Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) jcs válasza fsb_essex (#1349) üzenetére


jcs
tag

Fogalmam nincs , hogy kell kraftot adni. Csak tippelek: itt is irták van új bios.
Régebben voltak amatőr bios iró guruk illatve a rivatuner (?) program, ahol nem volt bekorlátozva .
A 960 gpu -hoz elég 1db 6 pines táp. Hogy valaha kihasználja-e valaki a 2-6-ot? :F
(lehet csak parasztvakítás? vagy stabilabb így?)

szerk: á valahol olvastam, hogy a csomó display port miatt kell...?

Ez a teszt az EVGA szoftverét használta...

Megnéztem a venti-ki bekapcsolást.

Hogy mikor kapcsolt be azt azért ennyire pontosan nem tudtam követni. De játék után valóban addig pörgette az intercoolert amíg 30 fokra hűlt a gpu.

A passzív módot én már akkor szeretem, ha: netezek, filmet nézek. Ebben az esetben van egy tök halk gépem.
Ha játszom akkor meg egy szintén halk emellett jó erős kártyám!
Nvidia promójában a Leage of Legends nevű játékot írta, ahol még nem kapcsol be a venti.

Geforce 960 product video

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1352) jcs válasza taranis (#1338) üzenetére


jcs
tag

Szia! Pontos válaszom, nincs, drivert lecserélném előző driverra!
( A legújabb a GTA V -höz jött ki. Más játékokhoz más beállítást kínált a Geforce experience...)

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1353) jcs válasza csabika0001 (#1350) üzenetére


jcs
tag

...igen ezért is irogattam annyit és cseréltem eszmét a kollégával, mert nem tudományos, technikai oldalról nézem, hanem a szürke teljesítmény alapján...

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1354) KubanitoS válasza fsb_essex (#1340) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem akarok okoskodni, nem is vagyok annyira benne a témában, (meg különösebben nem is érdekel) de mégis kit érdekel, hogy a memória sávszélességgel mi van, ha az adott kártya lazán produkálja a szükséges fps értékeket?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1355) jcs válasza fsb_essex (#1349) üzenetére


jcs
tag

Én úgy olvastam 10% tuning, de abban gpu és mem órajal együttes emelése volt...

Milyen egyszerű progi van? Ne órákig menjen...Letöltöm...
Letesztelem..
?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1356) goli11


goli11
tag

Sziasztok!

GTX960 kártyát szeretnék. Három kártya között "tépelődök". Szerintetek melyik éri meg legjobban?
- EVGA 02G-P4-2966-KR GTX960 2GB GDDR5 SuperSC ACX 2.0+ ... 66k
- GIGABYTE GV-N960WF2OC-2GD GTX960 2GB GDDR5 PCIE ........ 62k
- GIGABYTE GV-N960IXOC-2GD GTX960 2GB GDDR5 OC PCIE ....... 59k

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#1357) GarakXY


GarakXY
csendes tag

Na ma én is beléptem a klubba egy EVGA-val :) Kérdés. 70 fokos a kártya az alá nem igazűán megy ha terghelem. Bár a ház régi 12 éves konkrétan semmi extra venti ehhez képest nem sok egy kicsit? :)

Egyéb iránt - igaz csak 1440*900 eza monitorom optimálisa - Dying Light full 70 FPS :)

(#1358) Nazara válasza goli11 (#1356) üzenetére


Nazara
őstag

Igazából egyéni preferencia kérdése, a Gigákhoz nem jár Witcher 3 kupon, viszont az EVGA-hoz igen, amit ha eladsz, árban ugyanott vagy (~62k).

