Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:13

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 950 / 960 (GM206) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) csabika0001 válasza jcs (#1250) üzenetére


csabika0001
senior tag

Egyetértek! :K
Bár a 92k tényleg sok.

[ Szerkesztve ]

(#1252) fsb_essex válasza jcs (#1250) üzenetére


fsb_essex
tag

Valamit eltéveszthettél, mert giga GTX960 / 4GB már kapható 73K-ért, az Asus Strix mindenféle ajándékkal meg 77.600 HUF, nem pedig 92K ahogy írod. És ezek az árak még picit csökkennek majd a köv 2-3 hétben (a 2GB-oshoz képest biztosan)

Úgy tervezem eladom a fülhallgatót meg a Twich kupont és akkor csak 70-72K-ba fájt.
Ez a legolcsóbb 4GB-os videókártya amely a GTA5-höz használható.
Nekem megérte.

(#1253) csabika0001 válasza fsb_essex (#1252) üzenetére


csabika0001
senior tag

Hol kapható az említett 4GB-os Giga ilyen olcsón ?

(#1254) fsb_essex válasza csabika0001 (#1253) üzenetére


fsb_essex
tag

Én a halas boltban vettem 77K-ért, a giga 73K-ért meg itt: [link]

Iletve már 74.800. Tegnap du felhívtam a boltot, akkor még 73K volt, de nem volt raktáron ezért vettem inkább a strix-et 4K-val drágábban, de promos cuccokkal. Miután eldöntöttem, azonnal kellett. Látnom kellet hogy megy vele a GTA5. Szerencsére nagyon jól.
De kár volt félnem a GTX970 belassulástól, mert a játékban fixen a memo limit alatt tartja a ram kihasználtságot. De amig nem volt a kezemben 4GB-os kártya ezt nem tudhattam.

(#1255) csabika0001 válasza fsb_essex (#1254) üzenetére


csabika0001
senior tag

Én úgy gondolom ahol a 2GB-os elhasal valszeg a 4GB-os is. Ettől függetlenül ha tényleg minimális lenne az eltérés persze hogy a 4GB-osat venném én is. Senki sem ellensége a saját pénzének.
Ez az ár már nem rossz(de nem kihagyhatatlan), szerintem nem fognak tovább csökkenni. Csak gondolj bele ez a termék csaknem az egyik legjobb vétel 60-65 körül ami fogy is rendesen. Alternatíva nem nagyon van "fogyasztás, tuning, teljesítmény" mind a három téren kiemelkedő. Semmi érdeke a kereskedőnek levinni az árakat. Bár kövezzetek meg ha nem így van.
Amúgy meg jó játékot hozzá ettől függetlenül ez is jó választás. :K

[ Szerkesztve ]

(#1256) jcs válasza fsb_essex (#1252) üzenetére


jcs
tag

Szia! Nem tévesztettem! Lehet kapni ilyen drágán , és én azt nem ajánlottam.
Amit Te írsz az ( 2015.04.14.-e óta ) ésszerű alternatíva !
960 alap kb 66 ezer 4GB 74-77.e.
Tehát itt nem az volt a hozzászólás értelme , hogy Neked megérte-e?

Egyébként akkor segíthetnél is a többieknek:
FPS mérés GTA V. gtx 960 2gb vs 4gb. ...
?

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1257) fsb_essex válasza jcs (#1256) üzenetére


fsb_essex
tag

Milyen beállításokkal? Melyik városrészben? melyik naposzakban? Milyen időjárás esetén?
vagy futtasam a benchmarkot?

Egyébként jelenleg majdnem minden fullon van. MSAA kikapcsolva. Látótáv max. Ext látótáv 80%
Vsync bekapcsolva, stabil 59HZ (ez miért nem 60?)
Ezekkel a beállításokkal multiban a GPU kihasználtság 70-80% A cpu 60-70%
Ha Vsync-et kikapcsolom, akkor GPU és CPU is 96-98%-on van (ez elég fura, hogy mindkettő egyformán limites) és helyszíntől függően 60-100 fps között ingadozik. Még nem láttam hogy 50fps alá esne, bár biztos lehetne olyan szitut találni.
.
De a lényeg GTA5-ben: nem akad, nem receg. a képi élmény folyamatos, szinte folyékony a kép. Ha rántom az egeret akkor is, ha max sebességgel száguldok akkor is. Helyszín váltáskor is. Pl kijövök a lakásból.
A mem. kihasználtság folyamatosan 2,6-2,8GB között van.
.
Más játékot nem játszok, de ha kell szívesen tesztelek hétvégén.
Kéne egy kis segítség a tuninghoz is, mert ez az energia limites dolog elég fura, és nem értem a tesztoldalak hogy tudtak 15-20%-ot produkálni.
Annyi elég hogy a limitet maxra húzom?

