Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) KubanitoS válasza taranis (#1150) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mi a rák az a Kombustor? :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1152) laychi válasza taranis (#1150) üzenetére


laychi
veterán

Nálam lemegy gyárival és oc-val is
hd,fhd módban is

Kubanitos:[link]

[ Szerkesztve ]

(#1153) gbors válasza cyberkind (#1144) üzenetére


gbors
nagyúr

960 Witcher 3 kuponnal. Kupon nélkül nehéz ügy.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1154) htc07 válasza cyberkind (#1144) üzenetére


htc07
addikt

én is az evga-t vettem ami már linkelve lett, nem tudom a konkurenseknél hogy van, de ezen 8 pin-es a tápcsatlakozó, tehát gondolom több áramot tud felvenni.

a másik amiért ezt választottam, mert sokan dícsérték az acx2.0 hűtést rajta.

a step up szerintem így, hogy csak 90 napon belül lehetséges, nem akkora királyság, lehetne egy fél év mondjuk.

de arra jó, ha pl. egy 970-re lecserélnéd, mert kevésnek érzed a 960-at, akkor csak a különbözetet kell kifizesd pluszba.

plusz, nekem tetszik is maga a kártya, bár ez sokadlagos szempont volt nálam.

olvastam valahol egy tesztet (talán itt vagy iponon, meg nem mondom már) ahol a 960-akat hasonlítorrák össze, ha megtalálom linkelem.

szerk. meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#1155) taranis


taranis
addikt

Plusz infó, afterburnerrer lehúztam a core és mem frekiket amennyire csak lehetett, a feszt direkt nem csökkentettem, és így is pár perc menet után megfagy a Kombustor.

Ja most nézem, nálam valami ősrégi 2012-es Kombustor van fent, szedem akkor ezt az újabbat.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#1156) taranis


taranis
addikt

Na oké, az új Kombustorral kiválasztottam a GPU burner Furry MSI tesztet, az hasonlít a legjobban a régi Kombustoréhoz, és ezzel semmi fagyás sincs. Valami a régi teszttel lehetett, mert amúgy játékok alatt sincs semmi gond.

colorizer.net

(#1157) blu79 válasza balazska92 (#1149) üzenetére


blu79
addikt

#1149) balazska92 szia sajnos a cicergést nem lehet megszüntetni, de ez nem befolyásolja a vga működését csak a fülnek zavaró

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1158) trancemusic válasza balazska92 (#1149) üzenetére


trancemusic
senior tag

Asus gpu tweak-ben a target fps: pl.255 (ez a max,lekorlátozza az fps-t. )

Vagy vsync: on
Ha nem csak magas fps-nél cicereg,akkor nem használ ez sem.

[ Szerkesztve ]

(#1159) taranis


taranis
addikt

Na csináltam én is egy 3DMarkot. Ez a beállítás játék alatt is stabilnak tűnik, végülis nem panaszkodom a karira.

colorizer.net

(#1160) taranis


taranis
addikt

Affene, nem vettem észre, rossz Afterburner profilt használtam, itt a jó:

Konkrétan a tetejét még nem teszteltem le, ezzel így artifactok nélkül lefut.

colorizer.net

(#1161) taranis


taranis
addikt

Na kiteszteltem, az előző postban lévő beállítás lesz a teteje, ami még teljesen artifact mentes, már ami a core-t illeti, a memóriát nem nyúzom tovább. 1554-re boostolva erősen figyelve már láttam 1db artifactet a Firestrike demo alatt, 1564-en úgy 3-at. 1600-on is lefutna amúgy, de ott már artifactel jócskán.