(#1354) KubanitoS: Alapból tán onnan jött a dolog, hogy kevés-e a memória sávszél a 4 Gb VRAM-hoz a 960-on, hiszen eredetileg a 2 Gb-ra lett tervezve.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#1359) fsb_essex válasza Nazara (#1358) üzenetére


fsb_essex
tag

Ezt nem értem. Azt nem értem miért lenne a 4GB-os verzió problémásabb a sávszélesség miatt.
A GTX 960 sávszélessége 112GB/s akár 2GB akár 4GB-os verzió.
.
Én úgy képzelem, ha azonos környezetben (gép, játék, beállítások, stb) vizsgáljuk a két VGA, akkor ugyanannyi adatot kell feltölteni mindkét verzióra egy adott időszegmensben. A 4GB így semmikép nem lehet hátrányban.
.
Ha az alkalmazás 2GB-nál több adatot akar a vmem-ben tárolni, akkor épp a 2GB-os verzióval kell több adatot feltölteni a memória tartalom cserélgetése miatt adott időszegmensben.
.
Lehet én közelítek rossz irányból, de a sávszélesség probléma nem azt jelenti hogy más VGA-khoz képest kevesebb, sem azt hogy kisebb az fps xy VGA-nál, hanem azt jelenti hogy a saját gpu teljesítményéhez kevés. Vagyis a kis sávszélesség fogja vissza a kártya sebességét. Ha növelnénk akkor közel arányosan növekedne a 3D teljesítmény, míg a gpu frekvenciát hiába növeljük, alig vagy semmit sem nő a 3D teljestmény, amit mi fps-ben látunk)
.
Ennek nincs köze ahhoz hogy mekkora a vmem mérete (kivéve ha a kisebbikben cserélgetni kell a tartalmat.)
A gtx960-nál azért merül fel újra és újra a sávszél kérdése, mert egy elég nagy 3D teljesítményt tapasztalunk és ehhez furcsa a 128bit , illetve az a 112GB/s. Ebben a kategóriában nem ehhez vagyunk szokva.
De még egyetlen teszt sem bizonyította, hogy kevés lenne, vagy önmagában korlátozná bármilyen alkalmazás sebességét, vagy akadozna bármely játék emiatt.

(#1360) martoonx válasza fsb_essex (#1359) üzenetére


martoonx
csendes tag

Én is most szereztem be 960 evga-s kártyát. Igaz még sokat nem gyötörtem, de alapjáraton 60 fpsel viszi ultrán Bf4-et. Az 560 ti, amit váltott high beállításon 0 élsimítással 40 fps hozott és néha beesett 25 körülire.
A 4gb-os verzióról több helyen is olvastam hogy van ahol rosszabb sebességet produkál mint a 2gb. Nem éri meg azt a 10k-t a 2gb+. Akkor már kicsit több és 970.
Szerintem jól sikerült ez a kártya, kicsit még olcsóbb lesz és már nem lesz téma 128 bit.

(#1361) fsb_essex válasza martoonx (#1360) üzenetére


fsb_essex
tag

A dupla fedélzeti memóriával szerelt vga kártyák általában lassabbak, mert a memóriát alacsonyabb órajelre állítják. Vagy mert más tipusú a chip, vagy mert melegedne a nyák két oldalán lévő dupla ram (ahol így oldják meg) esetleg a vezérlő miatt.
Sőt még húzni sem lehet a ramot annyira a duplásokon, kivéve ha a ram külön barkács hűtést kap.
Van itt pár Asus Strix, összemérhetjük. Kb 2-3% hátrányra számítok mondjuk Haeven 4.0 bencs alatt gyári beállításokkal.
.
A 4GB nem a sebesség miatt kell, hanem azon kevés játék miatt ahol a 2GB kevés FHD-ban. Pl GTA5

(#1362) Nemt0m12


Nemt0m12
tag

Sziasztok én is az evga féle gtx960ason gondolkozok. Van vele valakinek tapasztalata?

(#1363) tthomasso válasza Nemt0m12 (#1362) üzenetére


tthomasso
tag

Egy kis szűrés sokat segít. Felül "gyorskeresés itt,, , az opciókba beállíthatod hogy mire keresel.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1364) jcs válasza Nazara (#1358) üzenetére


jcs
tag

Hali! Sokat irogattunk erről a sávszélességről.
Ha a keresőbe beírod, vagy megnézed milyen hozzászólások érkeztek a kártya megjelenésekor ill előtte...
pl:
" 128 bit. Az igen... :D Már a GTX 660 is 192 bites volt. " " Ez még akkor is vicc ha 7-8 GHzes ramot raknak rá."