(#1258) jcs válasza fsb_essex (#1239) üzenetére


jcs
tag

Szóval aki görcsöl: elég-e a 128 bites vezérlő és kell -e neki a 4 gb ram....

Nézzük Nekik mit mért a műszer 4 gb kihasználásáról...
[link]

Ha jól látom 3 tesztelt játék is használ több memóriát mint 2 gb.
De csak 1 nél jobb a minimum és maximum fps számottevően.

Mit jelenthet a plusz 2 GB a GTA V. játékban..
[link]

Számomra elegendő a 128 bit , és szerintem ha van plusz 10 ezred rá akkor tudsz profitálni a 4 gb ramból is!
(lásd ezen írás előzményét)
UFF!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1259) jcs válasza fsb_essex (#1257) üzenetére


jcs
tag

...ez csak arra vonatkozott, hogy akik várnak, kételkednek, görcsölnek stb...látnának valami kézzelfoghatót... :R

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1260) fsb_essex válasza jcs (#1258) üzenetére


fsb_essex
tag

Nem jók a linkek.... de mutatok pár ábrát én is. Tesztoldal: [link]
Más GTX kártyáknál is bebizonyosodott már, hogy nincs hátránya (max. 2-5%-al lasabb, vagy nem jól tuningolható a ram) a dupla fedélzeti memóriának. Eddig előnyét leginkább csak SLI-ben láttam. Pl. Gtx460/2GB, GTX275/1.7Gb viszont lehet a GTX960 az erős gpu miatt esélyes arra hogy bizonyos játékoknál egy kártyával is előnyt mutasson, ha több a vram. Mondjuk GTA4-nél is volt ram limit mizéria, de ott sok más probléma is volt amit le kellet küzdeni a jó futás érdekében.

Példák:
Itt extrém elönyben a 4GB, valószínűleg azért, mert a 2GB-ossal gyakori a mikroakadás, lásd 1%-os min fps-eket.

A legtöbb játékban szerintem ez lehet a helyzet FHD-ban.
Semmi vagy minimális átlag fps különbség és a kicsivel kevesebb lagg (mikro akadás)

[ Szerkesztve ]

(#1261) jcs válasza fsb_essex (#1260) üzenetére


jcs
tag

:R :C Ugyenezeket szerettem volna belinkelni :W !!!!

Megpróbálom ujra:
960 4gb kihasználtság és fps.
[link]

GTA 5 fps
[link]

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1262) fsb_essex válasza jcs (#1261) üzenetére


fsb_essex
tag

Jó az a GTA5 teszt, csak az a kár, hogy nem írja milyen beállításokkal vagy legalább mennyi memó limittel tesztelt. Az kevés, hogy ultra meg high beállítás a memoteszt szempontjából.

Az ULTRA-nál sem látszik a 2GB hátránya. Pedig ultrán biztos 2GB feletti a memo használat, de nincs meg a 60fps sem. Én így nem használnám. Ultrára kevés a 960, tuti gpu limites így.
A HIGH-nál van némi különbség a 2GB és 4GB között. Itt valószínűleg kicsivel 2GB feletti a memoria limit a kevés ram miatt akadozhat a játék. Bőven 60 feletti az fps. Még lehetne csavarni a beállításokon ha vmem engedné.

Az én GTA5 beállításaim valahol a kettő között lehetnek 2,8GB memolimittel, és 70-80 közötti fps átlaggal (nem mértem ki pontosan csak tól-ig van meg 60-100)

[ Szerkesztve ]

(#1263) eventus


eventus
veterán

Már a GTX960-ból is van Asus Black [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1264) jcs válasza fsb_essex (#1262) üzenetére


jcs
tag

Ugyebár én az egész dolgot 2 ok miatt hoztam fel:
128bites vezérlő illetve 4GB ram a gtx960 kártyán.
Szerintem az általunk belinkelt tesztek erre választ adnak.