Csináltam egy Valleyt is most:

colorizer.net

(#1162) hun-man


hun-man
tag

Van rá esély, hogy a Witcher 3 kuponokat gta5 kuponokra cserélik? :DD

(#1163) htc07 válasza hun-man (#1162) üzenetére


htc07
addikt

én elcserélem a witcher 3 kuponom gta5-re. :P

(#1164) hun-man válasza htc07 (#1163) üzenetére


hun-man
tag

Azt elhiszem. :)

(#1165) cyberkind válasza tthomasso (#1145) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt néztem legelőször, aztán a 2 ventis Gigabyte-ot.
Megéri a 4Gb-os verzió a felárat, illetve nem kevés a 128-as sávszél Full HD-n?

Ezt mondjuk mindenkitől kérdezném.

Paranormal Cocktivity

(#1166) KubanitoS válasza cyberkind (#1165) üzenetére


KubanitoS
veterán

Elméletileg nem lesz gond a 128 bittel Full HD-n, a tesztek is ezt bizonyítják. Persze egyes játékokban ez nem az ultra max grafikát jelentheti FHD-ben, de ez a kártya egyrészt nem is erról szól, másrészt ahol a 960-as vga kevés, ott valszeg az adott játék van nagyon elrontva optimalizálás szempontjából és ezen lehet egy erősebb kártya sem nagyon segítene, de ez csak az én véleményem.

Amúgy titeket nem zavar, hogy mióta bejött a 4K mindenki fanboy lett (tisztelet a kivételnek) és arra izgul, hogy azon a felbontáson XY hogy fog menni, amikor a userek 99%-ának nincs mellé 500+HUF-os gépe.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1167) cyberkind válasza KubanitoS (#1166) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt olvastam én is, és csodálkoztam rajta hogy hogyan tudták megoldani.
Nem lesz gond ha nem megy ultra-n, ezelőtt egy Gtx 660-om volt, az mindenre elég volt, jobban ment azon a Gta 4 mint a 780-on meg társain.
4Gb-os verzió felesleges a sávszél miatt?

Én csak a Gta topikot utálom, mert nem fogja fel senki, hogy amik jöttek képek azok mind 4K-sok voltak, így nem csoda hogy részletgazdagabb, de hát ezt megérteni... :U
Meg azt se értik meg hogy kb senkinek se fogy úgy menni a játék.
Engem nem izgat a 4K, a következő tv-m is "csak" Full HD lesz, 50-50"-os.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1168) KubanitoS válasza cyberkind (#1167) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én ugyan nem vagyok nagy szakértő, de laikusként úgy gondolom, hogy a 2 gb ram bőven elég arra, amire a kártyát kitalálták: FHD-ra. Efölött viszont lehet kevés lenne a 128bit, ezáltal a plusz memória is.

Esetleg próbálj meg keresni egy radeon 280x-et, azzal nincs ilyen probléma, viszont drágább és többet is fogyaszt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1169) cyberkind válasza KubanitoS (#1168) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem férne be a 280x, meg épp elég a konzolba is az Amd, nekem többet a gépbe nem kell, így marad a 960 2Gb-os változat, NV-val soha semmi bajom nem volt. :)

Paranormal Cocktivity

(#1170) tthomasso válasza KubanitoS (#1166) üzenetére


tthomasso
tag

Ennyit a 4K-ról, nem hiszem, hogy mindenkinek futja 1 milla feletti gépre. Ez a 4K csak parasztvakítás, de már készül a 8K is. Szerintem az optimalizálást kellene megoldani, mert a játékok többsége FHD-ba sem megy normálisan, csak a sokadik patch után.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1171) cyberkind válasza tthomasso (#1170) üzenetére


cyberkind
félisten

Én tudom hogy ez nem úgy megy, tán a következő generációs kártyák képesek lesznek arra, hogy egyedül futtassanak egy játékot 4K-ban, de nem reménykedek, én bőven elvagyok a 2K-n, főleg hogy nagyon jó árban vannak ezek a bitang nagy tv-k, kell ennél több? :)
Már régen bemutatták a cannesi filmfesztiválon a 8K-t, ott volt egy pár 10 perces filmszerűség.

Paranormal Cocktivity

(#1172) cyberkind


cyberkind
félisten

4GB-os Gigabyte G1 ér kb 20-al többet mint az Evga?

