Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Rexcor válasza Firestormhun (#1400) üzenetére


Rexcor
őstag

Nekem 16xAA-val ment, szerintem nektek csak 8XMSAA-val...

(#1402) TTomax válasza Rexcor (#1401) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,az nekem is gyanús...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1403) Tirexi válasza TTomax (#1402) üzenetére


Tirexi
addikt

Mintha lenne értelme a 4XAA feletti élsimításnak. :DDD

(#1404) Firestormhun válasza Rexcor (#1401) üzenetére


Firestormhun
senior tag

1215/1650-es órajeleken, 16xQCSAA-val 1080p-ben 109,48 fps, 8xMSAA-val 114 fps.

Documents\My Games\GRID 2\benchmarks\ mappában amúgy megtalálhatod az előző benchmark eredményeket is.

...

(#1405) WaterWawe válasza Tirexi (#1403) üzenetére


WaterWawe
őstag

Benchmark esetében van értelme... Így jobban kijön a kártyák közti különbség.

(#1406) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na beléptem én is a klubba egy Gigabyte 780-nal :DD

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1407) Landon válasza Rexcor (#1401) üzenetére


Landon
őstag

16xQCSAA-val nálam az AVG FPS az 100 az új driverrel és a régivel is.

Firestormhun: Te Driver Fusion-t használsz? Én megmaradtam a Driver Sweeper 3.2-nél mert ez a DF nekem egy nagy lehúzásnak tűnik. Kiírja tisztítás után, hogy vegyem meg a Pro-t mert vannak dolgok amiket az alap verzió nem tud eltávolítani... Aha persze, hülyék a túloldalon... :U Ennek ellenére, van értelme szerinted az újabb verziójú Driver Fusion-re cserélni a Driver Sweeper 3.2-t? :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1408) Firestormhun válasza Landon (#1407) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Passz. Igazából Nv-nél nem is nagyon szükséges ezeket használni szerintem, mert csak pár registry bejegyzést szokott találni a program. Gyári uninstall jól teszi a dolgát.

...

(#1409) Rexcor válasza Firestormhun (#1404) üzenetére


Rexcor
őstag

Az hogy a sz@rba lehet? Nekem 1175/7400-on 85 az avg... Mitől ilyen kevés nekem??? :F

Landon: Nekem 75-85 között van az avg benchmark alatt és a min meg volt 61 is. Ez nagyon kevés, főleg hogy alap órajelen többnek kéne lennie nem hogy ezeken... :U

[ Szerkesztve ]

(#1410) Abu85 válasza Landon (#1407) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kell használni semmilyen külső cuccot, de főleg nem olyat, amit a gyártók nem ajánlanak. Amit a gyári uninstall meghagy azt nem véletlenül hagyja ott. A 320-as driversorozatnak volt egy olyan hibája, hogy nem települt normálisan, de ezt pont az okozta, hogy nem volt meg egy szükséges regbejegyzés, miközben egy másik bejegyzés pont azt adta a driver tudtára, hogy nem ez lesz az első telepítés. Nagyon nem mindegy, hogy a driver milyen módban települ ezután. Ezért nem szabad ilyen pucolókat használni, mert sokszor nem szednek le mindent, és a driver rossz információkat szerez a telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1411) ForRedGlory válasza Rexcor (#1409) üzenetére


ForRedGlory
félisten

SzRt sem er a Grid tesztje, mert mindig mashogy er celba. Ne foglalkozz vele, lehet naluk epp elso lett mig nalad vegig 3 auto van elotte ket centire :D Akkor inkabn Metroval hasonlitgassatok ossze :)

(#1412) WaterWawe válasza Abu85 (#1410) üzenetére


WaterWawe
őstag

Valóban, nekem volt már olyan még régebben hogy a 680 SLi helyett 650 Ti-t látott a driver :D

(#1413) Rexcor


Rexcor
őstag

Most néztem meg és a régebbi driverrel is csak 83 volt az avg. :F

Landon: Sose volt az avg 85 felett 1200/7400-as órajeleken sem. Nem tudom ti mit csináltok... :F

[ Szerkesztve ]

(#1414) Landon válasza ForRedGlory (#1411) üzenetére


Landon
őstag

Hát nekem eddig mindíg 99 és 101 FPS között mért a GRID2 bench de inkább még közelebb 99 és 100közt szóval még 1FPS difi se nagyon szokott lenni.

