Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) BeLucZ válasza Tirexi (#9997) üzenetére


BeLucZ
addikt

hülyének is megérte nem ? :D

(#10002) SzlobiG válasza norb55 (#9993) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem nem kell mondanod tudom hogy mire lett kitalálva. :D

(#10003) helkis Szerintem nem rád. Valami Szabixy nevű.

[ Szerkesztve ]

(#10003) helkis válasza Tirexi (#9997) üzenetére


helkis
addikt

ilyet én is csináltam (lehet pont rám gondolsz), de az hogy mije van az embernek, az nem azt jelenti, hogy annyit is fizetett érte, amennyi a boltban, sőt, ha jól emlékszem miután elkelt a 990x is +10k-ban voltam a cserék után, úgy hogy használtam őket 1évig.. ;) +jópár eredményem sikerült megdöntenem..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10004) norb55 válasza SzlobiG (#10002) üzenetére


norb55
senior tag

Bizony, te is emlékszel a nevére, ő mindig a legújabb hardvert vette, állítása szerint sose tuningolta, és olyan áron adta el, hogy csak lestem.

(#10005) BlackSoft válasza h1mpi (#9996) üzenetére


BlackSoft
addikt

"az itt fórumozók 90%-a"

Másik topicokban meg akarnak kövezni egy-egy kommentért, mert drágább a vga-m, mint az ő autójuk :DDD Szóval az a 90% csak ilyen topicokra vonatkozik, mint ez, nem a fórumra :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10006) norb55 válasza BlackSoft (#10005) üzenetére


norb55
senior tag

Nekik van legalább autójuk, nekem meg VGA van, autóm nincs. :DDD
Tök felesleges ez kinek mennyi pénze van, én sose irigykedtem arra akinek több van mint nekem, és nem nézem le azt akinek meg kevesebb. Mindenkinek megvan az esélye rá hogy többet keressen, vagy kevesebbet. Kinek mik az igényei.

Amúgy van itt sok ember akinek dúrva gépe van mégse keres olyan jól, kinek mi a hobbija, ki mire költi a felesleges pénzét. Inkább ez mint más káros szenvedély. Ebből legalább visszajön a hardverek 50%-a legrosszabb esetbe is . :D

(#10007) BlackSoft válasza norb55 (#10006) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ez így igaz :K Csak sajnos a magyarok nagy része nem így van ezzel, és ha valakinek ezer forinttal drágább valamije, akkor az már rossz ember :U

Amúgy egy példa lehetek én is arra, amit mondasz, mert nekem még munkám sincs ;] Mégis összeszedem arra amire kell....780 meg rampage alaplap :DDD Na de erre meg azt szokták mondani, hogy anyuci/apuci, mivel az kizárt dolog, hogy van akinek van többe esze, és ilyen kommentek írása helyett feltalálja magát, hogy miből tudja előteremteni azt amire vágyik :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10008) norb55 válasza BlackSoft (#10007) üzenetére


norb55
senior tag

Hát igen, sokan azt hiszik ha egy fél millás gépe van, az már gazdag ember:D
Mai világba ez a pénz amit érnek ezek a gépek, kevés. Csak megkeresni sok nekünk magyaroknak. Mikor azt mondjátok, hogy ez drága, a francokat, nem a termék árával van a gond hanem a fizetéssel. :U
De nem offolok tovább, ez azért csak szakmai topic.

(#10009) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

A 780Ti memóriájának nem lehet adni feszültséget?!
Mindenki csak a GPU tuningolja?!
Amit nem igazán értek hogy mikor VBIOS-t használ az ember, a kártya magától rakja fel a feszültséget 1,21V-re?
Elkezdem terhelni a hardvert és olyan 99% terhelésnél nem végig 1,21V ír hanem 1,18-1,19-1,21 aztán a kártya gondol egyet, 1,175V majd megint 1,21V.
Ezt egy játék alatt mértem.
Azt hittem folyamatosan 1,21V feszültségen fog a kártya menni, de ezzel az értékkel is úgy játszik ahogy ő akar.
Az tény, hogy a gyári BIOS-al nem megy fel 1,21V re a feszültség.

