Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) VictorHUN válasza -Solt- (#448) üzenetére


VictorHUN
aktív tag

nem kacsa

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#452) SkyS1gn válasza ForRedGlory (#450) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tody Énis tőle vettem mindent.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#453) -Solt- válasza VictorHUN (#451) üzenetére


-Solt-
veterán

Majd, ha az MS hivatalosan bejelenti, akkor elhiszem... addig ez hangulat keltésnek jó! :) Baszott nagy öngól lenne szerintem... a konzolos API már fejlettebb mint a DX11.1... egy ilyen húzás egyértelműen a PC-s játékok halálát jelentené... :S

www.smart-bus.hu

(#454) Tirexi válasza -Solt- (#453) üzenetére


Tirexi
addikt

Azért azt is tartsuk szem előtt, hogy hány PC-s és hány Xbox-os játék van... Beleértve itt még a DOS korszakot is.
PC-re mindig is több játék fog megjelenni még ha azok olyanok is amit jó ha egyszer végig tud szenvedni az ember.
Az senkinek nem lenne jó ha a PC kihullana a körből főleg nem a VGA/CPU gyártóknak.
Hidd el nem kell aggódnunk nekünk még jó pár évig, hogy a PC eltűnik a süllyesztőben.

(#455) Tökmindegy válasza -Solt- (#443) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Figyu. Cikkeznek róla pl a PH is. Természetesen nagybetűvel hozva. Mondjuk nem tudom más külföldi lapoknál ez mekkora vízhangot generált. De jó legyen , mert az NV is reagált a dologra,hogy valami nem kereki a driverben ,de azt ő sem mondja,hogy megpusztulnak tőle a VGA-k.
ha ez biztos lenne már nem lenne fent a hivatalos oldalon. Azért ennyire nem sátáni egy cég az.
A VGA-k azért hullanak,mert itt a nyár a meleg,az említett Vér Istvánok húzzák mint ha kötelező volna,lévén nem elég egy 780 teljesítménye vagy mit tudom én ,az ő dolguk, amúgy driver mizéria nélkül is megkotlanának ,de ez jól jött a pórul jártaknak.
Abban van igazság,ahogy ABU is mondta,hogy az NV ben nincs hardveres védelem úgy mint a radeonban,ezért neccesebb a bűvészkedés . De ezt tudomásul kéne venni az usernek .Szerintem.

És itt jön képbe pl a lightning, ami nem véletlenül van komolyabb alkatrészekkel szerelve kimondottan a tuning kedvelőknek. Vagy tévedek?
Csak divat mostanában kifacsarni mindent a hardverből (ez mindenki magán ügye jelezném evvel semmi bajom sincs) csak utána én nem értem minek rinyálni.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#456) -Solt- válasza Tirexi (#454) üzenetére


-Solt-
veterán

Eddig én is így vélekedtem, de azzal, hogy szebbek lesznek ( fejlettebb API ) a konzolos játékok, sokan át fognak pártolni... emiatt szűkülni fog a PC-s piac, egyre drágább lesz minden, egyre kevésbé éri majd meg PC-re portolni, stb...

www.smart-bus.hu

(#457) keIdor válasza ForRedGlory (#435) üzenetére


keIdor
titán

Igen, de most nem jön úgy se olyan cím, amire kéne kettő. PS4 miatt amúgy sem szeretnék már kettőt, mert felesleges lesz. BF4 kivételével minden más konzolra érdekelne, novembertől ha kapható lesz, akkor onnantól.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#458) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Akartam kérdezni hogy márkát nézve van különbség a referencia kártyák között? Tehát mennyivel jobb egy Asus mint egy Gainward. Mert árat nézve kéne valamivel többnek kéne lennie.

(#459) SkyS1gn válasza WaterWawe (#458) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Semennyivel, referencia mind ugyanaz, tartozék/garancia/doboz ami más lehet.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#460) Tirexi válasza WaterWawe (#458) üzenetére


Tirexi
addikt

Annó a GameStar újságban volt ilyen teszt azt hiszem még ref 8800GT-nél.
A poén az volt, hogy az olcsóbb Gigabyte elverte az Asus-t pár FPS-el.
Szal itt tényleg az van amit Cris99 mond. Mi van a dobozban és mennyi a garancia.
Az már csak szerencse kérdése, hogy mennyit tudsz majd emelni rajta.

