Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Landon válasza Rexcor (#800) üzenetére


Landon
őstag

AB-vel ha jol emlekszem tudsz gpu orajelet is logolni es meg tudod nezni utolag hogy mikor veszi vissza az orajeleket.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#802) -Solt-


-Solt-
veterán

Nekem a referencia Giga játékok alatt 1150MHz körül stabil. :)

www.smart-bus.hu

(#803) Rexcor válasza Landon (#801) üzenetére


Rexcor
őstag

Jah már megvan, bár nekem szokni kell az AB-t, mindig is utáltam... :D Az előbb az 1100-as órajelre véletlenül rátettem még 150-ez és nem nagyon tetszett neki, egyből le is kapcsolt. :D

(#804) Rexcor válasza -Solt- (#802) üzenetére


Rexcor
őstag

Most vagyok én is 1150-en de még megyek tovább, memóriának mennyit merjek adni kb?

(#806) Rexcor válasza Zod tábornok (#805) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszi az építő hsz-t, ilyenre mindig szükség van. :D

Eddig idáig jutottam vele: link

ha nem jó a link:

[ Szerkesztve ]

(#807) -Solt- válasza Rexcor (#804) üzenetére


-Solt-
veterán

A valley nem mérvadó... az 1200-n is lefut... játékok alatt kínozd! :) Memóriához még nem nagyon nyúltam, de a +400MHz-t lazán viszi... :)

www.smart-bus.hu

(#808) Rexcor


Rexcor
őstag

Majd holnap játékoknál is nézem. Pedig már 70 feletti FPS-em volt. :D

(#809) Landon válasza Rexcor (#806) üzenetére


Landon
őstag

Metro LL-ban tudnál nyomni egy gyors bench-t, pls? :) Ezen a beállításokkal:

Options: Resolution: 1920 x 1080; DirectX: DirectX 11; Quality: Very High; Texture filtering: AF 16X; Advanced PhysX: Disabled; Tesselation: Very High; Motion Blur: Normal; SSAA: OFF (Nem kell 3 run-ból átlagolni elég 1 is. :) )

Köszöntem! :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#810) Landon


Landon
őstag

Na egy par teszt vegigfutasa utan en is a Giga OC mellett dontok hacsak Rexcor kollega nem ir rola valami csunyat jovohetig. :D

Ez az en szerencsem mondjuk... vegre kaphato minden komponens amit szeretnek erre a VGA egy 10essel dragabb mint par nappal ezelott. Par ezer nem erdekelne de ez azert meg is csak egy tizes. Remelem jovohet visszamegy 170 kornyekere azt a + 10k meg jo lesz masra. :DDD
Egy kerdes: ref 780hetesekhez jar Metro coupon?!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#811) kovsol válasza Rexcor (#806) üzenetére


kovsol
titán

hogy lenne jó a linke amikor a te E meghajtódra mutat :DDD

May the Force be with you!

(#812) Tirexi válasza kovsol (#811) üzenetére


Tirexi
addikt

Na lol és tényleg. :)) :))

(#813) Rexcor


Rexcor
őstag

Amúgy jó ez a wf3, az elején kicsit tartottam tőle, de jól tettem hogy ezt vettem ref helyett. Nagyon halk, szinte semmi hangja sincsen még teljes terhelés alatt sem. Még talán a dc2t-nél is lehet hogy halkabb. A hűtése is nagyon rendben van, játékokban, tesztekben 73 fok volt a max amit eddig láttam. A tuningot is eddig jól bírja.

kovsol, Tirexi: Jól van na. :D

Landon: mindjárt csinálom :)

(#814) Rexcor


Rexcor
őstag

Miután lefut ilyet dob ki és nem hoz ki eredményt.

