2O über alles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.