Abu85: Köszi a hasznos info-t. Driver Sweeper repült! :R Nem is tudtam, hogy ezt a gyártók nem ajánlják. :B

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1415) Firestormhun válasza Rexcor (#1409) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Ezen a videón is nagyjából annyit megy mint nálam.

Mondjuk nekem nem a legfrissebb GRID 2 van feltéve, nem tudom, hogy az update-ek lassították-e a játékot.

...

(#1416) Landon válasza Firestormhun (#1415) üzenetére


Landon
őstag

Nekem elviekben a legújabb verzió van fent. Mennyin megy a kártyád? Nekem boost órajelen 1123/1550 és így kapok 100 AVG FPS-t. (Csak öszehasonlításképpen írom hátha másoknak jól jön)

Ne a gyári boost órajeled írd le mert annál lehet a VGA-d többet megy valójában. Nálam is pl 1033MHz a boost órajel papíron, de 1123-at megy valójában. AB-vel nézd meg ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1417) Rexcor válasza Landon (#1416) üzenetére


Rexcor
őstag

Én AB-vel néztem és 1175/7400-on kevesebbet kapok mint te és itt nem 2-3 FPS eltérésről van szó. :F

(#1418) Rexcor


Rexcor
őstag

Egy Heaven 4.0-t nyomjon valaki lécci összehasonlításképpen.

(#1419) Landon válasza Rexcor (#1418) üzenetére


Landon
őstag

Este ha hazaerek merek neked egyet. Orajeleket benchmark alatt logoltad AB-vel? Nem veszi vissza az orajeleket bench alatt?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1420) Firestormhun válasza Landon (#1416) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Írtam fentebb, 1215/1650-re van tuningolva. Egyébként ez az MSI Gaming TwinFrozr alapórajelen soha nem boostol 1058 Mhz főlé semmiben sem.

Rexcor: Az korrekt eredmény. Az a 7400(1850) Mhz-es memória tuning azért elég meredek. :Y

...

(#1421) Landon válasza Firestormhun (#1420) üzenetére


Landon
őstag

Ertem. Azert akkor nalad sem ertek valamit: 1215/1650-en uazt az eredmenyt ered el mint en 1123/1550-en? Mondasz egy valley/3DMark firestorm (non extreme) score-t?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1422) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Akkor egy kis GRID 2, ha már mindenki rá van izgulva. :) A GTX 780 alapon van, tuning mellett ehhez illik hozzáadni 20%-ot.. 16X QSAA elsimítás volt benne, aminél egyébként a 8X MSAA kb 3-5 fps-el ad többet és nem vagyok biztos benne, hogy nem néz ki jobban.

Plusz egy kis matek. 1080p-ben az SLI 142%-al gyorsabb, míg 1440p-ben 139%-al. Ebből is látszik, hogy az SLI nagyjából kalap kaka. Vagyis lehetne ennél jobb is sokkal. Érdekes, bár lehet törvényszerű, hogy ilyen arányban gyorsanbb ugyanolyan beállítások mellett 1080p-ben, mint 1440p-ben. ennek nem gondoltam még utána annyira, csak érdekesség.

1080p MAX (1 GPU)

1440p MAX (1 GPU)

1080p MAX (2 GPU)

1440p MAX (2 GPU)

[ Szerkesztve ]

(#1423) Firestormhun válasza Landon (#1421) üzenetére


Firestormhun
senior tag

#1404 hsz:

1215/1650-es órajeleken, 16xQCSAA-val 1080p-ben 109,48 fps, 8xMSAA-val 114 fps.

