Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) Synaptic válasza Z.m.Z (#13449) üzenetére


Synaptic
senior tag

60 foking általában /típusfüggő/ , nem kapcsolnak be a ventik rajta. Ezért az akörüli hőmérséklet.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#13452) Z.m.Z válasza Találtgyerek (#13450) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Minden csavar rendben van. Valószínűleg a pasztázás lesz a ludas.

(#13453) Találtgyerek válasza Synaptic (#13451) üzenetére


Találtgyerek
addikt

60 fok környéke Windows és netezés alatt akkor sem normális, ha állnak a ventik.

Z.m.Z : Milyen házban van?

06-3o/9759I39

(#13454) Z.m.Z válasza Találtgyerek (#13453) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Corsair Graphite 600T házban van nagy benga hely van benne és brutál jól szellőzik. De kint az asztalon is ezt a hőmérsékletet produkálja.

(#13455) Synaptic válasza Találtgyerek (#13453) üzenetére


Synaptic
senior tag

[kép] Szerintem nem :)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#13456) Találtgyerek válasza Z.m.Z (#13454) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Próbáld meg először újrapasztázni és írd meg a fejleményeket!

06-3o/9759I39

(#13457) Z.m.Z válasza Találtgyerek (#13456) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Pasztám van itthon, de thelmal pad nincs. Előbb még azt be kell szereznem. :K

(#13458) A.C.E. válasza Z.m.Z (#13457) üzenetére


A.C.E.
aktív tag

Esetleg msi afterburnerrel àllíts egyedi ventiprofilt neki úgy hogy 40 foknàl màr induljanak be a ventik. Lehet hogy a vezèrlèssel van gàz.

[ Szerkesztve ]

F.P.S. FOREVER!

(#13459) Z.m.Z válasza A.C.E. (#13458) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Kaptam rá egy hét próbagarit, és ha ez gáznak számít, akkor nem szívesen tartanám meg. Ki tudja mit okoz még. :U

(#13460) F e Z o válasza Z.m.Z (#13459) üzenetére


F e Z o
veterán

Egy GPU pasztázást mindenképpen megérne a történet.
Én is éppen ezért nem akartam gyári léghűtéssel eladni a vga-t...

H2O über alles!

(#13461) Z.m.Z válasza F e Z o (#13460) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Közben néztem nyúzó videókat, erre a típusra és mindenhol azt láttam, hogy 57-58 minimumról idult és 73-74 maximumokat ért el. Ugyanezt produkálja ez is, úgyhogy normálisnak fogadtam el. Azért majd újrapasztázom. :K

(#13462) Találtgyerek válasza Z.m.Z (#13461) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem régebben volt Gaming-em és nem emlékszem ilyen magas hőmérsékletekre terhelés nélkül. 60 fok a Windows-ban terhelés nélkül még álló ventik mellett is sok.
Kíváncsi leszek a pasztázás utáni eredményre.

06-3o/9759I39

(#13463) Z.m.Z válasza Találtgyerek (#13462) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Megtörtént a pasztázás és igen, valóban magas volt az az 58-fokos üresjárati hőmérséklet. A thermal padok cseréje és a friss paszta után 39-40 fok az üresjárati és terhelésen sem megy 65-68 fok fölé. :K A nagyobbik baj, hogy egyszercsak, két óra játék után megállt és azóta nem indul el. :(((

(#13464) F e Z o válasza Z.m.Z (#13463) üzenetére


F e Z o
veterán

VRM-ek nem szálltak el?

H2O über alles!

(#13465) Z.m.Z válasza F e Z o (#13464) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Bár tudnám mi az. :(((

(#13466) Z.m.Z válasza F e Z o (#13464) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Rákerestem. Feszültségszabályzó modul. Azok a kis kockák. Hát nem tudom, hogy azt hogyan lehet látni vagy ellenőrizni. Ha bent a kártya és rá van dugva a tápkábel, akkor semmit nem reagál a bekapcsoló gombra. Ha csak a kártya van bent és nincs rádugva a táp, akkor elindul a gép, de persze nincs kép.

(#13467) F e Z o válasza Z.m.Z (#13466) üzenetére


F e Z o
veterán

Kapd szét a kártyát, nézd meg nincs-e valamelyik alkatrész esetében sérülés, égésnyom. Mert ha ilyen történik egyik percről a másikra én ezt mondanám, valami leszállt. Milyen thermal padokat vettél rá?

H2O über alles!