Na ehhez képest ahogy KubanitoS kolléga is emlitette: hozza , tudja az fpst---és kész!

fsb_essex kolléga viszont azt feszegeti, hogy általános értelemben vissza fogja-e ( ha jól értem :R ),
tehát pl egy leendő 960ti az kinézhet-e így : ugyanez a gpu ( tuningolt, órajel emelt ) + 192 bit (256) vezérlő .

HA kihajtaná a gpu akkor lenne egy +20% -os kártya.
És akkor lenne 960 60 ezerért
960ti 80 ezerért
970 100 ezerért

Ha nincs elég kraft a GM206-ban akkor a 970est butitanák olcsósítanák.
( Már ha kellene ez a 80-ezres 960ti "szegmens")

Anno hasonló lépéskülönbség volt a ati7750 és 7850 kártyák között + 50%
Oda terveztek egy uj magot : Bonaire 7790
Csak ott teljesen mások voltak az erőviszonyok! Tehát kisebb fps tartományokba kellett egy középkategóriás kártya!

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1365) jcs válasza goli11 (#1356) üzenetére


jcs
tag

Van pénz és hely a házban? EVGA
Ki akarod használni a csatlakozókat? Giga WF
Picike a ház? Giga picike

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1366) gbors válasza jcs (#1364) üzenetére


gbors
nagyúr

Jelen információk szerint a 960-ban teljes értékű GM206 van, tehát 960Ti lebutított GM204-re épülhet, ahogy anno a 660Ti. Minden bizonnyal van is ilyen kártya tervben, csak az új AMD-s lineuphoz fogják időzíteni a megjelenését.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1367) juve600 válasza jcs (#1364) üzenetére


juve600
nagyúr

win 10 alatt meg még jobb lessz ha lehet hinni a hireknek :D :D :D
akkor meg jó sokáig elleszünk a gtx 960-al

(#1368) jcs válasza juve600 (#1367) üzenetére


jcs
tag

Na igen... Én is a "korszerűsége" miatt szeretem. Anno, ha valaki tudta futtatni a GTA IV-et Crysis1-2 öt.
akkor utána még sokáig nem kellett hardvert cserélnie!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1369) juve600 válasza jcs (#1368) üzenetére


juve600
nagyúr

pontosan

(#1370) Nemt0m12


Nemt0m12
tag

Ha választani kéne az evga és az asus strix között akkor melyik érné meg jobban? Ahogy visszaolvastam egyikre sincs panasz igazából.

(#1371) jcs válasza fsb_essex (#1349) üzenetére


jcs
tag

Szia!
A tuningprogramban 20% ot kell állítani ahhoz, hogy a gpu-z szerint 10% ot emelkedjen a memórajel!
Igy 8,5% os fps emelkedést kaptam Heaven Benchmark alatt.

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1372) htc07 válasza Nemt0m12 (#1370) üzenetére


htc07
addikt

Én az evga-t választottam, főleg a support miatt, meg hogy olcsón lehet venni hozzá kiterjesztett garanciát.

És a hűtése is klassz.

(#1373) Bugfix1984 válasza Nemt0m12 (#1370) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Én az ASUS választanám a magyarországi képviselet miatt, meg a BLACK verzió mellé most jár a GTA V, bár gondolom már megvan. :R

(#1374) Bugfix1984 válasza Nemt0m12 (#1370) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Bocsi az a 970 amit írtam.Szerintem nézd meg a gtx960 4GB-os Strixet.

(#1375) Nemt0m12 válasza Bugfix1984 (#1373) üzenetére


Nemt0m12
tag

Hasonló árban van a 2 csak nehéz a döntés :R

(#1376) KubanitoS válasza Nemt0m12 (#1375) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én az ASUS-t választanám, mert jobb márkának tartom és a strix hűtés eléggé durvának tűnik. Másrészt az EVGA-ról (ahogy olvasgattam) lehet a különbözet kifizetésével nagyobb 970-es kártyára váltani, illetve jár hozzá Witcher 3.