Te meg azt írtad, hogy 100 fps körül kapsz. Több azért az. ;)

...

(#1424) Landon válasza Firestormhun (#1423) üzenetére


Landon
őstag

Jogos! Ez nem az en hetem lol. :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1425) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Érdemes a Gigabyte saját OC progiját felrakni, vagy maradjak inkább az AB-nél?
A világító feliratot hogy lehet kikapcsolni a VGA-n?
THX

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1426) Firestormhun válasza mcwolf79 (#1425) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Evga Precision X jelenleg jobb mint az Afterburner. Legújabb 4.2.1-es verziót használom belőle, semmi gondom nincsen vele.

Ledet próbáld meg ezzel állítani: EVGA led controller

[ Szerkesztve ]

...

(#1427) mcwolf79 válasza Firestormhun (#1426) üzenetére


mcwolf79
veterán

Próbáltam a 680-al, de meghülyítette a VGA-t. Levette játék alatt az órajelet, aztán meg csak lesek, hogy mi ez a 20 fps. Ha kikapcsoltam, a probléma megszűnt. Ezért tértem vissza az AB-hez.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1428) Rexcor válasza ForRedGlory (#1422) üzenetére


Rexcor
őstag

Hihetetlen... :U Nehogy már egy alap 780 jobban menjen. Most 5-ször lefuttattam azt a sz@r bench-et és 85 felett sosem volt az avg FPS és a min FPS pedig 61-nél sose volt jobb. :U Mindjárt agyf@szt kapok.

Mindkettőnknek 1080p-ben ment a teszt. Neked avg 90 alapon, nekem avg 84 1175/7400-on. A min neked 72,73 alapon, nekem ugyan ezen az órajelen 61. :O

(#1429) ForRedGlory válasza Rexcor (#1428) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Eredeti a játék? ;] Amúgy nem tudom, nekem nem olyan procim van, mint neked, lehet az a difi.

(#1430) Landon válasza ForRedGlory (#1429) üzenetére


Landon
őstag

Nem az a külömbség. :) 3770K 4.7GHz-n azért elég szépen teljesít. Kíváncsi lennék a külömbségre a 2 proci között pl Cinebench-ben. (Biztos van külömbség de nem hinném, hogy az lenne a probléma)

Azt kizártnak tartom, hogy ebben az esetben a CPU legyen a külömbség pláne mivel az én 4770K-m valszeg rosszabbul teljesít mint 3770K 4.7GHz-n és én mégis normális bench eredményeket kapok.

Rexcore: Próbáltad visszatenni a régebbi driver-t?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1431) Rexcor válasza ForRedGlory (#1429) üzenetére


Rexcor
őstag

Eredeti. Firestormhun kollégának i5-je van és mégis ő is olyan FPS számokat kap. Ez most nagyon felidegesített, bár lehet hogy inkább lesz@rom.

Ha valakinek megvan a Hitman akkor ha van rá ideje lefuttathatja a bench-et. :R Kíváncsi vagyok most hogy lebutult a kártyám vagy csak a GRID ilyen köcsög. :D

Hitman bench. eredmény: ( minden max, 8XMSAA)

min: 37,67
max: 184
avg: 45,9

Landon: Nem próbáltam, de néztem egy korábbi driveres bench. eredményt is a GRID-el és ott is ilyen értékeket kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#1432) Landon válasza Rexcor (#1431) üzenetére


Landon
őstag

Várj pár percet és adok neked heaven meg hitman benchet is. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1433) ForRedGlory válasza Rexcor (#1431) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hitman alap GPU-val.

min: 36
max: 60
avg: 46

Érdekes, hogy vsync nincs bekapcsolva mégis kerek 60-ig megy fel.