(#456) -Solt-:
Viszont ha nem érkezik "okosítás" majd az új konzolokhoz akkor úgy őszintén ki a fene fogja megvenni 16k-ért a játékokat hozzá? :)
Ha szebb ha nem szebb... Kíváncsi leszek erre.

[ Szerkesztve ]

(#461) WaterWawe válasza Tirexi (#460) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát... ha az én szerencsémen múlik még a Titan-t se érem el :(
És most ez hogy van. Fesz emelés tutira megöli a kártyát, vagy ha mondjuk 85°C fölé nem megy, de megvan emelve a fesz akkor olyan mint a procinál, hogy vígan megy?

(#462) ForRedGlory válasza Tökmindegy (#455) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Egyrészt, egy kb 1 hónapos kártya, ami tökéletesen működik, nem fog valószínűleg egyik pillanatról a másikra megdögleni, másrészt, kétlem hogy itt lenne bárki is, aki a benckmarkot leszámítva húzná a 780-at... nem kellene általánosítani...

(#463) deicide válasza Tökmindegy (#455) üzenetére


deicide
veterán

Vízhangot biztosan nem generált, esetleg visszhangot :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#464) M@trixfan válasza VictorHUN (#451) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez így nagyon érdekesen hangzik, de a technikai fejlődés nem áll meg. Mi fogja kiváltani?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#465) Tökmindegy válasza ForRedGlory (#462) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Általánosítottam volna?
Ha magadra veszed az a te bajod:) Erről én mit tehetek?:)
Csak leírtam a véleményem erről a kártya döglesztő driver mizériáról, és a véleményem szerinti okokról ,de persze ez közel sem biztos ,hogy így is van.
Mindamellett én nem tudok itt a fórumon senkiről sem akinek driver miatt megdeglett volna a kártyája,gondolom annak lenne visszhangja.

deicide
:Y :C :R

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#466) Tirexi válasza ForRedGlory (#462) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát pedig én +140Mhz-es GPU-val és +400Mhz-es VRAM-al tolom a játékokat is. :Y

(#467) #35434496 válasza Tirexi (#466) üzenetére


#35434496
törölt tag

+1 Ha bírja a kártya miért ne. :)

(#468) -Solt- válasza Tökmindegy (#455) üzenetére


-Solt-
veterán

Ne csak a 780-ra gondolj... egy gyengébb VGA-n azért indokolt lehet a tuning... de bárhogy is van, az elég gáz, hogy egy drivertől megdögölhet egy VGA... főleg, ha ez olyan ami ráadásul voltage lock-s. Ha ilyen az AMD-nél történne, akkor olyan köpködési hadjárat indulna, hogy az csuda! :))

De tény, én is azt tapasztalom, hogy az esetek jó részében az anomáliák hátterében júzer error áll. :)

@Tirexi: Ez jogos... tán ez lehet az egyetlen visszatartó erő. De egyébként megnyugodtam... lesz folytatása a DX-nek, csak nem DX12 lesz, hanem a 11-t hegesztik tovább... 11.2-3-4, stb...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#469) Tökmindegy válasza -Solt- (#468) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nem nem indokolt a tuning. A tuning szerencse ,bátorság dolga. Azért egyik gyártót sem lehet hibáztatni ha a felhasználó nem a rendeltetésének megfelelően használja a dolgot.
Megvettél valamit az be van lőve arra amire és használd úgy,ha akkor tönkremegy egyértelmű a dolog. Ha nagyobb teljesítményre van szükséged vegyél olyat. Ez szerintem evidens.
Ha az egyszeri user van olyan bátor és fittyet hány ezekre akkor onnantól az ő sara.
Még egyszer mondom semmi sem bizonyítja,hogy a drivertől mentek tönkre kártyák.Ha úgy lenne már visszavonták volna.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#470) Tirexi válasza Tökmindegy (#469) üzenetére


Tirexi
addikt

Még egyszer mondom semmi sem bizonyítja,hogy a drivertől mentek tönkre.Ha úgy lenne már visszavonták volna.