Amúgy nekem Gigabyte 2 ventis megoldás van és az is tökéletesen üzemel. 60-65 fok fölé még nem ment a hőmérséklete.

Szóval összességében "rossz márka" úgy tűnik nincs, így marad az egyéni preferencia, olcsóbb ár stb...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1377) juve600 válasza KubanitoS (#1376) üzenetére


juve600
nagyúr

+1 a giga wf2-esre

(#1378) goli11 válasza jcs (#1365) üzenetére


goli11
tag

Köszi.
Hely van, pénz nincs, sok csati nem lényeg. :D
Bár most úgy tűnik eldől a dolog. Az Ipon-nál már nem adnak Witcher kupont semmihez. :(

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#1379) Nazara válasza fsb_essex (#1359) üzenetére


Nazara
őstag

+ (#1364) jcs:

Én megmondom őszintén csak a kolléga kérdésére reagáltam, alapjáraton kizárólag olvasás szintjén érdekel az ilyesmi, saját magam nem szoktam próbálkozni. Megvettem a 2 gigás kártyát, és játszom a játékaimat maximum részletességen, ennyi. :D

Szóval nyugodtan feszegessétek a kérdést, szivesen olvasom a verdikteket, de nem akarok belefolyni. :N

:R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#1380) Zamery


Zamery
senior tag

Srácok segítsetek nekem egy kicsit, mert kezdek megőrülni! :W

Megvettem ezt a csoda EVGA GTX 960-as kártyát. Az adataimnál lévő konfigban megy egy Seasonic 460W-os tápegységgel (X-460 FANLESS). És bizonyos (rövid) időközönként leesik az FPS a játékokban 1-re, és beszaggat a kép. Mi az franc ez? Már mindent próbáltam, telepítettem a drivert a GeForce Experience nélkül, átírtam PhysX beállításokat, hogy a GTX 960 kezelje, és ne automatikos legyen az Nvidia vezérlőpultban, leszedtem a drivert, és felraktam újra a DDU-val. A 350.12-es driver van fenn amit a GTA-hoz ajánlottak, de ott is ugyanezt csinálja.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1381) jcs válasza Nazara (#1379) üzenetére


jcs
tag

;) ... én is csak "beszélgettem". Hátha más olvasónak segít...?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1382) mobal válasza Zamery (#1380) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Win reinstall?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1383) Zamery válasza mobal (#1382) üzenetére


Zamery
senior tag

Hát ha másképp nem megy...
De ez tényleg elengedhetetlen egy új VGA vásárlásánál 2015-ben (!), hogy újrahúzzam a Windowst is?

Még megpróbálom az előző Nvidia drivert hátha az segít.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1384) trancemusic válasza Zamery (#1380) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szia!

Gpuz-vel monitorozd a vram használatot.
Sanszos hogy full hd,esetleg plusz élsimi miatt 2gb fölé szalad a használat.
770-em van hogy 1-2 másodpercre kimered a kép,mikor elfogy a vram... :(

[ Szerkesztve ]

(#1385) laychi válasza Zamery (#1380) üzenetére


laychi
veterán

Eddig gta5-nél tapasztaltam csak vele szaggatást. Ha az alatt jön elő neked is,akkor kapcsold be a vsync-et a játékban.
A játékkal lehet valami bug,nem a kártyával.

(#1386) mobal válasza Zamery (#1383) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igazság szerint nem. De ez a legegyszerűbb módja annak, hogy kizárt itt szoftveres probléma lesz. Szvsz. ha márkát váltasz (Radeon ↔ Nvidia) én javasolni szoktam.