ÁdiBá

(#10010) BeLucZ válasza ÁdiBá (#10009) üzenetére


BeLucZ
addikt

gondolom van hogy droppol a fesz, én ha 1.3 V-ot adok a gpu-nak, azt se kapja meg valósan hanem akár 1.25 V-ig is ledroppol a feszültség

a memóriát nem lehet feszelni, legalábbis nekem eddig sehol sem engedte

(#10011) keIdor válasza BeLucZ (#10010) üzenetére


keIdor
titán

Lehet azt, csak nem szoftveresen.
Biztos megoldható voltmod.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10012) SzlobiG válasza ÁdiBá (#10009) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mivel a boost szabályozza a feszt is ezért van eltérés. Mod biossal ez is kiüthető nálam végig 1.21-el megy ahogy 3D-be kapcsol.

Ramnak minek akarsz egyáltalán feszt adni? Ti-n eleve jól mennek a ramok felesleges is feszelni.

(#10013) ÁdiBá válasza SzlobiG (#10012) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mert nem megy csak 1925MHz-et stabilan.
Jó lett volna a 2 GHz elérni! ;]
Szép kerek szám lenne.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#10014) westlake válasza ÁdiBá (#10009) üzenetére


westlake
félisten

Vagdosni kell a panelen, meg forrasztgatni. Mondjuk kimondottan 780 Ti-hez nem találtam voltmod-ot, csak TITAN-hoz. Annak meg ugye kicsit más a panelja.

#10013: Ezért kell Classified-ot venni. Ott mehet a szoftveres feszemelés. ;)

#10015: Nincs semmi letiltva. Olyan feszültségszabályzó van a referencia kártyákon, amihez nem írtak szoftvert. A Classified-on meg olyan vezérlő van, amihez van szoftver.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10015) ÁdiBá válasza westlake (#10014) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Értem. Akkor marad így. Végül akkor hardveresen tiltva van a grafikuskártyáinkon a Memória feszültség módingolása?
Kár...

Kicsit sokat kérnek azért a szoftveres dolgokért.
Nem tartom az EVGA-t ilyen kiemelkedő gyártónak, hogy ennyi pénzt kiadjak értük.
Ráadásul amilyen dizájnt követnek számomra rendkívül ronda.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#10016) westlake válasza ÁdiBá (#10015) üzenetére


westlake
félisten

Nem kell kiemelkedő gyártónak tartanod, de nincs még egy ilyen custom kártya a piacon. Hiába van custom ASUS, meg Zotac, ha nem lehet feszültséget emelni rajtuk. Ez a plusz feature az EVGA-nál még több pénzt is megérne. A dizájnnal meg nem kell foglalkozni. Nem nézegetni kell egy hardvert.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10017) SzlobiG válasza ÁdiBá (#10013) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tehát pusztán a kerek szám miatt akarsz. Értem. :D

(#10018) h1mpi válasza ÁdiBá (#10015) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kb. 10% a különbség az meg nem sok szerintem...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10019) hszilard666


hszilard666
veterán

Valaki?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#10020) MrM94 válasza hszilard666 (#10019) üzenetére


MrM94
őstag

Ugyis azt a valaszt kapod majd,hogy az nvidia szent,es hogy biztosan user error.Pucold le az egeszet DDU val es rakd ujra a drivert :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#10021) cyberkind válasza MrM94 (#10020) üzenetére


cyberkind
félisten

Elég ha csökkentett módban a programok és szolgáltatásokból leszedi a drivert, és feldob egy régebbit amivel tutira jó volt. :)

Paranormal Cocktivity

(#10022) Tirexi válasza MrM94 (#10020) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem user error és nem is driver hiba ugyan is nálam meg jó pár embernél sincsen semmi hibája ennek a driver-nek.
Valami összeakadt a Windóz-ban.
A kép villogás akkor van ha éppen le és fel csatlakozik valami esetünkben a VGA. Elvileg kellene hallania a le és felcsatlakozás hangot is.
Ez nálam is van driver vagy VGA csere után de csak egyszer.

Valszeg egy driver pucolás jó lenne.

Meg kell próbálni több lehetőséget is és csak akkor írni a fórumba amikor már nincsen több ötlete az embernek.

Neked 780-ad van a kiírásod szerint akkor nem értem miért kell ilyen szarkasztikusan megnyilvánulni. Ja tudom mért... nálad is rossz a driver meg az összes barátodnak... Ja igen te vagy a driver hibás srác. :DDD
Hát így már értem.