Erről beszéltem én is. :K
Végre valaki aki átlátja a dolgokat. :D

(#467) players111:
Hát figyi 85 fokig felmegy tuning nélkül is. Csak annyi, hogy halkabb. Tuningal is 85 fokot tartja szóval egyértelmű, hogy emelek. :D
A ventinek meg bírnia kell a 100%-ot is akár ha az kell.

[ Szerkesztve ]

(#471) -Solt- válasza Tökmindegy (#469) üzenetére


-Solt-
veterán

De azt sem, hogy nem a drivertől mentek tönkre... sőt, azt sem tudjuk, hogy volt-e tuning... :) De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy fordított esetben (AMD) mi menne... :)

Egyébként meg a tuning indokolt... most kezdtem el tesztelgetni a 780-t, és alapon bizony nem sokkal tud többet a 7970GE-nél... 10-15% körül van a különbség. Húzva már beindul... :)

www.smart-bus.hu

(#472) ForRedGlory válasza SkyS1gn (#452) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Megkérdezem, köszi.

(#473) Tökmindegy válasza -Solt- (#471) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Még egyszer fussunk neki.
Nem indokolt ,csak lehet próbálkozni. Úgy adták el neked,hogy ez tutira bírni fogja ha magasabb órajelen járatod? Sőt egyenesen kívánja?
Ha tuningolsz az tök jó ,csak akkor be kel látni,hogy a saját farkincáddal vered a csalánt. Én ezt így látom.
Nehogy félre értsd. Nem ellene vagyok,csak azon mentalitás ellen,hogy mindenért más a hibás, még véletlenül sem az user.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#474) -Solt- válasza Tökmindegy (#473) üzenetére


-Solt-
veterán

Ne szaladgáljunk mert már öregek vagyunk, oszt a végén még pofára esünk! :D

Kicsit szerintem elbeszélünk egymás mellett. A tuning indokolt, mivel olyan mértékű pluszt kapok tőle, hogy ezért már (nekem) megéri cserélni. Az, hogy a tuning képesség mekkora az lutri és nyilván nem garantált, de ez megint egy másik kérdés.

Egy voltage lock-s kártya esetén nincs szó a farkincával való csalánveregetésről, mivel az amivel meg tudnád ölni, fixálva van. Attól nem lehet baja egy GPU-nak, hogy emeled az órajelét... max annyi történik, hogy nem lesz stabil.

Na most az NV esetében ettől függetlenül is teljesen őket terheli a felelősség a túlterhelés elleni védelem tekintetében, mivel ugye hardveres védelem nincs! Ergo a szoftveren múlik, hogy megfelelő-e a védelem, avagy sem.

Na most, ha igaz az, hogy a driver telepítése után egyeseknek annyira degradálódott a GPU-ja, hogy utána már a régebbi driverrel sem ment rendesen, akkor az bizony nem júzer error még akkor sem, ha emelt órajelen ment a GPU. Ha csak 1db valós ilyen eset történik, az is kurva gáz!

A te álláspontodat akkor osztom, amikor egy voltage lock nélküli VGA-t valaki szarrá húz, utána meg nyavalyog, hogy beszart, degradálódott, stb...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#475) #35434496 válasza -Solt- (#471) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mondjuk a 7970GE-t egy 780 OC-s változattal illene összehasonlítani. A sima 7970-et pedig a ref 780-al. :)

(#476) SkyS1gn válasza #35434496 (#475) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem is 1 generáció.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#477) -Solt- válasza #35434496 (#475) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem amikor VGA-t hasonlítunk, akkor az árak alapján kell párosítani őket... :)

www.smart-bus.hu

(#478) Tökmindegy válasza -Solt- (#477) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Szerinted:)