( szvsz : Nem kevés , és igen van ahol profitálhatsz a 4Gb ramból! UFF)

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1265) fsb_essex válasza jcs (#1264) üzenetére


fsb_essex
tag

Én még nem tudom, hogy a 128bit, illetve 112 MB/s memo sávszél elég vagy nem elég a 960 gpu-jához. A most linkelt tesztek ezt nem vizsgálták. Ez a probléma független a 2GB/4GB memória mérettől.
Sőt én még nem is láttam olyan tesztet ahol ezt nézegették volna.
.
De ha ügyesek vagyunk akkor megcsinálhatnánk.
Csak kéne egy jó tesztmódszer, amely a power limittől függetlenül tudná állítani a core frekvenciát.
Mondjuk a "gyári" 80%-ra vagy 110%-ra.

Sajnos én nem tudom, hogy lehetne beállítani fix 1000MHz-re aztán meg fix 900Mhz-re. Régebbi VGA kártyákkal ez megtehető volt.

(#1266) csabika0001 válasza fsb_essex (#1265) üzenetére


csabika0001
senior tag

A gigabyte oc-guruban van egy ECO kapcsoló azzal jócskán visszavette.
Illetve az afterburnerben ha negatív előjellel írtok be számot akkor engedi valameddig. Nekem pl -90MHz-ig megy. Más hirtelen nem jut eszembe.

(#1267) jcs válasza fsb_essex (#1265) üzenetére


jcs
tag

ja...én nem tudományosan állok hozzá... hanem "józan paraszti" ésszel...

A 960nak... kb fele akkora az ereje mint a 980-nak..

Hozza ezt fps-ben? Hozza, ráadásul nem 1080p-ben hanem 1440p-ben. Akkor túl kicsi a 128 bit . Nem.

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#1268) fsb_essex válasza csabika0001 (#1266) üzenetére


fsb_essex
tag

Igen, nekem is csak -90 ig engedi.
Az ASUS-nak nincs valami cucca? A honlapjukon nem találtam letölthetőt a strix 9xx sorozathoz.

(#1269) balazska92


balazska92
senior tag

A kártyán csak egy hdmi hely van, nekem viszont kéne mégegy, mert egy hdmi megy a tv-re, egy pedig menne a monitorra (mert a monitor jelenleg a régimódi megoldással van összedugva, nem tudom mi a neve, viszont a monitor hátulján lenne hdmi csatlakozó). A kártya hátulján van 3 darab nem hdmi hely, amiknek nem tudom mi a neve, azokat nem lehet valami átalakítóval hdmi kompatibilissé tenni? És akkor össze tudnám kötni a monitorral. Remélem érthető mit akarok :D

(#1270) cyberkind válasza balazska92 (#1269) üzenetére


cyberkind
félisten

Displayport, és itt a megoldás.

Paranormal Cocktivity

(#1271) csabika0001 válasza fsb_essex (#1268) üzenetére


csabika0001
senior tag

Ahogy nézem minden progi csak -90MHz-et enged. Ezek szerint ez le van tiltva a biosában.

(#1272) balazska92 válasza cyberkind (#1270) üzenetére


balazska92
senior tag

Nagyon köszi! Még annyi, jobb ez a megoldás így, mint a hagyományos? Vagy lényegtelen hogy van összekötve a monitor és a kártya?

(#1273) cyberkind válasza balazska92 (#1272) üzenetére


cyberkind
félisten

Elvileg hasonló megoldás mint a dvi-hdmi átalakító, tehát mindegy, ez a displayport tudomásom szerint, a G-Sync-hez kell.

Paranormal Cocktivity

(#1274) balazska92 válasza cyberkind (#1273) üzenetére


balazska92
senior tag

Köszi, akkor marad ahogy van, nincs g-sync képes monitorom

(#1275) regener


regener
veterán

Valaki lőne nekem a CUDA-Z Performance oldaláról egy képet?
1db kép kell csak a kártyáról.

Összehasonlításhoz kell kíváncsiságból, több topikba is írtam.

(#1276) fsb_essex válasza regener (#1275) üzenetére


fsb_essex
tag

Ilyenre gondoltál? [link]

(#1277) regener válasza fsb_essex (#1276) üzenetére


regener
veterán

Köszi, majdnem csak egy ilyen cikket összedobok majd ahol felsorolom a kártyákat hátha valaki Single- vagy épp Double-Precision számításra néz NV kártyát de nem akar Quadro/Tesla és társaira költeni.