Persze újratelepítés előtt a többiek által javasolt dolgokat is nézd meg, továbbá más felbontás / részletesség beállításával is próbálkozz! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1387) fsb_essex válasza KubanitoS (#1376) üzenetére


fsb_essex
tag

Az ASUS stix-hez is jár Witcher kupon amit el lehet adni 4K körül. [link]

(#1379) Nazara +1 , de szerintem mindenki véleménye érdekes, különben nagyon el lehet menni az egyoldalú szempontok mentén az egyoldalú megítélés felé, vagy akár a hobby szintű ismeretek alá.

(#1380) Zamery A tápod speckója szerint 33A-t tud leadni, ami bőven sok a konfigodhoz. Nem ott keresném a hiba okát. Nekem is kb ilyen konfigom van GTA5-ben semmi probléma.
A gpu kihasznltágot, gpu frekit és hőfokokat monitoroztad? Pl. AB-vel?
Nem a pillanatnyit. Ha bekapcsolod a log-ot akkor egy időben visszanézhető grafikont kapsz amiből sok minden kiderülhet. Akár vmem elfogyás is.

[ Szerkesztve ]

(#1388) KubanitoS válasza fsb_essex (#1387) üzenetére


KubanitoS
veterán

Még jó, hogy ez MSI, nem ASUS. :DDD

szerk: amúgy "géming edisön" ide, vagy oda azért ez csak 74 ezer forint :Y és egy sima 2 gigás változatról beszélünk.

Ha azt vesszük figyelembe, hogy a Gainward meg már 59 ezer forintért megvan, hát érdekes...

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1389) fsb_essex válasza KubanitoS (#1388) üzenetére


fsb_essex
tag

Bocs... rosszat linkeltem.
Én is szívesen vettem volna olcsóbban. De most gondolj bele, hogy egy amcsi diáknak vagy értelmiségi dolgozó embernek, vagy egy gyorséttermesnek 200 USD mennyit jelent.
Ez egy olcsó VGA, csak nem a mostani dollár árfolyammal +ÁFA-val és a közép-kelet európai jövedelmi viszonyainkkal.
Népkártya akkor lehetne a kárpátmedencében ha 50K alá menne. De nem fog. És már sosem lesz "olcsó" egy középkategóriás VGA.

(#1390) htc07 válasza fsb_essex (#1389) üzenetére


htc07
addikt

nem vagyok amcsi diák de értelmiségi dolgozó ember annál inkább, mégsem pattan ki 200 dolcsi a zsebemből minden héten videokártyára. :DDD

(#1391) hun-man válasza htc07 (#1390) üzenetére


hun-man
tag

Ha hangsúly az amcsi-n van. :)

Egyébkén hol lehetne meghirdetni ezt a witcher játékot? Sosem hallottam róla hátha elviszik.

(#1392) KubanitoS válasza fsb_essex (#1389) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én mindössze annyit említettem meg, hogy marha nagy eltérések vannak itt nálunk, Magyarországon az egyes GTX 960 kártyák árképzésében, amikor a teljesítmény gyakorlatilag azonos.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1393) Nazara válasza fsb_essex (#1387) üzenetére


Nazara
őstag

Nyilván érdekes, de szerintem az is érthető, ha egy szakmaibb vitába tényleges háttérismeret nélkül nem próbálok beleszólni mindenáron, mert sok értelme nincs. :N

(#1389) fsb_essex: Én sokat gondolkoztam mit vegyek, AMD vonalról a 7950/7970/280/280X, mig a zöldektől a 670/680/760/770/960/970 volt a "kiszemelt", de nálam akár használt, akár új termék szóba jöhet. Keret nem igazán volt, nem sajnáltam volna a 100K-t egy 970-re, de végül meggyőztem magam, hogy felesleges ez a teljesitmény.

Az AMD kártyák viszont azért hullottak ki az egyenletből elsősorban, mert habár pár százalékkal jelenleg gyorsabbak, jóval többet fogyasztanak, és az 5 éves tápomra nem merném már ráereszteni egyiket sem. Tápcserét pedig nem most akartam lezavarni. Viszont ugye 7950-féle kártyákat 40 körül kis szerencsével garisan lehet fogni az aprón, igy nálam elvi kérdés volt, hogy 60-nál többet nem fizetek egy 960-ért, akármilyen csilivili hűtés van rajta. Szerencsére a Giga mini verzióját 58-ért sikerült W3 kuponnal megcsipni az Iponnál.