Két gyártó ,más árazás. Értelmetlen összehasonlítani őket ár alapján.
Ha valakinek az ár fontos az radeont vesz ,hiszen az nem vitás,hogy olcsóbban adja kb ugyanazt a teljesítményt.
De pl nekem adhatja ingyen is ,még egyszer az életben többet nem lesz a gépemben az hótziher:)
Vagy nagy csodának kell ahhoz történnie.
És hidd el vannak ezzel még jó páran így a világban:)

A (#474) re

"Na most, ha igaz az, hogy a driver telepítése után egyeseknek annyira degradálódott a GPU-ja, hogy utána már a régebbi driverrel sem ment rendesen, akkor az bizony nem júzer error még akkor sem, ha emelt órajelen ment a GPU"

És azt honnan tudod,hogy előtte ,közbe mennyire volt rommá húzva az a kártya ami degradálódott?
Még egyszer kérdezem. Utoljára:)
Miért van még fent a driver a hivatalos oldalon? Ha ez így van?

players111

Eddig a 680 al hasonlítgattuk nem?
Azért ne essünk már át a ló túloldalára sem.
A 780 most jött ki és majd duplája mint a 7970 GE.
Bár én kétlem,hogy 10-15 % lenne csak.
Láttam amiket Valley be csinált egy 780 és nem rég volt nálam 1100 en járó 7970 ,azért nem egy kategória na.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#479) SkyS1gn válasza Tökmindegy (#478) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mégis miért? Az ár alapján való összehasonlítás meg nagyon is igaz. 780-nak meg nincs ellenfele jelenleg.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#480) Abu85 válasza Tökmindegy (#478) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

X dollár az X dollárral egyenlő. Olyan nincs, hogy az egyik gyártónál nagyobb az x kifizetett dollár értéke.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#481) #35434496 válasza -Solt- (#477) üzenetére


#35434496
törölt tag

Szerintem a megbízhatóság és a teljesítmény fontosabb.

(#482) Tökmindegy válasza Abu85 (#480) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Mondjak példát?
Autó márkák. Ugyanazt a teljesítményt nagyon különböző árakon kapod.
Jobbat mondok! Gyakorlatilag ugyan azt az autót (motor,futómű,váltó ,stb) is !
Ott nincs berzenkedés? Ugyan már.
Kapitalizmus van ,szabad árképzés.
Annyiért adják amennyiért akarják ,feltéve ha megveszik tőlük és nem rohad rájuk. (mint a példa mutatja megveszik) így is,hogy qrva drága. Ez van.
Az ,hogy Gipsz Jakab árérzékeny nem számít ezek szerint. Úgy vannak vele az majd vesz másiktól.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#483) Abu85 válasza VictorHUN (#451) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez egy felfújt cikk. Ismerem Roynak azt a nyilatkozatát, hogy nem lesz DX12, de ez nem zárja ki, hogy nem lesz több DX, mert a 11.1 után lehet 11.2-11.3-...és akár betűket is bevethetünk.
Az MS tehát akar még DX-et, csak nem akarja, hogy a gyártók köpködjenek erre az API-ra. Márpedig a gyártók nem elégedettek a DX11.1-gyel. Az AMD szerint buta mint a tök, míg az NV szerint túl gyors a fejlődés. Az Intel is mondta a múltkor, hogy elmegy az API, de évek óta nem vesszük figyelembe azt, hogy a fejlesztők mit akarnak. Az MS-t hamarosan elkezdik az ARM-os cégek is bökdösni, hogy nekik xy fejlesztés nem jó, meg a kiterjesztésrendszer is tök specifikus. Az MS egyszerűen nem tud ennyi igényt egy rendszerrel kiszolgálni. A DX fejlesztése a háttérbe szorul és jön egy új API, ahol nem lesznek korlátozások, a fejlesztőnek nagyon nagy szabadsága lesz, és a gyártók pedig az egész siránkozásukat öntsék rá az adott játékfejlesztőre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#484) Abu85 válasza Tökmindegy (#482) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem értem a példád. Az autók esetében is bemész x pénzzel egy boltba, akkor a BMW boltban az a pénz nem fog többet érni, mint a Merci boltban. Ha most valaki bebeszél magának különböző nem racionális érveket, hogy xy autó jobb az amúgy teljesen ugyanolyan yx autónál, hát akkor fizessen többet érte.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#485) -Solt- válasza Tökmindegy (#478) üzenetére