(#13468) Z.m.Z válasza F e Z o (#13467) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Arctic APT2560. Sajnos korábban már valaki mókolta a cuccot rettenetesen igénytelen módon. A FET-ek és a mögötte lévő chip-sor is pasztával volt összekenve és hozzá sem ért a bordához. A memórákat is pasztázta az okos felhasználó és kettő azok közül szintén hozzá sem ért a hűtő aljához. Én rendesen megcsináltam 0.5-ös pad-el a FET-eknél egy milissel, és tökéletesen passzolt minden. Nem hiszem, hogy emiatt ment tönkre bármi. :(((

(#13469) Z.m.Z válasza F e Z o (#13467) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Szétkaptam, nem látszik rajta semmi.

(#13470) F e Z o válasza Z.m.Z (#13469) üzenetére


F e Z o
veterán

A hátsó 4 feten is rajta volt a 2-3mm-es thermalpad?

S hogyan tovább, ha nem megy a kártya? Vissza a tulajnak próbagari végett vagy bebukod a pénzt?

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#13471) Z.m.Z válasza F e Z o (#13470) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Azok nagyon messze vannak a bordától, és nem is volt rajtuk semmi. A két nagy szürkén volt paszta, de csak az egyik ért hozzá a hűtőhöz. A két hosszú sor, egyáltalán nem volt hűtve eddig. Ezeket mind megcsináltam rendesen. Majd rá két órára állt le.

(#13472) F e Z o válasza Z.m.Z (#13471) üzenetére


F e Z o
veterán

Pedig gyárilag ott is van pad... ;)

#13473Z.m.Z : Éppen ezért akartam én is blokkal eladni a kártyám a hasonló problémák elkerülése végett. Végülis a legjobb döntést hoztam, csak idő kérdése, míg behozza az árát.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#13473) Z.m.Z válasza F e Z o (#13470) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Nem érzem magam semmilyen formában hibásnak. Az is csoda, hogy eddig ment. Ha az eladó állja a szavát és visszaveszi, akkor egy korrekt ember. Ha nem, akkor nem tudom, hogy mihez kezdek. :(((

(#13474) envagyok válasza Z.m.Z (#13473) üzenetére


envagyok
veterán

Nem beleugatásképp, de a próbagari az én értelmezésemben szétszedés után elszáll.
Ugyanúgy ahogy a gyártói garinál is.
Max akkor tartom korrektnek az eljárásod, ha szétszedés-pasztázás előtt egyeztettél az eladóval, hogy belefér-e a próbagariba.
De minimum az, hogy megírod neki.
Nem állítom hogy béna vagy, és valamit elszúrtál a pasztázásnál, de előtte jó darabig nem volt gond nálad se, és évekig ment a kártya, utána meg hamar beszart.

Sajnos az ember nem tökéletes, főleg ha nem ez a szakképesítése, követhet el hibákat, még ha nincs is tudatában annak.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13475) XDModesty válasza Z.m.Z (#13473) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Egyetértek envagyok kollégával. Probagarancia arra vonatkozik, hogy megkapod az eszközt, és mukodokepes. Nem romlik el a gépedben egy hét alatt.
Amennyiben a hőmérséklet ennyire zavart, ott lehetett volna az opció hogy ezt hibaskent visszakuldd.
Onnantól hogy szetszedted, ezer dolog történhetett, és semmilyen módon nem vonható felelősségre az eladó, aki hibátlanul használta, odaadta valakinek aki valamit mokolt vele és tönkrement.
Szerencsétlen helyzet nagyon, de sajnos én csak azt látom megoldásnak hogy egy szakember véleményét kéred ki. Én egyébként hasonló dolgokért nem veszek soha hivatalos garancia nélküli terméket.

(#13476) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

20 éve szerelek gépeket. Kismillió alkalommal pasztáztam át dolgokat. Ezen a kártyán tulajdonképpen a GPU-tól hátrafelé nem volt hűtés, mert a thermal pad helyett is paszta volt kenve mindenhova, ami nem is ért hozzá a bordához. Tulajdonképpen egy kókler módon összetákolt kártyát kaptam. Erről több fotót is készítettem és az eladó felajánlotta, hogy kifizeti a anyagot ha megcsinálom. Most persze ugyanazt mondja amit ti. :(((

(#13477) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Ilyen volt az eredeti pasztázás.

(#13478) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

És ilyen most! Úgy néz ki mint amin rontottam? :F

(#13479) F e Z o válasza Z.m.Z (#13478) üzenetére


F e Z o
veterán

Nézd nekem úgy tűnik a hűtőn a thermalpad, nem ért hozzá vrm-ekhez...