Már bocs de nálatok tényleg User Error-ről lehet beszélni. Add el a semmirevaló NV-det és vegyél egy szuper erős mántli VGA-t. Azzal biztos SOHASEM lesz majd baj főleg ami a driver-eket illeti. :U

(#10023) MrM94 válasza cyberkind (#10021) üzenetére


MrM94
őstag

Ja,vagy ugy is meglehet oldani,de nekem a DDU szimpatikusabb. Esetek 90% ban rendesen lepucolja a dolgokat.

@Tirexi: Ha vitazni akarsz akkor kizarolag privatban.Nem szeretnem offolni a topicot.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#10024) cyberkind válasza MrM94 (#10023) üzenetére


cyberkind
félisten

Én a maradékot letörölöm tcmd-ben, szintén csökkentett módban, és már vagy ezerszer csináltam, tökéletes utána minden. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#10025) Landon


Landon
őstag

Srácok, mint sok féle nV kártyát vett/használó felhasználók mit gondoltok ma egy használt Zotac GTX580 3GB-ért (nincs gari csak 3 nap) sok 50K-t kérni? Tudtommal elég ritka a 3GB-s 580 de nem nagyon akar elmenni 50-ért és azon gondolkodtam, hogy sok érte az 50 ezer talán. Pedig már páran mejdnem elvitték de mindíg közbejött valami...

Köszönöm a véleményetek! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#10026) Rexcor válasza Landon (#10025) üzenetére


Rexcor
őstag

AZ 50k az kva sok érte, szerintem

[ Szerkesztve ]

(#10027) Fail3D! válasza Landon (#10025) üzenetére


Fail3D!
addikt

Annyira sok, hogy 50k t inkabb egy 660ti vennek ami garis... Hiaba draga volt regen, csak egy balek venne ennyiert 580t:(

(#10028) westlake


westlake
félisten

Egy kis állóvíz pezsdítés:
Zotac TITAN Black (ZT-70801-10P) 242.000 + ÁFA. ETA 02.27 :K
Imádom ezt a nagykert. Kint van a kártya gyártói típusszáma is, de a Google nem talál semmit. :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10029) h1mpi válasza westlake (#10028) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kié lesz a első itt a topicban? :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10030) MiklosSaS válasza h1mpi (#10029) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Menyivel lesz erosebb a Titan Black a 780Ti-nel...

Pont azon gondolkodom hogy vegyek meg egy 780-at vagy csereljem le egy 780Ti -re. FHD-ban jatszok, neha 3D-ben. Fogalmam sincs mi erne meg jobban....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10031) keIdor válasza MiklosSaS (#10030) üzenetére


keIdor
titán

6GB, és dupla pontosság.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10032) h1mpi válasza MiklosSaS (#10030) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én pont ma döntöttem el, hogy kivárok, hátha ez a Mantle mizéria kicsit leveri a nV árakat 1 hónapon belül.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10033) westlake válasza MiklosSaS (#10030) üzenetére


westlake
félisten

Játékra semmi értelme a TITAN-nak. Semelyiknek sem. Főleg nem nettó ~250k-ért. A TITAN Black már véképp presztizs kategória. Emellett a kártya mellett még a 780 Ti is "megéri" kategória. :D
Sajnálom, hogy a sebességek nincsenek megadva. Szerintem egyébként nem lesz 6GB-os Ti.

#10032: Arra éppen várhatsz. Az NVIDIA nem fog árakat csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10034) h1mpi válasza westlake (#10033) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Majd lesz K|NGP|N belőle és lehet forrasztgatni :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10035) MiklosSaS válasza westlake (#10033) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rendben, koszonom a valaszokat. Mas kerdes, mi erne meg FHD es 3D-ben 780 SLi 2 way vagy 1 db 780Ti jol megrantva ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10036) h1mpi válasza MiklosSaS (#10035) üzenetére


h1mpi
nagyúr

2 Ti jól megrántva ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10037) dantambt válasza MiklosSaS (#10035) üzenetére


dantambt
tag

én 1db 780at cseréltem le 780ti re. Érezhető a külömbség 1 kártyánál. +30% kb.