-Solt-
veterán

Én azt nézem mennyi pénz van a zsebemben, és azért cserébe milyen teljesítményt kapok! :) Szerintem sokan vannak ezzel így... Nem mindenkinek mumus az AMD! :)

Laca... a VGA-k 90%-a voltage lock-s, ergo nem tudod szénné húzni! Attól, hogy emeled az órajelet, nem lesz baja...

A képlet nagyon egyszerű... ha levennék a drivert, akkor beismernék, hogy egyértelműen szar. Na most mi a kisebb veszteség? Ha "pár" darabot kicserélnek garanciába, vagy, ha híre megy egy ilyen drivernek úgy, hogy még az NV is beismerte, hogy károkat okozhat, okozott? Szerintem egyértelműen az utóbbiból eredendő presztízs veszteség a durvább. Ráadásul a 780-hoz csak ez a driver jó, ergo ezt semmiképpen nem vehetik le...

A driver szerintem marad amíg nem lesz másik, ( a 780-hoz ugye eleve nincs is más ) ha azzal párhuzamosan ez eltűnik, akkor azért lehet sejteni, hogy valami nem volt kerek...

@players111: A megbízhatósággal nekem nem volt gondom egyik oldal esetében sem. A játék fejlesztőkkel annál több! :) Ha van X összegem, nagyon nem mindegy, hogy azért cserébe 100% teljesítményt kapok, vagy mondjuk 80% teljesítményt. Sokan gondolkoznak így...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#486) Tökmindegy válasza Abu85 (#484) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Pedig ez így van.:) Az emberek nem mindig racionálisan döntenek ,és pl az NV is ezt lovagolja meg az árak megállapításánál.
Az más kérdés,hogy valós avagy csak beképzelt előnyökről,hátrányokról van e szó,de az egyénnek van egy meggyőződése .
Autók terén még nem is kell nagyon elkülönülő márkákat nézned. Nézd meg mondjuk a WW palettáját.
A kaszni más meg a címke.Árban meg lehet csodálkozni.
De ha jobban belemerülünk. Van két 100 lovas autó,az egyik mondjuk Honda a másik csak hogy ne a legalját vegyük Opel. Mindkettő 100 paci. Kb ugyan azt tudják.Mégis vannak (nagyon sokan ) akik erre vagy arra esküsznek. És van bőven árkülönbség .

(#485) -Solt

Persze ,hogy nem mindenkinek. baj is lenne ha így lenne.
De vannak sokan akik nem szeressék:) Ez van.
Mondtam amúgy neked is,a 7970 nek a teljesítményével egy csöpp gondom nem volt. Remek egy hardver.
Mással annál inkább,ergo vegye az aki szereti a kihívásokat:)

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#487) Abu85 válasza Tökmindegy (#486) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Aki pedig nem racionális érvek alapján dönt az így járt. Viszont ettől még az x dollár az x dollár.
Az AMD azért kínálja olcsón, mert az eladások nagyon kellenek. Lesz kb. 20 DX kiterjesztésük, és amikor odamennek a fejlesztőkhöz, hogy ezt támogatni kellene, akkor visszakérdeznek, hogy hány hardver van a piacon, ami megfelel ezeknek. Minél több GCN-es Radeont adnak el, annál több fejlesztő bólint rá ezekre a specifikus kiterjesztésekre. Nagy tévedés, ha azt hiszed, hogy csak a BF4-be akarnak Radeon only fícsőröket. Nyilván a Frostbite 3 és a CryEngine 3 partnerség nagy győzelem, de több fejlesztő kell, mert a Crytek és a DICE nem sok játékot készít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#488) Tökmindegy válasza Abu85 (#487) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ezt nem vitatom. De sajna nem ilyen egyszerű a világ:)