Ha nem lenne nagy kérés akkor egy ilyen képet kérnék és előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#1278) fsb_essex válasza regener (#1277) üzenetére


fsb_essex
tag

Tessék: [link]

(#1279) laychi válasza regener (#1277) üzenetére


laychi
veterán

Ez össze vissza ugrál.
Terhelni kellene?
Fsb_essex-nek 4 gigás változat van,gondoltam csinálok eg referenciát a 2 gigás változattal(giga wf2)

Na mindegy,lőttem egy képet,de másodpercenként mást mutat.

(#1280) regener válasza laychi (#1279) üzenetére


regener
veterán

Igen, mert méreget folyamatosan pár Mp-enként.

Viszont fura hogy az alatt linkelt képnek a memória sebessége majd a duplája a tied.

[ Szerkesztve ]

(#1281) fsb_essex válasza regener (#1280) üzenetére


fsb_essex
tag

A "pinned" mit jelent memory copynál? Tényleg fura hogy a kb, a fele a 4GB-os kártyáé.

(#1282) laychi válasza regener (#1280) üzenetére


laychi
veterán

Konfiguráció többi része nem befolyásolja?Húzott 4690k + húzott TG Zeus ram?
vagy az alaplap pcie csatolója? pcie 2.0 vagy 3.0?

Úgy látom ilyen különbségek voltak a 760/770 topicban is.

(#1283) gV Épp erre gondoltam,meg közbe belestem a másik topicba is.

[ Szerkesztve ]

(#1283) gV válasza laychi (#1282) üzenetére


gV
őstag

pcie sebessége okozza. nem mind1, h pcie2 vagy pcie3.

na és, h x16 vagy x8 módban megy.

[ Szerkesztve ]

(#1284) fsb_essex válasza gV (#1283) üzenetére


fsb_essex
tag

hogy tudom megnézni hogy milyen a pcie?
Szerintem pcie-2 és x16

(#1285) laychi válasza fsb_essex (#1284) üzenetére


laychi
veterán

gpu-z
bus interface-->strsszeled és kiírja az adatot.

hmmm...ott úgy tűnik a szorzót mégesem írja,csak,hogy 1.1-2.0 vagy 3.0-án megy-e.
Rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#1286) fsb_essex válasza laychi (#1285) üzenetére


fsb_essex
tag

x16 2.0 - ez ennyit számítana? nem lehet hogy a 4GB zavar be?

(#1287) gV válasza fsb_essex (#1284) üzenetére


gV
őstag

aida64 megjelenítés->gpu legyen nyitva a cuda-z-vel eggyütt

(#1288) tthomasso válasza fsb_essex (#1284) üzenetére


tthomasso
tag

Terhelés nélkül GPU-Z:

Terhelve GPU-Z:

Amúgy milyen alaplapod van?
laychi: Amúgy, mint láthatod, a szorzót is kiírja.

[ Szerkesztve ]

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#1289) laychi válasza tthomasso (#1288) üzenetére


laychi
veterán

Kiírja,de nem változik,szóval fene se tudja,mondjuk nekem is x16-ot ír.

Ha az a valós,akkor ok :)

[ Módosította: mobal ]

(#1290) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Sziasztok!

Az miért van hogy a memória órajel nálam most húzva 7440 és játék alatt pont ennek a felét írja ki? Ha alapra teszem akkor annak a felét, mintha felezné... Valaki találkozott már ilyennel? Vagy ez normális? Itt a kép:

(#1291) blu79 válasza Gaben880325 (#1290) üzenetére


blu79
addikt

szia , ez normális , jól írja ki, a 7440 az az effektiv órajel

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1292) Gaben880325 válasza blu79 (#1291) üzenetére


Gaben880325
csendes tag

Köszi!
De akkor miért nem azt írja ki? :D

[ Szerkesztve ]

(#1293) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy 7850-hez képest mekkora ugrás lenne nekem egy ilyen kártya?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1294) blu79 válasza mobal (#1293) üzenetére


blu79
addikt

- szia hát azért lenne ugrás, például [link] ennyi , a lap alján ki tudsz választani játékokat amivel tesztelték

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1295) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Beléptem én is klubba egy ilyen GV-N960WF2OC-2GD kártyával. Elsőre jó választásnak tűnik. Majd az idő eldönti. A régi Giga 460-asomat váltottam vele.
Aki szeret "mókolni" az OCGuru feldobott egy bios frissítést (F12-es) A boost órajelet 1405-röl feltolja 1468-ra :) . http://www.tomshardware.de .