[ Szerkesztve ]

(#1434) Landon


Landon
őstag

Na akkor:

Hitman:

Min: 35.8
Max: 60.3
AVG: 46.02

Heaven 4.0:

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1435) ForRedGlory válasza Rexcor (#1418) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem kell aggódnod, a Heaven kottára ugyanez nekem is, kivéve hogy 0.1 fps-el neked több van. Persze nem alapon járattam, mert úgy csak 51-et adott, kicsit felhúztam hogy kb olyan órajelen fusson, mint a tied. Remélem tettem a kellemesebb álmod érdekében :D

(#1436) Rexcor


Rexcor
őstag

Köszi szépen. :R Ez kb. megegyezik akkor, bár nekem tuningolva dob annyit mint az alap. Alpból mennyire boostol nektek? Nekem kerek 1100-ra.

ForRedGlory: Igen, így már jobban aludnék ha nem lenni ilyen kib@szott meleg már megint.

[ Szerkesztve ]

(#1437) Firestormhun válasza Landon (#1434) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Biztos ki van kapcsolva V-Sync? Gyanúsak ezek a max 60 fps-sek...

Hitman, játék verziója: 1.0.447.0

1175/1700:
min: 43
max: 128
avg: 53

nagyobb gpu, kisebb mem
1215/1650
min:45
max: 178
avg: 55

...

(#1438) ForRedGlory válasza Rexcor (#1436) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Álmodj ezzel ;] Amúgy a Hitman kb a te órajeleden átlag 55 fps. Mondjuk ezekből a fos benchmarkokból kár kiindulni.

(#1437) Firestormhun: Nekem is ki volt, mégsem akart 60 fölé mászni. Steames, nem warez, szóval a legújabb kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#1439) Rexcor válasza Firestormhun (#1437) üzenetére


Rexcor
őstag

Hogyan megy neked ennyire azt nem értem. Ugyan ezzel a core clock-al és sokkal nagyobb mem clock-al jóval kevesebb FPS-t kapok. A prociról nem is beszélve.
Nem értem én ezt...

ForRedGlory: Te gonosz. :DDD

#1441# SzlibiG: Hogy erre miért nem gondoltam, igazad lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#1440) Landon válasza Firestormhun (#1437) üzenetére


Landon
őstag

100%, játékban és benchben is. Ha akarod beteszek képet de mivel csak a 3 értéket mutatja így nem valami informatív.

Verzió: 1.0.444.0

Rexcor: Boost: 1123MHz

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1441) SzlobiG válasza Rexcor (#1439) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tök egyszerű te nem érdemelsz ilyen eredményeket. ;]

(#1442) Rexcor válasza SzlobiG (#1441) üzenetére


Rexcor
őstag

Vaas te inkább foglalkozz az insanity definíciójával :D

(#1443) Firestormhun válasza Rexcor (#1439) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Ez a szép a PC-ben.

Azért egy format c:-t kipróbálnék a helyedben, gyógyír sok mindenre. :D

...

(#1444) Landon válasza Firestormhun (#1443) üzenetére


Landon
őstag

Így van, igaz sajnos az a mondás, hogy kicseréled az asztalt a gép alatt és összeomlik a rendszer...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1445) Tirexi válasza Firestormhun (#1443) üzenetére


Tirexi
addikt

A format c a végső megfutamodás a problémák elől. :K
Csak a kezdők használják. :Y

(#1446) Landon


Landon
őstag

Boost target temp-t csak BIOS-ban lehetne állítani, igaz?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1447) WaterWawe válasza Landon (#1446) üzenetére


WaterWawe
őstag

Afterburner-ben is. An ott egy kis nyíl a power target alatt, azt nyisd le.

(#1448) Landon válasza WaterWawe (#1447) üzenetére


Landon
őstag

Köszi! Power Limit van de nincs mellette kis nyíl. Hol kéne ezt látnom?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1449) ForRedGlory válasza Landon (#1448) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A legújabb béta kell hozzá. Vagy Evga Precision.

(#1450) Landon válasza ForRedGlory (#1449) üzenetére


Landon
őstag

Értem. Köszönöm. Igazából csak kíváncsiságból azt akartam megnézni, hogy hány C-tól kezdi el csökkenteni az órajelet bár gondolom 80C a határ. Bár ez változhat gyártótól függően, nem?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.