Vaj mért van az,hogy egy tenyérnyi bőrkabát 1 milla az Andrásin egy menő márka üzletében?
És egy ugyanolyat kapsz 20 ezerért is?
Lassan oda jut a VGA iparág is ,hogy a márkanevet fizeted meg,ahogy nézem az NV ezt felismerte.
Lehet a tehetősebb réteget célozza meg,van sok ilyen cég a világon akik így gondolkoznak.
Nehogy félre érts ,én nem örülök ennek ,csak én így látom.
Vagy egy Almás asztali gépen mi kerül több mint fél millába? Full PC az egész. Te is tudod a választ nem:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#489) BeLucZ válasza Tökmindegy (#488) üzenetére


BeLucZ
addikt

sznobizmus...

(#490) Abu85 válasza Tökmindegy (#488) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez az egyik probléma, hogy az NV ezt felismerte és a hardverük már iszonyatosan le van maradva tudásban. Pedig már lehetne olyan DX11.1 is, ami eltörli a fölösleges erőforrás-korlátozásokat. Még mindig megragadtak a DX11-es szintnél mindössze 8 UAV-vel egy futószalagra. Ennyi túró. A PS4 exkluzív játékok 100+ UAV-t használnak. 2 ms alatt fut a DoF az új Killzone-ban ... és csúcsminőségű. PC-n ilyenre 8-10 ms kell. Pedig nem nehéz a 2 ms-os tempójú DoF (ami a PC-s VGA-kon 1 ms is lehetne), csak a DX11-ben nincs elég UAV hozzá. DX11.1-ben van elég, de azt meg az NV nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#491) Tökmindegy válasza Abu85 (#490) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én még ezt sem vitatom. Csak ! Ez a lemaradás sehol sem,(vagyis a legtöbb esetben ) észrevehetetlen jelenleg. Persze később lehet majd ,de addigra majd pont kiadják azt ami éppen kelleni fog. Ebben biztos vagyok. És esetemben pl az "elmaradottabb" hardver például gondtalanabb élményt eredményez,mit a nagyonfejlettgcnistentudjamilyenshaderdx11.1kompatibilis csoda radeon. Akkor most mi is a teendő kérdeznélek ?:)
Használjam a nagyonfejlettgcnistentudjamilyenshaderdx11.1kompatibilis csoda radeont ,bár problemás és idegeskedjem (mikor én szórakozni szeretnék) ,vagy használjam a másikat? Hidd el ha nem lenne vele problemám nem találnám ki:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#492) Tirexi válasza BeLucZ (#489) üzenetére


Tirexi
addikt

Én jól szórakozom. :)
Legalább így a látottak alapján én is valamivel okosabb leszek a VGA-k terén. :K

(#493) Abu85 válasza Tökmindegy (#491) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Rengeteg algoritmus van kész arra, hogy az egyes effektek sokkal gyorsabban is lefuthassanak. Az AMD csinált egymenetes DoF-ot DX11.1-re. 3x gyorsabb, mint a leggyorsabb mostani kétmenetes DoF, de nem tudjuk használni, mert az NV nem áll elő egy olyan hardverrel, ami képes lenne a DX11.1-et támogatni. Annyi minden gyorsulhatna, annyi sebességet nyerhetnénk a DX11.1-gyel, de egy ponton leragadtunk, ami baj. A konzolok pedig húznak el. Jelen pillanatban a DX fejlődésének a legnagyobb korlátja, hogy az NV hardvere nem fejlődik elég gyorsan. Már az Intelé is lelépte tudásban (pedig ők aztán sehol sem voltak még pár éve). Egy csomó funkció csak opcionális a DX11.1-ben, mert fontos dolgok tehát be kell építeni, de nincs meg a támogatás az NV felől. Ez rossz, és nagymértékben visszafogja azt, amit egy PC-n meg lehet csinálni. Ez ellen ráadásul az MS is tehetetlen, mert az API-nak szabványosnak kell lennie, vagyis a legbutább hardverhez kell igazítani. Aztán a legjobban a júzer fog sírni, hogy az Intel meg az AMD írja a rakás kiterjesztést, hogy a DX-et felokosítsák, csak a kiterjesztések nem futnak minden hardveren.