(#815) Landon válasza Rexcor (#814) üzenetére


Landon
őstag

Nekem nem dobott ilyet de felteszem nincs fen minden keretprogram ami kell hozzá. Van egy 'redist' nevezetű mappa ahová települt a játék. Onnan mindent pakolj fel (kivéve a DX11 for Vista-t nyilván). :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#816) Rexcor válasza Landon (#815) üzenetére


Rexcor
őstag

Na megvan: a kedves vírusirtó karanténba kezdte pakolni a játékok file-jait és nem tetszett neki hogy visszaállítottam őket.

[ Szerkesztve ]

(#817) Landon válasza Rexcor (#816) üzenetére


Landon
őstag

Köszi, de kéne még egyet mérned amennyiben nem probléma mert a tesszelációra az van írva, hogy nem támogatott valamiért. :))

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#818) Rexcor válasza Landon (#817) üzenetére


Rexcor
őstag

Pedig bent volt, de akkor megnézem még 1-szer.

(#819) ForRedGlory válasza Landon (#817) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt akkor is úgy írja, ha be van kapcsolva. Bug(f)os.

(#820) Rexcor


Rexcor
őstag

Lefuttattam megint very high tess-el és ugyan annyi FPS lett szóval az előbb is be volt kapcsolva. Most 69,05 FPS lett.

[ Szerkesztve ]

(#821) Landon


Landon
őstag

Ok már tudom mi a gond: én updateltem a játékot és így nekem nem bugos a cucc.

Egyébként biztos, hogy csak a kiírás bugos és nem maga a tesszelláció hal le? :D Utóbbi esetben akkor nem mérvadó a teszt. :)

Este majd mérek én is egyet az új driverrel kíváncsiságból, hogy mit lehet kihozni a 2 580asból.

Egyébként arra gondoltam, hogy (pláne ha nem tudom őket eladni) az egyik 580ast megtartom PhysX-re. :DDD Ultra nagy baromság? :D Emlékszem pár éve sokan rohantak a boltba venni kis GF-okat (250, 240 etc) fizikát számoltatni... Lehet az a GTX580as már overkill lenne oda. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#822) Rexcor válasza Landon (#821) üzenetére


Rexcor
őstag

Szerintem csak a kiírás bugos, mert ha leveszem több lesz jóval az FPS. Minek a 780 mellé PhysX-es kártya? :D

(#823) Landon válasza Rexcor (#822) üzenetére


Landon
őstag

Köszi! Akkor este mérek majd én is. :)

Nem tudom, 780 számoljon csak grafikát az 580as meg fizikát... Ez a naív válasz. :D De majd megnézem van e külömbség teljesítményben pl metroban dedikált physx kártyával és a nélkül.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#824) TTomax


TTomax
nagyúr

Fiuk Metro LL-re van már egy rakat patch,nem biztos ám hogy releváns hogy ha nem azonos verzió eredményeit vetitek össze...Just say'n...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#825) BeLucZ válasza Landon (#823) üzenetére


BeLucZ
addikt

sztem a 780as önmagában nagyobb együttes grafikai és pisix teljesítményt ad mint külön 580as pisix kártyával :D érdemes lenne megpróbálni 1-1 játékot

amúgy én is eljátszadoztam a gondolattal, hogy majd ha upgradelek vgat, ami vszinü nv lesz, megtartom a 670et pisixre , de elég nagy luxus lenne szerintem

(#826) TTomax: aha, vágom, nincs tapasztalatom benne, csak így érzésre ez volt a véleményem, de akkor ezek szerint játékfüggő, de egy mafia2, metro ll+ 2033, bl2, mirrors edge játékcsokrot tuti letesztelnék, nem beszélve a batman játékokról

[ Szerkesztve ]