(#10038) MiklosSaS válasza dantambt (#10037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom, ismerjuk egymast :D . Az a helyzet hogy kb 15-20 % kraft kellene meg hogy elegedett legyek a 3D-vel. A kartya amit kifogtam az nagyon jo darab, 1271 Mhz atom stabil minden jatekban alapfeszen (75 FPS Valley) tehat ott vagyok ahol egy enyhen tuningolt 780Ti.
Kerdes az hogy hozna azt a 15-20 %-ot egy 780Ti a mostani (3 hetes) kartyamal szemben ?

(#10036) h1mpi : ertelmetlen. FHD-ra a 780Ti SLi megrantva csak e-fax noveles....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10039) dantambt válasza MiklosSaS (#10038) üzenetére


dantambt
tag

Ha kifogsz 1 jól tuningolható 780ti-t akkor sztem hozható. a min. fps-nél nagyon észrevehető a külömbség. Én személy szerint nem bántam meg a cserét.

(#10040) TTomax válasza MiklosSaS (#10035) üzenetére


TTomax
nagyúr

SLI

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#10041) akoska07 válasza TTomax (#10040) üzenetére


akoska07
nagyúr

Egyértelmű.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#10042) the_mad


the_mad
aktív tag

Az SLI-nél mennyire egészséges, ha a két kártya közel van egymáshoz? Ráadásul az alsó kártya blackplate-je meleg levegőjét keverné a felső kártya. Sőt, egyáltalán tudna levegőt beszívni a két kártya közötti kis résen? Még sosem volt SLI konfigom ilyen kártyákkal.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#10043) Tirexi válasza the_mad (#10042) üzenetére


Tirexi
addikt

No para csak jobban fog pörögni a venti meg nem fog annyira boost-olni a VGA.
Túlmelegedni nem fog.
Ezek bírják 85 fokon lazán.

(#10044) gainwardgs


gainwardgs
addikt

780Ti Hof [link]

(#10045) h1mpi válasza gainwardgs (#10044) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szép kis dög :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10046) norb55 válasza the_mad (#10042) üzenetére


norb55
senior tag

Két custom hütésü kártyát ne rakjál egymás alá közvetlenül, mert 94fokot fogsz látni és 100% ventilátort. :D
Egy slotot hadjál ki és nagyon jó szellöző házba rakjad. Felső kártya semmi frisslevegőt nemtud szívni, csak az alatta lévő meleg levegőt. Kell egy olyan ház ami a két kártya közé tud juttatni kintről frisslevegőt.

(#10047) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ez vicces:

The GALAXY GTX780 Ti HOF is the world's fastest air cooled GTX780 to date, featuring GALAXY Hyper BOOST
Press the Hyper Boost button to put your card into overdrive, automatically boosting core clocks and adjusting fan speeds accordingly. Press the button again to disable Hyper Boost and return to the standard mode.
Visit our knowledge base online for more infromation on Hyper Boost and other exclusive Galaxy HOF edition.

Csodagomb, mint a EVO IX-ben :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10048) h1mpi válasza norb55 (#10046) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Erre nem jó megoldás olyan ház, ahol 2 db 12 cm-es venti tolja be a levegőt az oldal lapról?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#10049) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Nem, szerintem kifele kell szívni a levegőt, még mindig, esetleg alulról érdemes neki adni, vagy a winyók alaplaphoz közelebbi feléről, ha oda lehet ventit rakni! HA rányomod a levegőt, teljesen beszorul...

© asszongya'hogy

(#10050) norb55 válasza h1mpi (#10048) üzenetére


norb55
senior tag

De jó megoldás, a meleg úgyis felfele fog szállni, olyan ventilátort meg úgyse fogsz beépíteni ami annyi meleget kitud szívni. Én azt mondom neked inkább frisslevegőt juttass be a kártyákhoz, minthogy kifele próbálod meg szívatni. De mindenképpen hadjál ki egy slot helyet a két kártya között.

De próbáld meg mind a két megoldást, megfordítod a ventilátorokat, és amelyik a jobb, azt a megoldást használod. ;)

A hátsó ventilátor mindig kifele szívjon, mert a ház mögötti meleglevegőt, nemjó befele fújatni a procira. :D

hpeter10 Nekem van oldalt 4 ×12-es venti, kettő kifele fúj, kettő befele, alul kettő ami befeleszív,
Elől egy ami befele szív, hátul egy ami feifele szív, 80-84fokossak a kártyáim. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.