Már rég ott kellene tartani, hogy az aktuális DX-ben nincs semmilyen korlátozás az erőforrások kihasználása szempontjából. A nextgen konzolok ugyanis itt tartanak. PC-n pedig brutális korlátozások vannak a teljes futószalagra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#494) Tökmindegy válasza Abu85 (#493) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Látod én ezt sem vitatom,hogy így van.
De amiket leírsz azon harcokat nem nekünk vásárlóknak kell megvívni,hogy változzanak a dolgok.
Mi mit látunk az egészből. Jelenleg! Nincs igazán különbség a fejlett és az elmaradott között.
Sőt!
Mit lát az egyszeri főldmíves (jelen esetben én) a gépe előtt. A fejlett technológia nem nyújt felhőtlen szórakozást. A másik igen. Ez ilyen egyszerű szerintem. A hogyanokra és miértekre nem nekem kell a válaszokat megadnom,én fogyasztó volnék.
Csináljanak olyan programokat amikben kidomborodik probléma mentesen az előny,és én máris azt fogom használni.Ha senki sem vesz majd NV kártyát akkor talán elgondolkoznak majd azon amit te mondasz ,de addig ez csak a kaki paskolása ami tudjuk jól hová vezet:?)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#495) Abu85 válasza Tökmindegy (#494) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elmondom, hogy ezek hova vezetnek. A konzolokon más dimenziókat üt majd meg egy játék. Mind grafikában, mind játékmenetben. A PC pedig marad a buta platformok csatamezője. De nem azért, mert a hardver gyenge, hanem mert a szoftveres réteg korlátozó és lassan fejlődik.
Nem érdekel, hogy ki milyen hardvert vesz. Felőlem bárki lehet NV mániás, csak ezek ne legyenek annyira lemaradva technikailag, hogy a konzolok mérföldes előnyre tegyenek szert. Én még mindig PC hívő vagyok, bár már vettem konzolt is, de a PC-t mindig jobban szeretem, és nem tetszik, hogy nem tartja a lépést a konzolokkal. Ha tudnám, hogy technikailag ez lehetetlen, akkor beletörődnék, de lehetséges a fejlődés, csak nem minden cég él ezzel együtt. Ez a probléma. Az MS hozhatja a konzolos szintű DX-et, akár holnap, de mit érünk el vele? Támogatnák a GCN-es Radeonok és kész. De nem is azt mondom, hogy egy hardver tudjon annyit, mint egy GCN-es Radeon. Nem kell ide natív C/C++ támogatás meg végtelen erőforráshasználat engedélyezése. Szimplán az is elég, ha az aktuális korlátokat kitoljuk, de ne csak ilyen 2-4x-es előrelépést, hanem legalább 100x-ost.