(#826) TTomax válasza BeLucZ (#825) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nagyon függ a játéktól... egy Metroban igaz amit írsz,de egy Borderlandsban már nem...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#827) -Solt- válasza Rexcor (#813) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezt a ref is tudja! :) Emelt fesszel, egyedi profillal nem megy 70 fok fölé. Ráadásul kifelé szívja a meleget. :)

www.smart-bus.hu

(#828) FLATRONW válasza BeLucZ (#825) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én az 570-es mellett próbáltam ki egy gt220-ast. A tapasztalataim a következőek voltak:
Metro LL: a GT220-ast max 60 százalékra terhelte a PhysX, de a játékban Higról Very Highra tudtam tenni a minőséget sebességvesztés nélkül
Batman Arkham City: ide már nagyon kevés volt, a GTX570 egyedül jobban futtatta
Mafia 2: ide is nagyon kevés volt, csak akkor lett elég, amikor töröltem azokat a fájlokat, amelyek a járókelők ruhaszimulációjáért felel. Azonban a fájlok törlése után elég volt önmagában is a GTX570.

A lényeg az, hogy a Metro esetében egy gyenge kártya is elég PhysX-re.

(#829) BeLucZ válasza FLATRONW (#828) üzenetére


BeLucZ
addikt

gt220as kártya elég hurka még pisixre is szerintem, kolléga gtx 580ast akart pisixre azért az már elég hardcore ha azt veszed, én meg majd a jövőben lehetséges hogy a 670est meghagyom pisixre, hát ha az nem lesz elég akkor semmi

(#830) Landon válasza BeLucZ (#829) üzenetére


Landon
őstag

Most esik le, neked nem 670SLi-d volt? :K Metro LL-t még megérte a rendszer vagy előtte passzoltad? :) Érdekelne milyen eredményt értél el benne ha még meg volt a 670SLi. Ha jól sejtem 670-580 kb egy szinten van, nem? Nagyon olyan érzésem van, hogy 1 kártya megy csak teszt alatt nálam de majd lehet logolok egyet AB-vel is és akkor kiderül biztosra. :D

Ill. most ameddig még nincs fent az új driver addig semmit nem csinálok csak azt árulja el nekem valaki, hogy még mindíg az az eljárás nV driver frissítésnél, hogy azt a x lépéses utmutatót (nV fórumon volt post-olva jó régen) követve rakjuk fel az új drivert? Most nem sok kedem van azzal vacakolni csak azért érdeklődöm... :B Szívesebben rányomnám csak simán a jelenlegi driverre de tudom, hogy az nem a legelegánsabb megoldás, legalább is anno okozhatott gondokat.

FLATRONW: Hát nekem ezzel teljesen más tapasztalatom volt anno. Amikor dedikált P. kártyával nyomtam, amely egy GTS250 1GB volt, akkor bizony nálam az sokat segített mind MafiaII-ben mind Metro 2033-ban és Arkham Asylum-ban is. Egész pontosan egy GTX480 amp! 1.5GB + GTS250 1GB párosításról beszélünk ami akkor egy, szerintem, pont eltalált párosítás volt. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#831) BeLucZ válasza Landon (#830) üzenetére


BeLucZ
addikt

Összekeversz valakivel :D sosem volt 670 slim, 7970em volt majd 7970+7870 tahiti CF 3 napig, és utána jött a 670es, metro ll-t csak érintőlegesen próbáltam 670el és tökéletesen futott

érdekes amit írsz pisixről, akkor ahogy nézem mindenkinek más a szubjektív tapasztalata, én nem bíznám a véletlenre a dolgot, 780 grafikára 670 fizikára azt csókolom :DDD

amúgy 670 meg az 580 köszönőviszonyban nincsenek teljesítményben szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#832) Landon válasza BeLucZ (#831) üzenetére


Landon
őstag

Na utana neztem es valamit valoban csunyan elneztem. A 670 tesztek alapjan olyan ~20%-al gyorsabb mint az 580. Igy mar ertheto a kulombseg is Metroban (670SLi-vel sikerult hasonlitgatnom az en cfg-om lol...).

Igazad van, nem lesz itt veletlenre bizva semmi. Ha az 580as jo physx telnesitmenyt nyujt es nem akarjak elkapkodni napokon belul akkor marad bent fizikat szamolni. :D Irto nagy luxusnak tartom de tan meg mindig jobb mint elpasszolni semmiert a kartyad csak mert mar nincs ra gari.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#833) Landon


Landon
őstag

Na mértem én is egyet MLL-ban.