Pont ez, amit (#1392) KubanitoS kolléga ir, hogy ha kapok egy teljesitményt 58K-ért, akkor biztos nem veszem meg ugyanazt 78-ért. :K (Tudom hogy járnak mellé bónuszok, plusz jobb hűtés, de mivel én nem nyúlok a kártyához, (alapfeszes tuningot leszámitva) igy ezek nem érintenek igazán)

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#1394) tthomasso válasza Zamery (#1380) üzenetére


tthomasso
tag

Nekem ugyanez a kártyám van. Ahogy annak idején olvasgattam, Nekem volt az első ilyen típusú EVGA a fórumban. Ilyen gondom sosem volt vele, ez program összeakadás lehet Nálad. Én Driver Sweeper nevű programot használom jó pár éve, ami letörli a driver eltávolítása után a maradék szemetet. Újraindítás után mehet az új driver, és minden OK. Ha ez sem segít, akkor csak az újratelepítés marad Nálad.

[ Szerkesztve ]

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1395) fsb_essex válasza htc07 (#1390) üzenetére


fsb_essex
tag

USA-ban élsz?

(#1391) hun-man: Apróban adtam el.
(#1392) KubanitoS : Ezzel max. egyetértek. Szerintem az árkülönbség csak hűtő és márka kérdése, esetleg minimális innováció, vagy extrának mondott alkatrészek felhasználása.

Leggyakrabban Gigát vettem VGA-ból, mert az volt a legolcsóbb, relatíven jó hűtővel. Most csak azért lett ASUS mert csak ez volt raktáron és azonnal akartam GTA-zni. A kupont csak azért említem, mert csökkenti az árat.
Így gyakorlatilag a legolcsóbb 4GB-os verzióm van.
hacsaknem lezuhanan az áruk, de ezt kétlem.

[ Szerkesztve ]

(#1396) htc07 válasza hun-man (#1391) üzenetére


htc07
addikt

hardverapron adtam el a saját példányom.

(#1395) fsb_essex

akkor ezek szerint csak az amerikaiaknak szabad videojátékokkal játszania? :))

mindegy is, szerintem 70 ezerért egy videokártyát sehogy sem lehet itthon olcsónak nevezni, és itt be is fejezem a mondatot mielőtt parlamenti közvetítésbe csapna át a kommentem. :)

mindegy is, lépjünk túl rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1397) fsb_essex válasza htc07 (#1396) üzenetére


fsb_essex
tag

Nem értem a logikád.
De ha nem értenéd: a diplomás munkavállalók átlagbére jóval kevesebb Magyarországon mint USA-ban. Nekik kisebb teher egy GTX960-at megvenni.
Ezt úgy is szokták mondani magasabb az életszínvonaluk.

.

.

[ Szerkesztve ]

(#1398) htc07 válasza fsb_essex (#1397) üzenetére


htc07
addikt

Csak nem sikerült túllépni rajta? :N

Tőlem az olajsejkeket is felhozhatod példának, attól nem lesz jobb a helyzet itthon. Úgy is szokták mondani, nem lesz tőle magasabb az életszínvonal.

(#1399) jcs válasza Zamery (#1383) üzenetére


jcs
tag

Megpróbáltad a drivercserét?
Én mikor a gta5- höz kiadott drivert felraktam, ott találkoztam ilyennel.
Visszaraktam az előzőt most már nem akad meg. ( GTA 5 -el még nem játszom.. )

Nem kell az operációs rendszert ujratenni. Nekem amíg rossz volt a kártyám addig radeon 4850 volt benne. Beraktam a 960-at feltettem a hozzá a szoftvert azt ment. Nem is uninstalláltam at ATI drivereket...

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1400) jcs


jcs
tag

Milyen vasat rakjak a GTA V alá?

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.