Ezért szoktam összerakás után szétszedni, s megnézni, minden fontos részegységnél, hogy a gap pad megfelelően érintkezik-e a hátővel, mert egy kis nyomatot hagy benne.

H2O über alles!

(#13480) envagyok válasza F e Z o (#13479) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem a magas szürke tekercsek felé nem kellett volna rakni, ezért nem érintkezett a fetekkel mellette, mert elemelte a hűtést.
:N
Így nem csoda, hogy elpukkant.
Ha szerencséd van, ki lehet mérni, melyik fetet kell cserélni.
Mellesleg ha a thermal pad helyett paszta van, az nem gáz, nvidia is csinálta.
Szívtam is vele az 5xx és 6xx sorozatnál, mit tegyek be helyette, mert megkövesedett.
Aztán maradt nálam is a paszta.

Itt lejön amúgy mit toltál el:
[link]
Van ahova 2mm gap pad kell, és van ahova 1mm

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13481) Z.m.Z válasza envagyok (#13480) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Csak a gyárilag előírt helyekre került pad! Nem toltam el semmit!!
És amikor elhoztam egyáltalán nem hűtött ott, mert a paszta hozzá sem ért a bordához!

[ Szerkesztve ]

(#13482) Z.m.Z válasza F e Z o (#13479) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

A GPU pasztázás előtt összeraktam és úgy ítéltem meg, hogy kettő már túl vastag oda, mert feszült. Ezután szétszedtem és kivettem a felső réteget, majd újra összeraktam! így már szépen felfeküdt mindenhová. Megint szétszedtem, megvizsgáltam és lászódott benne a vrm-ek nyoma, csk nem olyan mélyen mint a többin. Eztán pasztáztam a gpu-t és raktam össze a "véglegesen" a cuccot. De ha az eredeti képeket megnézitek, láthatjátok, hogy eredetileg ZÉRÓ hűtést kapott az a rész.....

(#13483) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

A kártya a legrosszabb esetben is max 4 éves! Állítólag tevező programot futattak rajta az első években és tavaly óta meg csak játék ment rajta.
Kérdezem én, hogy mi a búbánatnak kellett megbontaniuk?
Aminek a helyére bekerült, egy ugyanilyen idős 1070-es amin végig játék pörgött, sokszor 0-24-ben, mégse kellett szétszedni és átpasztázni, mai napig 35 fok körül megy alapon, és 65-68 hajtva. Vajon akkor ezt az 1080-at miért kellett szétszedni? Valaki ordenáré nagyot hazudott az infóláncban.... Akitől vettem azt állítja, hogy nem szedte szét. Akitől ő vette, meg irodai munkára használta. Mégis feketék a forrasztások és a bordák belső oldalai! Én azt gyanítom, hogy 7-24-ben 100%-on pörgött egy mining rigben, csak senki nem meri felvállalni és miután milliókat keresett vele akkor is teljes áron akarja eladni.... De ugye én vagyok a hibás aki megvette és megpróbálta rendbehozni. :((( Higgyétek el már én is bánom.

(#13484) envagyok válasza Z.m.Z (#13483) üzenetére


envagyok
veterán

Az lehet hogy így volt, de én visszaküldtem volna ahelyett, hogy nekilátok szétszedni.
Érdemes be-be lesegetni, mert azért látni ezeket.
Múltkor a retró gyűjteményembe jött egy "jó állapotú" 8800GTX. Oldalról belestem, láttam nincs gap pad a ram és a hűtő között.
Már ment is vissza.
2 okból: 1: nem jó állapotú, 2: ha így használták kinyírták.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13485) Z.m.Z válasza envagyok (#13484) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Igen, utólag már én is tudom, hogy mit kellett volna tennem. Nem csak elhozni simán, hanem megnézni még ott, még az eladónál és miután láthatóan már volt bontva, megkérni, hogy vegye le bordát, majd jól otthagyni a fenébe az egészet. De ugye én magamból indulok ki mindig, és én minden esetben tisztában vagyok vele, hogy mit árulok és milyen állapotban! Gondoltam, hogy egy szintén régi tagtól ez elvárható. De sajnos úgy néz ki, hogy most befizettem életem legnagyobb tanulópénzét. És mivel az eladó is olvassa a fórumot és jó alaposan megtámogattátok az áldozathibáztatással, valószínűleg csendben el fog sunnyogni. :((( Ha milliomos lennék, lehet hogy nem fájna annyira ez a 200.000.- forint. De most őszintén, kinek nem fáj ennyi pénzt kidobni??