Az NV-nél most azt látom, hogy ki van jelölve Tony Tamasi, hogy neki kell a hírnevét tönkretéve a konzolok ellen fellépni, és világgá hazudni, hogy ezek belépőszintű PC-k. Ezzel nem lenne baj, mert ez üzleti érdek. De ott volt a cégen belül az FXAA és a TXAA fejlesztője Lottes, aki meg leírta, hogy a konzolok elhúztak, de nem kicsit, hanem nagyon. Erre már nem dolgozik az NV-nél, és nem ő mondott fel. Tipikusan becsukjuk a szemünket hozzáállás ez a cégen belül. Nem akarják látni a problémát, és ezért a legjobb embereiket is szélnek eresztik, ha szimplán formál egy véleményt, ami az NV-ével ellentétes. Pedig Lottes csak a valóságot írta le. Máshol ezért kitüntetés jár és nem felmondólevél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#496) Tökmindegy válasza Abu85 (#495) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Szerinted mi lenne a megoldás? Érdekel.
Most akkor az NV milyen megfontolásból teszi mindezt amit elmondtál? Nem tud,vagy nem akar ilyen tudású hardvert csinálni? Vagy az MS nem tudna e egy új api-t kiadni PC re a DX mellé? Úgy is megy az elszeparálódás ,ha lenne egy jó környezet és a játékfejlesztők látnák benne a potenciált ,és még hardver is van ami támogatja mi ennek az akadálya?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#497) Abu85 válasza Tökmindegy (#496) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindenképp a hardverfejlesztésre kell visszaállni. Volt olyan, amikor az NV lerakta a legjobb hardvereket. Nyilván ezek a mérnökök az elmúlt években nem hülyültek meg.
Az NV 2006 óta több dömpernyi pénzt belerakott a CUDA-ba. Számukra az a megoldás, hogy a teljes iparág fizessen licencet és akkor mindenkinek megcsinálják a CUDA támogatást, így pedig minden konkurens hardver teljesítményét be tudják úgy korlátozni, hogy soha többet ne jelentsen senki se fenyegetést. Ez a koncepció még ma is az NV-nél, csak a CUDA mellett elment a világ, és ahogy látod az OpenCL-re való átállást, már a szoftverfejlesztők sem számolnak vele, mert 7 év alatt egy céget sem győztek meg, hogy érdemes beállni támogatni. De még mindig úgy látom, hogy az a cél, hogy a CUDA legyen világuralmon.

Az MS dolgozik egy alternatív API-n. Pontosan tudják, hogy a helyzetet meg kell oldani, de az a baj, hogy három részre oszlik a piac az alternatíva szempontjából is. Az NV a CUDA és a PTX-ből nem enged. Az Intel a Larrabee-t akarja működésre bírni, és vannak a többiek, akik létrehozták a HSA alapítványt. Az MS is a HSA felé húz, mert a CUDA mögé senki sem fog beállni, az Intel pedig lassan 10 éve kalapálja a Larrabee-t. Viszont a HSAIL-re felhúzni egy grafikus futószalagot megint azt jelenti, hogy az NV és az Intel nem akar ebben részt venni, mert nekik ott van a saját zárt rendszerük, és ezekben dollármilliárdok állnak.
Repi a FrostBite atyja már mondta, hogy ő azt akarja, hogy mindenki lépjen be a HSA-ba, mert az minden cégnek meg kell, hogy feleljen. Elméletben meg is felel, csak az a baja az NV-nek és az Intelnek, hogy majdnem 10 évig feleslegesen költöttek a saját projektjükre, mert - mint mindig - jött újra egy szemét nyílt platform, ami keresztülhúzza a számításokat. Az egy dolog, hogy Repi fenyeget, hogy aki nincs benne a HSA-ban az így járt, de ő sem fogja a piac nagy részét elengedni. Itt minden oldalról érdekellentétek vannak, és ez teljesen széthúzza a PC-t a konzol pedig ebből csak profitál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#498) WayneGace


WayneGace
őstag

Tök jó, hogy hármas érdekellentét miatt a felhasználó jár rosszul. Van valami esély, hogy kompromisszumot kötnek vagy ez fog folytatódni? Tehát például az Nvidia csatlakozik ehhez a HSA-hoz vagy az Intel? A kimaradó pedig kénytelen legyen. Vagy az MS lesz itt a döntőbíró, aki majd meglépi az API fejlesztéssel?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#499) SkyS1gn válasza WayneGace (#498) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Énsem értem ahelyett hogy összefognának itt tépik egymás bajuszát is... értem én hogy ezek egymásnak is ellenfelei, de legalább akkor lóerőben versengjenek ne abban ki tud kit jobban lefizetni egy céget 2 effekt miatt...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#500) -Solt-


-Solt-
veterán

Bár nem szívesen szakítom meg az eszmecserét, ( számomra érdekes ) de azért lenne pár kérdésem! :)

A GPU alapórajele 863Mhz, a boost 900MHz. Na most az alapórajel nálam 862MHz, a boost 962MHz úgy, hogy minden alapon van! :) De a legszebb az, hogy ha hozzáadok 140Mhz-t, akkor 1097MHz-n ketyeg a GPU! :D Na ez, hogy lehet?

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.