Paranormal Cocktivity

(#1173) KubanitoS válasza cyberkind (#1172) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha megveszed, akkor bizonyítod, hogy igen. :D +20-ért használt, garis GTX 780, talán 970 is belefér.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1174) cyberkind válasza KubanitoS (#1173) üzenetére


cyberkind
félisten

Na ez az, hogy már most kapna el a gépszíj, pedig csak kicsit akarok lépni. :D

Paranormal Cocktivity

(#1175) KubanitoS válasza cyberkind (#1174) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ismerős az érzés, tényleg az, viszont +20-ért 4gigás 960 sztem csak egy marha nagy pénzkidobás lenne, semmi más.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1176) cyberkind válasza KubanitoS (#1175) üzenetére


cyberkind
félisten

Valszeg az a 960 egy 770-es teljesítményén lenne, de ahogy írtad, akár találhatok is 970-et vagy 780-at, keresgélek még.

És a 2GB-os G1 66 körül?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#1177) KubanitoS válasza cyberkind (#1176) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ahogy jólesik. :DDD 66-ért jó vétel lehet, nekem a sima 2 ventis gigabyte lett 65 szállítással együtt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1178) gradient99


gradient99
tag

Sziasztok!
Gondolkodok egy GTX960 vételezésén a mostani HD 7870 helyett. Főként Witcher 3-ra kellene majd. Megéri váltani?
A másik kérdés az lenne hogy melyik GTX960-nak van a legjobb hűtése? Ha ilyen kártyám lesz, szeretném majd ha beérné a 770-et, vagy kicsit le is hagyná, ahogy hallottam, jobb példányok tuninggal utolérik a 770-et.

(#1179) KubanitoS válasza gradient99 (#1178) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerintem nem éri meg, a GTX 970 sokkal jobb választás lenne.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1180) Peat;) válasza gradient99 (#1178) üzenetére


Peat;)
veterán

A 770 alapvetően erősebb vga. A 960-as kicsit alatta van felhúzva is szerintem. A 7870-esről nagyon nem éri meg váltani jelenleg, vagy vársz 2 hónapot az új amd kártyákra, és a feltételezhető nvidia reakcióra (960 ti), vagy kénytelen vagy jóval feljebb menni árban. Vagy legalább egy használt 770-eset beszerezni (újonnan nagyon nem éri meg) ha érezhető javulást szeretnél.

(#1181) gradient99


gradient99
tag

Köszönöm a segítséget srácok :R Akkor egyelőre várok a VGA vétellel.

(#1182) cyberkind


cyberkind
félisten

Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy ez a 900-as sorozat, tudni fogja futtatni a DX12-t, vagy csak az új kártyák lesznek képesek?

Paranormal Cocktivity

(#1183) csabika0001 válasza cyberkind (#1182) üzenetére


csabika0001
senior tag

GTX960-tól felfelé a DX12 támogatott(teljes mértékben).

(#1184) sheep válasza hun-man (#1138) üzenetére


sheep
addikt

én is várok a tesztekre (gta 5), majd azután döntök milyen kártyát vegyek
970-est akartam, de lehet elég lesz a 960 is fél áron full hd-re

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1185) laychi válasza sheep (#1184) üzenetére


laychi
veterán

Elégnek kell lennie [link] többi az optimalizáláson múlik.

(#1186) gtamate2 válasza laychi (#1185) üzenetére


gtamate2
veterán

Várjuk ki a végét azért, a gta4-re is milyen konfigot adtak már meg ajánlottra., aztán nem volt gép amin nem szaggatott.

*Sn0w

(#1187) cyberkind válasza gtamate2 (#1186) üzenetére


cyberkind
félisten

Grand Theft Auto V PC - "mindig is tervben volt a PC-s verzió"

Ugyanezt gondolom én is.