(#13486) Synaptic válasza Z.m.Z (#13485) üzenetére


Synaptic
senior tag

Beszélj a jóemberrel , általában mindent is meg tud csinálni. [link]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#13487) envagyok válasza Synaptic (#13486) üzenetére


envagyok
veterán

Itt [link] 1:58-nál azért elég érdekes dolgot mond. (Azt se tudja mit szedett le a panelről) :D
Meg minden hűtő nélkül járatja a 250w tdp GPU-t :W

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13488) Z.m.Z válasza Synaptic (#13486) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Igen ez a következő lépés. Keresni valakit aki hátha meg tudja csinálni.

(#13489) Habugi


Habugi
addikt

Sziasztok,

Érdeklődnék gap pad ügyben, mert elérkezettnek látom az időt egy újra pasztázásra mivel legutóbb kb ~két éve csináltam és már akkor is elég hervadt állapotban voltak a Gaming-X gyári gap padjai, szerintem még egy szétszedést nem élnének túl..

A legfőbb kérdésem az lenne, akinek jelenleg is van vagy volt ilyen MSI kártyája (esetleg egyik sem de mégis képben van..), vRam ill. VRM milyen vastagságú padot igényelnek ?!
Próbáltam felmérni a választékot és láttam miszerint tán 0.5-től egészen ~2.5mm -ig van felhozatal.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#13490) envagyok


envagyok
veterán

Most nézegetem a Titan X pascalom, és az oké, hogy 84 fok körül vann 100% terhelésen a GPU (Unigine heaven), viszont a hotspot 98-99 fok.
Az normális?

Illetve keresek még Afterburner profilt undervolthoz.
Mlyen értékkel érdemes 100% biztonsággal lejjebb menni?
Jó lenne azért 80 fok alatt látni. :D

Közben próbálgattam, 100 ponttal feljebb húzogattam a fesz/frekvencia görbét, powerlimit 80%, temp limit 77 fok, 0.9v környékén így megy 1750mhz-en 0.85-0.90 volt körül.

Ez így jó, vagy túl durva?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13491) F e Z o válasza envagyok (#13490) üzenetére


F e Z o
veterán

Lefuttatsz egy msi afterburner OC scanner-t, az már egész jó kiindulási alapnak. Ezen még lehet finomítani.
Nálam pl 925mV-on ment 1900MHz-et az 1080Ti GPU-ja, 1V-on 2000Mhz-et, persze 1900-en használtam..

H2O über alles!

(#13492) envagyok válasza F e Z o (#13491) üzenetére


envagyok
veterán

Rápróbálok az oc scannerre is :D

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13493) mihione válasza envagyok (#13490) üzenetére


mihione
őstag

Egy pasztazas lehet raferne,meg mindenfele uv elott. :U

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13494) envagyok válasza mihione (#13493) üzenetére


envagyok
veterán

Azzal kezdtem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13495) mihione válasza envagyok (#13494) üzenetére


mihione
őstag

Akkor nem szoltam :DDD
Nem semmi hogy elmegy 84 fokig :Y

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13496) envagyok válasza mihione (#13495) üzenetére


envagyok
veterán

Founders mind ilyen.
(Szerintem)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13497) Benhill


Benhill
senior tag

Egy ilyennek van valamilyen haszna, esetleg segíthet csökkenteni a vram hőmérsékletet? Jelenleg Accelero xtreme III hutes van rajta, meg réz süniket pakoltam rá a ramokra.

[https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/ekwb-ek-fc1080-gtx-ti-backplate-black-3831109831939-15754]

Az a baj hogy kézre nagyon forró játék alatt, bár a hotspot GPU-Z-ben csak 75 fok, ami nem vészes, adok a kártyának extra kakaó hűtést rövidebb oldala felől egy 92-es ventivel. Pont annyival hosszabb a hűtés hogy arra rá tudom tenni a ventit

(#13498) mihione válasza Benhill (#13497) üzenetére


mihione
őstag

Vegyel inkabb egy accelero iv-et ahhoz atom bordas hatlapot adnak+a suniket ugyanugy tudod hasznalni hozza.De egyekbent nem hiszem h barmi gaz lenne a vramokkal.Nalam 1 eve megy nonstop eth banyaszva,kompakt vizzel hutve+alu bordakkal a memoriakon+g12 kis ventije max fordulaton es az eg vilagon semmi baja (Igaz le van korlatozva 200w-ra)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13499) F e Z o válasza Benhill (#13497) üzenetére


F e Z o
veterán

Egy backplate miatt nem lesz hűvősebb GPU-d.

H2O über alles!

(#13500) lafaty80 válasza mihione (#13498) üzenetére


lafaty80
őstag

hát, ha lehetne kapni... :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.