(580SLi)

Rexcor ha megkérhetlek (utolsó kívánságom ígérem! :B ) tudnál nekem mérni még egyet MLL-ban ugyan ezen beállítások + SSAA és PhysX ON mellett, kérlek?

Crysis 3-nak nincs valami benchmark app-ja?

Valaki 780-al játszik még Absolution-el? Kíváncsi lennék, hogy 780assal is vannak e ilyen "FPS gödrök" amikor is hirtelen leesik az FPS 25-30 környékére.

Egyébként most elkezdtem befejezni FC3-at és hihetetlen mennyit javult Január óta. Emlékszem akkor azért meg-meg reccent a játék itt-ott és amikor lement az FPS 40 környékére vagy netán alá azt igencsak lehetett érezni. Most még a legrosszabb helyeken sincs hasonló sem. Kár, hogy nem így mennek az új játékok 0 perctől kezdve. :(

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#834) Landon válasza Landon (#833) üzenetére


Landon
őstag

UPDATE: Na kipróbáltam mit tud a 2 580as egy kis OC után. Semmi extrám csak 800 (GPU) [772 alap], 1600 (shader clock) [1544 alap], 2050 (VRAM) [2004 alap]. Hát nem értem el sokat vele. MLL-ben hibahatáron belül teljesített OC után: AVG FPS 55.x volt. Aztán gondoltam kicsit feljebb megyek (850/1700/2080), na ezt már nem bírta feszt meg nem akarok emelni.

Egyébként AB-be core clock-ot ti külön állítjátok a shader clocktól vagy hagyjátok hogy arányosan növekedjen a shader clock is?

Így legalább megnyugtattam magam, hogy nem hiába jön az a 780as pff... :DDD

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#835) jones965 válasza Landon (#834) üzenetére


jones965
Modder

A shader clock minimum a 2x-e kell legyen a gpu órajelének. Az AB-ben végzett manuális órajel emelésnél a shader órajel ettől nagyobb mértékben emelkedik. Elképzelhető, hogy nálad emiatt fagyott ki. Manuálisan állítsd a gpu órajel 2-szeresére a shader órajelet.

(#836) BeLucZ válasza Landon (#834) üzenetére


BeLucZ
addikt

ne sajnáld a kicsikét, told fel 900ra a gput ha birja, az már egészséges tuningnak számít egy 580nál, de ami minimum elvárható az 850-es mag, ott már lesz látható difi fpsben is és tán sliben is birja, csak kapcsold ki az ulpst

amugy ha nincs rá gari, akkor tényleg ne add el szaré hugyé, tartsd meg pisix karinak sokáig jó lesz még, mai napig tisztességes vga, én még legendásnak is nevezném az 580ast, amely csak úgy marad meg az emlékeimben, hogy a vga ami mindig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott

(#837) Landon válasza jones965 (#835) üzenetére


Landon
őstag

Pont 2x-ere emelte AB a shader clock-ot mert amikor GPU 850re volt allitva a shader clock 1700-on ketyegett.

Lehet a VRAM-nak volt sok az emeles bar akkor eleg gyenge... Meg egy kort futok ma ULPS kikapcsolasa utan bar elvileg annak nem szabadna beleszolnia a dolgokba.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#838) Rexcor válasza Landon (#833) üzenetére


Rexcor
őstag

Tessék. :R Menne még többet is csak kiderült hogy a tápom sajnos nem bírja.

(#839) Landon válasza Rexcor (#838) üzenetére


Landon
őstag

Ez erdekes. Mindjart merek en is!