Paranormal Cocktivity

(#1188) gtamate2 válasza cyberkind (#1187) üzenetére


gtamate2
veterán

Bírom ezeket a nyilatkozatokat, 1 éve még csak gondolkoztak hogy készüljön-e pc-s verzió mert hogy lesz-e rá igény.. Most meg persze tervbe volt az elejétől.

*Sn0w

(#1189) tapppeeer


tapppeeer
tag

Szevasztok!
Lehet tudni valamit arról, hogy mikor jelenik meg a 960Ti? A Gugli nekem is barátom, de gondoltam teszek itt is egy gyors próbát, hátha rendelkezik valaki már valami kimazsolázott infóval! ;)
Köszi!
Üdv.

(#1190) KubanitoS válasza tapppeeer (#1189) üzenetére


KubanitoS
veterán

Miből gondolod, hogy egyáltalán lesz?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1191) synthattik válasza tapppeeer (#1189) üzenetére


synthattik
aktív tag

Nézegettem már én is eme híreket,de van 1 sanda gyanúm,hogy amíg nem lesz új radeon ebben a szegmensben,addig nem nagyon kapunk semmi újjat nv-től.

(#1192) Tomekk. válasza tapppeeer (#1189) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Ha lesz is nem nagyon érdemes rá már várni, pletykák se nagyon vannak. Egy 960-al kilehet húzni a következő generációs kártyákig, bár holnap ugrik a majom a vízbe, mit tud a GTA5-el. :DD

(#1193) tthomasso


tthomasso
tag

GeForce Game Ready Driver for Grand Theft Auto V, megjelent az új driver.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1194) bel19ve


bel19ve
tag

Sziasztok

EVGA gtx960 SSC tuningban kellene segítség. Valaki írta, hogy neki felment 1400+ felé alaphangon a GPU clock viszont nekem megáll 1392MHz-nél. Ti milyen programokat használtok a beállításhoz illetve milyen beállítást javasoltok.

A konfig:
intel core i5 4590
Asrock H97m pro4
8gb ram

Köszi :)

(#1195) kerdojel


kerdojel
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában tervezek új asztali gépet összerakni, a GTX 960-ra esett a választásom, de nem igazán vagyok képben a gyártókkal, típusokkal kapcsolatban. Az alábbiak közül melyik ajánlottabb, esetleg nem ajánlott, kinek van tapasztalata esetleg velük kapcsolatban? Vagy esetleg más ajánlat? :) Ezeket néztem ki első körben:

ASUS STRIX-GTX960-DC2-2GD5 GTX960 2GB GDDR5 PCIE

MSI GTX 960 GAMING 2G PCIE

ZOTAC ZT-90303-10M GTX960 2GB GDDR5 AMP! PCIE

Előre köszi a választ :)

(#1196) papírzacsi válasza kerdojel (#1195) üzenetére


papírzacsi
aktív tag

a garit, hűtést és az órajeleket nézve, az asust választanám.

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#1197) tthomasso válasza bel19ve (#1194) üzenetére


tthomasso
tag

Melyik tuning programot használod? Amúgy Én írtam, az EVGA PrecisionX progiját használtam. Azt Neked kell kitapasztalnod, mennyit bír a kártyád. 1400 MHz felett Nekem már feszemelést is kellett csinálni. Az 1392 Mhz amúgy feszemelés nélkül jó órajel. Apró lépésenkentént csináld amúgy a tuningot, mert a kártyád láthatja a kárát.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1198) htc07


htc07
addikt

Valaki meg tudná osztani, milyen beállításokkal és hogy megy a gta V? :D a topikban kommentrobbanás volt az éjjel, és nem igazán találtam infót erről a kártyáról, csak hogy a textúránál medium a max 2 gigás kártyán.

(#1199) blu79 válasza htc07 (#1198) üzenetére


blu79
addikt

Szia a gta 5 nek van PC-s topicja?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1200) sheep válasza blu79 (#1199) üzenetére


sheep
addikt

sg-n van
[link]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.