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#1296) Gaben880325


Gaben880325
csendes tag

Mennyire tudtátok feltuningolni a kártyát? Tudom hogy nincs két egyforma GPU, csak úgy átlagosan mennyi FPS növekedés volt? Lefuttattam a heavent többször is, olvastam hogy apránként kell húzogatni GPU-Zvel nézni közben hogy stabil legyen. Nekem a GPU Boost 1407 MHzen van feszültség 1183 Memória órajel meg 7440en itt nem dobta még el a heaven, se játék és stabil volt! GPU boostot ha feljebb rakom akkor már kidob! Így kerek 2 FPS növekedést értem el :D Érdemes vele szórakozni? Olvastam, hogy van aki 15-20%ot is ki tudott pluszba hozni ebből a kártyából, hogy lehetséges ez? ASUS Strix 2 Gigásom van! Valamit rosszul csinálok?

(#1297) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok

Be kívánok lépni a klubba majd előbb-utóbb (mondjuk holnap :DDD ).

Alapvetően az EVGA 960-ját néztem ki 66k-ért witcher 3 kuponnal.

Ciripelős történet mennyire jellemző erre a típusra? (a club3d r9 280-jával már jártam így sajnos) Illetve a hűtése mennyire csendes (a mostani strixemmel én nemnagyon vagyok kibékülve, főleg, h elég érdekesen skálázza a ventit terhelés alatt, pl 20%-on 300rpm 50%-on meg 1800)

Igazából a 750ti/760(használtan)/960 mágikus háromszögében vagyok , h dönteni kellene. Annyira már nem fajsúlyos nálam a "gémerség", szval elvileg a korábban egyszer már lecserélt 750ti is szóba jöhetne, de mondjuk a project cars-ra lehet kevéske lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1298) Peat;) válasza ggbuffon1897 (#1297) üzenetére


Peat;)
veterán

AMD vga kártya hűtést felesleges szerintem Nvidia hűtéshez hasonlítani, pláne a 280-as szériáját, ahol nagyon sok panaszt olvastam a kártyáról, melegedéséről, mert én is szemeztem vele. A 960-asoknál maga a hűtés nem gond, a ciripelést én próbáltam olvasgatni, én úgy látom bármelyik gyártó bármely modellje ciripelhet sajnos...ezzel már kezdhetnének valamit. A 750ti meg 960 között azért elég nagy a különbség (760-at nem nagyon értem, max 50 alatt éri meg, annyiért nem nagyon van), te döntsd el melyikre van szükséged, de a project cars magas grafikához szerintem kevés egy 750 ti. 280-as meg nem gyenge vga, így utána is kicsit csalódás lenne szerintem a visszalépés.

(#1299) ggbuffon1897 válasza Peat;) (#1298) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

igazából csak azért vagyok dilemmában, mert már alig játszok, viszont ha rákapnék 1-2-re (pl. az említett Project Cars, vagy jön vmi értelmesebben megírt Assassins Creed) , akkor ne álljak már meglőve, ahogy a 750Ti-nél állnék (alapesetben ugye az is elég lenne, arra amire most meg amilyen hatásfokon a játékokat űzöm meló után heti 2-3x pár órában)

a 760 tűnne amúgy nekem a legszimpatikusabbnak, ha 50 alatt tudnék találni, de akkor meg már úgy vagyok vele, h a 960 mégis újabb, kevesebbet zabál ezáltal gondolom csendesebb is.

(#1300) laychi válasza Pyzoo (#1295) üzenetére


laychi
veterán

Grat hozzá.

Hát hogy őszinte legyek,nekem az OC guru nem dob fel frissítést,a giga oldalán kapásbl 4 frissítést találok,amit mi alapján döntsek el,hogy melyiket kellene felrakni.?
Jelenlegi bios az oc guru szerint F1
Bios sorszáma a gpu-zben:84.06.0D.00.4D. Erről melyikre kellene frissíteni?
Elméletileg csak samsung memós az összes,tehát bármelyik is jó lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.