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#840) Rexcor válasza Landon (#839) üzenetére


Rexcor
őstag

OK, lehet hogy kifogtam egy nagyon jó kártyát mert a 3DM 11 majdnem lefutott 1200/7000-en csak a táp a vége felé lekapcsolta és újraindult. Játékok alatt is stabil csak a táp nem bírja... :O

(#841) Landon válasza Rexcor (#840) üzenetére


Landon
őstag

Te jó ég! Most nézem milyen tápod van... Ember! :) A legnagyobb tisztelettel azt a fost vágd ki amilyen gyorsan tudod és vegyél bele egy normális tápot. Van egy szuper géped de a tápod a legalja, ezzel nagyon vigyázz mert sokan beleestek ebbe a hibába és volt akinél vitte a drága gépet magával a táp. :)

Félre ne érts nem rossz indulatból írom ezt csak enyhén szólva is meglepődtem a tápod minőségén. :B :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#842) Sonja válasza Landon (#841) üzenetére


Sonja
veterán

Azért ne essél már túlzásokba. :U Az egy normális táp (valószínűleg Sirtec/HighPower bele van).

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#843) Landon válasza Rexcor (#838) üzenetére


Landon
őstag

Ok lefutott. AVG FPS: 33.76. Ha nem gond most képpel nem vacakolok, ha valaki nem hisz nekem akkor feltöltöm. :)

Érdekes itt már nincs meg az a ~25% külömbség az 580SLi és 780 közt. Kb 18% van itt a 780 javára ami még mindíg szép. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#844) Landon válasza Sonja (#842) üzenetére


Landon
őstag

Jogos. Valóban kissé elragadtattam magam meg valóban nem is tudom milyen bele van, csak nekem valahogy azonnal az ugrott be, hogy mindenhol arra hívják fel a figyelmet, hogy a HIPRO tápokat kerüljék. :F

Ok, utána néztem valóban Sirtec/HighPower beles, elnézést kérek! Viszont akkor normális az, hogy lekapcsol? Nálam anno a 750W-os Corsair HX-nek semmi baja nem volt 6950CF, 2600K @4.5GHz (1.35V) mellett.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#845) Rexcor válasza Landon (#843) üzenetére


Rexcor
őstag

Tudom hogy nem túl jó a tápom, de eddig nem akartam erre költeni amíg nem jelentkeztek hibák. Már más is írta hogy milyen rakás sz@r de eddig még jó volt. Visszavettem a power targetet 80%-ra és azért lehet a különbség, bár az előbb is 80%-on ment. Új táppal majd megint felteszem 105%-ra csak most inkább visszafogom mert kaptam pár reboot-ot játékok közben.

[ Szerkesztve ]

(#846) Sonja válasza Landon (#844) üzenetére


Sonja
veterán

Mert kevesebbet tud leadni, kicsit gyengébb. Ez az ajánlott tápok közül az alsó kategória, de abban nem rossz vétel (volt). ;) Természetesen egy jobb, legalább középkategóriás tápra nem lenne rossz lecserélni. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#847) BeLucZ válasza Landon (#837) üzenetére


BeLucZ
addikt

fenéket nem számít, ha multi gpunál akarsz tuningolni, akkor ULPS-t sürgősen ki kell kapcsolni különben instabil lesz az oc

amúgy én is corsair tápokra esküszöm, sztem az ax750em jó sokáig ki fog még szolgálni

(#848) Sonja válasza BeLucZ (#847) üzenetére


Sonja
veterán

Én meg az Enermax/Seasonic párosra. :D Azért van most is Corsair, mert olcsóbb volt, mint az Enermax. :B :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#849) Rexcor


Rexcor
őstag

Bocs az OFF-ért. A gép újraindulás játék vagy bench. közben táphibán kívül lehet még esetleg valami?

(#850) -Solt- válasza Rexcor (#849) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, instabil cpu tuning, vagy hibás/hibázó ram is okozhatja.

Azt a tápot meg cseréld le majd, ha tudod, de azért közel sem olyan szar az. Nem tartom valószínűnek, hogy kevés lenne a 780-hoz.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.